Jump to content

Recommended Posts

Öncelikle bu siteye, inancı ne olursa olsun eşit haklar verdiği için teşekkür ederim... Konuya geçelim........

Gerçekten Ateist olsam, düşüncelerim ne olur, nasıl bir insan olurum ? Burada fikir yürüteceğim.

Kimse bana akıl vermeye kalkıp, hikaye okumasın.Fikirlerimi eleştirebilirsiniz.Ayrıca değişime kapalı biri değilim.

Gerçekten sizin haklılığınıza karar verirsem , ATEİST OLACAM...

Tartışalım, münakaşa edelim bakalım.Öncelikle, ateistlerde ahlak anlayışının olduğu beklenemez. Bunu belirttikten sonra ; Örneğin ben ateistim ve şimdi fikir yürütmeye başlıyorum...

A:) Kendi kendime düşünüyorum. Ulan, öldükten sonra zaten toprak olup yok olacağım.Yaratıcı maratıcı kesinlikle yoktur, hesap vereceğim bir mercii ölümden sonra zaten yok. Bu bağlamda,Ne kadar iyi bir yaşama sahip olursam o denli kardır.İstediğimi yapmakta özgürüm; tabiiki akıllı olmak şartıyla... (gidip de keyfine bi insanı öldürüp de, salak gibi hapiste yatacak değiliz)...

Gerçekten Ateist olsam neler yaparım ;

1:) Maddi olarak yüksek kazançlar elde etmek için her türlü üçkağıdı yaparım. :ph34r:

Kanun açıklarından yararlanarak her türlü dolandırıcılığı yaparım...

2:) Cinsel olarak tüm fantezelerimi gerçekleştiririm. Rus,geyşa,zenci,japon,... :D aynen !

3:) Doğaya ve çevreye saygı duymam ; benden sonrası çok da umrumda olmaz !!!

Zaten saygı da ne demek ? insan uydurması bir kavram !!!

4:) Hiçbir kutsal değerim olmaz. Ahlak mahlak zırvalarıyla uğraşmam !!!

5:) Herşeye, her varlığa, maddesel açıdan bakarım. Trafik ışığında karşıdan karşıya geçen bir moruğa ha elinden

tutup yardım etmişim, ha onu tekme tokat dövüp hastaneye komaya göndermişim. Ne farkeder ki !

6:) İftira, namussuzluk , yolsuzluk gibi kavramların önemi yoktur..Hepsinden nemalanırım!!! . vs...vs......

Bana katılıyorsunuz değil mi ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 524
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yani sen inanmasam her türlü pisliği yaparım diyorsun.

O zaman sen gerçekte iyi bir insan değilsin boşuna dindar olmana gerek yok.

Senin allahının sınav mantığı çok berbat. Bunu anlaman uzun sürebilir moruk.

Sitelerde Paylaş

Yani sen inanmasam her türlü pisliği yaparım diyorsun.

O zaman sen gerçekte iyi bir insan değilsin boşuna dindar olmana gerek yok.

Senin allahının sınav mantığı çok berbat. Bunu anlaman uzun sürebilir moruk.

Mesele,, iyi bir insan olup veya olmamak değil ki !!! Mesele, Bir Yaratıcının varlığı veya yokluğu kavramı...

Sen konuyu hiç anlamamışsın moruk!!!,, sen konuyu bir daha oku !!! :D

Sitelerde Paylaş

Mesele,, iyi bir insan olup veya olmamak değil ki !!! Mesele, Bir Yaratıcının varlığı veya yokluğu kavramı...

Sen konuyu hiç anlamamışsın moruk!!!,, sen konuyu bir daha oku !!! :D

Huzur ve irfan vakfından mı geliyorsun o profil resmi ne öyle

Sitelerde Paylaş

Huzur ve irfan vakfından mı geliyorsun o profil resmi ne öyle

Hiçbir örgüte, vakfa veya kuruluşa üye değilim,olmam da., işim olmaz. Sıradan, çalışan,eğitimli, iyi niyetli bir kişiyim, o kadar...

İnanç, Allah'la kul arasındadır, aracı kabul etmez...

tarihinde dindar07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sana katılmıyorum, ateist olmanın ahlaksız olmayla alakası yok. Ben Hollanda'da doğup büyüdüm. Hollanda toplumunun yarısından çoğu ateist, ama ahlaki ve saygıyı onlarda gördüğüm kadar hiç bir müslüman topluluğunda görmedim.

