Jump to content

Müslümanların Aşağılanması Bilmecesi

Recommended Posts

• İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz reformistler de ayrı bir kafasınız.1400 yıllık vahşet/dinsel terörizmin yanlış sizin doğru olduğunu düşünüyorsunuz.Neyse diyelim ki öyle.Eee Allah neden bu kadar yanlış anlaşılmasına izin vermiş,hep çevirilere yanlış şeyler girmiş,piyasadaki çoğu yanlış,doğru bilgiye ulaşmak zor?Arapça bilmeyenler/bilemeyen ne olacakne bileyim ya da kitaba ulaşamayanlar,ya da reformistlerin çevirlerine ulaşamayanlar?Dahası başkalarının çevileri hep yanlıştır,sizinki neden doğrudur ki?

Üstelik İslami terörizm Muhammed döneminden beri vardır.Erken dönem Müslüman işgalleri olmuştur(Muhammed,halifeler,sultanlar);

https://en.wikipedia.org/wiki/Early_Muslim_conquests

Mesela Ömer Sasaniler yıkmış taa tüm İran'da,bu da mı savunma amaçlıydı?

İmzanızın çok uzun olduğunu ve kısaltmanız veya küçültmeniz gerektiğini söylemiştim, yapmamışsınız. Eğer düzeltmezseniz imzanızı tümüyle silmek zorunda kalacağım.

http://www.ateistforum.org/index.php/topic/51390-ymza-boelumu-hk/#entry1331157

Sitelerde Paylaş

Nijerya'dan Filipinlere nerede müslüman varsa orada arıza var. Ben de sana bunların nedenlerini araştırman için ev ödevi veriyorum.

Kolay gelsin.

Araştırdım. İşin içinde yine sizin özgürlük aşığı boys çıktı. Trencilik oynayan Lawrence'lar gördüm. Sana da selam söylediler.

Sitelerde Paylaş

Araştırdım. İşin içinde yine sizin özgürlük aşığı boys çıktı. Trencilik oynayan Lawrence'lar gördüm. Sana da selam söylediler.

Böyle çocukca lafları sana yakıştıramadım.

Islam alemi herkesi suçlamayı bırakıp dönüp kendine bakmadan 1 adım ileri gidemez. Ben söylemiyorum, o ekibin has elemanları söylüyor çünkü deniz bitti:

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/taha-akyol_329/bu-cagda-islam_40081254

Sitelerde Paylaş

Böyle çocukca lafları sana yakıştıramadım.

Islam alemi herkesi suçlamayı bırakıp dönüp kendine bakmadan 1 adım ileri gidemez. Ben söylemiyorum, o ekibin has elemanları söylüyor çünkü deniz bitti:

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/taha-akyol_329/bu-cagda-islam_40081254

Daha ciddi yazmamı istiyorsan sen de ciddi olmalısın.

ABD Irak ve Afganistan'a niçin saldırdı? Bu saldırıları akıl ve vicdan çerçevesine oturtamadığın sürece, İslamcı örgütlerin yaptığı her saldırıda haklılık payı görmek zorundasın.

Sitelerde Paylaş

ayrıca çok küstahlar. kendilerinden başka kimseyi beğenmiyor, takdir etmiyorlar.

http://m.hurriyet.com.tr/veysel-eroglu-nasa-da-kimmis-40080445

bunlar bilim ve insanlık düşmanı.

Ben günümüz İslam dünyasının bilimde vb.çok geride kalmış olmasına dine bağlıyorum biraz da.Çünkü Kuran kafirleri Müslüman olmayanları falan çok kötü aşağılıyor.Kafir yapımı icatlar da Osmanlı'ya bundan dolayı geç gelmişti sanırım.Dahası Orta Çağ Avrupası'nda da benzeri durumlar olmuştu,fakat gelişmiş dini duyguları yenebilmiştir Avrupalılar.

Ve günümüz Türkiye'si de Orta Çağ'a sürüklenmektedir.Diyanete tüm bakanlıklardan çok daha fazla para harcanıyor;

http://t24.com.tr/haber/diyanetin-butcesi-11-bakanligi-geride-birakti,215871

Halbuki hiçbir işe yaramayan diyanet kapatılıp o para lise ve üniversite öğrencilerine bilim sanate harcansa ne güzel olurdu,gelişirdik.

