Jump to content

Yahudiler'in Neden Bilim'de Çok İlerde Olduğunu Anladım

Recommended Posts

Yahudiler'in Müslümanlar'dan farkı şu:

Yahudiler doğayı(doğaya insanı anlamak da dahil) anlamaya yöneldiler Müslümanlar da bu disipline sahip olmuş olsalar bile onlar dinlerine gömüldüler ve ordan çıkmadılar (İlk 300-400 yıl hariç onda da diğer milletlerin topraklaerını fethettiklerinden ordaki bilimsel zekalar da İslam'a geçiyordu o yüzden)

Yahudiler'in detaya verdikleri önemi Bakara suresindeki inek tartışmasında dahi görebiliyoruz.O kadar çok detaya iniyorlar ki helalin helalinin helalini arıyorlar şimdi bu detayı merek eden zekanın bir an için seküler bir eğitimle süslendiğini düşünün ortaya nasıl bir doğa ve insan bilimi yetkinliği çıkardı?Çıktı da zaten.karl Marx'lar Einsteinlar,Zuckerbergler,Spinoza'lar v.b hep Yahudi kökenli:

Yahudi toplumu Bektaşilere benzer. Dini yada ladini her türlü görüşe açıklar. Zaten İslamda tarikatların sistemlerine bakın hepsi yahudilikten alınmıştır. Harflere sayı verip mana çıkarmak(Ebcetçilik) Musiki(İlahi söyleme) Zikirler,Evlenmeyen saliklerin kulağına takılan küpeler ve en önemlisi Tevratın gerçekçi yorumu.Vahdeti vüçutçuluk,panteizim

Halbuki İslam sisteminde bunların çoğuna yer yoktur.Muhittini Arabi dahi İslamda pananteist ve Vahdeti vüçutçuluktan dolayı katledildiği gibi fikirleride küfür sayılır!Çoğu İslam mütefekkiride Kabalistlerden etkilenmişlerdir.Ama düşüncelerini tam olarak açıklayamamış.Dillerinin altında eveleyip gevelemişlerdir.

Yahudilik böyle değil işte ateist dahi olsan sen yine Yahudisin!Ha Ortadoks denilen yahudiler ise onlar zaten Rabbileriyle beraber gettolarında yaşarlar.

Bazı Tevrat baskılarında "Bu kitabı zekası düşük olanlar okumasın .Dahada zekaları düşer " şeklinde notlar olduğunu duymuştum.

Tevratta Yahudilerin kulaklarındaki altın ve gümüş küpeleri eritip buzağı yapmaları daha sonra Musanın bu putu kırıp toz ettikten sonra bunları su ile yahudilere içirmisini Kabalacılar Altın ve gümüş küpeleri Kulakta duran ama anlaşılamayan fikir ve sözler olduklarını bunların toplanıp ortaya çıkarılan sistemin ise Din=Altın buzağının ta kendisi olduğunu ,(Altın düşünceyi Buzağı ise geviş getiren çatal tırnaklı olduğu için Bilginin hazmı ve kanaatkarlığı temsil eder) Akıllı insanların ise buna körü körüne uymayıp bunu parçalayıp işin özünü çözmeleri gerektiğini söylerler.Dinin parçalanması ise=Dini kurallara uymayıp, Kuralların esasta verdiği mesajı bulabilmektir.Altının su ile içirilmesi ise Su MADDEYİ temsil eder. Yani fikirlerin Materyalist gerçekçi yorumudur.

Bunların dışında sünnet, Cumartesi tatilleri,Kafalarına takılan kipa,Geviş getiren ve Çatal tırnaklı hayvan eti yemeleri onlarda dinden ziyade bir gelenek kültürüne dönüşmüştür.Bunlarda toplumsal ilerlemeye mani değildir.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz biliyor musun? Benim memleketimde Türkiyde Etleri haham kesiyor. Adamlarda O kadar yüksek bir Hissiyat-ı dini var ki

benm memleketimde bana eti haham kesiyor :D bana güvenmiyor

Dini liderleri Bütün yahudilere Şu elimizden bulunan Semav-i cazibeden Kıl kadar ayrılamazsınız. Bütün yahudiler boyun büküyür

