Jump to content

Recommended Posts

Hindistan'da doğsaydın tapacaktın ama. Buna ne diyeceksin? Sakın tapmazdım deme, sende bu kafa oldukça her boka taparsın.

Yahu ben müslüman (hristiyan, yahudi vs) mıyım ki kıvırayım? Kıvırmak siz dincilerin işi.

Evrime itirazın varsa, işte bilim dünyası orada. Git itirazını onlara yap, yanlış düşündüklerini kanıtlarla ispatla yapabiliyorsan. Yalnız onlara arap ve yahudi palavraları ile gitme, komik olursun, kimse de siklemez seni.

Bilime mi güveneceksin ya da arap-yahudi zırvalarına mı? Karar vermen gereken şey bu.

Sağduyu, duyuların pek gelişmemiş anlaşılan. Sana iki defa aynı soruyu sordum. hani şu start butonu durumu. ama hala kıvırıyorsun.

Bi insan, ancak senin kadar kıvırtkan olabilir.Kalbini kırmak için demiyorum.Ama arkadaşım şimdi, akıl var mantık var.

Bir insanda iman olmasa da, kafatasının içindeki organı kullanarak bu sonsuz ve kusursuz işleyen sistemin tesadüfen meydana gelmediğinin, insanın o organı içinde zuhur etmesi beklenir. akla ve mantığa yatkın olanı budur.Evrim teorisi aslında daha ilk aşamada, yani yeryüzündeki ilk canlı yaşamın nasıl ortaya çıktığı sorusunda cevapsızdır.Buna cevap da bulamazsın.Hadi diyelim, bir dine inanmasan bile bir Yaratıcının olmadığını düşünmek nasıl bir ahmaklıktır ??? Ben en azından, beni yaradana saygı duyduğum gerekçesiyle,menfaatsiz iman ediyorum. Senin menfaatsiz baktığın ne var?

Yani, bu yüzden, şahsen gerçekten ateizmin doğru olduğuna inansam ; amaç yok,evrenin dünyanın amacı yok, yaşamın amacı yok, ahlak yok(hadi senin için var olsun), hiçbirşey yok !!! İstediğimi yaparım,böyle düşünsem, kimse de bana ahlak argümanı muhabbeti yapamaz.

Ben eğer birgün , sizinle aynı düşüncede olursam, yukarıdaki iljk yazdığım o maddelerin hepsini uygulayacağım, hatta onlar hafif bile.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 524
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sağduyu, duyuların pek gelişmemiş anlaşılan. Sana iki defa aynı soruyu sordum. hani şu start butonu durumu. ama hala kıvırıyorsun.

Bi insan, ancak senin kadar kıvırtkan olabilir.Kalbini kırmak için demiyorum.Ama arkadaşım şimdi, akıl var mantık var.

Bir insanda iman olmasa da, kafatasının içindeki organı kullanarak bu sonsuz ve kusursuz işleyen sistemin tesadüfen meydana gelmediğinin, insanın o organı içinde zuhur etmesi beklenir. akla ve mantığa yatkın olanı budur.Evrim teorisi aslında daha ilk aşamada, yani yeryüzündeki ilk canlı yaşamın nasıl ortaya çıktığı sorusunda cevapsızdır.Buna cevap da bulamazsın.Hadi diyelim, bir dine inanmasan bile bir Yaratıcının olmadığını düşünmek nasıl bir ahmaklıktır ??? Ben en azından, beni yaradana saygı duyduğum gerekçesiyle,menfaatsiz iman ediyorum. Senin menfaatsiz baktığın ne var?

Yani, bu yüzden, şahsen gerçekten ateizmin doğru olduğuna inansam ; amaç yok,evrenin dünyanın amacı yok, yaşamın amacı yok, ahlak yok(hadi senin için var olsun), hiçbirşey yok !!! İstediğimi yaparım,böyle düşünsem, kimse de bana ahlak argümanı muhabbeti yapamaz.

Ben eğer birgün , sizinle aynı düşüncede olursam, yukarıdaki iljk yazdığım o maddelerin hepsini uygulayacağım, hatta onlar hafif bile.

