Jump to content

Recommended Posts

bir de buradan bu arkadaşa ve gelecek üyelere bir duyuru yapayım.

sevgili müslümler, buraya geldiğinizde başlık açarken veya soru sorarken "ikna olursam ateist olucam" diye bizi yemlemenize gerek yok. biz o sözü nasıl bir peşin hükümle söylediğinizi biliyoruz. o yüzden zahmet etmeyin.

ayrıca dindar07 arkadaş, sen baya kalitesiz çıktın, kusura bakma. bu forumda çok daha sağlam allahçılar var. sorduğun soruya gayet sosyal bilimlere uygun cevaplar, senin anlayabileceğin şekilde özetlenerek, verildi. sen ne yaptın? kaale almam dedin. o zaman biz neden seninle vakit kaybedelim? tebliğ yapıp sevap points mi kazanacağız?

Sen hiçbirşey bilmiyorsun, saçma sapan analiz yapmışsın. ne yemlemesi... Kaybedecek vakti yokmuşmuş. iyiii, kafana silah mı dayadık senin,, burada yorum yap diye...sorduğum soruya istersen cevap verirsin, zamanın çok değerliyse yorum yapma.En başta yazdım ya, tartışmak istediğimi..

Sorduğum soruya adamakıllı cevap veremediniz ki,, hep kaçamak cevaplar,, karşı atağa geçmeye çalışma durumları...

Ben herhangi birşeyden sorumlu değilsem, neden ahlak ilkeleri gibi saçma sapan şeylere uymak zorundayım, diyoum;;; adam kalkmış bana yok ahzab52, yok bunu müslümanlar yapıyor... Kafa basmıyo mu??? Bir müslüman kötğ bişey yaptı diye,,hepsi mi suçlu?

Sen bir Türk olarak, almanyada hırsızlık yapınca,, Tüm Türkler hırsız mı oluyor???

Sitelerde Paylaş
  • İleti 524
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:lol: Nasıl da işine gelmeyen bam tellerine hiç basmıyor! Nerde polemik malzemesi yapılacak bir şey buluyor, balıklama atlıyor!

İşte müslüm ahlakı ve müslüm çapı! Bu kadar... :D

Ülen bir kere de ipliğiniz daha zart dediğiniz anda pazara düşmesin be! Bi kere bi dürüst olduğunuzu, insan gibi insan olduğunuzu göreyim de dişimi kırayım be!

Sitelerde Paylaş

Sen hiçbirşey bilmiyorsun, saçma sapan analiz yapmışsın. ne yemlemesi... Kaybedecek vakti yokmuşmuş. iyiii, kafana silah mı dayadık senin,, burada yorum yap diye...sorduğum soruya istersen cevap verirsin, zamanın çok değerliyse yorum yapma.En başta yazdım ya, tartışmak istediğimi..

Sorduğum soruya adamakıllı cevap veremediniz ki,, hep kaçamak cevaplar,, karşı atağa geçmeye çalışma durumları...

Ben herhangi birşeyden sorumlu değilsem, neden ahlak ilkeleri gibi saçma sapan şeylere uymak zorundayım, diyoum;;; adam kalkmış bana yok ahzab52, yok bunu müslümanlar yapıyor... Kafa basmıyo mu??? Bir müslüman kötğ bişey yaptı diye,,hepsi mi suçlu?

Sen bir Türk olarak, almanyada hırsızlık yapınca,, Tüm Türkler hırsız mı oluyor???

işte yazılanı anlayacak zekan olmadığı için cevapları saçma buluyorsun. hapishane konusunda benim söylediğim ile senin anladığının alakası yok.
Sitelerde Paylaş

Ahlak dersi vermeden once ahlakin ne oldugunu ogren. Senin sandigin gibi, yalnizca ama yalnizca bir dinin insanlarina hitap eden yazili ve sozlu kurallar ahlak degildir. Ahlak, hayata bakisin bir sonucudur ve toplum icinde yasamanin getirisi olan vicdana dayali icsel bir davranistir.

Inanc veya inancsizlikla da sinirlandirilamaz

Mesela ahlak, inacli ya da inancsiz farketmeksizin, dunyanin neresinde olursa olsun, kucuk bir kizla cinsel iliskiye girmeyi, sozlu ve yazili kurallara gerek olmaksizin vicdanen reddeder peki islam ahlaki boyle bir durumda ne der?