Sitelerde Paylaş

Ben günümüz İslam dünyasının bilimde vb.çok geride kalmış olmasına dine bağlıyorum biraz da.Çünkü Kuran kafirleri Müslüman olmayanları falan çok kötü aşağılıyor.Kafir yapımı icatlar da Osmanlı'ya bundan dolayı geç gelmişti sanırım.Dahası Orta Çağ Avrupası'nda da benzeri durumlar olmuştu,fakat gelişmiş dini duyguları yenebilmiştir Avrupalılar.

Ve günümüz Türkiye'si de Orta Çağ'a sürüklenmektedir.Diyanete tüm bakanlıklardan çok daha fazla para harcanıyor;

http://t24.com.tr/haber/diyanetin-butcesi-11-bakanligi-geride-birakti,215871

Halbuki hiçbir işe yaramayan diyanet kapatılıp o para lise ve üniversite öğrencilerine bilim sanate harcansa ne güzel olurdu,gelişirdik.

öyle... bir de en büyük hatalardan biri yeni okullar açarak eğitimin gelişeceğini sanmak. Türkiye'de eğitim sisteminin baştan aşağıya değişmesi gerek. ortalık vasıfsız üni mezunu dolu. gelişmiş ülkelerde herkes üniversiteye gitmez. bu sayıda üniversite olmaz. meslek okulları olmalı ve çocuklar yeteneklerine göre doğru yönlendirilmeli. aslında iyi bir plan ve bütçeyle 1-2 jenerasyon sonrasında ülke çok farklı bir hale getirebilir.
Sitelerde Paylaş

Başlıktaki konu açısından düşünecek olursak; müslümanları aşalayanlar, aslında şeriat ülkeleridir. Hem onlara layık gördükleri hayatla, hem de din adına terör, şiddet ve ayrımcılığı besleyerek, müslümanı küçük duruma düşürmekteler.

Müslüman olmasak da, islamla özdeşleşmiş bir toplumda, ister istemez herkes bu aşalamadan nasibini almaktadır.

Sitelerde Paylaş

batı İslamı yeterince aşağılamıyor. aşırı iyi niyetli davranıyor hatta. kendilerinin tarih içerisinde şekillenmiş insani değerleri var ve bu değerlere göre davranıyorlar. ancak anlamadıkları şey, muhataplarının bu değerlere sahip olmadığı ve güç dengesi değiştiği takdirde aynı değerlere göre hareket etmeyeceği.

bu insanlık düşmanı ideolojiye anlayış, saygı falan gösterilmez. İngiltere'nin şeriat mahkemelerine izin vermesi vs tam dangalaklık. Avrupa'da açılmasına izin verilen camiler, mescitler, dernekler falan hep terör yuvası.

Sitelerde Paylaş

öyle... bir de en büyük hatalardan biri yeni okullar açarak eğitimin gelişeceğini sanmak. Türkiye'de eğitim sisteminin baştan aşağıya değişmesi gerek. ortalık vasıfsız üni mezunu dolu. gelişmiş ülkelerde herkes üniversiteye gitmez. bu sayıda üniversite olmaz. meslek okulları olmalı ve çocuklar yeteneklerine göre doğru yönlendirilmeli. aslında iyi bir plan ve bütçeyle 1-2 jenerasyon sonrasında ülke çok farklı bir hale getirebilir.

En iyisi Batılı bir ülkeye kalıcı göç etmek bence.Çok utanıyorum böyle şeylerin yaşandığı bir ülkede yaşamaktan.

Sitelerde Paylaş

Çok ilginç, neredeyse toplu halde bir bilinç kaybı gözleniyor bu başlık altında.

Hatırlatmakta fayda var:

Araf 177

Âyetlerimizi yalan sayan ve ancak kendilerine zulmeden bir kavmin durumu ne kötüdür!

Enam 21

Kimdir Allah'a boş yere iftirâ edenden, yahut onun âyetlerini yalanlayandan daha zâlim? Şüphe yok ki zâlimler, muratlarına erişmezler.

Bunlar gibi nice ayet anlatır ki: eğer islam değilseniz, islamın yalan olduğunu söylemektesiniz. Buna göre de siz en zalimsiniz; çünkü allahın dinini ve peygamberini yalanlamaktasınız.

