Jump to content

Müslümanların Aşağılanması Bilmecesi

Recommended Posts

New York Times'ta yazan,dünyanın kötülüklerinin yorulmak bilmez araştırmacısı Thomas Freidman İslamcı terörün kökünden Müslümanların ''aşağılanmasının'' yattığını söylemiştir.Aynı iddiayı öne süren başkaları da olmuştur ve Müslümanların kendilerini de sürekli olarak Batı emperyalizminin,onların haysiyetini,gururunu ve şerefini zedelediğini iddia etmektedir.Bundan ne çıkarmalıyız?Müslümanların haysiyetini,baskıcı yasalarından daha fazla aşağılayan başka bir şeyin olduğu söylenebilir mi?Şeriat ilkelerine itimat edilerek oluşturulacak bir toplumun ne tür bir toplum olacağına dair modern bir örnek vermek gerekirse,Taliban yönetimi altındaki Afganistan'ı akla getirmek yeterlidir.Şu,çarşaflar içinde oraya buraya koşturan ve sırf ayak bileklerinin bir noktası ortaya çıktığı için dayak yiyen,ihtimal dışı canlılar kimdir?Onlar,şeriat çatışı altında şerefe mazhar edilmiş(ve okuma yazma bilmeyen)kadınlardır.(

Zakaria ve başkaları,Arap dikatatörlerin,her ne kadar genelde baskıcı olsalar da,baskı uyguladıkları insanlardan daha liberal olma eğiliminde olma eğiliminde olduklarını söylemiştir.Örneğin,kendisini hiçbir zaman bir liberal olarak tanımlamamış olan Suudi Prensi Abdullah,geçtiğimiz günlerde,ülkesindeki kadınların araba kullanmasına izin verilmesini önermiştir.Sonuç olarak fazlaca baskıya maruz kalmış halkı bu derecede ruhani bir ağırlığı kaldıramamış ve Prens geri adım atmak zorunda kalmıştır.Tarihlerinin bu noktasında,Müslümanların birçoğuna oy hakkı verilirse,özgür bir biçimde kullandığı oylarla siyasi özgürlüklerinin tümünü kökünden söküp atabilirler.Ellerindeki o gücü bulduklarında bizim özgürlüklerimizi de engelleyebilecekleri ihtimalini ise bir an için bile göz ardı edemeyiz.(Sam Harris,İnancın Sonu,sayfa 140)

Dini bütün Müslümanlar için dini kimlik diğer tüm kimlikleri geride bırakyıyor gibi görünüyor.Ara sıra ortaya çıkan Arap milliyetçiliği etkilerine rağmen Batı'da olduğu gibi etnik veya ulusal bir kimli İslam dünyasında hiçbir zaman kök salmadı.Amerika'nın Irak işgaline tepki olarak,Saddam Hüseyin'den Amerikan işgalinden önce fazlasıyla nefret ediliyordu;ve Müslümanların çoğunun tepkisi de,Saddam,Iraklılara,Kuveytlilere,İranlılara karşı ne suç işlemiş olursa olsun,kafirlerin Bağdat'ı işgal etmesi düşüncesinin hiçbir zaman kabul edilemez olduğunu ortaya çıkarmıştır;bu hangi insancıl sebeplere hizmet ederse etsin.Saddam tarihte hiçbir insanın öldürmediği kadar Müslüman öldürmüş olabilir(İran Irak savaşında hepsi Müslüman olan 1 milyon kişi öldü),ama heyhat Amerikalılar Allah'ın düşmanıdır.(Sam Harris,İnancın Sonu,sayfa 136)

Bir yazayım,paylaşayım dedim,bu yazıları,müthiş eleştiriler Müslüman zihniyete....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben buna katilmiyorum.Islami terorun bir numarali sebebi Emperyalizmdir.Yani ornek vermek gerekirse,USA in iraki işgal etmesi.SSCB nin afganistasi işgal etmesi. Güçlu hristiyan veya baska dinlere mensup ulkelerin(abd ve rusya gibi) çikar amaçli olarak islam ulkelerini işgal etmesi terörün birinci sebebidir.Başka sebepler de vardir elbette ancak siralamada daha geri plandadir.(kuranin emirleri, muslumanlarin aşagilanmasi gibi)....

