Jump to content

Recommended Posts

Öncelikle bu siteye, inancı ne olursa olsun eşit haklar verdiği için teşekkür ederim... Konuya geçelim........

Gerçekten Ateist olsam, düşüncelerim ne olur, nasıl bir insan olurum ? Burada fikir yürüteceğim.

Kimse bana akıl vermeye kalkıp, hikaye okumasın.Fikirlerimi eleştirebilirsiniz.Ayrıca değişime kapalı biri değilim.

Gerçekten sizin haklılığınıza karar verirsem , ATEİST OLACAM...

Tartışalım, münakaşa edelim bakalım.Öncelikle, ateistlerde ahlak anlayışının olduğu beklenemez. Bunu belirttikten sonra ; Örneğin ben ateistim ve şimdi fikir yürütmeye başlıyorum...

A:) Kendi kendime düşünüyorum. Ulan, öldükten sonra zaten toprak olup yok olacağım.Yaratıcı maratıcı kesinlikle yoktur, hesap vereceğim bir mercii ölümden sonra zaten yok. Bu bağlamda,Ne kadar iyi bir yaşama sahip olursam o denli kardır.İstediğimi yapmakta özgürüm; tabiiki akıllı olmak şartıyla... (gidip de keyfine bi insanı öldürüp de, salak gibi hapiste yatacak değiliz)...

Gerçekten Ateist olsam neler yaparım ;

1:) Maddi olarak yüksek kazançlar elde etmek için her türlü üçkağıdı yaparım. :ph34r:

Kanun açıklarından yararlanarak her türlü dolandırıcılığı yaparım...

2:) Cinsel olarak tüm fantezelerimi gerçekleştiririm. Rus,geyşa,zenci,japon,... :D aynen !

3:) Doğaya ve çevreye saygı duymam ; benden sonrası çok da umrumda olmaz !!!

Zaten saygı da ne demek ? insan uydurması bir kavram !!!

4:) Hiçbir kutsal değerim olmaz. Ahlak mahlak zırvalarıyla uğraşmam !!!

5:) Herşeye, her varlığa, maddesel açıdan bakarım. Trafik ışığında karşıdan karşıya geçen bir moruğa ha elinden

tutup yardım etmişim, ha onu tekme tokat dövüp hastaneye komaya göndermişim. Ne farkeder ki !

6:) İftira, namussuzluk , yolsuzluk gibi kavramların önemi yoktur..Hepsinden nemalanırım!!! . vs...vs......

Bana katılıyorsunuz değil mi ?

Ahlak dersi vermeden once ahlakin ne oldugunu ogren. Senin sandigin gibi, yalnizca ama yalnizca bir dinin insanlarina hitap eden yazili ve sozlu kurallar ahlak degildir. Ahlak, hayata bakisin bir sonucudur ve toplum icinde yasamanin getirisi olan vicdana dayali icsel bir davranistir.

Inanc veya inancsizlikla da sinirlandirilamaz

Mesela ahlak, inacli ya da inancsiz farketmeksizin, dunyanin neresinde olursa olsun, kucuk bir kizla cinsel iliskiye girmeyi, sozlu ve yazili kurallara gerek olmaksizin vicdanen reddeder peki islam ahlaki boyle bir durumda ne der?

Elbette cocugun ailesinin rizasi varsa veya imam nikahi kiyilmasi sarti ile onaylar hatta tesvik eder.

Bir baska ornekle ahlak, esler arasinda sadakati/bagliligi ongorur, islam ahlaki ise erkegin dort es almasini tavsiye eder onaylar..

Daha bunun gibi bircok ornek verilebilir senin anlayacagin, ahlakli olmak dindar olmaktan iyidir : )

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 524
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Beyni düdüklenmiş göt kılı; bu söylediklerinin hepsini dindarlar yapıyor. Üstelik hem yapıyorlar, hem normal sayıyorlar.. Senin gibi öküzler, açlıktan karnı gurulduyor, ama koşulsuz yapılan alçaklığı onaylıyor... Sizi düdüklüyorlar!! Siz düdüklendikçe hoşunuza gidiyor ki, sizi düdükleyenlere oy veriyorsunuz. Sizi düdükleyenlerin hepsi Arap masalı İslam'ı kullanıyor. Senin gibi ayak takımı mal oğlu mallar da İslam bu şekilde savunmasına soyunuyor.. Beter olun olum, deveye diken, size de İslam lazım...

