Jump to content

Recommended Posts

Adamlar huzur içinde yaşıyorlar mı? Yaşıyorlar. Müslüman ülkelerin hepsine bakıyoruz, huzur yok. Işid terör örgütünün yaptıkları zaten ortada...

Aşağılık pkk terör örgütü bile ışidin yaptıkları yöntemleri uygulamıyor, direk öldürüyorlar.

işidin yaptıklarını, islama neden mal ediyorsun. stalin, milyonlarca insanı katletti... e ateistlerin hepsi katliamcı manyaklar mı diyelim !!!!

burada, kimlik olayına bakacaksın....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 524
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

işidin yaptıklarını, islama neden mal ediyorsun. stalin, milyonlarca insanı katletti... e ateistlerin hepsi katliamcı manyaklar mı diyelim !!!!

İnançsızlık özgürlüktür, bir kitabı yok.

Müslümanlık ise görüldüğü üzere huzursuzluk içinde. Yani abartısız hepsi kötü durumda.

Doğru değil mi?

Sitelerde Paylaş

"Hristiyanlarin din savaslari" dedik mi aklimiza hacli seferleri veya G. Amerikada insanlari hristiyanlastirmalari gelir.

Ama bu savaslarin asil nedenleri güc ve paraydi.

Stalin ateistlik adina savasmadi ama onun katliamlarinin nedenleri de güc ve paraydi.

Hitlerin de.

Peki, Muhammedin ve islam ülkelerinin islami yayma savaslarinin nedeni neydi?

Savasta kazanilan ganimetleri, köleleri, cariyeleri hatirlayalim ;)

Savaslarin nedeni nedir??? :)
tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnançsızlık özgürlüktür, bir kitabı yok.

Müslümanlık ise görüldüğü üzere huzursuzluk içinde. Yani abartısız hepsi kötü durumda.

Doğru değil mi?

İnançsızlık,, evet özgürlüktür... tabii ki, özgürlüğün tanımını yapmak lazım. başkasına zarar vermediğin sürece ve başkasının özgürlüğünee zarar verdiğinde senin özgürlüğün biter. bunlara da dikkat etmek lazım,,bu anlamda... ANCAK, insan özgür değildir...özgür iradeye sahipsin ama özgür değilsin...

Tupac, sen mutlu musun sanki? neye göre mutlusun.... 2100 yılında çürümüş bir ceset olacaksın. bunu bilerek de mutlu musun,yoksa kendini mi kandırıyorsun?

Sitelerde Paylaş

İnançsızlık,, evet özgürlüktür... tabii ki, özgürlüğün tanımını yapmak lazım. başkasına zarar vermediğin sürece ve başkasının özgürlüğünee zarar verdiğinde senin özgürlüğün biter. bunlara da dikkat etmek lazım,,bu anlamda... ANCAK, insan özgür değildir...özgür iradeye sahipsin ama özgür değilsin...

Tupac, sen mutlu musun sanki? neye göre mutlusun.... 2100 yılında çürümüş bir ceset olacaksın. bunu bilerek de mutlu musun,yoksa kendini mi kandırıyorsun?

İnsan nedenlere bağlı olarak pek özgür sayılmaz ancak dinden kurtulunca biraz daha rahatlaşıyor. Müslümanlar neye göre mutlu? Biri öldüğünde cennete gidecek diye sevinmek yerine, ağlayarak kendilerini yerden yere vuruyorlar. Müslümanlar mutlu mu da bana mutlu olup olmadığımı soruyorsun?

Sitelerde Paylaş

İnsan nedenlere bağlı olarak pek özgür sayılmaz ancak dinden kurtulunca biraz daha rahatlaşıyor. Müslümanlar neye göre mutlu? Biri öldüğünde cennete gidecek diye sevinmek yerine, ağlayarak kendilerini yerden yere vuruyorlar. Müslümanlar mutlu mu da bana mutlu olup olmadığımı soruyorsun?