Sitelerde Paylaş

Ben buna katilmiyorum.Islami terorun bir numarali sebebi Emperyalizmdir.Yani ornek vermek gerekirse,USA in iraki işgal etmesi.SSCB nin afganistasi işgal etmesi. Güçlu hristiyan veya baska dinlere mensup ulkelerin(abd ve rusya gibi) çikar amaçli olarak islam ulkelerini işgal etmesi terörün birinci sebebidir.Başka sebepler de vardir elbette ancak siralamada daha geri plandadir.(kuranin emirleri, muslumanlarin aşagilanmasi gibi)....

Hayır,yanlış düşünüyorsun.Onların elbette etkisi var ama durum başka İslamcı teröristlerde.Bu IŞİD'çi el kaideciler Saddam'ı da kafir ilan etmişti mesela.Üstte de yazıyor;

Saddam Hüseyin'den Amerikan işgalinden önce fazlasıyla nefret ediliyordu;ve Müslümanların çoğunun tepkisi de,Saddam,Iraklılara,Kuveytlilere,İranlılara karşı ne suç işlemiş olursa olsun,kafirlerin Bağdat'ı işgal etmesi düşüncesinin hiçbir zaman kabul edilemez olduğunu ortaya çıkarmıştır;bu hangi insancıl sebeplere hizmet ederse etsin.Saddam tarihte hiçbir insanın öldürmediği kadar Müslüman öldürmüş olabilir(İran Irak savaşında hepsi Müslüman olan 1 milyon kişi öldü),ama heyhat Amerikalılar Allah'ın düşmanıdır.

Burada Quran'dan kaynaklanan dinsel kindarlık(

Religious intolerance) var bence.

Çünkü dünyanın dört bir tarafında Jainist değil İslamcı teröristlerle karşılıyoruz.Bunun bir nedeni olmalı.Nasıl Budistlerin değil de Hristiyanların kiliseye gitmesi gibi.Amerika Vietnam'ı,Panama'yı da işgal etti mesela.

Fakat neden ikiz kulelere saldırmaz onlar?Ya da kutlamaz bu saldırıın yıl dönümünü.

Dünya sömürülmüş,fakir,eğitimsiz fakat asla terör eylemleri gerçekleştirmeyecek insanlarla doludur.

Ve İslamcı teröristler de zengin,eğitimli insanlar da vardır.Asla eğitimsiz ve fakirlere özgü bir akım değildir İslami terörizm.

Sitelerde Paylaş

Hayır,yanlış düşünüyorsun.Onların elbette etkisi var ama durum başka İslamcı teröristlerde.Bu IŞİD'çi el kaideciler Saddam'ı da kafir ilan etmişti mesela.Üstte de yazıyor;

Saddam Hüseyin'den Amerikan işgalinden önce fazlasıyla nefret ediliyordu;ve Müslümanların çoğunun tepkisi de,Saddam,Iraklılara,Kuveytlilere,İranlılara karşı ne suç işlemiş olursa olsun,kafirlerin Bağdat'ı işgal etmesi düşüncesinin hiçbir zaman kabul edilemez olduğunu ortaya çıkarmıştır;bu hangi insancıl sebeplere hizmet ederse etsin.Saddam tarihte hiçbir insanın öldürmediği kadar Müslüman öldürmüş olabilir(İran Irak savaşında hepsi Müslüman olan 1 milyon kişi öldü),ama heyhat Amerikalılar Allah'ın düşmanıdır.

Burada Quran'dan kaynaklanan dinsel kindarlık( Religious intolerance) var bence.

Çünkü dünyanın dört bir tarafında Jainist değil İslamcı teröristlerle karşılıyoruz.Bunun bir nedeni olmalı.Nasıl Budistlerin değil de Hristiyanların kiliseye gitmesi gibi.Amerika Vietnam'ı,Panama'yı da işgal etti mesela.

Fakat neden ikiz kulelere saldırmaz onlar?Ya da kutlamaz bu saldırıın yıl dönümünü.

