Jump to content

Yahudiler'in Neden Bilim'de Çok İlerde Olduğunu Anladım

Recommended Posts

Senin Yahudi düşmanı olduğun dün sildiğim iletilerden belli... Çok açık ve net bir Yahudi düşmanısın.

Bir teoriyi reddetmek için ona alternatif getirmek zorundasın ayrıca.. Genetikle alakası yok deyip kestirip atamazsın.

O senin cehaletini gösterir.

Ona bakarsan senin paylaşımlarından müslüman düşmanı olduğun kat kat belli.ayrıca bir teoriyi reddetmek için alternatif getirmek zorunda değilim şimdi zıçtın işte.kendi cehaletini gösterdin.senin müslümlerden ne farkın kaldı madem tanrı yaratmadıysa kim yarattı:)alternatif teori sunmak zorunda mısın şimdi:)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ona bakarsan senin paylaşımlarından müslüman düşmanı olduğun kat kat belli.ayrıca bir teoriyi reddetmek için alternatif getirmek zorunda değilim şimdi zıçtın işte.kendi cehaletini gösterdin.senin müslümlerden ne farkın kaldı madem tanrı yaratmadıysa kim yarattı:)alternatif teori sunmak zorunda mısın şimdi:)

Bir olayı açıklamak için bir teori ileri sürülüyorsa, senin o teoriyi reddetmen için bazı nedenlerin olması gerekir.

O nedenler yeni bir teoridir. Yani sen bir teoriyi ancak bir başka teori ile yok edebilirsin.

Yok olmaz demekle savını savunamazsın. Zırvalarsın..

Evet. Canlıları Tanrı yaratmadı diyorsan alternatif teoriler sunmak zorundasın. Bir teoriyi başka türlü reddedemezsin. Reddedersen salak olursun. Canlıların ortaya çıkışını bilimsel teorilerle açıklamak zorundasın. Tabii önce onu öğrenmen gerekiyor. Seni burada eğitirmiyiz bilmiyorum.

Eşeği ite kaka suya götürürüz ama onu su içmeye zorlayamayız. Sen de öylesin sanırım. Kafana vura vura birşeyler söyleriz sana ama, eğitebileceğimizi sanmıyorum.

Benim Müslüman düşmanı olduğumu gösteren bir iletimi bulamazsın. Ben İslam düşmanıyım. İslam zaten Müslümanların ırzına geçen bir din. Müslümanlar bana göre İslam'ın kurbanı zavallılar..

Sitelerde Paylaş

Bir olayı açıklamak için bir teori ileri sürülüyorsa, senin o teoriyi reddetmen için bazı nedenlerin olması gerekir.

O nedenler yeni bir teoridir. Yani sen bir teoriyi ancak bir başka teori ile yok edebilirsin.

Yok olmaz demekle savını savunamazsın. Zırvalarsın..

Evet. Canlıları Tanrı yaratmadı diyorsan alternatif teoriler sunmak zorundasın. Bir teoriyi başka türlü reddedemezsin. Reddedersen salak olursun. Canlıların ortaya çıkışını bilimsel teorilerle açıklamak zorundasın. Tabii önce onu öğrenmen gerekiyor. Seni burada eğitirmiyiz bilmiyorum.

Eşeği ite kaka suya götürürüz ama onu su içmeye zorlayamayız. Sen de öylesin sanırım. Kafana vura vura birşeyler söyleriz sana ama, eğitebileceğimizi sanmıyorum.

Benim Müslüman düşmanı olduğumu gösteren bir iletimi bulamazsın. Ben İslam düşmanıyım. İslam zaten Müslümanların ırzına geçen bir din. Müslümanlar bana göre İslam'ın kurbanı zavallılar..

Bir teori saçmaysa saçmadır başka teoriler öne sürmem gerekmez.Yani ortaçağdaki adam tanrıyı inkar edemez bilimsel bir teori sunamadığı için öyle mi?işte bu kadar beyinsizsin bana akıl

öğretiyorsun.evrimden haberi olmayan biri çamurdan yaratıldığına inanmak zorunda değildir.binlerce yıl önce de ateistler vardı dostum.

Sen benim yahudi düşmanı olduğumu gösteren iletimi yaz bakayım hadi.nerde yazmışım?müslüman düşmanı değilmiş islam düşmanıymış:))ben de yahudilik düşmanıyım

Sitelerde Paylaş

Bir teori saçmaysa saçmadır başka teoriler öne sürmem gerekmez.Yani ortaçağdaki adam tanrıyı inkar edemez bilimsel bir teori sunamadığı için öyle mi?işte bu kadar beyinsizsin bana akıl

öğretiyorsun.evrimden haberi olmayan biri çamurdan yaratıldığına inanmak zorunda değildir.binlerce yıl önce de ateistler vardı dostum.