Yav, cennete gitmeyi düşünen kim ? Ateistlerin bu saçma mantığı her zaman vardır... Olay çok basit. Sadece nankör olmayacaksın.sadece bu.

"İnsanların çoğu nankördür" ... işte gerçek bu.

Adolf Hitler, milyonlarca insanı zevkine göre doğradı,öldürdü,biçti,yok etti.... Bu adamın ateşte yanmasını istemez misin ?

insanca düşüneceksin ama, ırkçılık yapmadan...

Sitelerde Paylaş

Yav, cennete gitmeyi düşünen kim ? Ateistlerin bu saçma mantığı her zaman vardır... Olay çok basit. Sadece nankör olmayacaksın.sadece bu.

"İnsanların çoğu nankördür" ... işte gerçek bu.

Adolf Hitler, milyonlarca insanı zevkine göre doğradı,öldürdü,biçti,yok etti.... Bu adamın ateşte yanmasını istemez misin ?

insanca düşüneceksin ama, ırkçılık yapmadan...

Allah her şeyi bilmiyor mu? O insanı yaratmayıp onca insana da eziyet vermese daha iyi değil mi? İnsanca düşün ve cevapla. Benim için iyi olan bu. İntikam alan bir tanrı fikri saçmalık. Ben yanmasını istesem bile o istememeli veya en başta bir şeyleri düzgün yaratmalı.

Sitelerde Paylaş

Allah her şeyi bilmiyor mu? O insanı yaratmayıp onca insana da eziyet vermese daha iyi değil mi? İnsanca düşün ve cevapla. Benim için iyi olan bu. İntikam alan bir tanrı fikri saçmalık. Ben yanmasını istesem bile o istememeli veya en başta bir şeyleri düzgün yaratmalı.

senin özgür iradene müdahelede bulunmuyor. Allah'ın herşeyi bilmesi, geleceği bilmesini kendine bahane üretiyorsun. Benim kötülükler yapacağımı biliyordun, o halde beni neden yarattın gibi !!! sadece ve sadece bahane üretmek bunlar.

kötülük yapıyorsam, beni yaratan suçludur demek bu. Hayır, yapan sensin ve tamamen bunu yapmakta özgürsün...

Çünkü insana vadetti, süre verdi... "Şimdi sen sabret. Çünkü Allah'ın vaadi mutlaka haktır. Sakın imanı sağlam olmayanlar seni hafifliğe sevketmesinler."

Sitelerde Paylaş

Öncelikle bu siteye, inancı ne olursa olsun eşit haklar verdiği için teşekkür ederim... Konuya geçelim........

Gerçekten Ateist olsam, düşüncelerim ne olur, nasıl bir insan olurum ? Burada fikir yürüteceğim.

Kimse bana akıl vermeye kalkıp, hikaye okumasın.Fikirlerimi eleştirebilirsiniz.Ayrıca değişime kapalı biri değilim.

Gerçekten sizin haklılığınıza karar verirsem , ATEİST OLACAM...

Tartışalım, münakaşa edelim bakalım.Öncelikle, ateistlerde ahlak anlayışının olduğu beklenemez. Bunu belirttikten sonra ; Örneğin ben ateistim ve şimdi fikir yürütmeye başlıyorum...

A:) Kendi kendime düşünüyorum. Ulan, öldükten sonra zaten toprak olup yok olacağım.Yaratıcı maratıcı kesinlikle yoktur, hesap vereceğim bir mercii ölümden sonra zaten yok. Bu bağlamda,Ne kadar iyi bir yaşama sahip olursam o denli kardır.İstediğimi yapmakta özgürüm; tabiiki akıllı olmak şartıyla... (gidip de keyfine bi insanı öldürüp de, salak gibi hapiste yatacak değiliz)...

Gerçekten Ateist olsam neler yaparım ;

1:) Maddi olarak yüksek kazançlar elde etmek için her türlü üçkağıdı yaparım. :ph34r:

Kanun açıklarından yararlanarak her türlü dolandırıcılığı yaparım...