Domz yemek haramdır Kesmeyide haram ediyorum diyor.. bütün yahudiler boyun büküyor

Ve öyle bir İlerlediler ki. Bu ilerilikleri dünyada kalmıycak Ebedeiyete götürüyor adamları. Kıl kadar ayrılamazsınız diyor elimizdeki semavi cazibeden

peygamberimiz herkesin peygamberidir şöyle demişlerdir. "İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi (ivazsız garasız hak namına) sevmedikçede İman etmiş olmazsınız." imanı birbirini sevmeye bağlamıştır nokta..

bügün dünyada birbirini en çok tutan seven toplum kimdir? Yahudilerdir. Bir tane düşmüşü yok anasını satayım. israil cennnete gidiyor naber ohoo... Sizler ise ışıd ve benzeri gerçek islam diyorsunuz... haha hahah

Evet SEVGİ onuda kitaplardan öğrenemeyiz. Sevgiyi insanlara ortak Müsibetler öğretir.O zaman düşüncelerimizden dolayı birbirimize buğz etmeyi bırakır."Gel etme eyleme Kardeşimsin ağabeyimsim Anamsın,Babamsın ,evladımsın Yoldaşımsın,Müsibet kardaşımsın" demeyi öğreniriz. Bu sevgi saygıyı saygı ise Hoşgörüyü ortaya çıkarırki hoşgörü ortamındada birbirimizden ayrılmadan hep birlikte her türlü rengarenk düşünce meyvelerini ortaya çıkarırız.Manevi ve gerçek olan Cenneti yaratırız.İşte Yahudilerde gittikleri her yerde horlandılar,Aşağılandılar,Katledildiler ama bunlar onlara SEVGİYİ öğretti.O zaman saygıda Hoşgörüde ortaya çıktı. Bunun sonucunda ise Hür düşünce!

Sitelerde Paylaş

Bence gelişmiş olmalarının asıl sebebi tarih boyunca Hristiyanlar ve Müslümanlar tarafından dışlama ve katliama uğramalarından dolayı kendilerini topluma kazandırmaya çalıştırdıklarından dolayı ilerlemeleri.Yani toplumum beni zaten sevmiyor ben çalışayım,topluma faydalı olayım da bari sevsinler biraz diye düşüşünüyorlar.Ve çok çalıştıklarından dolayı da başarılı oluyorlar.

Sitelerde Paylaş

Bence gelişmiş olmalarının asıl sebebi tarih boyunca Hristiyanlar ve Müslümanlar tarafından dışlama ve katliama uğramalarından dolayı kendilerini topluma kazandırmaya çalıştırdıklarından dolayı ilerlemeleri.Yani toplumum beni zaten sevmiyor ben çalışayım,topluma faydalı olayım da bari sevsinler biraz diye düşüşünüyorlar.Ve çok çalıştıklarından dolayı da başarılı oluyorlar.

Aynen sonuçta Yusuf öyküsü bile bunu anlatmıyor mu?

Sitelerde Paylaş

Peki neden ünlü bilimadamları işadamları yazarlar vs.yahudi.hepsi de ayrı ülkede yaşadıkları halde?ve dünya nüfüsuna göre o kadar az sayıda insandan çıkıyor hep

Onların kamçısı senin gibi Yahudi düşmanlarıdır.

Düşmana yenilmemek için ondan daha güçlü olmaları gerektiğini biliyorlar.

Bu da Hitler gibi Nazileri deli ediyor ve Naziler çareyi onları öldürmede buluyor.

Onları öldürmek onları bilimde ve sanatta geçmekten çok daha kolay. Üstün bir akıl ve zeka istemiyor. Kaba kuvvet yetiyor.

Sitelerde Paylaş

Bu da Hitler gibi Nazileri deli ediyor ve Naziler çareyi onları öldürmede buluyor.

Onları öldürmek onları bilimde ve sanatta geçmekten çok daha kolay. Üstün bir akıl ve zeka istemiyor. Kaba kuvvet yetiyor.

Ben seviyorum Yahudiler'i dediğim gibi adamların hep ezilmiş bir tarih hikayesi var.