Sen benim yahudi düşmanı olduğumu gösteren iletimi yaz bakayım hadi.nerde yazmışım?müslüman düşmanı değilmiş islam düşmanıymış :))ben de yahudilik düşmanıyım

Salağın tekisin sen. Düşman olsan ne yazarsın. Cürmün kadar yer yakarsın..

Yahudi düşmanı olduğunu açıkça belli eden iletini sildim. Onun ne olduğunu sen çok iyi biliyorsun...

Sitelerde Paylaş

Sam Harris israil militanı yahudi pisliğin teki.ateist olduğuna bile inanmıyorum.inancın sonu kitabını okudum.bi tek yahudiliğe eleştiri yok.sonraki israili savunan röportajı ise tam fiyasko.

Yukardaki ileti kime ait? Yahudileri pislik ilan eden kim?

Sitelerde Paylaş

Salağın tekisin sen. Düşman olsan ne yazarsın. Cürmün kadar yer yakarsın..

Yahudi düşmanı olduğunu açıkça belli eden iletini sildim. Onun ne olduğunu sen çok iyi biliyorsun...

Bunu söyleyen adam islamla savaşıyo:D birinin ayeist değil aslında siyonist olduğunu söylemekmi yahudi düşmanlığı.ayrıca genetiği üstün dediğin yahudiler beğenmediğin arapların amca çocuğu

Sitelerde Paylaş

Bunu söyleyen adam islamla savaşıyo:D birinin ayeist değil aslında siyonist olduğunu söylemekmi yahudi düşmanlığı.ayrıca genetiği üstün dediğin yahudiler beğenmediğin arapların amca çocuğu

Araplar da senin gibi salak beyazlardan daha zeki. Arapların IQ'su da beyaz Avrupalılardan yüksektir...

Evet. Ben İslam'la savaşıyorum. Senin gibi salak ateistlerin yapamadığını yapıyorum.

Seni eğitmek sandığımdan daha zor olacak..

Yalnız birine Siyonist demek değil sorun. O kelimeyi kullandığın cümlenin anlamına bak.. Sen tam bir Yahudi düşmanısın.

Müslüman düşmanı olman da mümkün.

Sitelerde Paylaş

Önümdekinin ayak kokusunu çekerek arkamdakininde benim ayak kokumu çekerek kıç kıça namaz kılmaya düşmanım.İlkel bir ritüel olarak görüyorum.

Ramazan orucuna düşmanım

Hacca gidip izdiham içinde ölmeye ezilmeye düşmanım

Parası olanın İmam nikahı ile birden fazla kadınla evlenmesini parası olmayanın bekar bir kadınla dahi beraberliğinin zem edilmesine zinadır denmesine düşmanım

Türbanın namus sembolü yapılmasına düşmanım

Aklın ve ilmin kabul etmediği doğmaların gerçek olarak kabulüne düşmanım

Yememe içmeme karıştığı için düşmanım. Bir duble içkimi dahi haram kılıyor

Sanata Heykele Resme karşı olduğu için düşmanım

Ama insana değil .İslami PRENSİPLERE DÜŞMANIM.

Sitelerde Paylaş

İsrail'in ileri olmasının nedeni kuşkusuz çok sayıda ateist bulunmasından dolayı. Özellikle kilit noktalarda, üniversitelerde, bilim insanları çoklukla ateist. Bu da elbette özgürce ilerlemelerini sağlıyor. Çok yobaz yahudiler bulunuyor ama bunlara polis yeri geliyor çok sert davranıyor. Yobazlıklarını sergilemelerine izin vermiyor.

İsrail'de bazı yahudilik ögeleri gelenekselleştirilerek folklorik bir konuma sokulmuş. İşte et ile sütü bir araya getirmeyi sakıncalı sayıyor, özel günlerde teknolojik alet kullanmıyorlar filan... Bunları hani böyle merdiven altından geçmeme filan gibi bir alışkanlık olarak ele alıyorlar. Öyle çok da taktıkları yok.

İsrail laik ve demokratik bir ülkedir. Çağdaş normlara tamamen uygun modern bir yapıdır. Arada sırada Birleşmiş Milletler kararları ile kınanır ama hiç önemli değil. Bir kusuru varsa işit haydutlarını destekliyor. Golan tepelerinde bunları tedavi etmek için hastaneler kurdu. Ne çıkar Türkiye de aynısını yapıyor. Ne aynısı, çok daha fazlasını yapıyor.