2:) Cinsel olarak tüm fantezelerimi gerçekleştiririm. Rus,geyşa,zenci,japon,... :D aynen !

3:) Doğaya ve çevreye saygı duymam ; benden sonrası çok da umrumda olmaz !!!

Zaten saygı da ne demek ? insan uydurması bir kavram !!!

4:) Hiçbir kutsal değerim olmaz. Ahlak mahlak zırvalarıyla uğraşmam !!!

5:) Herşeye, her varlığa, maddesel açıdan bakarım. Trafik ışığında karşıdan karşıya geçen bir moruğa ha elinden

tutup yardım etmişim, ha onu tekme tokat dövüp hastaneye komaya göndermişim. Ne farkeder ki !

6:) İftira, namussuzluk , yolsuzluk gibi kavramların önemi yoktur..Hepsinden nemalanırım!!! . vs...vs......

Bana katılıyorsunuz değil mi ?

Muhtemelen ister istemez şöyle de düşünüyorsundur ''asla kendi seviyemde ki(doğuştan gelen zeka, eğitim, eğilim vs.) bir Ateist kadar zeki olamam'', ''çünkü ben özgürce her istediğimi düşünemem bu beni daha dezavantajlı yapar(Allah falan yardım eder diye düşünüyorsan sayılmaz direk kendi zekandan bahsediyoruz Allah IQ'nu yükseltirse bir anlık denk IQ'da ki kişi ile kıyaslanıyorsun mesela biraz çocuk oyunu gibi oldu ama boşver) haklıysam soruna kendi cevabımı verebilirim.

Sitelerde Paylaş

senin özgür iradene müdahelede bulunmuyor. Allah'ın herşeyi bilmesi, geleceği bilmesini kendine bahane üretiyorsun. Benim kötülükler yapacağımı biliyordun, o halde beni neden yarattın gibi !!! sadece ve sadece bahane üretmek bunlar.

kötülük yapıyorsam, beni yaratan suçludur demek bu. Hayır, yapan sensin ve tamamen bunu yapmakta özgürsün...

Çünkü insana vadetti, süre verdi... "

Şimdi sen sabret. Çünkü Allah'ın vaadi mutlaka haktır. Sakın imanı sağlam olmayanlar seni hafifliğe sevketmesinler."

Ne bahanesi doğru olan bu. Aksi ise allahın sadist bir tanrı fikri olduğunu gösterir.

Sitelerde Paylaş

Ne bahanesi doğru olan bu. Aksi ise allahın sadist bir tanrı fikri olduğunu gösterir.

Sadist olan sen kendinsin, Allah değil... Kendi hatalarını Allah'ın üzerine atma...Çok bağışlayan ve merhamet edendir.........

Kaçmaya devam et. Ancak bu kaçışın da bir sonu var......

Sitelerde Paylaş

Muhtemelen ister istemez şöyle de düşünüyorsundur ''asla kendi seviyemde ki(doğuştan gelen zeka, eğitim, eğilim vs.) bir Ateist kadar zeki olamam'', ''çünkü ben özgürce her istediğimi düşünemem bu beni daha dezavantajlı yapar(Allah falan yardım eder diye düşünüyorsan sayılmaz direk kendi zekandan bahsediyoruz Allah IQ'nu yükseltirse bir anlık denk IQ'da ki kişi ile kıyaslanıyorsun mesela biraz çocuk oyunu gibi oldu ama boşver) haklıysam soruna kendi cevabımı verebilirim.

Ateistler zeki diye birşey mi var ? senin iq seviyenin de çok düşük olduğu belli. Böyle genel ifadeler doğru değildir.

önerme kurarken biraz mantık dahilinde olsun...

Sitelerde Paylaş

Sadist olan sen kendinsin, Allah değil... Kendi hatalarını Allah'ın üzerine atma...Çok bağışlayan ve merhamet edendir.........