Elbette cocugun ailesinin rizasi varsa veya imam nikahi kiyilmasi sarti ile onaylar hatta tesvik eder.

Bir baska ornekle ahlak, esler arasinda sadakati/bagliligi ongorur, islam ahlaki ise erkegin dort es almasini tavsiye eder onaylar..

Daha bunun gibi bircok ornek verilebilir senin anlayacagin, ahlakli olmak dindar olmaktan iyidir : )

O ayetin sonunda, tek eşle yetinme için tavsiye vardır, 4 hanımla evlilik durumu savaş dönemindeki duruma göre onaylanmış bir durumdur. Cımbızlama yapmayalım.. Ayrıca demişsin ki ; ahlak vicdana dayali icsel bir davranistir. . d... Güzel açıklamanız için teşekkür ederim.

ama, neden ateist olursam vicdanlı olacağım ki ? Mantığı ne ? Toplumun beni kabul etmesi, geçerli bir sebep değil ki !!!

Sitelerde Paylaş

yok ahzab52, .... Türkler hırsız mı oluyor???

:D Hooop! Ağır ol molla! Bu iki si bir mi ülen? Biri allağımızdan indi denen, hepinizin doğru olduğuna iman ettiğiniz bir şey, öbürü bireysel bir şey... Ülen bu ikisini aynı görecek kadar malsan, daha seninle bir şey konuşulmaz. Bu da malın hası çıktı. Bir tane düzgün müslüm göreyim de dişimi kırayım diyorum, yıllardır dişlerim yerinde duruyor! :D

Sitelerde Paylaş

Beyni düdüklenmiş göt kılı; bu söylediklerinin hepsini dindarlar yapıyor. Üstelik hem yapıyorlar, hem normal sayıyorlar.. Senin gibi öküzler, açlıktan karnı gurulduyor, ama koşulsuz yapılan alçaklığı onaylıyor... Sizi düdüklüyorlar!! Siz düdüklendikçe hoşunuza gidiyor ki, sizi düdükleyenlere oy veriyorsunuz. Sizi düdükleyenlerin hepsi Arap masalı İslam'ı kullanıyor. Senin gibi ayak takımı mal oğlu mallar da İslam bu şekilde savunmasına soyunuyor.. Beter olun olum, deveye diken, size de İslam lazım...

Adam gibi hitap etsene. bu söylediklerin ne? döt kılı, öküz möküz,mal,.....deveye diken miken....

Sen şu yazdıklarına bi baksana... ulan SIĞIR ÇOBANI ; Bu konunun SİYASETLE ne alakası var ? her müslümanı akpli mi zannediyon sığır çobanı ?

git sen koyun güt... hitap tarzına göre sana böyle cevap... ama , bu konuya siyaset bulaştırman, senin ne kadar dangalak oldugunu gösteriyor....

Sitelerde Paylaş

:D Hooop! Ağır ol molla! Bu iki si bir mi ülen? Biri allağımızdan indi denen, hepinizin doğru olduğuna iman ettiğiniz bir şey, öbürü bireysel bir şey... Ülen bu ikisini aynı görecek kadar malsan, daha seninle bir şey konuşulmaz. Bu da malın hası çıktı. Bir tane düzgün müslüm göreyim de dişimi kırayım diyorum, yıllardır dişlerim yerinde duruyor! :D

Sen takma dişlerinle gülmeye devam et ... Yav ben burada ateizmi tartışıyorum, sen benle gelmişsin hala kuran tartışmaya kalkıyorsun...

Ben size kuran ı yaymaya çalışmıyorum ki, arkadaşım... sen hiçbib.k anlamamışsın bu konudan,,, sen bi baştan oku istersen...

benim yazdığım bu kadar basit kelimeleri anlamayan bir zihniyet, kuranın dediğini nasıl anlasın...

Sitelerde Paylaş

O ayetin sonunda, tek eşle yetinme için tavsiye vardır, 4 hanımla evlilik durumu savaş dönemindeki duruma göre

:DÜlen o "maçanız yetmez olum fazlasına" diye yazılmış, bunu da mı anlayamıyorsun? Sen harbiden tam bir mal çıktın ha! O ayetin neresinde yazıyor savaş olursa dört karı alın diye bana bi göster bakıyım! Sen iyiden kaşındın ama benimle tartışmaya cesaret edebileceğini hiç sanmıyorum! :lol: Bam tellerini atlayıp atlayıp geçiyorsun dansöz seni!