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlar bilimde hem müsloladan hem yahudilerden daha ileridirler.

Yahudilerin iyi yaptığı tek şey hile ve dolandırıclıktır. Bir de sizin gibi enayileri yahudilerin üstün olduğuna inandırmakta başarılıdırlar.

Aynı enayiliği muhammed bile yaşadı, kurana yazmış ''yahudiler seçilmiş ırktı'' diye.

-Bir de zukerberg nasıl ''dahi'' katagorisine girebiliyor anlamak mümkün değil. Sizin ''dahi'' standartlarınız da çok düşük.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hristiyanlar bilimde hem müsloladan hem yahudilerden daha ileridirler.

Yahudilerin iyi yaptığı tek şey hile ve dolandırıclıktır. Bir de sizin gibi enayileri yahudilerin üstün olduğuna inandırmakta başarılıdırlar.

Aynı enayiliği muhammed bile yaşadı, kurana yazmış ''yahudiler seçilmiş ırktı'' diye.

-Bir de zukerberg nasıl ''dahi'' katagorisine girebiliyor anlamak mümkün değil. Sizin ''dahi'' standartlarınız da çok düşük.

He mk he Zuckerberg salak zaten facebook ne ki?

Yahudiler bal gibi Hristiyanlar'dan zekidir Müslümanlar'ı saymıyorum bile Einstein tek başına yeter ulan.

Sitelerde Paylaş

Benim yahudi düşmanı olduğumu nereden çıkardın öyleyse?ayrıca insanları eğitip faydalı yapıcam diyecek kadar kibirli ve diğerlerini küçük gören bi insan mı iyi biri?zaten bu toplumun sorunu çoğunluğun senin gibi düşünmesi.bence gerkes kendini eğitmeyi düşündüğünde sorun kalmaz.ve bunun genetikle alakası yok.hiç bilimsel değil.benim bir tarafım çerkes kökenli.osmanlıya baktığımızda etkili bi çok paşa,vali, yönetici hep çerkez.günümüzde de öyle.üst rütbeli generalinden sanatçısına,yazarından şarkıcısına hep entel takım onlarla dolu.bu aslında kültür ve medeniyet meselesi bence bir bakıma.toplumun geri kalanı elinde olmayan sebeplerden ortaçağı yaşıyorken bazı milletler kültürel bakımdan farklı bi çağı yaşıyor.bir rumla tanışmıştım türkiyeden rusyaya kaçmışlar rum sürgünü sırasında trabzondan.adam bana 150 senelik fotoğraf gösteriyor aike üyelerine ait.bu rusların gelişmişliği işte.hele trabzondaki rum okulunu gösterdi biz ortaçağdayken adamlar nasıl yaşıyormuş dedim kıyafetinden ev eşyasına kadar gördüğümde.adamlar bu hayatı trabzonda yaşamış birde 150 yıl önce.diğer trabzonlular ortaçağda yaşarken.

Bu söylediklerin zengin, varlıklı olmaktan dolayısı ile de eğitim-yaşam şartlarının geniş olmasından kaynaklanıyor olmasın. Üstelik Çerkezler de yakın zamana kadar efendi köle ayrımının yaşandığı bir toplum. Bu iş nasıl kültür medeniyet meselesi oluyor? Köleci-soylu zengin sınıftaki Çerkezlerin devletin politikasıyla kayırılmalarının da etkisiyle üst seviye yaşamaları üst medeniyet-zihniyet meselesi nasıl oluyor?

tarihinde Birko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu söylediklerin zengin, varlıklı olmaktan dolayısı ile de eğitim-yaşam şartlarının geniş olmasından kaynaklanıyor olmasın. Üstelik Çerkezler de yakın zamana kadar efendi köle ayrımının yaşandığı bir toplum. Bu iş nasıl kültür medeniyet meselesi oluyor? Köleci-soylu zengin sınıftaki Çerkezlerin devletin politikasıyla kayırılmalarının da etkisiyle üst seviye yaşamaları üst medeniyet-zihniyet meselesi nasıl oluyor?

