Jump to content

Sümük-ü Şerif

Recommended Posts

Müslümanken ben, gönlümden geçenleri aklımla onaylamakta zorlanıyordum. Bu noktada başkasının aklına güvenmek devreye giriyor. din adamlarından ağzı iyi laf yapan vaizlerinin kısmi yorumları, bazen/sıklıkla gönlüme su serperdi ama yatıştıramazdı. islamın açmazları son yıllarda nicelikte çoğaldı. Cüppeli hocayı bir zamanlar takdir ederdim, kıvırmadan konuşuyor diye, şimdi adamdan iğreniyorum. 

tarihinde Toyon Utkuuçi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peygamber olmak diğer tüm her şeyi bir kenara koyalım zevkli bir iş. Eğer size inanacak yeterince takipçi toplarsanız ve günün konjoktürü de uygunsa, her sözünüz Tanrı sözü, her uygulamanız birer örnek timsali ve en uçuk kaçık saplantılarınız bile “muhakkak vardır bir bildiği, doğru olmazsa yapmazdı, gün ve zamanın şartları...” tarzında söylemlerle koruma kılıfı hazır vaziyette. Mesela Anadolu’da bunlardan çok var. Yok mu? “Bir gece bende kal, kocanı sana bağlayayım” , “Al şu idrarı dök enişte beyin kahvesine her gece” , “Al şu muskayı koy koynuna sevdiğin sana gelecek” , “Şu sabunu kuyuya at, düşmanında sabunla birlikte mum gibi eriyecek, eriyip sönecek” ve saire, örnekler çoğaltılabilir... Bunlar tabii günümüz toplumunda görülen ve kırsalda kalmış uç örnekler, ama bence uçtan ziyade başarısız örnekler, her birinin ardında müritler toplayacak, savaşlar çıkaracak, ganimetler elde edecek, kendilerine harem kuracak peygamberler yatıyor. Ne var ki benzerlerini yapabilmeleri için daha yaratıcı olmaları gerekiyor.

Sitelerde Paylaş
On 03.02.2018 at 22:23, Emrh91 yazdı:

Peygamber olmak diğer tüm her şeyi bir kenara koyalım zevkli bir iş. Eğer size inanacak yeterince takipçi toplarsanız ve günün konjoktürü de uygunsa, her sözünüz Tanrı sözü, her uygulamanız birer örnek timsali ve en uçuk kaçık saplantılarınız bile “muhakkak vardır bir bildiği, doğru olmazsa yapmazdı, gün ve zamanın şartları...” tarzında söylemlerle koruma kılıfı hazır vaziyette. Mesela Anadolu’da bunlardan çok var. Yok mu? “Bir gece bende kal, kocanı sana bağlayayım” , “Al şu idrarı dök enişte beyin kahvesine her gece” , “Al şu muskayı koy koynuna sevdiğin sana gelecek” , “Şu sabunu kuyuya at, düşmanında sabunla birlikte mum gibi eriyecek, eriyip sönecek” ve saire, örnekler çoğaltılabilir... Bunlar tabii günümüz toplumunda görülen ve kırsalda kalmış uç örnekler, ama bence uçtan ziyade başarısız örnekler, her birinin ardında müritler toplayacak, savaşlar çıkaracak, ganimetler elde edecek, kendilerine harem kuracak peygamberler yatıyor. Ne var ki benzerlerini yapabilmeleri için daha yaratıcı olmaları gerekiyor.

Peygamberlikte güzel cukka var tabi. Düşünsene mehdilikte bile yüz kadar silikonlu sarışın kucağında !

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...