Jump to content

Yahudiler'in Neden Bilim'de Çok İlerde Olduğunu Anladım

Recommended Posts

Einstein dahil birçok ünlü bilim insanı, sosyal ağ dahisi v.b Yahudi kökenlidir Bunun nedeninin genetiksel zeka aktarımı olduğunu düşünüyorum.Şimdi size nedenini anlatacağım:

-Şabat günü yapılmaması gerekenleri özenle kontrol etmek zorunda olan bir Yahudi olduğunuzu düşünün.Her hareketiniz belli disiplinler içinde ve bunlar hem Torah(Tevrat) hem de Sözlü Torah(Mişna,Gemara v.b belirlenmiş. )

Şabat'ta yapamayacağınız işler için pratik yollar bile bulunmuş.(Bilen bilir)

-Ayrıca Kaşerut kuralları dediğimiz yenmesi İslami tabirle helal ya da haram olan hayvanları belirlemede o denli hassas ve titiz kurallar var ki o hayvanları anlamak ve geviş getirip getirmediğini,çift toynaklı olup olmadığını anlamak için en azından başlangıç seviyesinde doğa bilimine hakim olunmalı.Bu da Yahudi biliminin gelişiminde katkı sağlamış olmalı.

Bu açıdan Yahudilik hayat pratiğinde Materyalisttir ve tamamen kurallar kurallar ve kurallardan ibarettir.Bu kurallar o kadar detaylıdır ki bu Yahudiler'in doğayı anlamak zorunda olmasını doğrumuştur. Bir yemek masasında bile ne yenip yenmemesi gerektiğinin kaç kere yenip yenmemesi gerektiğinin disiplini içinde her doğal ögeyi tanımak zorunda olan bir Yahudi bilimsel zekası üst düzey olacaktır.Çünkü Kitap'ını ancak hayatı maddi anlamda anlayarak uygulayabilir.

Bence Yahudiler'in bilimde ilerde olmasının yegane nedeni bu disiplin,doğayı anlama zorunluluğu getiren dinleri ve pratik zekalarını geliştirme durumunda bırakan yasaklarıdır.

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O zaman Müslümanlarında bilimde çok ileri ve IQ seviyeleri çok yüksek toplumlar olması gerekmezmiydi?

Çünkü onlardaki yiyecek kurallarıda hemen hemen Deve eti ve Tavşan haricinde Yahudilerle aynı.Kansız et yeme,Balığa gelince pullu pulsuz diye yasaklama yok ama müslüman toplumlar en az balık yiyen toplumlardır.Midye istiridye ahtopot karides müslüman kırsal toplum insanları neredeyse ağzını bile değdirmez.Aleviler tavşanda yemezler!

Sünnet müslümanlıktada var. Kirlilikten temizlenme yani abdest (Boy abdesti)hemen hemen aynı.İçki tamamen müslüman toplumlarında yasak!Zinadan dolayı recmi yahudiler uygulamıyorlar ama şeriatla idare edilen müslüm toplumlar uyguluyor.

Oruç Ramazan orucu olmasada Yahudiliğin ortaya attığı bir kavram olarak Müslümanlarca dahada ilerletilmiş! Aslında Müslümanlık bal gibi bir İsmaili yahudiliktir.

İsrail toplumunu sadece bilimde değil Ekonomidede ileridir. Zaten Para olmadan ilimde ve ilimde Eğitimde olamaz.Bence nedeni uzun yıllar vatansız kalıp dünyanın her tarafına dağılıp birbirlerini sevip desteklemeleri güçlü kalabilmek içinde daima doğruyu aramalarıdır.(Rab Kahine niçin doğru olanı yapmadın! Yapsaydın senin adağınıda kabul ederdim .der)Yahudiler bulundukları yerlerde doğruyu aradılar.Doğrunun gösterdiği yöndede çok çalıştılar.Bu şekildede her çeşit BAŞARI ve güce eriştiler.Parayı kazandılar,Güzel eğitim alıp düzgün insanlar yetiştirdiler,

Eğer insan Allahı arıyorsa O Allah İnsandaki BAŞARININ ta kendidir.O başarıda İnsana ve İnsan topluluklarına bu Dünyanın bütün nimetlerini önüne sunacaktır.

Gerisi ise boştur.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O zaman Müslümanlarında bilimde çok ileri ve IQ seviyeleri çok yüksek toplumlar olması gerekmezmiydi?