Bana soracak olursan sevgili peygamberiniz herkesten daha ahlaksız. 50 yaşındayken 9 yaşında bir kız çocuğuyla evleniyor. Sebebini sorduğumuzda dini öğretmek için yaptığını söylüyorlar. 50 yaşında bir dede, 9 yaşında küçücük bir kız çocuğuna dini onunla ilişkiye girmeden anlatamıyor mu?!
Sitelerde Paylaş

söylediklerinin tümünü müslümanlar ve diğer dindarlar da yapıyor. yapmayanların sebebi allah değil. hapishaneler müslüman dolu. hatta kanun bile değil. çünkü hapishanedekiler yaptıkları eylemin suç olduğunu bile bile yapıyor. insanların çoğunluğu saydığın ahlaksızlıkları yapmıyor çünkü ahlaksız değiller. toplumlarda zaman içerisinde oluşmuş değerler vardır ve medeni insan bu değerlere göre yaşar. insan sosyal bir hayvandır. toplum kurallarına uymazsa dışlanır ve yaşayamaz.

Sitelerde Paylaş

İnsanın içinde bir erdem ve anlam mekanizması var. Samimi düşünen insanlarda oluyor sanırım, ben yok olacağımı biliyorum buna rağmen başkasına zarar veremem.

Birde ilginç mi desem, tam tersi olması gerekir ama değil.

Müslümanlarda çok gizli düzenbazlıklar oluyor, bizzat yaşadığım şeyler. Alevisi falan hepsi düzenbaz. Hacca gidip gelmiş, torunu yaşındaki kıza asılanı var.(canlı örnek) Çok çeşidi var. Yaz yaz bitmez.

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Liseli seni. 2. maddeden direk cinsel fantezilere gecmis. Eee, liseli, ergenlik caginda. Testosteron tavan.

Sen daha yenisin, otur biraz sitede gez. Yazdiklarina cevap verirsem, bu bircok dindarda olusan bir mantik. Bunun sebebi ise dinlerin senin "mantigini", "dusunme bicimini" degistirmis olmasi.

Soyle dusun. Dinler, seni belirli bir dusunme bicimine sokuyor. Sen hayati oyle goruyorsun artik. Buna, beyin yikama deniyor.

Kafana, A fikri, B fikri, C fikri sokuluyor. Sen dusunuyorsun ki, A mi dogru B mi dogru yoksa C mi? Senin yapman gereken, sana verilen A, B, C fikirlerinden birini secmen gerekmedigini bilmektir. D fikri var, E fikri var... Yani sadece kafana yerlestirilen bilgilerle dusunme.

Sana, sunu yapma diyorum. Sonra artik onu yapip yapmamanla ilgili bir kural koymadigimi soyluyorum. Birden kurallar kalkinca, o eylemi yapman gerekiyormus gibi hissedersin. Aslinda yapmak istemesen bile. Iste, sana mantigini, dusunce bicimini degistirdiler derken, bundan bahsediyorum.

Sitelerde Paylaş

ARKADAŞLAR, SİZ DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ? Şimdi şöyle düşünün,, veya düşünmeye çalışın...

Herhangi birşeyden sorumlu değilsem,,, bana ahlaklı olmanın anlamını açıklar mısınız? Böyle absürd birşey olabilir mi ?

Yok, toplumlarda değer oluşmuş da, yok bazı ahlak kavramı varmış da.. Geçin bunları, efendim... Kaale almam ki,, beni bağlamaz !!!

Örneğin, doğada bir erkek hayvanın, dişisini cinsel yönden hazır olmaması sebebiyle reddetmesi olayı , Yaradan'ın ona vermiş olduğu ahlak standartından ileri gelir. Ama düşünebilen ,karar verebilen, zeki olan tek varlık insan için ise bu durum farklıdır. İstek ve uygulama tamamen senin iraden altında olan bir şey.... Bilmem anlatabiliyor muyum ?

Yaradan isteseydi, hepimizi o hayvan gibi ahlaklı yaratabilirdi (standart).. Farklı olmamızın tek sebebi, bu yaptığımız davranışlardan sorumlu olup sorguya çekileceğimizdir. Hapishane argümanınıza gelirsek,, müslüman davranışı farklı bir konu, müslümanlık standartları farklı bir konu.