Hem de orada dörde kadar alın demez, iki, üç, dört... Allah ne verdiyse götürün der. Salaklar noktalama işareti filan bilmedikleri için dümdüz yazmışlar, noktalama diye bir şeyi geri cahil zihinleri biliyor olsa benim yazdığım gibi yazacaklar, dörtten sonra üç nokta koyacaklardı. Bilmiyorlar ki geriler... Allahın cahil çöl yağmacıları. Ne bot bilebilir ki bunlar...

Sitelerde Paylaş

Bence hiç uğraşmayınız, çünkü ahlaktan bahsedecek en son kişiler dindarlardır bence.

Ufak bir örnek vereyim:

Müslümanım diyorsanız, 5 vakit namaz kılıyorsunuz muhakkak.

Namaz kılarken Tebbet süresini de okuyorsunuzdur.

Peki, Tebbet süresinin içeriğini de biliyormusunuz ?.

Biliyorsanız, ne yüzle dinsizlerin ahlakını sorgulamaya kalkıyorsunuz ?

1400 seneden beri hergün beddua etmek neyin nesi ?.

Bu mu iyi/güzel ahlak ?

Birisine kızarsınız ve o kızgınlıkla ağzınıza geleni söylersiniz. Bunu anlarız.

Ama binlerce, milyonlarca kere hergün beddua etmek mi iyi ahlak oluyor ?

Peki, bu beddua merasimi, iyi ahlak göstergesi olarak kıyamete kadar mı sürecek ?

Hem de bu bedduanın yaratıcısı bizzat peygamberiniz olunca, durum daha da ilginç hăle geliyor doğrusu.

Ebu Leheb'in iki eli kurusun! Kurudu da. Malı ve kazandıkları ona fayda vermedi. O, alevli bir ateşte yanacak. Odun taşıyıcı olarak ve boynunda hurma lifinden bükülmüş bir ip olduğu halde karısı da (ateşe girecek).

..Ahlakdan bahsedecek son kişi dindarlar mı? ne alakası var ! Dinin olmayan biri için ahlak kavramını nasıl açıklarsın ? Şu ahlakın evrimi gibi saçma argümanlarla da açıklama yapmasanız. Neye dayandıracaksın, bana nasıl kıstas koyacaksın,,, ki eğer ben dinsiz olsam, neden ahlak gibi saçma sapan bir şeyle ilgilenip,ona göre hayatımı düzenleyeyim???

Sitelerde Paylaş

Adamsın kanka ! :D az çakal değilsin ha ...

Ama Allah korkusu olan bir kişi bu bahsettiklerini yapmaz dostum... Hiçbir korkun olmayıp, sorumluluk bilincinde olmazsan, elbette istediğin gibi hareket edebilirsin... İşte bilinç denen bir kavram biz de olduğu gibi, bizi izleyen yüce bir bilinç elbette ki var...Tabii bunu farkedebilirsen...

Niye lan. Bu işleri Müslüman, Hristiyan ve Yahudi üç arkadaşımla birlikte yapıyoruz. Allah'tan korkmuyor musunuz diyorum, yok kanka bizde tövbe hadisesi var. İstediğimiz boku yiyoruz, iki kuluvalla bir elham çakıyoruz, hop pırıl pırıl oluyoruz diyorlar.

Hele de hacca gidip sakalı çevirdin mi tamamdır. Anandan yeni doğmuş gibi pirü pak oluyorsun. Al ağzına emziği dolaş. Ama şimdi müslüman arkadaşın ağzında Şilili hatunun memesi var. Hoop durun lan ben de geliyom.

Sitelerde Paylaş

ateizmi tartışıyorum

Ne o! Çok sinir yapmışsın molla! Ha sen bizim ateizmi tartışacaksın, biz senin cahil çöl yağmacısı yazması kuranını tartışamayacağız! Nerde ülen bu yoğurdun bolluğu böyle denyo! :D

Bunların böyle sinir yapması fena keyifli oluyor! İşte buna bitiyorum!

Sitelerde Paylaş

Dindar 07 affedersin ama senin gibilerden ve senin gibi düşünen insanlardan nefret ediyorum saçma sapan bir dini insanlara dayatmak hele ki içinde kan kusmuk dolu olan bir dini dayatmak tam bir aptallık olsa gerek

Ben size din dayatmıyorum... Vallaha Dayatmıyorum.. Hasta mısınız ? ARKADAŞLAR,,, Bana yardımcı olun,, LÜTFEN YAAA...