Çünkü onlardaki yiyecek kurallarıda hemen hemen Deve eti ve Tavşan haricinde Yahudilerle aynı.Kansız et yeme,Balığa gelince pullu pulsuz diye yasaklama yok ama müslüman toplumlar en az balık yiyen toplumlardır.Midye istiridye ahtopot karides müslüman kırsal toplum insanları neredeyse ağzını bile değdirmez.Aleviler tavşanda yemezler!

Sünnet müslümanlıktada var. Kirlilikten temizlenme yani abdest (Boy abdesti)hemen hemen aynı.İçki tamamen müslüman toplumlarında yasak!Zinadan dolayı recmi yahudiler uygulamıyorlar ama şeriatla idare edilen müslüm toplumlar uyguluyor.

Oruç Ramazan orucu olmasada Yahudiliğin ortaya attığı bir kavram olarak Müslümanlarca dahada ilerletilmiş! Aslında Müslümanlık bal gibi bir İsmaili yahudiliktir.

İsrail toplumunu sadece bilimde değil Ekonomidede ileridir. Zaten Para olmadan ilimde ve ilimde Eğitimde olamaz.Bence nedeni uzun yıllar vatansız kalıp dünyanın her tarafına dağılıp birbirlerini sevip desteklemeleri güçlü kalabilmek içinde daima doğruyu aramalarıdır.(Rab Kahine niçin doğru olanı yapmadın! Yapsaydın senin adağınıda kabul ederdim .der)Yahudiler bulundukları yerlerde doğruyu aradılar.Doğrunun gösterdiği yöndede çok çalıştılar.Bu şekildede her çeşit BAŞARI ve güce eriştiler.Parayı kazandılar,Güzel eğitim alıp düzgün insanlar yetiştirdiler,

Eğer insan Allahı arıyorsa O Allah İnsandaki BAŞARININ ta kendidir.O başarıda İnsana ve İnsan topluluklarına bu Dünyanın bütün nimetlerini önüne sunacaktır.

Gerisi ise boştur.

Yahudiler'in Müslümanlar'dan farkı şu:

Yahudiler doğayı(doğaya insanı anlamak da dahil) anlamaya yöneldiler Müslümanlar da bu disipline sahip olmuş olsalar bile onlar dinlerine gömüldüler ve ordan çıkmadılar (İlk 300-400 yıl hariç onda da diğer milletlerin topraklaerını fethettiklerinden ordaki bilimsel zekalar da İslam'a geçiyordu o yüzden)

Yahudiler'in detaya verdikleri önemi Bakara suresindeki inek tartışmasında dahi görebiliyoruz.O kadar çok detaya iniyorlar ki helalin helalinin helalini arıyorlar şimdi bu detayı merek eden zekanın bir an için seküler bir eğitimle süslendiğini düşünün ortaya nasıl bir doğa ve insan bilimi yetkinliği çıkardı?Çıktı da zaten.karl Marx'lar Einsteinlar,Zuckerbergler,Spinoza'lar v.b hep Yahudi kökenli:

Sitelerde Paylaş

Siz biliyor musun? Benim memleketimde Türkiyde Etleri haham kesiyor. Adamlarda O kadar yüksek bir Hissiyat-ı dini var ki

benm memleketimde bana eti haham kesiyor :D bana güvenmiyor

Dini liderleri Bütün yahudilere Şu elimizden bulunan Semav-i cazibeden Kıl kadar ayrılamazsınız. Bütün yahudiler boyun büküyür

Domz yemek haramdır Kesmeyide haram ediyorum diyor.. bütün yahudiler boyun büküyor

Ve öyle bir İlerlediler ki. Bu ilerilikleri dünyada kalmıycak Ebedeiyete götürüyor adamları. Kıl kadar ayrılamazsınız diyor elimizdeki semavi cazibeden

peygamberimiz herkesin peygamberidir şöyle demişlerdir. "İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi (ivazsız garasız hak namına) sevmedikçede İman etmiş olmazsınız." imanı birbirini sevmeye bağlamıştır nokta..

bügün dünyada birbirini en çok tutan seven toplum kimdir? Yahudilerdir. Bir tane düşmüşü yok anasını satayım. israil cennnete gidiyor naber ohoo... Sizler ise ışıd ve benzeri gerçek islam diyorsunuz... haha hahah

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz biliyor musun? Benim memleketimde Türkiyde Etleri haham kesiyor. Adamlarda O kadar yüksek bir Hissiyat-ı dini var ki

benm memleketimde bana eti haham kesiyor :D bana güvenmiyor

Dini liderleri Bütün yahudilere Şu elimizden bulunan Semav-i cazibeden Kıl kadar ayrılamazsınız. Bütün yahudiler boyun büküyür