Kusursuz işleyen bir sistem yok.

Allah nasıl ortaya çıktı?

Yaşamanın bir amacı yok.

Ahlaksızlık uygulaman biraz zor olur, hukuk sistemi var ve herkes salak değil.

Sen her türlü pisliği yapabilecek potansiyelde bir insansan bir tanrı seni neden cennete koysun?

Sitelerde Paylaş

Kusursuz işleyen bir sistem yok.

Allah nasıl ortaya çıktı?

Yaşamanın bir amacı yok.

Ahlaksızlık uygulaman biraz zor olur, hukuk sistemi var ve herkes salak değil.

Sen her türlü pisliği yapabilecek potansiyelde bir insansan bir tanrı seni neden cennete koysun?

Her insan her türlü pisliği yapabilir. Bu o kişinin yetiştirildiği ortama ve hayata bakış açısına göre değişir.

Örnek mi? Adolf Hitler ! Apo Öcalan vs.vs...Stalin...

Önemli olan senin kapasiten ve seçim hakkın, özgür iraden olduğu halde Allah'ın belirlemiş olduğu yola gidebilmen...

Yani, seni hayvanlardan ve diğer tüm canlılardan ayıran temel özellik zaten senin iraden,zekan...

Sitelerde Paylaş

Dine gerek yok öyleyse ahlaklı olmak için.

Ne alaka? Zekan var. Zekanla düşünerek ve Allah korkusuyla gerçek anlamda ahlaklı olabilirsin. Aksini iddia etmek zaten hikaye okumak anlamına gelir.

Senin yaptığın sadece gerçekleri görmek istememen. Mükemmel olmayan ne ? sağ el,sol el,sağ ayak ,sol ayak vs.vs hem uyum içinde...

Önyargılı yaklaşıyorsun...

Sitelerde Paylaş

Ne alaka? Zekan var. Zekanla düşünerek ve Allah korkusuyla gerçek anlamda ahlaklı olabilirsin. Aksini iddia etmek zaten hikaye okumak anlamına gelir.

Senin yaptığın sadece gerçekleri görmek istememen. Mükemmel olmayan ne ? sağ el,sol el,sağ ayak ,sol ayak vs.vs hem uyum içinde...

Amma saçmalıyorsun, bu din adamı transa sokuyor böyle.

Sana bir soru, bir insan allahtan bir anlamda da cehennemden korktuğu için bir bebeğe tecavüz etmiyorsa bu insan gerçekten iyi bir insan mı? Hayali, yüce bir adalet dağıtıcı bunu cennete mi sokar?

Sitelerde Paylaş

Amma saçmalıyorsun, bu din adamı transa sokuyor böyle.

Sana bir soru, bir insan allahtan bir anlamda da cehennemden korktuğu için bir bebeğe tecavüz etmiyorsa bu insan gerçekten iyi bir insan mı? Hayali, yüce bir adalet dağıtıcı bunu cennete mi sokar?

Sorunda mantık hatası var? sorunu değiştiriyorum ve şöyle soruyorum...

bir insan allahtan bir anlamda da cehennemden korktuğu için bir bireye tecavüz etmiyorsa bu insan gerçekten iyi bir insan mı?

Evet, bir çok içinde olan kötü davranışı, Allah korkusundan dolayı işlemezsin. Eğer inançsız biri isen, bu suçları işleme ihtimalin yükselir...

İlla yapacaksın diye birşey yok. Her kişinin bir başkasına neden tecavüz etmediği gerçeğini gerçek anlamda bilemezsin. Bu o kişinin çok küçüklüğünde bir filmde gördüğü zihnine yerleşmiş bir kare bile olabilir.Bu bir ahlak ölçme standartı değildir. Dine göre veya dinsizliğe göre yaptı da diyemezsin.

Ama dinde kriterler vardır,ceza ve yaptırım vardır. Ateizm de ise, ceza kavramı diye birşey yok.