Ben dinsiz olsam, yukarıda saydığım maddeleri yapmam için hiçbir engel yok diyorum. Ben size demiyıorum ki, gel müslüman ol, deist ol ne bileyim hristiyan ol.... Neden düşüncelerim yanlış anlaşılıyor !!! Bunlar doğanın acımasız kanunları değil mi ? Güçlü olmak için zayıfı ez, yok et!!!

Yaradan zaten buna karşı çıkıyor...

Sitelerde Paylaş

Ne o! Çok sinir yapmışsın molla! Ha sen bizim ateizmi tartışacaksın, biz senin cahil çöl yağmacısı yazması kuranını tartışamayacağız! Nerde ülen bu yoğurdun bolluğu böyle denyo! :D

Bunların böyle sinir yapması fena keyifli oluyor! İşte buna bitiyorum!

Ulan oğlum varya,,, işiniz gücünüz üçkağıt ! :D içten cevap veremiyon,, hep köşelere kaçıyon. Hadi çıkar içindeki sapıklıkları...

İstemez misin ??? hard, interracial , gangbang ???? tövbe tövbe ya... ulan ağzımı bozdun... :o

Sitelerde Paylaş

Öncelikle bu siteye, inancı ne olursa olsun eşit haklar verdiği için teşekkür ederim... Konuya geçelim........

Gerçekten Ateist olsam, düşüncelerim ne olur, nasıl bir insan olurum ? Burada fikir yürüteceğim.

Kimse bana akıl vermeye kalkıp, hikaye okumasın.Fikirlerimi eleştirebilirsiniz.Ayrıca değişime kapalı biri değilim.

Gerçekten sizin haklılığınıza karar verirsem , ATEİST OLACAM...

Tartışalım, münakaşa edelim bakalım.Öncelikle, ateistlerde ahlak anlayışının olduğu beklenemez. Bunu belirttikten sonra ; Örneğin ben ateistim ve şimdi fikir yürütmeye başlıyorum...

A:) Kendi kendime düşünüyorum. Ulan, öldükten sonra zaten toprak olup yok olacağım.Yaratıcı maratıcı kesinlikle yoktur, hesap vereceğim bir mercii ölümden sonra zaten yok. Bu bağlamda,Ne kadar iyi bir yaşama sahip olursam o denli kardır.İstediğimi yapmakta özgürüm; tabiiki akıllı olmak şartıyla... (gidip de keyfine bi insanı öldürüp de, salak gibi hapiste yatacak değiliz)...

Gerçekten Ateist olsam neler yaparım ;

1:) Maddi olarak yüksek kazançlar elde etmek için her türlü üçkağıdı yaparım. :ph34r:

Kanun açıklarından yararlanarak her türlü dolandırıcılığı yaparım...

2:) Cinsel olarak tüm fantezelerimi gerçekleştiririm. Rus,geyşa,zenci,japon,... :D aynen !

3:) Doğaya ve çevreye saygı duymam ; benden sonrası çok da umrumda olmaz !!!

Zaten saygı da ne demek ? insan uydurması bir kavram !!!

4:) Hiçbir kutsal değerim olmaz. Ahlak mahlak zırvalarıyla uğraşmam !!!

5:) Herşeye, her varlığa, maddesel açıdan bakarım. Trafik ışığında karşıdan karşıya geçen bir moruğa ha elinden

tutup yardım etmişim, ha onu tekme tokat dövüp hastaneye komaya göndermişim. Ne farkeder ki !

6:) İftira, namussuzluk , yolsuzluk gibi kavramların önemi yoktur..Hepsinden nemalanırım!!! . vs...vs......

Bana katılıyorsunuz değil mi ?

Sen ATEIST olsan...

ne karakterinde nede ahlakinda bir degisiklik olmazdi!!!

"Iyi" insan Kurandan/dinden "iyileri",

"kötü" insan ise "kötüleri" aliyor!!!

Sadece din/allah adiyla ne kadar insanin manipüle edildigini görürdün :)

Sitelerde Paylaş

dinsiz olsam, neden ahlak gibi saçma sapan bir şeyle ilgilenip,ona göre hayatımı düzenleyeyim???