Sitelerde Paylaş

okula boşuna gitmiş maalesef. sosyoloji ve psikoloji de sayısal bilimler gibi bilim dallarıdır. sen bunlar tırıvırı, kaale almıyorum dersen, bu bilimi inkar etmektir.

İstedigini düşünmekte özgürdür.Benim fikrim ise ;düşüncelerin başka bir kişinin özgürlüğünü kısıtladığı durumda, özgürlüğün biter.
Sitelerde Paylaş

İstedigini düşünmekte özgürdür.Benim fikrim ise ;düşüncelerin başka bir kişinin özgürlüğünü kısıtladığı durumda, özgürlüğün biter.

bir insan martıların memeli olduğunu da düşünmekte özgürdür. ona göre ciddiye alınır konuştuğunda da...
Sitelerde Paylaş

Bakış açısının nesi farklı? Sıradan bir müslümanın bakış açısından hiç farkı yok, aynı sığlık, aynı cahillik. Adama göre İslam'a inanmayan herkes ateist, ateistse her şey serbest ona. Bu mu farklı bakış açısı?

Size katılıyorum.Ama ciddi ciddi böyle düşünüyor.Müslümanlarda genel olarak böyle bir bakış açısı var.Ateistsen herşey serbestmiş gibi bir önyargı durumu.Çok iyi bir konu açmış bence.Okuyucu,dinli veya dinsiz herkesin ders çıkarmasi gerekiyor.Asıl cevaplarını merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle bu siteye, inancı ne olursa olsun eşit haklar verdiği için teşekkür ederim... Konuya geçelim........

Gerçekten Ateist olsam, düşüncelerim ne olur, nasıl bir insan olurum ? Burada fikir yürüteceğim.

Kimse bana akıl vermeye kalkıp, hikaye okumasın.Fikirlerimi eleştirebilirsiniz.Ayrıca değişime kapalı biri değilim.

Gerçekten sizin haklılığınıza karar verirsem , ATEİST OLACAM...

Tartışalım, münakaşa edelim bakalım.Öncelikle, ateistlerde ahlak anlayışının olduğu beklenemez. Bunu belirttikten sonra ; Örneğin ben ateistim ve şimdi fikir yürütmeye başlıyorum...

A:) Kendi kendime düşünüyorum. Ulan, öldükten sonra zaten toprak olup yok olacağım.Yaratıcı maratıcı kesinlikle yoktur, hesap vereceğim bir mercii ölümden sonra zaten yok. Bu bağlamda,Ne kadar iyi bir yaşama sahip olursam o denli kardır.İstediğimi yapmakta özgürüm; tabiiki akıllı olmak şartıyla... (gidip de keyfine bi insanı öldürüp de, salak gibi hapiste yatacak değiliz)...

Gerçekten Ateist olsam neler yaparım ;

1:) Maddi olarak yüksek kazançlar elde etmek için her türlü üçkağıdı yaparım. :ph34r:

Kanun açıklarından yararlanarak her türlü dolandırıcılığı yaparım...

2:) Cinsel olarak tüm fantezelerimi gerçekleştiririm. Rus,geyşa,zenci,japon,... :D aynen !

3:) Doğaya ve çevreye saygı duymam ; benden sonrası çok da umrumda olmaz !!!

Zaten saygı da ne demek ? insan uydurması bir kavram !!!

4:) Hiçbir kutsal değerim olmaz. Ahlak mahlak zırvalarıyla uğraşmam !!!

5:) Herşeye, her varlığa, maddesel açıdan bakarım. Trafik ışığında karşıdan karşıya geçen bir moruğa ha elinden

tutup yardım etmişim, ha onu tekme tokat dövüp hastaneye komaya göndermişim. Ne farkeder ki !

6:) İftira, namussuzluk , yolsuzluk gibi kavramların önemi yoktur..Hepsinden nemalanırım!!! . vs...vs......

Bana katılıyorsunuz değil mi ?

Bence hiç uğraşmayınız, çünkü ahlaktan bahsedecek en son kişiler dindarlardır bence.

Ufak bir örnek vereyim:

Müslümanım diyorsanız, 5 vakit namaz kılıyorsunuz muhakkak.

Namaz kılarken Tebbet süresini de okuyorsunuzdur.

Peki, Tebbet süresinin içeriğini de biliyormusunuz ?.

Biliyorsanız, ne yüzle dinsizlerin ahlakını sorgulamaya kalkıyorsunuz ?