Domz yemek haramdır Kesmeyide haram ediyorum diyor.. bütün yahudiler boyun büküyor

Ve öyle bir İlerlediler ki. Bu ilerilikleri dünyada kalmıycak Ebedeiyete götürüyor adamları. Kıl kadar ayrılamazsınız diyor elimizdeki semavi cazibeden

peygamberimiz herkesin peygamberidir şöyle demişlerdir. "İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi (ivazsız garasız hak namına) sevmedikçede İman etmiş olmazsınız." imanı birbirini sevmeye bağlamıştır nokta..

bügün dünyada birbirini en çok tutan seven toplum kimdir? Yahudilerdir. Bir tane düşmüşü yok anasını satayım. israil cennnete gidiyor naber ohoo... Sizler ise ışıd ve benzeri gerçek islam diyorsunuz... haha hahah

Ok.

Sitelerde Paylaş

Ohoo ona bakarsan müslümanlar dahi olmalı.camilerde bile peygamberin terliğindeki tozdan sineğin kanadına kadar anlatılmayan yok.yahudilerinki neki.islamda çükünün ucundaki idrar damlasını bile hesap eden bir sistem var sen ne anlatıyor

tarihinde Ateş seni çağırıyor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ohoo ona bakarsan müslümanlar dahi olmalı.camilerde bile peygamberin terliğindeki tozdan sineğin kanadına kadar anlatılmayan yok.yahudilerinki neki.islamda çükünün ucundaki idrar damlasını bile hesap eden bir sistem var sen ne anlatıyor

yeniçeri53'e verdiğim cevabın aynısı.

Sitelerde Paylaş

yeniçeri53'e verdiğim cevabın aynısı.

Ben cevap göremedim hepsi zırva.dinlerine gömüldüler diyosun kendin onaylıyosun bizim söylediğimizi.zaten yahudilerinki de din değil mi?hem inek meselesini dahi bilmiyorsun.orada ayrıntıya önem verdikleri için değil işi yokuşa sürmek için pislik amaçlı soruyorlar.iddiana kişisel olarak değil mantıksız olduğu için katılmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben cevap göremedim hepsi zırva.dinlerine gömüldüler diyosun kendin onaylıyosun bizim söylediğimizi.zaten yahudilerinki de din değil mi?hem inek meselesini dahi bilmiyorsun.orada ayrıntıya önem verdikleri için değil işi yokuşa sürmek için pislik amaçlı soruyorlar.iddiana kişisel olarak değil mantıksız olduğu için katılmıyorum.

Hayır detaya önem verdiklerinden saf herif bir bok bildiğin yok.

Sitelerde Paylaş

Ben de diyorumki müslümanlar daha çok detaya önem veriyo o mantıkla bakarsan diyorum.kimin ne bok bildiği ortada.mantıklı bi cevap veremeyip aynı şeyi tekrarlarsın işte böyle sap gibi

Ulan yeniçeri'ye verdiğim cevabı okusana aradaki farkı açıkladık.

Sitelerde Paylaş

Okudum cevap bile verdim iki kere:)

Cevabın: Müslümanlar da detaycı.

Yani senin bana cevap verdiğin cümleye cevap vedim zaten ben cevap verdiğim şeyi tekrar cevap vermemişim gibi tekrarlamışsın.Yeniçeri'nin dediğini demişsin işte ben deona cevap verdim ve dedim ki yahudiler bu durumdan kurtuldu.

Sitelerde Paylaş

Cevabın: Müslümanlar da detaycı.

Yani senin bana cevap verdiğin cümleye cevap vedim zaten ben cevap verdiğim şeyi tekrar cevap vermemişim gibi tekrarlamışsın.Yeniçeri'nin dediğini demişsin işte ben deona cevap verdim ve dedim ki yahudiler bu durumdan kurtuldu.

Sen müslümanlar dine gömüldü diyorsun ama yahudilerin de dinleri sayesinde zeki olduklarını söylüyorsun.bu bi çelişki.bunun çelişki olmaması için islamın yüzeysel yahudiliğin ayrıntıcı bir din olması lazım.oysaki islam kuranın dışında hadisleri ,uydurma hadisleri ve hırafeleriyle ayrıntının tavan yapmış olduğu bir din.yok terliğini salla sünnet,yok sağ ayakla gir,solla kıçını yıka,üç kere bilmem ne de,33 kere tesbih çek,çükünü kurula,ayağına sidik sıçratma,bilmem ne orucu bozar mı vs

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...