Dünya sömürülmüş,fakir,eğitimsiz fakat asla terör eylemleri gerçekleştirmeyecek insanlarla doludur.

Ve İslamcı teröristler de zengin,eğitimli insanlar da vardır.Asla eğitimsiz ve fakirlere özgü bir akım değildir İslami terörizm.

bu adam haklı işte. islam terörist bir ideoloji/dindir. emperyalizm gibi yayılmacıdır ve bunu şiddet yoluyla yapar. tehditle inancına saygı talep eder ve çok kolay alınır. alınırsa da öldürür.
Sitelerde Paylaş

bu adam haklı işte. islam terörist bir ideoloji/dindir. emperyalizm gibi yayılmacıdır ve bunu şiddet yoluyla yapar. tehditle inancına saygı talep eder ve çok kolay alınır. alınırsa da öldürür.

Ben İslam'ı,Kuran'ı araştırmış birisi olarak düşünüyorum ki bunu anlamak için İslam'ı araştırmaya incelemeye bile yoktur aslında.Dawkins'in bir Tweet'indeki söz güzel açıklıyor bunu;

Of course you can have an opinion about Islam without having readQur'an. You don't have to read Mein Kampf to have an opinion about Nazism.

(Elbette Kuran'ı okumadan İslam hakkında bir görüş sahibi olabilirsiniz.Nazizm hakkında bilgi sabihi olmak için Mein Kampf 'ı okumanız gerekmez)

Bugünkü İslam dünyasına ve tarihine bakmak yeterlidir.Muhammed halifeler dönemi başta olmak üzere hep fetih işgaller olmuştur mesela hem de din adınadır.İslam terör ve şiddet dinidir.

Sitelerde Paylaş

tevbe, maide, hac, ahzab, nisa, etc.

hadislere girmiyorum bile. forumda 1000 defa konuşulmuş şeyler bunlar dotttore

Cok ilginc...

Yani hani Kurani oyle azda degil, sayisiz okuyan biriyim...

Sana savas acana karsi mudafaa hakkini elbette kullan dicek, seni öldurmeye gelene cicek sun mu desin yani...

Bugun biz canakkalede ki mudafaa sayesinde bu topraklarda yasiyoruz hangi birimiz o savasi elestirebiliriz ki...

Asil sorun bence indirilen dinde degil uydurulan dinde...

Rivayetler, gelenekler, tarikatlar, seyhler, falan derken bi bakmissin islam adi altinda bir cok " farkli din" yasaniyor...

Mesela hadislerde kıstas şudur...

"Peygamberimiz diyor ki benden size gelen sozleri Kuran ile degerlendirin, uymuyorsa benden degildir"...

Bu hadisi gozardi eden ,Cubbeli gibi sarlatanlar tum rivayetleri kabul edip bir cok kere Kuran ile celisiyorlar...

Ben ne ona bakarim ne buna...

Karsimda neticede Kuran var...

Kimin islami nasil yasadigi umrumda degil...

Kuran dogrultusunda ki " indirilen dinde" bir sorun gormuyorum bu bana yetiyor...

Aklim, kalbim kuranin bir insan yazmasi olamayacagini delilleriyle kabul ediyor...

Kurana karsi yapilan elestiriler, carpitma ve saptirmalardan ibaret...

Yani ortada iddia edilen bir gerceklik var da biz kafamizi kuma gömmus degiliz...

Emin ol aksi olsaydi en basta inkar edenlerden biri olurdum...

Sitelerde Paylaş

Cok ilginc...

Yani hani Kurani oyle azda degil, sayisiz okuyan biriyim...

Sana savas acana karsi mudafaa hakkini elbette kullan dicek, seni öldurmeye gelene cicek sun mu desin yani...

Bugun biz canakkalede ki mudafaa sayesinde bu topraklarda yasiyoruz hangi birimiz o savasi elestirebiliriz ki...

Asil sorun bence indirilen dinde degil uydurulan dinde...

Rivayetler, gelenekler, tarikatlar, seyhler, falan derken bi bakmissin islam adi altinda bir cok " farkli din" yasaniyor...