Bir Türk, almanyada hırsızlık yaptı ise,,, dünyadaki tüm türkler hırsızdır demek , ne kadar doğru !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anladınız mı !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Boş argümanlarla gelmeyin...

Sitelerde Paylaş

Liseli seni. 2. maddeden direk cinsel fantezilere gecmis. Eee, liseli, ergenlik caginda. Testosteron tavan.

Sen daha yenisin, otur biraz sitede gez. Yazdiklarina cevap verirsem, bu bircok dindarda olusan bir mantik. Bunun sebebi ise dinlerin senin "mantigini", "dusunme bicimini" degistirmis olmasi.

Soyle dusun. Dinler, seni belirli bir dusunme bicimine sokuyor. Sen hayati oyle goruyorsun artik. Buna, beyin yikama deniyor.

Kafana, A fikri, B fikri, C fikri sokuluyor. Sen dusunuyorsun ki, A mi dogru B mi dogru yoksa C mi? Senin yapman gereken, sana verilen A, B, C fikirlerinden birini secmen gerekmedigini bilmektir. D fikri var, E fikri var... Yani sadece kafana yerlestirilen bilgilerle dusunme.

Sana, sunu yapma diyorum. Sonra artik onu yapip yapmamanla ilgili bir kural koymadigimi soyluyorum. Birden kurallar kalkinca, o eylemi yapman gerekiyormus gibi hissedersin. Aslinda yapmak istemesen bile. Iste, sana mantigini, dusunce bicimini degistirdiler derken, bundan bahsediyorum.

Ergen arkadaşım, Sen konuyu anlamadın galiba, baştan bir daha oku...

Ne beyin yıkaması ya ! Kuralların kalkması ile alakası yok....

Evrenin bir amacı yoksa, nedensellik felsefesini kaale almıyorsan, ben neden burdayım sorusunu kavrayamıyorsan, ....

amaçlı fikirlerinin zerre kadar önemi yok,, hikaye okuyorsun. Ben ateist olsam, her türlü rahatlığı yaşarım. Sen metafiziğe kaymışsın, haberin yok....

Kurallardan bahsederken;

Kendi kendini mat ediyorsun.Sen resmen, dinin ; ahlaklı yaşamayı , düzgün özenli,saygılı olmayı özendiren bir kavram olduğunu savunuyorsun.

Sitelerde Paylaş

İnsanın içinde bir erdem ve anlam mekanizması var. Samimi düşünen insanlarda oluyor sanırım, ben yok olacağımı biliyorum buna rağmen başkasına zarar veremem.

Birde ilginç mi desem, tam tersi olması gerekir ama değil.

Müslümanlarda çok gizli düzenbazlıklar oluyor, bizzat yaşadığım şeyler. Alevisi falan hepsi düzenbaz. Hacca gidip gelmiş, torunu yaşındaki kıza asılanı var.(canlı örnek) Çok çeşidi var. Yaz yaz bitmez.

Neden zarar vermicem, banane !!! Belki ben psikopatım... Hiçbir korkum yoksa, elimde güç varsa, sonuna kadar kullanırım.

Mesela, CENGİZHAN gibi veya tayyoş gibi bir güce sahip olsam, önüme gelenİ ezer biçerim, yok ederim. Çok da hoşuma gider,

her türlü zevki tatmak için yapmıyacağım şey olmaz... Çok da umrumda, karşımdakinin acı çekip çekmemesi.. hangi ahlak ilkesine uyacakmışım ki !!!

ve NEDEN ? NEYE DAYANARAK ?

tarihinde dindar07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ergen arkadaşım, Sen konuyu anlamadın galiba, baştan bir daha oku...

Ne beyin yıkaması ya ! Kuralların kalkması ile alakası yok....

Evrenin bir amacı yoksa, nedensellik felsefesini kaale almıyorsan, ben neden burdayım sorusunu kavrayamıyorsan, ....

amaçlı fikirlerinin zerre kadar önemi yok,, hikaye okuyorsun. Ben ateist olsam, her türlü rahatlığı yaşarım. Sen metafiziğe kaymışsın, haberin yok....

Kurallardan bahsederken;

Kendi kendini mat ediyorsun.Sen resmen, dinin ; ahlaklı yaşamayı , düzgün özenli,saygılı olmayı özendiren bir kavram olduğunu savunuyorsun.