1400 seneden beri hergün beddua etmek neyin nesi ?.

Bu mu iyi/güzel ahlak ?

Birisine kızarsınız ve o kızgınlıkla ağzınıza geleni söylersiniz. Bunu anlarız.

Ama binlerce, milyonlarca kere hergün beddua etmek mi iyi ahlak oluyor ?

Peki, bu beddua merasimi, iyi ahlak göstergesi olarak kıyamete kadar mı sürecek ?

Hem de bu bedduanın yaratıcısı bizzat peygamberiniz olunca, durum daha da ilginç hăle geliyor doğrusu.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğrusu bir yanıt verirdim bu dindara ama, her şeyden önce ciddiyet lazım. Ciddiye alınacak bir yazı değil. Tabii ki saymaya kalkışmadım ama yaklaşık göz kararı yirmi kadar AAA yı sıralamak akıllı kişi işi değil. Bunun da öbür dini dardan farkı yok.

Ayrıca lafı bu kadar dolandırıp maddeler halinde saymaya da hiç gerek yok. "Ateist olsam ahlaksız pislik çuvalı iğrenç bir mendebur olurdum" demek yeterliydi. Sen tabii olurdun. O yüzden ateist filan aman olayım deme. Siz dini darlara ahlaksızlık çok yakışıyor. Vakıflar kurup çocuk becerin, ortaya çıkınca "aman yaaa bir kişi için bir cemaat suçlanır mı hiç" diye savunuya geçin. Bu herif bu kadar çocuğu becerinceye kadar hiç bir kontrol mekanizmanız yok, hiç mi ruhunuz duymadı, hiç mi bu konuda önlem almıyorsunuz, çocuk istismarı duyarlılığınız sıfır mı diye sormak asla aklınıza gelmesin.

Lafa geldi mi müminin ferasetinden bahsetmeyi bilirsiniz. Demek vakıfta hiç mümin yokmuş size göre, ferasetiyle çocuk istismarını anlayamamış!

Hayır bu konuda bilirkişi raporuna dayalı mahkeme kararı olan birisi önde gelen islamcı yazar olarak kabul görüyor, adında da islam kelimesi geçen bir herif. Kapı gibi bilirkişi raporu ve mahkeme kararı var. Düzülmez midir ne bottur onu savunmadınız mı, serbest kalmasına hanginiz itiraz etti?

Hayır sizin yemediğiniz bir bot kaldıysa, biz daha şu botu yemedik deyin, o botu da bırakalım yeyin. Nasıl olsa istediğiniz canınız çektiği de yemediğiniz bir bot olmuyor. Her istediğiniz botu yiyorsunuz.

Sizin ahlakınız mafyada da olur. Mafya lideri de arkadaşınızı satmayın, polise ötmeyin, soygun parasını hakça bölüşün, arkadaşınızın manitasına sarkmayın der. Ama mafyadan olmayanı gözünüzü kırpmadan harcayın, karısına kızına da tecavüz edin der. Sizin ahlakınızın bu mafya ahlakından ne farkı var?

Ayrıca zaten senin gibi "allah olmadığına göre ahlaksız pislik bir bok çuvalı olabilirim" diye bok kusan ateist olduğunu iddia eden bir iki tane bit yavşakları var. Aman bir de sen eklenme bunlara. Aman ateist mateist olayım deme!

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ülen manyak, cinayet işlemenin zevkli bir iş olduğunu nerden çıkarıyorsun da "zevkine adam öldürüp hapse girecek kadar enayi değiliz" türünden zırvalar sayıklıyorsun psikopat! Cinayet ancak öz savunma halinde mecburen işlenebilen bir şeydir. Bunun zevkli ama allah yasakladığı için yapılamaz bir iş olduğunu düşünmek ancak senin gibi psikomanyaklara yakışan bir fikir!

Tecavüz etmedikten sonra her ırktan bir sevgilin olmuş, bunda kötü olan ne? Bunu yapmak için ateist olman şart mı salak! Az karizma yeter! Onsekiz yaşından küçük değillerse, seni de beğeniyorlarsa neden olmasın? Yok eğer tecavüz edeceksen, yine hapse girersin. İlla cinayetten mi hapse giriliyor düşüncesiz!

Karizman olması da şart değil, paran varsa, dünyanın her ülkesinde genelev mutlaka vardır. Atlar uçağa gidersin. Allahının sana "niye gayrimüslümlere para yedirdin!" diye soracağından korkacak değilsin herhalde! "Gavur karılarını hallettim" diye üstüne övünürsün!