Yüce adalet dağıtıcısı, elbette nefsine tutan ve kurallarına uyan, ahlaksızlık yapmayan kişiyi ödüllendirir.

Sitelerde Paylaş

Herif evet kendimi becerttiririm diyor arkadaşlar... Yani bir arabın cahil çöl yağmacısı uydurmasını savunmak uğruna "evet becerttiririm kendimi" diyor.

Şimdi arap dogması manyağı olmuş beyni bu dogma ile uyuşmuş zombi... Sen ateist olmayı filan bekleme madem bu kadar kendini becertmeye heveslisin. Hiç ateist olmana filan gerek yok. Sen akşama dört çam yarması yüzelli kiloluk zenci çağır. Merakını bir gidersinler. Sonra merak bu ya, karını becerirlerken acaba ne hissedeceksin, merak değil mi, merakın gözü kör olsun işte... Karını da çağır. O merakını da gider. Merak değil mi, gözü kör olsun. Kızını becerirlerken ne hissedeceksin acaba? Onu da çağır. O merakını da gider. Hay bu merakın gözü kör olsun. Oğlanı da becerseler ne hissederim acaba? Bu da kafana takılıyor değil mi? O merakını da gider.

Şimdi hiç kusura filan bakmayacaksın. Bu lafların hepsini sonuna kadar hak ettin sen.

Şurada bir uydurma arap putunun olması korkusundan değil, sosyal bir canlı olduğun, toplumsal yaşamın düzgün olmasının senin ve sevdiklerinin de iyi bir hayatının olmasını sağlayacağı için ahlaklı olman gerektiğini anlamamak için direttikçe direttin. Ne uğruna? Bir takım cahil çöl yağmacılarının milleti yağmaya götürmek ve ganimet, cariye elde etmek için uydurdukları bir put uğruna...

Bu kadar net, açık, kesin, bir çocuğun bile çok rahatlıkla kavrayabileceği bir gerçeği uyduruk bir arap putunu savunacaksın diye görmeyeceğim de görmeyeceğim diye diretiyorsun. Sen sosyal bir canlısın. Topluma muhtaçsın. Yakını göremezsin, gidip gözlükçüye gözlük yaptırmak zorundasın. Beyninde bir tümör çıkar, gidip cerrahlara aldırmak zorundasın. Dağın başında tarzan olarak yaşayamazsın. Bu yüzden toplumsal normlara uymak zorundasın. Kimseye zarar vermeye kalkışmazsın, çünkü onlar da sana zarar verirler.

Bir bunu anlamayacağım diye kendini düzdürmeye razı olacak kadar ileri gittin. Haaa, uyduruk arap putu allah ne diyecek bu kendini ve aileni yüzelli kiloluk zencilere düzdürme meselesine... Kolay... Sizin dininize göre tövbe diye bir mevzu var. Bunun uyduruk kuran denen çöl yağmacısı yazması cep ajandanızda sure adı altında tevbe diye bir bölümü de var. Açar orayı bakarsın. Orada uyduruk allahınız ne bot yerseniz yeyin, benim uğruma savaşırsanız affeder sizi cennetlere koyarım diyor.

Yani sorun yok. Zenciler işlerini bitirip gidince boy aptesini alır, bilgisayarın başına oturur ateistlere iki bot daha atarsın allah yolunda, tamam... Allah yolunda mücadele ettin, günahlarından arındın gitti...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok saçma bir cevap vermişsin. Al sana cevap.... ben gay değilim ki !!! ayrıca, duygularım o yönde olsa, ve zevk alacaksam, onu da yaparım !!!

bağlayan bişey mi var !!!! Çünkü, bu dinde net olarak yasaklanmıştır... Mesela sana serbest.. buyur !!! :D

Duygulari o yonde olani din durduruyor mu? neden en sapikca isler dindar toplumlardan cikiyor?

Sitelerde Paylaş

İnsan dediğin biraz akıllı, biraz dikkatli olmalı. Şimdi burada bir ateist çıksa "ben müslüm olsam kendimi düzdürürdüm, nasılsa islamda allah yolunda cihat edince tüm günahlar affoluyor" dese, onu da alaya alırdım. Böyle bir argümanın savunulmayacağını aklı olan bilmesi lazım.