Kaçmaya devam et. Ancak bu kaçışın da bir sonu var......

İnanmıyor diye insan yakan bir put nasıl sadist olmuyor, bir anlatsana.

Sitelerde Paylaş

Stalin yaptıklarını "Ateizm böyle emreder ve ben de onun emirlerini yerine getiriyorum" deseydi söz söyleme hakkınız olurdu.

Ancak IŞİD İslam üzre davranır, yaptığı her şeyin dayanağı İslam'dır ve hepsi de ayetlerle hadislerle sabittir. Onları motive eden şey bizzat İslam ve ne yazık ki yaptıklarını İslam gerçekten emrediyor. Ancak bizler bütün Müslümanlar katliamcıdır, IŞİD'çiler gibi davranır demiyoruz. Öyle değil zaten.

Sitelerde Paylaş

Stalin yaptıklarını "Ateizm böyle emreder ve ben de onun emirlerini yerine getiriyorum" deseydi söz söyleme hakkınız olurdu.

Ancak IŞİD İslam üzre davranır, yaptığı her şeyin dayanağı İslam'dır ve hepsi de ayetlerle hadislerle sabittir. Onları motive eden şey bizzat İslam ve ne yazık ki yaptıklarını İslam gerçekten emrediyor. Ancak bizler bütün Müslümanlar katliamcıdır, IŞİD'çiler gibi davranır demiyoruz. Öyle değil zaten.

ateizm bir din değildir, ancak islam bir dindir. İslama mensup birinin ahlaksız veya yadırganacak bir davranışını da islama mal etmenizi doğru bulmuyorum. Ki bunu yaparsanız, ben de a-teist, yani teizmi reddedenleri ben de din kategorisine sokarım.neden mi? çünkü burada bir kişinin herhangi bir faaliyetini,yaptığı eylemi hangi kimlikle yaptığı değerlendirmesi ortaya çıkar. Sen bir ateist olarak, pedofili suçu islesen, ben asla demem ; ateistler pedofilidir; yani sen bunu ateist oldugun için yapmışsın demem.anladın mı arkadaşım?.............

Ateistler arasında da çok ahlaklı ve duzgun insanlar var.Bu da ilginç bir konu.

Sitelerde Paylaş

kokturk de milliyetçi/türkçü kimliğine uygun davranıyor. 1000 yıldır İslamın sancaktarlığını türkler yapmış. türkçü/milliyetçi tiplerin müslüman olması en doğalı.

ne oldu, Türklükle ilgili bir problemin mi var ? yoksa, Türklerin vahşi doğa kanunlarına mı maruz kaldın canım? canın yanmış, belli.................

ırkçı değilim. Ama tam tamına Türk'ümdür. Asyalıyız, full çekik gözlüyüm,karışıklığımız yok ve bununla gurur duyuyorum. Milliyetçilikten kastın ne?

herkes farklı anlamlar yükleyebilir. Milliyetçilik, ırkçılık değildir. Vatanını sevmek,vatanın çıkarlarını korumak demektir.

Sen milliyetçiliği reddettin diye , entellektuel bir bakteri mi oldun ? 1000 yıldır derken,,,, Osmanlıyı diyorsan, osmanlıyı sevmem, kardeş katlinden, cariyelere kadar hepsi saçmalık ; hepsi de çıkarları ve zevkleri uğruna hareket etmiş insanlar.........

Ben GökTürkçüyüm.; ki atalarım da onlar............................

Sitelerde Paylaş

İnanmıyor diye insan yakan bir put nasıl sadist olmuyor, bir anlatsana.

bikere şu put kavramını geç.....asıl bu tarzınla kendi düşüncelerini putlaştıran sensin.

inanmamak demek nankör olmak demektir. Yaratıcı senden sadece nankör olmamanı istiyor,bu kadar basit.

Allah her günahı bağışlar ama küfür ve şirki asla......

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...