Sizin saçma sapan inançlarınıza göre güya sadece müslüman kadınlara tecavüz yasak diye inanıyorsunuz. Ona da pek inandığınız yok ya! Müslüm de olsa size göre sokakta gezmeyecek! Evinde oturacak! Size göre başını örtmeyen her kadın kafir ve tecavüzü hak eder!

Daha sizin nerenizi ele alayım ben bilmiyorum ki! Allahınız gerçekten olsa önce sizin bin türlü belanızı bir vermekle işe başlardı...

Sitelerde Paylaş

daha evvel muhtelif konular içerisinde, müslümanlara evrensel insani değerler ve saygı ölçüleri içerisinde yaklaşmanın doğru olmadığını, çünkü onların bu değerlere inanışları gereği sahip olmadıklarını yazdım. Bu söylem aşırı gibi görünebilir bazılarına ama değil.

bakın bu yeni üye dün hiç bir hakaret içermeyen mesajıma istinaden beni kaba olmakla suçladı. neden? çünkü müslümlerin inançlarına saygı duymalıyız. bu sürekli dayatılıyor bize. peki, sonra ne yaptı bu üye? bu başlığı açıp ateist olmak demek ahlaksız, kontrolsüz, yalancı, katil, tecavüzcü olmak demektir anlamına gelen bu mesajı yazdı. çünkü müslümanlara saygı duymak zorundayız ama onlar kimseye saygı duymak zorunda değil. zaten mutlak egemen olması halinde sana-bana yaşam hakkı tanımayacak bir ideolojiden bahsediyoruz.

şimdi bu foruma bu mesajı yazmakla, Ermenilerin forumuna gidip "madem ki ermenisin, istemeden vermelisin" yazmak arasında ne fark var?

Sitelerde Paylaş

Kafanız pek çalışmıyor. Size verilen yanıtları yeniden, anlayana kadar okumanızda fayda var.

Özetle: siz allah olmadığına inansam, her türlü pisliği yaparım diyorsunuz.

Pislik demekle neyi kastediyorsun ? Hem neden pislik olsun ? pisliğin sana göre tanımı nedir ve dayanakların nedir? Hangi kritere göre ?

Ayrıca, karşındakinin kafasının çalışmadığını neye göre ölçtün? bir nickname ile akil bir insan olunuyorsa, Tayyibin akil adamları senden daha akıllı !!!

sex yapmak sana göre pislik birşey mi? bana kriter açıkla kriter...

Sitelerde Paylaş

Sayın arkadaş Ateistlerin tanrısı biz ateislere düşünme hakı vermemiş hayvan gibi ne yapsak mubahtır Arabın putu Allahınz sizede böyle ayet gönderbilrdi

http://i.imgur.com/mG1CfP3.png

Evet, teşekkürler, beni haklı çıkarmışsın,, zaten itiraf ediyorsun herşey mübah diye. Mecaz olarak almıyorum...

Sitelerde Paylaş

Bir ateist bir müslümden milyon kat doğaya saygı duyar. Çünkü müslüm diğer canlıları faysalansın diye allahın yarattığına, rızıklarını da allahın verdiğine inanır, ne acır, ne bir şey... Öldürür, allah yine yaratır diye düşünür. Soyunu tüketir, allah tüketti diye düşünür. Allah dilemese soyu tükenmezdi diye salakça bir fikre inanır.

Ateist ise evrimi bilir ve tüm canlıların aynı soydan gelen akrabalar olduklarını, hepimizin bu hayatta kalma serüveni içinde rolümüzü oynadığımızı bilir. Doğaya, canlıların hayatta kalma çabasına sonsuz saygı duyar. Bir canlının aman nesli tükenir diye endişe eder. Hangi müslüm ülkede hangi canlının nesli tükenmesin diye bir çalışma yapıldığını duydunuz? Ama beğenmediğiniz İsrail bütün göçmen kuşları koruyor, yolda yaralanan, bitkin düşenleri tedavi ediyor, Konaklayacakları yerler hazırlıyor.

Bunu da müslüm salaklar "yahudiler leylekleri casus olarak kullanıyor" diye saçma salak dedikodular için malzeme yapıyorlar. Ülen adamların dron sinekleri var, yılanbotları var, neylesin gariban leyleği! İsterse seni uydudan gözlüyor, yerini belirledi mi yolluyor füzeyi, bummm havaya uçuyor senin teröristin. Kaç tane cihad ediyoruz cennette yetmiş huri kazanıyoruz diyen katil elebaşısını bu şekilde havaya uçurdular.