Mesela hadislerde kıstas şudur...

"Peygamberimiz diyor ki benden size gelen sozleri Kuran ile degerlendirin, uymuyorsa benden degildir"...

Bu hadisi gozardi eden ,Cubbeli gibi sarlatanlar tum rivayetleri kabul edip bir cok kere Kuran ile celisiyorlar...

Ben ne ona bakarim ne buna...

Karsimda neticede Kuran var...

Kimin islami nasil yasadigi umrumda degil...

Kuran dogrultusunda ki " indirilen dinde" bir sorun gormuyorum bu bana yetiyor...

Aklim, kalbim kuranin bir insan yazmasi olamayacagini delilleriyle kabul ediyor...

Kurana karsi yapilan elestiriler, carpitma ve saptirmalardan ibaret...

Yani ortada iddia edilen bir gerceklik var da biz kafamizi kuma gömmus degiliz...

Emin ol aksi olsaydi en basta inkar edenlerden biri olurdum...

Siz reformistler de ayrı bir kafasınız.1400 yıllık vahşet/dinsel terörizmin yanlış sizin doğru olduğunu düşünüyorsunuz.Neyse diyelim ki öyle.Eee Allah neden bu kadar yanlış anlaşılmasına izin vermiş,hep çevirilere yanlış şeyler girmiş,piyasadaki çoğu yanlış,doğru bilgiye ulaşmak zor?Arapça bilmeyenler/bilemeyen ne olacakne bileyim ya da kitaba ulaşamayanlar,ya da reformistlerin çevirlerine ulaşamayanlar?Dahası başkalarının çevileri hep yanlıştır,sizinki neden doğrudur ki?

Üstelik İslami terörizm Muhammed döneminden beri vardır.Erken dönem Müslüman işgalleri olmuştur(Muhammed,halifeler,sultanlar);

https://en.wikipedia.org/wiki/Early_Muslim_conquests

Mesela Ömer Sasaniler yıkmış taa tüm İran'da,bu da mı savunma amaçlıydı?

Sitelerde Paylaş

İslamda dini yaymak için savaş konsepti var. Müslüman olmayanları egemenlik altına almak, onlardan vergi almak, köleleştirmek gibi kavramlar da var. Bu kavramların kaynağı Kuran'ın kendisi midir bilemem. Ama bunlar var.

Burada sorulması gereken şudur. Bugün gerçekte Hristiyan batıya dönük ne kadar Müslüman şiddeti var? Batılıların abarttığı kadar bir şiddet ile karşı karşıya oldukları gerçek mi? Olmadığı çok açık.

İkiz kulelere yapılan saldırı KESİNLİKLE ABD KAYNAKLIDIR! Kafasında bir mikron akıl taşıyan kişi, o senaryoya inanmaz. 3. sınıf Hollywood senaryosu.

Eğer gerçekten o kuleleri Afganistan'dan yönetilen bir grup mücahid yıktı ise, ki ABD bunun dellilerini asla ortaya koyamadı, niçin Afganistan devletine ve halkına saldırdılar? Afgan devleti ile oturulup, suçluların teslimi konusunda anlaşma yapılabilirdi. Eğer anlaşmaya yanaşmazlarsa tehdit edilebilirdi. Biz Apo'yu kovmaları için Suriye'yi tehdit ettik, sonuçta Apo Suriye'den kovuldu. ABD'nin Afganistan üzerinde böyle bir gücü vardı sanırım. Özel kuvvetler gönderilip, özel operasyonla adam alınabilirdi. Koskoca ülkeye tonlarca bomba atmanın anlamı nedir?

Gerizekalılığın lüzümu yok. ABD kendisine rakip olarak gördüğü Çin ve Rusya'nın kesişme noktasında askeri üs elde etti. 11 Eylül saldırısını kendileri yaptılar. Bunu bahane edip oraya yerleştiler. Aksi düşüncelerin tamamı çöptür.