Kutsal Kitaplar'ına bakın sürekli şu vurgulanıyor dış ülkelerde bir Yahudi yükselir sonra sevilmemeye başlar o halk Yahudiler'i sevmez ve köleleştirir sürekli bu mesaj veriliyor.Yusuf'ta Musa'da falan.Yahudiler yükselir o ülkede o ülkenin insanları bu insanların yükselmesine katlanamaz ve onları yok etmek ister. Türkiye'de de öyle bir zihniyet yok mu her bokun arkasında Yahudi aramak onları suçlamak.

Sitelerde Paylaş

Peki senin gibi müslüman düşmanları niye müslümanların kamçısı olmuyor?ayrıca ne alakası var.karl marx bu yüzdenmi kapitali yazdı.einstein bu yüzden mi izafiyet teorisini bıldu.zuckerberk bu yüzden mi facebook u kurdu.dreud bu yüzden mi psikanalizci oldu.darwin bu yüzden mi evrim teorisini sundu.steve jobs bu yüzden mi iphone u icat etti.bunu soruyorum sen kendi hezeyanlarını kusuyorsun.

Sitelerde Paylaş

Peki senin gibi müslüman düşmanları niye müslümanların kamçısı olmuyor?ayrıca ne alakası var.karl marx bu yüzdenmi kapitali yazdı.einstein bu yüzden mi izafiyet teorisini bıldu.zuckerberk bu yüzden mi facebook u kurdu.dreud bu yüzden mi psikanalizci oldu.darwin bu yüzden mi evrim teorisini sundu.steve jobs bu yüzden mi iphone u icat etti.bunu soruyorum sen kendi hezeyanlarını kusuyorsun.

Darwin Yahudi kökenli mi bilmiyorum da ondan soruyorum bir de Jobs?

Sitelerde Paylaş

Darwin Yahudi kökenli mi bilmiyorum da ondan soruyorum bir de Jobs?

Darwin yahudi ve babası da haham.bilimadamlarının günlük ve belgelerden çıkardığı bişey bu.zaten olay da ondan dolayı başlıyor zaten.yahudiliğin dışındaki dinlerin tanrıların yokluğunu kanıtlamaya çalışmaktan ortaya çıkıyor evrim teorisi.jobs a gelince yahudi diye biliyorum.zaten olmada bile ısırılmış elma sembolü ilahi dinlerle bi bağlantısı olduğunu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Zaten arkadaşlar ateizmin öncülerinin ve savunucularının ateist olmasının sebebi,zaten din dediğin şey yahudiliktir.yahudilik dışında din olamaz.yahudi olmayanları yok edemiyorsak dinlerini yok edelim diyorlar.biz müslümanken isaya da musaya da inanıyoz diye dolaşırdık.ama adamlar küçüklüklerinden beri bizim yanıldığımızı biliyolardı tabi diğer dinlerinde.bunu kanıtlamaya çalışmak fitilini ateşledi zaten ateizmin.

Sitelerde Paylaş

Ben Müslüman düşmanı değilim. Hiç bir zaman da olmadım. Düşmanlık hislerinden çok rahatsız olurum. Burada bütün amacım Müslümanları ve bu arada senin gibi ateistleri de, eğiterek topluma yararlı olmalarını sağlamak. Benim başka bir amacım yok.

Yahudilerin üstün zekalı olma nedenleri iyi bilinmiyor. Bence onların diğer toplumlardan izole olmaları ve onlarla çiftleşmemeleri inbred olmalarına neden oluyor. Bu nedenden bazı hastalıklar ve arada bir de üstün nitelikler de onlarda sık görülüyor.

Sitelerde Paylaş

Zaten arkadaşlar ateizmin öncülerinin ve savunucularının ateist olmasının sebebi,zaten din dediğin şey yahudiliktir.yahudilik dışında din olamaz.yahudi olmayanları yok edemiyorsak dinlerini yok edelim diyorlar.biz müslümanken isaya da musaya da inanıyoz diye dolaşırdık.ama adamlar küçüklüklerinden beri bizim yanıldığımızı biliyolardı tabi diğer dinlerinde.bunu kanıtlamaya çalışmak fitilini ateşledi zaten ateizmin.

Çok saçma bir yorum.. En ufak bir gerçek payı yok.