Kısaca, bir şeye inanmıyorsanız, onun doğru olmadığını düşünüyorsunuz. İslam değilseniz, islamın yalan olduğunu düşünüyorsunuz ve bu yüzden siz en aşağılık zalimlersiniz, kafirlersiniz. Bu yüzden de öldürülmeniz gerekiyor.

Boşuna amerika rusya patagonya diye dış nedenler aramayınız. İslamın kendisi, islami terörün kaynağıdır.

Müslümanların aşağılanması da yine bir ölçüde buna dayanır. Onlar olduğu sürece, müslümanlar aşağılanmış hissederler. Bir başka grubun varlığı, yani: biz olmayan herkes, aslında bizim için tehdittir. Çünkü, onlar, bizim değerlerimizin beş para etmez zırvalar olduğu savının vücut bulmuş halleridir. Eğer bizim değerlerimiz, onlar için de değer teşkil ediyor olsaydı, onlardan değil, bizden olurlardı.

Bu yüzden, müslümanlar, islam dışında bir şey kalmayana kadar savaşmalı, aşağılanmadan kurtulana kadar öldürmeli ve ölmelidir. Doğaldır ki, bu kerizler kendi uyduruk kitaplarındaki çelişkileri bilmedikleri ve bitiremedikleri için, en başta birbirleri tarafından aşağılandıklarını düşünerek, öldürüşüp güzelce bir temizliğe girişmektedirler.

Sitelerde Paylaş

Daha ciddi yazmamı istiyorsan sen de ciddi olmalısın.

ABD Irak ve Afganistan'a niçin saldırdı? Bu saldırıları akıl ve vicdan çerçevesine oturtamadığın sürece, İslamcı örgütlerin yaptığı her saldırıda haklılık payı görmek zorundasın.

Ben her zaman ciddi yazarım,

Ne kadar saklamaya çalışsan da Tayyip itinin destekçisi olduğun sırıtıyor. O yoldan gidince Islam'ı ve Islam'cı örgütleri savunmak zorunda kalman da normal. İşin zor, sapık Allah'ın sana kolaylıklar versin.

Sitelerde Paylaş

Ben her zaman ciddi yazarım,

Ne kadar saklamaya çalışsan da Tayyip itinin destekçisi olduğun sırıtıyor. O yoldan gidince Islam'ı ve Islam'cı örgütleri savunmak zorunda kalman da normal. İşin zor, sapık Allah'ın sana kolaylıklar versin.

Biz AKP'den önce de anti emperyalist hareketleri destekledik, AKP'den sonra da destekleyeceğiz. Biz bir hareket emperyalizme vuruyorsa, haksızlığa karşı çıkıyorsa, onun kimliğine bakmayız.

Irak ve Afganistan işgallerinde başından beri Irak ve Afgan halkının yanında olduk. O zamanlar AKP falan yoktu. Ama buna karşılık, Yugoslavya iç savaşında birlik taraftarlarını destekledik. Yugoslavya'ya giden cihatçı katilleri ifşa eden, fotoğraflarını yayınlayan dünya üzerindeki nadir yayın kuruluşlarından olduk. Bak bunu anlamamış olabilrsin tekrar ediyorum; Yugoslavya'da herkes Sırp katillerden bahsederken biz oraya giden cihatçı İslamcı katillerin fotoğraflarını yayınladık. Muhtemelen müslüman bir ülkedeki tek yayındır.

Söylediklerimi kafan alıyor mu, bilemem. Bizim temel siyasi görüşümüz anti emperyalizmdir. Bu 50 yıldır en temel referans noktamız olmuştur.

Irak ve Afganistan işgalleri %100 haksız, hukuksuz, ahlaksızca, alçakça saldırılardı. Ben Bağdat'a düşen bombaları hala yüreğimde hissederim. Afganistan'ın üzerine yapılan bombardımanın acısını hissederim. Bugünkü düşüncelerimi oluşturan temel duygular bunlardır.

Sitelerde Paylaş

http://alkislarlayasiyorum.com/m/content/301465/kiralik-ev-bakan-guney-korelilerin-diyarbakirdan-kovulmasi

müslüman senin ülkende tebliğ yapar, saygı duyacaksın. aman ha! yoksa ırkçı, İslamofobik falan derler. ancak onların ülkesindeysen, yine sen onlara saygı duyacaksın. çünkü onlar hep mağdur :(

pis batı, hep onlar geri bıraktı müslümleri :(

Sitelerde Paylaş

Biz AKP'den önce de anti emperyalist hareketleri destekledik, AKP'den sonra da destekleyeceğiz. Biz bir hareket emperyalizme vuruyorsa, haksızlığa karşı çıkıyorsa, onun kimliğine bakmayız.