İstese yılanbotu taa aşağıdan kanalizasyona atar, tuvaletinden çıkar seni gözetler, seni isterse öldürür. Bunlar sudan etkilenmeyen yılan biçimli robotlardır. Daha bunlarla kimseyi öldürmedikleri için duyulmadı. Şu anda sadece gözetleme amaçlı kullanıyorlar. Geliyor, evine giriyor, seni gözetliyor, dönüp gidiyor.

Leylekleri kullanıyorlarmış! Yok ya! Başka derdiniz?

Sitelerde Paylaş

Biz öyle yapıyoz zaten lan. Brezilyalıyı, Koreliyi, Nijeryalıyı üstüste dizip karbon kağıdı koyuyoruz. Seks, uyuşturucu, beyaz kadın ticareti (sadece alım, satmıyorum), envai tür puştluk ve şerefsizlik yapıyoruz. Niye? Çünkü arap masallarına inanmıyorum. Herşey serbes.

Sen de gelsenee. Ateizm çok güzeeel.

Adamsın kanka ! :D az çakal değilsin ha ...

Ama Allah korkusu olan bir kişi bu bahsettiklerini yapmaz dostum... Hiçbir korkun olmayıp, sorumluluk bilincinde olmazsan, elbette istediğin gibi hareket edebilirsin... İşte bilinç denen bir kavram biz de olduğu gibi, bizi izleyen yüce bir bilinç elbette ki var...Tabii bunu farkedebilirsen...

Sitelerde Paylaş

Ateist olman için önce insan olman gerek.

Senin insan olman için kriterlerin ne? beni bağlamaz ki senin kriterlerin. Herkesin anlayışı, kriterleri farklı. Ben insanım zaten.

En baştaki maddeleri uygulamakta şüphe bile duymam, gerçekten sizin gibi olursam...

Sitelerde Paylaş

hem dindar hem cahil hem ahlaksız hiç şaşırmadım.

yav lastik ; bak şimdi, kafan çok kıt. ben ne diyoooommmmm,, sen ne zırvalıyon ? başta yazdıklarımı tekrar bi oku. Ne ahlakından bahsediyon.

İlla ahlakla mı yaşamını sürdürebiliyorsun ? ahlak dediğin kavram herkese göre değişebilir. Bu yazdıklarımın da bir ahlakı var...

X bir ülkede, adını hatırlamadım,,, evlenen bir kızın bakireliğini kocası değili damadın bir akrabası veya arkadaşı bozuyor. Onlara göre bu da ahlak.

Ahlak denilen kavram İNSAN GİBİ ACİZ BİR VARLIĞIN DEĞERLENDİRİLMESİNE BIRAKILAMAZZZZZZZZ!!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

Bu gerizekalı yine mi geldi?

Başka biriyle karıştırdın galiba. O dindarr denilen arkadaş başka birisi.Tanımıyorum. Ayrıca, neden hakaret ediyorsun, çakma Teolog !!!

Bak, sen çakma teolog olduğun halde, ben sana mal demedim :D

Sitelerde Paylaş

Kriter soruyor hazret... Peki... Sigaranın senin dinine göre hükmü nedir? Helal mi, haram mı, mekruh mu, ne? Senin kriterin bu konuda hangi ayet, hangi hadis zırvası onu bilmem... Mutlaka bir şey uydurursun. Saçma salak, zırva sapan da olsa bir şey mutlaka uyduracaksındır.

Ama bilim bu konuda son derece yetkin kriterler koyar. Öyle ki, bu konuda bilim ne diyordan başka bir şey sormak, din ne diyor buna diye filan sormak ahmaklığın en önde gidenliğidir. Dünyada bunu dinden sorandan daha ahmak bir kişi bulunamaz, yoktur!

Bu sadece basit bir örnek. Hangi davranışların kişilik bozukluğuna yol açacağı psikolojiden, hangi davranışların sosyal yapıya zarar vereceği sosyolojiden sorolur. Kime psikopat, kime sosyopat deneceği hep bilim tarafından belirlenmiştir. Daha allahından bela kriteri mi istiyorsun!

Nuh'unuz gibi "bana inanmayanların hepsini suda boğğğ allaaaaam" diye mi böğüreceksiniz ne bot yiyeceksiniz daha!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...