Böyle oltaya sazan gibi gelinir mi yahu! Sana ateistin biri soracak, ateist olsan kendini düzdürür müydün diye, sen de sazan gibi heee, düzdürürdüm diyeceksin! Çüş artık yani! Sazanlığın da böylesi... O zaman sana gelecek lafların hiç birine itiraz hakkın kalmaz. Tüm lafları yeyip yalayacak, yutacaksın. Mecbursun. Çünkü evet kendimi düzdürürdüm dedin...

Bir cahil çöl yağmacısı uyduruğu zırvayı savunacağım diye kendini düzdürmeye bile razı gelmek... Nasıl bir zombilik bu yahu... Akıl alır gibi değil! "Allaam bak senin yolunda düzüldüm... Sen de bana cennette düzecek kaç huri verirsin artık fazlına keremine kalmış allaam benim!" :D

Sitelerde Paylaş

Allah hirsizligi yasaklamasa veya tecavüzü yasaklamasa ve yakarak cezalandirmasa....

Sen dinden cikinca veya dinsiz olsaydin...

Hirsizlik yaparmiydin, önüne gelene tecavüz edermiydin?

Senin ahlaksizlik yapmamanin nedeni sadece yanmak korkusu mu?

Yanmayacak olsan, ahlakli oldugun icin cennet gibi bir ödül olmasa sen ahlakli olmazmiydin?

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen mal ve kıvırtkan olduğun için hem anlamaman hem de kıvırtman normaldir. Arabın putuna inanıp da kıvırmayan insanın olması imkansız zaten. Evrimi anlamak istiyorsan çalışıp öğreneceksin, bana sorup durma, ben ne biyologum ne fosil uzmanı ne de evrim ile ilgili başka bir dalda uzman.

Daha önce yazdığın maddeleri ister uygula, ister uygulama, bu sadece senin ne biçim insan olduğunu ortaya koyar, 1400 yıl önceki yağmacı, talancı çöl arapların zırvalarının doğruluğunu ortaya koymaz.

Sen ilk önce yaratıcı, maratıcı, tanrı gibi genel lafları bir kenara bırak, Brahma da bir tanrı ve yaratıcı, neden Brahma'ya inanmıyorsun, Manitu'da bir tanrı ve yaratıcı ya Manitu'ya neden inanmıyorsun?

Buraya gelen bazı müslümanlar da tam cins çıkıyor, adamlar sanki müslüman değil de deist. Tanrılarının adını yazmaktan, adını anmaktan, Kuran'ı ve İslam tarihini savunmaktan köşe bucak kaçıyorlar. Sizin tanrınızın adı Allah, kitabı Kuran ve bunların kaynağı da araplar. İşte sizlerin savunması gereken şeyler bunlar.

Konuyu ahlağa mı getirdiniz, o halde Muhammed'in özel hayatını, 9 yaşındaki çocukla gerdeğe girmesini, kocalarını, ailelerini ve akrabalarını katlettiği kadınları haremine katmasını, evlatlığının karısını koynuna almasını, cariye hediye alıp cariye hediye etmesini, yaptığı soygun ve talanları, katliamlarını savunun.

Kuran'daki ahlağa ilişkin ayetleri ortaya koyup onları savunun.

Sitelerde Paylaş

Kafan nasıl karışık anlamıyorum yani zaten kuranı veya diger dinlerin kitaplarını okusan masallar bile onların yanında gerçek kalır.Evreni bir tanrı yaratıysa ki o kadar güçlü olmalı bunu yapabilmek için neden ozaman kendini bildirmek için bir peygamber yollasın ki ? O güçlü değilmiydide bir insana git benim var olduğumu sen açıkla desin.Yada neden evrensel denilen bir kitaba peygamberin seks sırasını düzenlesin yada sana tüm kadınları helal kıldık desin ne alaka yani ? Bir düşün evrensel kitap ama içerigi "ey peygamber biz sana halanın dayının kızını helal kıldık " falan filan mantıklı mı ?

tarihinde DarkDawn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben size din dayatmıyorum... Vallaha Dayatmıyorum.. Hasta mısınız ? ARKADAŞLAR,,, Bana yardımcı olun,, LÜTFEN YAAA...