Ha, İslam şiddeti var mı? Var! O şiddeti bizim gibi lanet olası müslüman ülkelerde yaşayan seküler ve laik insanlar görüyoruz. Her geçen gün hayat alanlarımız daraltılıyor, boğazımız sıkılıyor. Bizim gibi ülkeleri şeriatçı barbarların eline teslim edenler, yine o batılı şerefsizler. Türkiye, Suriye, Mısır ve Irak gibi ülkelerin akılcılık ile yönetilip kendilerine rakip olmasını istemiyorlar. Bunu engellemek için, beyni ufaltılmış şeriatçı kadrolara ülkeleri teslim ediyorlar. Kendi içimizde sürekli bir çatışma yaşamamızı, zeka seviyemizin düşmesini istiyorlar.

Arap Baharı denen şey, iktidarların Muslim Brothers denen ruh hastalarına teslim edilmesi operasyonu idi. Bunu batı tezgahladı.

Sitelerde Paylaş

Bu konularda doğru analiz yapmak zordur..

Trump mesela..Bu kişi müslümanları aşağılamıyor mu?!

Ya da Muhammed karikatürünü ısrarla yapanlar..!

Adam diyor ki ''yapma şunu,seni öldürürüm'' ama ısrarla ''yapacağım,bu benim hakkım'' deniyor..Sonra da ölüyor ve yakınları müslümanları aşağılamaya çalışıyor..

Yakınlarınız arasında mutlaka arıza kişiler vardır..Adam arıza işte..Uğraşma adamla..Uğraşırsan senin için kötü olabilir..

Müslümanlar da öyleler..Dünya'nın bu insanlarla uğraşmaması lazım ama ısrarla bu insanlara yükleniyorlar..Sonra da ''terörrrrr'' deyip ağlaşıyorlar..

Amerika'da,Avrupa'da islami terörü %100 hak ediyorlar..Ne ekersen onu biçersin arkadaş..Sen müslümanları insansız hava uçakları ile kuş gibi avlarsan,arada birkaç tanesi de çıkar ve seni havaya uçurur işte..

Sitelerde Paylaş

müslümanlar bu ayrımcılık işini iyice suistimal ediyorlar. batının insani değerlerini, sanki kendileri aynı değerlere sahipmiş gibi kullanıyorlar.

Amerika'daki bir müslüman aile, kısa bir videoyla "bizi müslüman olduğumuz için uçaktan attılar" diye yaygara koparttı. video stratejik bir yerde kesilmiş çeken kişi tarafından:

olayın başı yok, sonu yok, müslümler mağdur. sanki ABD'de uçağa binen başka müslüman yok. olayı bir de karşı taraftan dinleyince işin aslı ortaya çıkıyor tabi: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3520203/Arab-American-family-SLAM-United-Airlines-kicking-plane-Muslim.html

kadın çocuğunu uçuş güvenliği yönetmeliğine uymayan bir bebek koltuğuna oturtmak istiyor. konu uzayınca da uçaktan atılıyorlar ama şirket onlara sonraki uçuşta yer ayırıyor. sözün özü, kural tanımazlık yapıp itiraz gelince "ayrımcılık" ithamını kullanıyorlar.

başka örnekler de vardır, olay güncel olduğu için paylaştım. bunu siyahiler de yapıyor. adam suçüstü yakalanıyor, ben siyah olduğum için tutuklandım diye yaygara yapıyor.

Sitelerde Paylaş

Siz reformistler de ayrı bir kafasınız.1400 yıllık vahşet/dinsel terörizmin yanlış sizin doğru olduğunu düşünüyorsunuz.Neyse diyelim ki öyle.Eee Allah neden bu kadar yanlış anlaşılmasına izin vermiş,hep çevirilere yanlış şeyler girmiş,piyasadaki çoğu yanlış,doğru bilgiye ulaşmak zor?Arapça bilmeyenler/bilemeyen ne olacakne bileyim ya da kitaba ulaşamayanlar,ya da reformistlerin çevirlerine ulaşamayanlar?Dahası başkalarının çevileri hep yanlıştır,sizinki neden doğrudur ki?

Üstelik İslami terörizm Muhammed döneminden beri vardır.Erken dönem Müslüman işgalleri olmuştur(Muhammed,halifeler,sultanlar);

https://en.wikipedia.org/wiki/Early_Muslim_conquests

Mesela Ömer Sasaniler yıkmış taa tüm İran'da,bu da mı savunma amaçlıydı?