Ben, senin su anda ne durumda oldugunu, neden boyle dusundugunu acikladim. Dedigimi oku, anlamaya calis.
Sitelerde Paylaş

ARKADAŞLAR, SİZ DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ? Şimdi şöyle düşünün,, veya düşünmeye çalışın...

Herhangi birşeyden sorumlu değilsem,,, bana ahlaklı olmanın anlamını açıklar mısınız? Böyle absürd birşey olabilir mi ?

Yok, toplumlarda değer oluşmuş da, yok bazı ahlak kavramı varmış da.. Geçin bunları, efendim... Kaale almam ki,, beni bağlamaz !!!

Örneğin, doğada bir erkek hayvanın, dişisini cinsel yönden hazır olmaması sebebiyle reddetmesi olayı , Yaradan'ın ona vermiş olduğu ahlak standartından ileri gelir. Ama düşünebilen ,karar verebilen, zeki olan tek varlık insan için ise bu durum farklıdır. İstek ve uygulama tamamen senin iraden altında olan bir şey.... Bilmem anlatabiliyor muyum ?

Yaradan isteseydi, hepimizi o hayvan gibi ahlaklı yaratabilirdi (standart).. Farklı olmamızın tek sebebi, bu yaptığımız davranışlardan sorumlu olup sorguya çekileceğimizdir. Hapishane argümanınıza gelirsek,, müslüman davranışı farklı bir konu, müslümanlık standartları farklı bir konu.

Bir Türk, almanyada hırsızlık yaptı ise,,, dünyadaki tüm türkler hırsızdır demek , ne kadar doğru !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anladınız mı !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Boş argümanlarla gelmeyin...

Bu kanıta hangi kaynaklar veya araştırmalardan dolayı vardığını sorabilir miyim? Ayrıca hayvanların ciftlesmesi ne zamandan beri ahlaki kurallara ve değerlere karşıdır ki?

tarihinde hollandaliturk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ya, Allah aşkına,,,, yazdıklarımı anlayıp da,, adamakıllı cevap verecek bir gerçek ateist yok mu ???

Kafanız pek çalışmıyor. Size verilen yanıtları yeniden, anlayana kadar okumanızda fayda var.

Özetle: siz allah olmadığına inansam, her türlü pisliği yaparım diyorsunuz. Yani diyorsunuz ki: siz zaten her türlü pisliği yapmaya meyillisiniz ve sizi allah inancı bundan alıkoyuyor. Bizler sizin kadar pislik değiliz; bu yüzden bu söylediklerinize katılmıyoruz. En yakın zamanda bir psikologa görünmenizde fayda var.

Diğer yandan: bu söyledikleriniz, zaten müslümanlarca gerçekleştirilen şeyler. Azıcık haberleri izlerseniz, anlattıklarınız bizzat müslümanlarca her gün gerçekleştirilen şeyler olduğunu görebilirsiniz. Ensar vakfı bunun en güzel örneğidir. Bunları, allaha inanmadıkları için değil, tam tersine inandıkları için yaparlar. Kader, yani bir görünmez adam tarafından kendilerine bir yol çizildiğine, kendilerinin bir görünmez adam tarafından izlendiğine, yani bir görünmez adam için özel birisi olduğuna inanan herkes, suça ve yalana yönelir; çünkü yaptıklarının sorumluluğunu o görünmez adama yüklemeye, yaptıklarını onun yönettiği düşüncesine sığınmaya başlarlar.

Bu konuda yapılmış bilimsel araştırmalardan üç tanesi:

http://sci-hub.io/10.1016/j.econlet.2013.09.005

Özetle: Din inancına sahip olanlar, finansal kazanç için yalan söylemeye daha yatkındırlar.

https://sci-hub.io/10.1080/00220671.1984.10885533

Özetle: din inancına sahip çocuklar, kağıt üzerinde daha güzel ahlaklı iken, gerçek durumlarda test edildiklerinde yalan söylemeye ve çalmaya daha yatkındırlar.

https://sci-hub.io/10.1016/j.cub.2015.09.056

Dinli ailelerin çocukları daha az paylaşımcıdır. Bencillikte müslüman ailelerin çocukları başı çeker. Yine aynı araştırmaya göre, dinli ailelerin çocukları, yine müslümanlar başı çekmek üzere, daha sert ve acımasızdır.