Ben dinsiz olsam, yukarıda saydığım maddeleri yapmam için hiçbir engel yok diyorum. Ben size demiyıorum ki, gel müslüman ol, deist ol ne bileyim hristiyan ol.... Neden düşüncelerim yanlış anlaşılıyor !!! Bunlar doğanın acımasız kanunları değil mi ? Güçlü olmak için zayıfı ez, yok et!!!

Yaradan zaten buna karşı çıkıyor...

Dünyada milyonlarca ateist ve dinsiz bulunuyor. Söylediklerinizi gerçekleştirenler ise. neredeyse tamamı ile dinlilerden çıkıyor. Bu durumda varsayımınız tamamen yanlıştır. Bu varsayım, sizlere, sizi dinlere inandıranlarca yüklenen inançlardan başka bir şey değildir.

Sizi: aman ha dini terketme, yoksa bu kadar berbat bir insan olursun diye korkutuyor ve etinizden sütünüzden yararlanmaya devam ediyorlar. Tıpkı muhammedin de hoşunuza gitmeyecek şeyleri sonradan sormayın, soranlar kafir oldular diye insanları soru sormaktan men etmesi gibi, ekmeklerini garanti altına almak için, sizi bu tür yalanlarla korkutuyorlar.

Söyledikleriniz hiçbir zaman olmuyor. Dinleri terk ettiğiniz zaman, aslında insan gibi yaşamak için ne gerekiyorsa, onları yapmaya başlıyorsunuz. Tek bir hayatınız olduğunun farkına varıyor, bunu güzelce yaşayabilmek için diğer insanlar ile daha çok ve verimli paylaşımlara girmeye başlıyorsunuz. Burada ve diğer dinsiz forumlarında, dini terkettikten sonra kafasının açıldığını, hayata daha farklı ve insancıl baktığını söyleyen pek çok kişinin yazısını bulabilirsiniz. Dini bırakmasa da, en azından sorgulamaya başlayanların yazım tarzlarındaki değişikliği, eskiden cayır cayır yalan söylerken, sonradan içtenlikle yazmaya başlayanları görebilirsiniz.

Dini bıraktıktan sonra suç işlemeye başlayan kimse duymadım. Hapishanelerdeki dinsiz oranı, toplumdaki dinsiz oranının çok daha altındadır.

Dini bırakmak, insanı korkularından uzaklaştırır, insanlığından değil.

Sitelerde Paylaş

Dini darın evrim sorusunu ben yanıtlayayım. Müslümlerin evrim konusunda nereye kadar kaçıp kovalandıklarının göstrgesi bu soruyu sorması. Bu yönden olumlu.

Şimdi bir satranç oyunu düşünelim, bitmiş. Tahtaya bakarak son hamleden önceki hamleleri tahmin etmeye çalışalım. Beynimiz belli sayıda hamleyi geriye doğru hesaplayabilir. Fazlası için bilgisayar gereklidir. Fakat o da ilk açılış hamlesini bilemez. Bu nedenle ilk hücrelerin oluşumunu tahmin etmek elbette zordur. 4,5 milyar yıl geriye gitmek gerekiyor. Hatta evrenin de öncesine, başka evrenlere. Çünkü evrenimizin ilk ve tek evren olması olanaksızdır.

Başlangıç silika kristaller şeklinde olabilir büyük olasılıkla. Bu kristal yapılar canlı organizmalar için bir iskele oluşturmuş olabilir. Tabii ki işlerin yolunda gitmiş olması gerekiyor. Ama bu da sorun değil, evrende katrilyonlarca gezegende işler yolunda gitmeyip bir tekinde gitse yetiyor. Sayısız önceki evrenlerde de öyle... Evrenlere bir başlangıç biçemeyiz. Teorik olarak sonsuz sayıda evren vardır. Çünkü uzaya bir son tayin edemediğimiz gibi zamana da bir başlangıç tayin edemeyiz.