Senin gibi denyo, geri, salak, ahlaka inanmayan birinin gelip önce seni düzmemesi, peşinden karını, kızını, oğlunu düzmemesi için... Daha artık sana bunu anlatmanın bir yolu kalmadığı için hiç kusura bakmayacaksın. Sen bu lafları hak ettin.

Sitelerde Paylaş

Ben size din dayatmıyorum... Vallaha Dayatmıyorum.. Hasta mısınız ? ARKADAŞLAR,,, Bana yardımcı olun,, LÜTFEN YAAA...

Ben dinsiz olsam, yukarıda saydığım maddeleri yapmam için hiçbir engel yok diyorum.

vaziyet bu kadar vahimse forumu falan boşver, bir doktora git birine zarar vermeden. onlar yardımcı olsun.

Sitelerde Paylaş

Sen ATEIST olsan...

ne karakterinde nede ahlakinda bir degisiklik olmazdi!!!

"Iyi" insan Kurandan/dinden "iyileri",

"kötü" insan ise "kötüleri" aliyor!!!

Sadece din/allah adiyla ne kadar insanin manipüle edildigini görürdün :)

Tamam kardeşim, doğru, haklısın, tamam... Ama, benim şüpheye düştüğüm nokta şu ::::........

Şimdi biri eğer takip etmiyorsa, yargılamayacaksa, siyahın beyazdan farkı ayrılmayacaksa,,, ben neden beyaz olmayı seçeyim?

bilmem anlatabildim mi? Zaten ölüm bir yokoluş değil mi ? öyleyse, istediğim gibi hareket eder, hiçbir ahlaki kaideyi kaale almam..

ÖZGÜRLÜK BUDUR İŞTE !!!!

Sitelerde Paylaş

Ateist olsan kendini s.tirir misin?

Hayir ise neden?

Demekki neymis? Ateist olunca insan herseyi yapmiyormus.

Çok saçma bir cevap vermişsin. Al sana cevap.... ben gay değilim ki !!! ayrıca, duygularım o yönde olsa, ve zevk alacaksam, onu da yaparım !!!

bağlayan bişey mi var !!!! Çünkü, bu dinde net olarak yasaklanmıştır... Mesela sana serbest.. buyur !!! :D

Sitelerde Paylaş

hard, interracial , gangbang

Ha şimdi bunları biliyorsun yazabildin buraya diye bir bok biliyor sandın kendini! Aman da neler de öğrenmiş bizim velete bak sen! Neler de bilirmiş fırlamaya bak hele! Yeni mi gece ereksiyonu olmaya başladın sen olum! Kaç günlük yeniyetmesin! İnternette hangi siteleri gezip buraya geliyosun sen bakayım ha! Boy aptesini aldın mı bugün! :lol:

Olum sizin kafayı bozduğunuz başka bi mevzu yok mu! Biri kamış duası okur alete üfler, biri cennette hep dik duracak diye kitaplar yazar...

Allahınız olsa önce bir sizin bin türlü belanızı verirdi derken haksız mıyım şimdi... :D

Sitelerde Paylaş

Senin gibi denyo, geri, salak, ahlaka inanmayan birinin gelip önce seni düzmemesi, peşinden karını, kızını, oğlunu düzmemesi için... Daha artık sana bunu anlatmanın bir yolu kalmadığı için hiç kusura bakmayacaksın. Sen bu lafları hak ettin.

SEN ;; bir ateist olarak ahlaka inanmak ne demek açıklar mısın ? o kadar absürd birşey yazmışsın ki... Şu lafa bak... ahlaka inanmak!!!

kusura bakmam , darılmam merak etme....

Benim bunları yapmayacak olmam, sana göre ahlaklı olmam, başka birinin yine de yapmayacağını göstermez ki...

Bu adamın, büsbütün inançsızlığını gösterir...Kişi inanmıyorsa, istediği herşeyi yapar.Çünkü hesap diye bir kavram yok...

YANİ, Hiçbirşeyin anlamı yok...

EVRENİN BİR AMACI YOKSA, SENİN AMAÇLI SAÇMA SAPAN AHLAK KURAMLARININ NE ANLAMI OLABİLİR Kİ !!!

Anlamsızlığı olabilir ancak.... SADECE ANLAMSIZ TAKINTILAR OLUR ANCAK...

tarihinde dindar07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...