Irak ve Afganistan işgallerinde başından beri Irak ve Afgan halkının yanında olduk. O zamanlar AKP falan yoktu. Ama buna karşılık, Yugoslavya iç savaşında birlik taraftarlarını destekledik. Yugoslavya'ya giden cihatçı katilleri ifşa eden, fotoğraflarını yayınlayan dünya üzerindeki nadir yayın kuruluşlarından olduk. Bak bunu anlamamış olabilrsin tekrar ediyorum; Yugoslavya'da herkes Sırp katillerden bahsederken biz oraya giden cihatçı İslamcı katillerin fotoğraflarını yayınladık. Muhtemelen müslüman bir ülkedeki tek yayındır.

Söylediklerimi kafan alıyor mu, bilemem. Bizim temel siyasi görüşümüz anti emperyalizmdir. Bu 50 yıldır en temel referans noktamız olmuştur.

Irak ve Afganistan işgalleri %100 haksız, hukuksuz, ahlaksızca, alçakça saldırılardı. Ben Bağdat'a düşen bombaları hala yüreğimde hissederim. Afganistan'ın üzerine yapılan bombardımanın acısını hissederim. Bugünkü düşüncelerimi oluşturan temel duygular bunlardır.

Haklı olduğun yerler daha fazla,ama bence Afganistan savaşı desteklenmelidir,meşrudur.Ben Irak savaşına karşıyım fakat Afgan savaşını desteklerim ABD'nin 11 Eylül'ün sorumlularından hesap sorması gerekiyordu ve Afganistan'da Taliban rejimi vardı,yerine Taliban'dan daha demokratik bir rejim geldi gene şeriatçı olsa da.Tabi savaş suçları,bombalanan siviller kesinlikle bir cinayetti.

Sitelerde Paylaş

Haklı olduğun yerler daha fazla,ama bence Afganistan savaşı desteklenmelidir,meşrudur.Ben Irak savaşına karşıyım fakat Afgan savaşını desteklerim ABD'nin 11 Eylül'ün sorumlularından hesap sorması gerekiyordu ve Afganistan'da Taliban rejimi vardı,yerine Taliban'dan daha demokratik bir rejim geldi gene şeriatçı olsa da.Tabi savaş suçları,bombalanan siviller kesinlikle bir cinayetti.

Ah be güzel abim.

Ikiz kulelerin yıkılması ile Afgan devleti arasında ne ilişki var? Elimizde ne var bu ilişkiyi kanıtlayacak? Uçaktaki teröristlerden birinin, bilmem kaç derece sıcaklıkta yanmadan kurtulmuş ve tonlarca molozun içinde bulunmuş olan pasaportu mu? Üstelik pasaport Afgan pasaportu bile değil.

Terörist dedikleri adamlardan biri de Cezayir'de çıktı. Adam ABD'ye ayak basmamış. Ama ABD'liler süper insanlar olduğu için her Söylediklerine inanıyoruz, değil mi?

Kulelerin hesabını sormak ne demek? Kısas hakları mı doğdu yani? Sorsam idam cezasına karşıyım dersin. Ama ABD iki tane kıytırık binası yıkıldı diye koca bir ülkeyi bombalamaya hak kazanıyor, öyle mi?

Bence konu üzerine fazla düşünmemişsin. Biraz ezbere konuşmuşsun gibi geldi.

Sitelerde Paylaş

inanmıycaksınız ama ben rüyamda allahı gördüm.

kafaya gün boyu birşeyi fazla takarsan, gece rüyanda görüyorsun. sayısız defalar deneyimledim bunu. hatta bir dizinin 3-4 bölümünü arka arkaya izlemem bile o gece rüyamda o diziyle ilgili birşey görmem için yeterli. o yüzden müslümler rüyasında allahı, muhoyu falan gördüğünü söyleyince inanıyorum ben. fesli amcanın atatürkü rüyasında görmesi gibi. adamın atatürkten başka derdi yok ki, hergün görse şaşırmam.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...