Bunun varlıkla hiçbir alakası yok.araplar da zengin.dostoyevskinin köyüne 1830 larda gazete geliyormuş.osmanlının en zengin zamanlarında bile halk cehaletten kırılıyodu.ayrıca kööelik kurumu ingiltere ve abd de 50-100 sene öncesine kadar devam ediyordu bunun medeniyetle alakası yok.ayrıca çerkezlerde kayırılmış zengin fakir sınıfından doğmuyordu kölelik.sülaleler vardır onlarda.zaten köleler çerkes değil rustu.şimdi birçoğu kendini çerkes sanıyor.yahudilere gelirsek bugün israilde üç sınıf insan vardır.biri avrupalı beyaz yahudilerdir.bunlar en üst sınıftır ve beyin takımı bunlardır.ikincisi araplardan pek de farklı görünmeyen ortadoğulu yahudilerdir.üçüncü sınıf ise etiyopyadan getirilen siyah derili faraşalardır.bunlar en alt sınıftır.israil ordusundaki siyahi çoğunluğa bakılırsa genelde ayak işlerinde kullanıldıkları anlaşılıyor.hatta bi aralar bunların kanını diğer yahudiler kabul etmiyolardı.olaylar çıkmıştı.

Sitelerde Paylaş

Bunun varlıkla hiçbir alakası yok.araplar da zengin.dostoyevskinin köyüne 1830 larda gazete geliyormuş.osmanlının en zengin zamanlarında bile halk cehaletten kırılıyodu.ayrıca kööelik kurumu ingiltere ve abd de 50-100 sene öncesine kadar devam ediyordu bunun medeniyetle alakası yok.ayrıca çerkezlerde kayırılmış zengin fakir sınıfından doğmuyordu kölelik.sülaleler vardır onlarda.zaten köleler çerkes değil rustu.şimdi birçoğu kendini çerkes sanıyor.yahudilere gelirsek bugün israilde üç sınıf insan vardır.biri avrupalı beyaz yahudilerdir.bunlar en üst sınıftır ve beyin takımı bunlardır.ikincisi araplardan pek de farklı görünmeyen ortadoğulu yahudilerdir.üçüncü sınıf ise etiyopyadan getirilen siyah derili faraşalardır.bunlar en alt sınıftır.israil ordusundaki siyahi çoğunluğa bakılırsa genelde ayak işlerinde kullanıldıkları anlaşılıyor.hatta bi aralar bunların kanını diğer yahudiler kabul etmiyolardı.olaylar çıkmıştı.

İyi güzel, varlıkla alakası yok diyorsun da eşyadan, kıyafetten bahseden de kendinsin. Çok zengin modern giyimli bir adam dini hurafelere inanabileceği gibi, yokluk içindeki biri de aydın,iyi eğitimli biri olabilir. Bir kültürün yerel kıyafetlerini giymiş bir kimse de her ikisinden olabilir. Ben senin verdiğin örnek üzere varlıkla alakalı dedim...Bu arada Rumların fotoğraflarından Hristiyan hurafelerine inanıp inanmadıklarını tespit de ettin herhalde...Gerçi kozmopolit iyi eğitim almış biri de dine ciddiyetle inanabilir. Bu bile ölçü olamaz...Bilinç meselesi....

Kölelik İngilizler tarafından 1800'lerin hemen başında kaldırıldı. ABD 1865'te en azından hukuken bunu kaldırdı...Tüm bunların ekonomik nedenleri olabileceği gibi, nihayetinde kültürel, medeni bir olgunlaşmaya da işaret eder. Medeniyetle alakalı değilse kölelik, bundan dolayı İslam'ı suçlama hakkın da otomatikman ortadan kalktı. Bundan sonra yazacaklarına dikkat et. :)

Çerkez kölelerinin Rus olup olmaması önemli değil.(Bu arada buna kaynak da rica edeyim.)Üstelik ben kölelik kayırılmış soylu sınıftan doğuyor diye bir şey söylemedim. Bu Çerkez toplumunda vardı. Kayırılmak bu toplumun üst sınıfının Osmanlı-Türkiye macerasıyla alakalı...

Sitelerde Paylaş

İyi güzel, varlıkla alakası yok diyorsun da eşyadan, kıyafetten bahseden de kendinsin. Çok zengin modern giyimli bir adam dini hurafelere inanabileceği gibi, yokluk içindeki biri de aydın,iyi eğitimli biri olabilir. Bir kültürün yerel kıyafetlerini giymiş bir kimse de her ikisinden olabilir. Ben senin verdiğin örnek üzere varlıkla alakalı dedim...Bu arada Rumların fotoğraflarından Hristiyan hurafelerine inanıp inanmadıklarını tespit de ettin herhalde...Gerçi kozmopolit iyi eğitim almış biri de dine ciddiyetle inanabilir. Bu bile ölçü olamaz...Bilinç meselesi....