Tanrıya hiç bir biçimde ihtiyaç yoktur.

Dini darın tanrıya çıkarsız inandığı ise tam bir zırva. Çıkarsız inanıyorsunuz da cennette size huri, meyve, şarap vereceğim vaatleri ne? Sizin allahınız güya bu vaatlerde bulundu diye iddia ediliyor, siz allahınızın vaatlerini mi elinizin tersiyle itip yok allaam ben sana çıkarsız inanıyom mu diyeceksiniz? Saçmalamayın...

Listeyi bir bir yapacam diyor... Kodese tıkılmamaya dikkat et ve zencileri çağırmayı da unutma... Yüzelli kilodan aşağı olmasınlar ki denediğine değsin...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet, teşekkürler, beni haklı çıkarmışsın,, zaten itiraf ediyorsun herşey mübah diye. Mecaz olarak almıyorum...

Mecaz olarak alamasın zaten Allahın ne diyor sana düşünmeyi yasaklıyor akıl edemesin çünkü acaba bu kitabı allahtanmı yoksa birsimi yazdı diye düşünsen hemen többe der geri döner kendini başka şeylerle meşgul edersin çocukluğundan ananın babanın akrabanın hocanın söyledi şudur fazla kafanı yorma kafayı üşütürsün ve3ya dinden çıkarsın telkin ederler bende o yolardan geçtim. çük şükür arap putu allahı bırakıp zeyusa inandım kafayı üşütmedim. benim zeyus senin allahın gibi vur kır öldür demiyor. bana şiir gönderiyor yani ayet beni seviyor bende zeyusu seviyorum en sevdiyim ayetlerdendir .kuranda böyele bir güzel şiir görebilirmisin? yok

NAZİAT 1.Andolsun çekip koparanlara/yay çekenlere/kuyudan su çekenlere/bağsız-bekçisiz koşan atlara/ayrılık yüzünden hasret çekenlere/daldırıp daldırıp çıkaranlara,

NAZİAT 2.Andolsun rahatça, incitmeden çekenlere/düğümü hünerle çözenlere/bir yerden bir yere gidenlere/coşkuyla iç çekenlere,

Tarık 1- Yemin olsun göğe ve Târık'a; o, gece gelene, o, tokmak gibi vurana o, çıkıverip de yürek hoplatana

(Tîn 95/1-2) “İncire, zeytine, Sinâ Dağı’na ve şu emin beldeye yemin ederim ki biz insanı en güzel dik biçimde yarattık. Sonra onu aşağıların aşağısına indirdik.

Fecr Suresi :1. Tan yerinin ağarmasına andolsun,

2. On geceye andolsun,

3. Çifte ve teke andolsun,

4. Geçip giden geceye andolsun.

5. Şüphesiz bunlarda, akıl sahibi bir kimse için üzerine yemin edilmeye değer bir özellik vardır.

ŞEMS -6.Yere ve onu yayıp dümdüz yapana ant içerim ki..

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öncelikle bu siteye, inancı ne olursa olsun eşit haklar verdiği için teşekkür ederim... Konuya geçelim........

Gerçekten Ateist olsam, düşüncelerim ne olur, nasıl bir insan olurum ? Burada fikir yürüteceğim.

Kimse bana akıl vermeye kalkıp, hikaye okumasın.Fikirlerimi eleştirebilirsiniz.Ayrıca değişime kapalı biri değilim.

Gerçekten sizin haklılığınıza karar verirsem , ATEİST OLACAM...

Tartışalım, münakaşa edelim bakalım.Öncelikle, ateistlerde ahlak anlayışının olduğu beklenemez. Bunu belirttikten sonra ; Örneğin ben ateistim ve şimdi fikir yürütmeye başlıyorum...