Dinlilerin ahlak söylemleri palavradan ibarettir. Bunu, kendi yazdıklarınızda bile görebilirsiniz. Tanrıya inanmasam, ilk yapacağım şey haydutluktur, pisliktir diyen insan, zaten sürekli haydutluk ve pislik yapma eğilimindedir; bu yüzden de kendini her zaman haklı görebilmek için nedenler bulur ve bu davranışlarını gerçekleştirir. Geriye dönüp baktığınızda, kendinizi haklı çıkartarak yaptığınız haydutlukları ve pislikleri rahatlıkla sayabileceğinizi göreceksiniz.

Sitelerde Paylaş

Ya, Allah aşkına,,,, yazdıklarımı anlayıp da,, adamakıllı cevap verecek bir gerçek ateist yok mu ???

yani iddia ettiğin şey anladığım kadarıyla korku ile düzeni sağlama taktiğidir.

Bir an için düşünelim ortada allah %100 olasılıkla olmasın tüm müslümanlık için şu saniye itibari ile ne değişti ? Hiç bir şey.

Bu durumda sizi ahlaklı yapan veya iyi bir insan yapan tek şey korkunuzdur.

Korkuyla baskı ve düzen oluşturmak iradesi zayıf kendine hakim olamayan insanlara göredir. Ancak düzen mutlak yaşam standartlarının en yüksek düzeyde olması için gereklidir. Cenette gitmek için değil. Yazdığın ve yapmak istediğini iddia ettiğin çoğu şey düşüncesi dar insanlar için bir hedef olabilir.

Toplumda düzen ve hoşgörü olmadığı sürece aslında o dediklerinin hiç birini yapamazsın. İnsanın zeki olmasından bahsetmişsin, evet insan zekidir bu yüzden sadece bireysel mutluluğu için bile bir düzenin olması gerektiğini bilir.

Senin dinin korkuyu kullanan bir silahtır. İnsan beynini kilitler.

Sitelerde Paylaş

x davranışını neden yapmamalıyım...

cehennemde azap çekmemek için...

Yahut...

O davranış yapılırsa toplumda düzen bozulur hayat yaşanmaz hale gelir azaba döner...

Sonuçte her iki kişi de bir zarardan çekinip faydaya yönel miyor mu...

Sitelerde Paylaş

Öncelikle bu siteye, inancı ne olursa olsun eşit haklar verdiği için teşekkür ederim... Konuya geçelim........

Gerçekten Ateist olsam, düşüncelerim ne olur, nasıl bir insan olurum ? Burada fikir yürüteceğim.

Kimse bana akıl vermeye kalkıp, hikaye okumasın.Fikirlerimi eleştirebilirsiniz.Ayrıca değişime kapalı biri değilim.

Tartışalım, münakaşa edelim bakalım.Öncelikle, ateistlerde ahlak anlayışının olduğu beklenemez. Bunu belirttikten sonra ; Örneğin ben ateistim ve şimdi fikir yürütmeye başlıyorum...

A:) Kendi kendime düşünüyorum. Ulan, öldükten sonra zaten toprak olup yok olacağım.Yaratıcı maratıcı kesinlikle yoktur, hesap vereceğim bir mercii ölümden sonra zaten yok. Bu bağlamda,Ne kadar iyi bir yaşama sahip olursam o denli kardır.İstediğimi yapmakta özgürüm; tabiiki akıllı olmak şartıyla... (gidip de keyfine bi insanı öldürüp de, salak gibi hapiste yatacak değiliz)...

1:) Maddi olarak yüksek kazançlar elde etmek için her türlü üçkağıdı yaparım. :ph34r:

2:) Cinsel olarak tüm fantezelerimi gerçekleştiririm. Rus,geyşa,zenci,japon,... :D aynen !

5:) Herşeye, her varlığa, maddesel açıdan bakarım. Trafik ışığında karşıdan karşıya geçen bir moruğa ha elinden

tutup yardım etmişim, ha onu tekme tokat dövüp hastaneye komaya göndermişim. Ne farkeder ki !

6:) İftira, namussuzluk , yolsuzluk gibi kavramların önemi yoktur..Hepsinden nemalanırım!!! . vs...vs......

Senin yukarda yazdiklarini muhammmed uygulamis DIN icad ederek.
Sitelerde Paylaş

Sayın arkadaş Ateistlerin tanrısı biz ateislere düşünme hakı vermemiş hayvan gibi ne yapsak mubahtır Arabın putu Allahınz sizede böyle ayet gönderbilrdi

http://i.imgur.com/mG1CfP3.png

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...