Kölelik İngilizler tarafından 1800'lerin hemen başında kaldırıldı. ABD 1865'te en azından hukuken bunu kaldırdı...Tüm bunların ekonomik nedenleri olabileceği gibi, nihayetinde kültürel, medeni bir olgunlaşmaya da işaret eder. Medeniyetle alakalı değilse kölelik, bundan dolayı İslam'ı suçlama hakkın da otomatikman ortadan kalktı. Bundan sonra yazacaklarına dikkat et. :)

Çerkez kölelerinin Rus olup olmaması önemli değil.(Bu arada buna kaynak da rica edeyim.)Üstelik ben kölelik kayırılmış soylu sınıftan doğuyor diye bir şey söylemedim. Bu Çerkez toplumunda vardı. Kayırılmak bu toplumun üst sınıfının Osmanlı-Türkiye macerasıyla alakalı...

Rumların eşya ve kıyafetlerinden bahsettim.sonuçta onlara rum oldukları için gökten inmedi o varlık.o zaman yahudileri niye övüyorsunuz zenginler diye.en yaşlıları fotoğrafta kara çarşafşıydı hristiyan olduğu için.geri kalanı o devrin en mıdern giysilerini giymişlerdi.trabzon rum kolejindeki resimler ise aynı şehirde iki ayrı milletin nasıl farklı çağlarda yaşadığını gösteriyordu.

Kölelik bence insanlık dışı.ama medeniyet dışı dediğin zaman abd ve avrupanın medeniyet konusunda bizden çok geride olduğunu kabul etmen gerekir.yasal olarak kalkmış olsa da 1950 lere kadar abd ve ingiltete de kölelik devam

ediyordu.hatta dawkins bir belgeselinde küçükken köle bakıcısıyla bi anısından bahsediyordu.köle olduğunu söylemedi ama milliyetinden anladım.hintli demişti.hindistanın da ingiliz sömürgesi olduğunu düşününce work and travel için gelmediğini anlamak zor değil.

Kölelerin rus olduğunu duydum ama kaynak gösteremem zaten bunun kaynağı olmaz.Osmanlı çerkesleri kayırmadı.rumları ve yahudileri kayırmadığı gibi.bi millet becerikliyse heryere gelir.adamlara yer verdiler sadece.

Sitelerde Paylaş

Rumların eşya ve kıyafetlerinden bahsettim.sonuçta onlara rum oldukları için gökten inmedi o varlık.o zaman yahudileri niye övüyorsunuz zenginler diye.en yaşlıları fotoğrafta kara çarşafşıydı hristiyan olduğu için.geri kalanı o devrin en mıdern giysilerini giymişlerdi.trabzon rum kolejindeki resimler ise aynı şehirde iki ayrı milletin nasıl farklı çağlarda yaşadığını gösteriyordu.

Kölelik bence insanlık dışı.ama medeniyet dışı dediğin zaman abd ve avrupanın medeniyet konusunda bizden çok geride olduğunu kabul etmen gerekir.yasal olarak kalkmış olsa da 1950 lere kadar abd ve ingiltete de kölelik devam

ediyordu.hatta dawkins bir belgeselinde küçükken köle bakıcısıyla bi anısından bahsediyordu.köle olduğunu söylemedi ama milliyetinden anladım.hintli demişti.hindistanın da ingiliz sömürgesi olduğunu düşününce work and travel için gelmediğini anlamak zor değil.

Kölelerin rus olduğunu duydum ama kaynak gösteremem zaten bunun kaynağı olmaz.Osmanlı çerkesleri kayırmadı.rumları ve yahudileri kayırmadığı gibi.bi millet becerikliyse heryere gelir.adamlara yer verdiler sadece.

Evet bir zamanlar da medeniyetin iftiharı İonlar'da kölelik vardı. Ama gel gelelim ben Çerkezler için aynı şeyi söylediğimde halkına toz kondurmamak için atmadığın takla kalmadı. 1950'lerde ABD-İngiltere'de nerde kurumsal olarak bir kölelik vardı? Uydurma...Kılık kıyafetin şekliyle de medeniyet üstünlüğü, çağdaşlık anlayışı olmaz. Hintlisi, Arap'ı, Yahudisi, Japon'u geleneksel giyindiğinde gerektiği gibi medeni olamıyorlar mı?

Ruslar Kafkasya'dan,kendilerini köle eden bir milleti kovmakta haklılar mı yoksa? Birazcık tutarlı

olsanız ölür müsünüz?

tarihinde Birko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...