A:) Kendi kendime düşünüyorum. Ulan, öldükten sonra zaten toprak olup yok olacağım.Yaratıcı maratıcı kesinlikle yoktur, hesap vereceğim bir mercii ölümden sonra zaten yok. Bu bağlamda,Ne kadar iyi bir yaşama sahip olursam o denli kardır.İstediğimi yapmakta özgürüm; tabiiki akıllı olmak şartıyla... (gidip de keyfine bi insanı öldürüp de, salak gibi hapiste yatacak değiliz)...

Gerçekten Ateist olsam neler yaparım ;

1:) Maddi olarak yüksek kazançlar elde etmek için her türlü üçkağıdı yaparım. :ph34r:

Kanun açıklarından yararlanarak her türlü dolandırıcılığı yaparım...

2:) Cinsel olarak tüm fantezelerimi gerçekleştiririm. Rus,geyşa,zenci,japon,... :D aynen !

3:) Doğaya ve çevreye saygı duymam ; benden sonrası çok da umrumda olmaz !!!

Zaten saygı da ne demek ? insan uydurması bir kavram !!!

4:) Hiçbir kutsal değerim olmaz. Ahlak mahlak zırvalarıyla uğraşmam !!!

5:) Herşeye, her varlığa, maddesel açıdan bakarım. Trafik ışığında karşıdan karşıya geçen bir moruğa ha elinden

tutup yardım etmişim, ha onu tekme tokat dövüp hastaneye komaya göndermişim. Ne farkeder ki !

6:) İftira, namussuzluk , yolsuzluk gibi kavramların önemi yoktur..Hepsinden nemalanırım!!! . vs...vs......

Bana katılıyorsunuz değil mi ?

Sen bunlari , gercekten ateist olsan yapar misin yoksa ateist olan bir kisi icin bunlari yapmanin yanlisligi herhangi bir kurala gore temellendirilemez mi demek istiyorsun ?

Eger birincisini diyorsan hic konusmaya gerek yok. Konu konusmaya deger fakat seninle konusmaya degmez.

Eger ikincisini diyorsan neden derdini anlatmak icin boyle sacma ve uzun bir yazi yaziyorsun? Sadece, "siz ateistler ahlaki hangi normlara gore temellendiriyorsunuz?" demen yeterliydi.boyle sorsan da sorun anlasilirdi. Simdi sen hangisini demek istiyorsun? Yoksa her ikisini birden mi diyorsun? Yani , " ben normalde pisligin tekiyim, ama allah korkusu beni durduruyor ve ayrica allahtan korkmasam ve onun kurallarina uymasam beni hangi norm durdurabilir,oyuzden benim gibi pislikleri durdurmanin ve hayati duzene sokmanin en dogru yolu islamdir" mi diyorsun?

Once derdini tam anlatman gerekiyor.ne diyorsun?

Sitelerde Paylaş

yav lastik ; bak şimdi, kafan çok kıt. ben ne diyoooommmmm,, sen ne zırvalıyon ? başta yazdıklarımı tekrar bi oku. Ne ahlakından bahsediyon.

İlla ahlakla mı yaşamını sürdürebiliyorsun ? ahlak dediğin kavram herkese göre değişebilir. Bu yazdıklarımın da bir ahlakı var...

X bir ülkede, adını hatırlamadım,,, evlenen bir kızın bakireliğini kocası değili damadın bir akrabası veya arkadaşı bozuyor. Onlara göre bu da ahlak.

Ahlak denilen kavram İNSAN GİBİ ACİZ BİR VARLIĞIN DEĞERLENDİRİLMESİNE BIRAKILAMAZZZZZZZZ!!!!!!!!!!

Eğer sen ahlaklı davranmazsan sana da ahlaklı davranmazlar. Toplumun ahlakı seni yok eder ya dağlarda yaşamaya çalışırsın. Ki o mertebede de ahlak olmayacağı için bir hayvana yem olabilirsin ya da berbat bir hayat yaşar ve bunalıma girersin. Demek ki neymiş, Tanrı'nın yasaları iman faktöründen bağımsız olarak, herkese işliyormuş. İstersen uyma.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...