Çok uzun imzanız var, imzanızı kısaltın...

Sitelerde Paylaş

Dünyada nerede müslüman varsa orada arıza var. Müslümanlar hiç bir başka grupla birlikte barış içinde yaşayamadıkları gibi birebir kendileri gibi olmayan müslümanlarla da birlikte yaşayamıyorlar. Bunun tek istisnası müslümanların o rezil ideolojilerini başkalarına zorlayamadıkları kadar küçük azınlık oluşturdukları toplumlar.

İslam denen kepazelik yok edilmeden düzelmeyecek bu işler. O zamana kadar emperyalizm falan diye suçlamaya devam edebilirsiniz

Sitelerde Paylaş

Dünyada nerede müslüman varsa orada arıza var. Müslümanlar hiç bir başka grupla birlikte barış içinde yaşayamadıkları gibi birebir kendileri gibi olmayan müslümanlarla da birlikte yaşayamıyorlar. Bunun tek istisnası müslümanların o rezil ideolojilerini başkalarına zorlayamadıkları kadar küçük azınlık oluşturdukları toplumlar.

İslam denen kepazelik yok edilmeden düzelmeyecek bu işler. O zamana kadar emperyalizm falan diye suçlamaya devam edebilirsiniz

ABD Afganistan ve Irak'a niçin saldırdı? Kısa ve anlaşılır cümlelerle bunu açıklayabilir misin?

İsrail 2000 sene sonra aa, bu topraklar benimdi lan diyerek Filistin'e yerleşti. Dünya üzerinde 2000 yıl süren başka bir veraset davası var mı? Buna benzer başka bir örnek verebilir misin? Üstelik İsrail sürekli topraklarını genişletmeye çalışıyor. Sınırları net değil.

Yukarıdaki iki örneği sana ev ödevi veriyorum. Emperyalizm bahsi sana kalın gelir. Onu daha sonra konuşuruz.

Sitelerde Paylaş

ABD Afganistan ve Irak'a niçin saldırdı? Kısa ve anlaşılır cümlelerle bunu açıklayabilir misin?

İsrail 2000 sene sonra aa, bu topraklar benimdi lan diyerek Filistin'e yerleşti. Dünya üzerinde 2000 yıl süren başka bir veraset davası var mı? Buna benzer başka bir örnek verebilir misin? Üstelik İsrail sürekli topraklarını genişletmeye çalışıyor. Sınırları net değil.

Yukarıdaki iki örneği sana ev ödevi veriyorum. Emperyalizm bahsi sana kalın gelir. Onu daha sonra konuşuruz.

Nijerya'dan Filipinlere nerede müslüman varsa orada arıza var. Ben de sana bunların nedenlerini araştırman için ev ödevi veriyorum.

Kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş

Aşağılamak, hakaret etmek kişiden kişiye değişen bir kavram.Mesela şöyle dicem :

Islamı,, tum dunyadan silmek lazım. Islam, insan onurunu ayaklar altına alır...

Bu söylediğim gayet normal ve eleştirisi ve ispatları olan bir fikir,,, ama bir müslüman bunu bir hakaret olarak algılayacaktır....

Sitelerde Paylaş

Aşağılamak, hakaret etmek kişiden kişiye değişen bir kavram.Mesela şöyle dicem :

Islamı,, tum dunyadan silmek lazım. Islam, insan onurunu ayaklar altına alır...

Bu söylediğim gayet normal ve eleştirisi ve ispatları olan bir fikir,,, ama bir müslüman bunu bir hakaret olarak algılayacaktır....

doğru söylüyor. batı, insani his ve düşüncelerle saygılı olmaya çalıştıkça müslümanlar şımardı. en ufak eleştiriye bile tahammülleri yok. hemen İslamofobik etiketini yapıştırıyorlar.

hem fobi dediğimiz korku değil mi? müslümandan kim korkmaz? iktidarda olduğu an benim hayatımı cehenneme çevirecek, belki de öldürecek adamlardan elbette korkarım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...