Sitelerde Paylaş

Ek bilgi olarak Yahudilik'in mistik ve Kabalistik yorumlarında kabalacılar Dinleri insanları dizginlemek için var etmiştir gerçekte öbür dünya falan da yoktur sadece Tanrı dediğimiz bir Ayn Sof(Sonsuz Işık,Öz) vardır.Deistik de diemiyorum buna başka bir şey.Nihilizme de yakın.

Daha ileri gidersek Yeniçeri 21: Mesaj'da güzel bir noktaya değindi :

''Yahudi toplumu Bektaşilere benzer. Dini yada ladini her türlü görüşe açıklar. Zaten İslamda tarikatların sistemlerine bakın hepsi yahudilikten alınmıştır. Harflere sayı verip mana çıkarmak(Ebcetçilik) Musiki(İlahi söyleme) Zikirler,Evlenmeyen saliklerin kulağına takılan küpeler ve en önemlisi Tevratın gerçekçi yorumu.Vahdeti vüçutçuluk,panteizim

Halbuki İslam sisteminde bunların çoğuna yer yoktur.Muhittini Arabi dahi İslamda pananteist ve Vahdeti vüçutçuluktan dolayı katledildiği gibi fikirleride küfür sayılır!Çoğu İslam mütefekkiride Kabalistlerden etkilenmişlerdir.Ama düşüncelerini tam olarak açıklayamamış.Dillerinin altında eveleyip gevelemişlerdir.

Yahudilik böyle değil işte ateist dahi olsan sen yine Yahudisin!Ha Ortadoks denilen yahudiler ise onlar zaten Rabbileriyle beraber gettolarında yaşarlar.

Bazı Tevrat baskılarında "Bu kitabı zekası düşük olanlar okumasın .Dahada zekaları düşer " şeklinde notlar olduğunu duymuştum.

Tevratta Yahudilerin kulaklarındaki altın ve gümüş küpeleri eritip buzağı yapmaları daha sonra Musanın bu putu kırıp toz ettikten sonra bunları su ile yahudilere içirmisini Kabalacılar Altın ve gümüş küpeleri Kulakta duran ama anlaşılamayan fikir ve sözler olduklarını bunların toplanıp ortaya çıkarılan sistemin ise Din=Altın buzağının ta kendisi olduğunu ,(Altın düşünceyi Buzağı ise geviş getiren çatal tırnaklı olduğu için Bilginin hazmı ve kanaatkarlığı temsil eder) Akıllı insanların ise buna körü körüne uymayıp bunu parçalayıp işin özünü çözmeleri gerektiğini söylerler.Dinin parçalanması ise=Dini kurallara uymayıp, Kuralların esasta verdiği mesajı bulabilmektir.Altının su ile içirilmesi ise Su MADDEYİ temsil eder. Yani fikirlerin Materyalist gerçekçi yorumudur.

Bunların dışında sünnet, Cumartesi tatilleri,Kafalarına takılan kipa,Geviş getiren ve Çatal tırnaklı hayvan eti yemeleri onlarda dinden ziyade bir gelenek kültürüne dönüşmüştür.Bunlarda toplumsal ilerlemeye mani değildir.''

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben Müslüman düşmanı değilim. Hiç bir zaman da olmadım. Düşmanlık hislerinden çok rahatsız olurum. Burada bütün amacım Müslümanları ve bu arada senin gibi ateistleri de, eğiterek topluma yararlı olmalarını sağlamak. Benim başka bir amacım yok.

Yahudilerin üstün zekalı olma nedenleri iyi bilinmiyor. Bence onların diğer toplumlardan izole olmaları ve onlarla çiftleşmemeleri inbred olmalarına neden oluyor. Bu nedenden bazı hastalıklar ve arada bir de üstün nitelikler de onlarda sık görülüyor.

Benim yahudi düşmanı olduğumu nereden çıkardın öyleyse?ayrıca insanları eğitip faydalı yapıcam diyecek kadar kibirli ve diğerlerini küçük gören bi insan mı iyi biri?zaten bu toplumun sorunu çoğunluğun senin gibi düşünmesi.bence gerkes kendini eğitmeyi düşündüğünde sorun kalmaz.ve bunun genetikle alakası yok.hiç bilimsel değil.benim bir tarafım çerkes kökenli.osmanlıya baktığımızda etkili bi çok paşa,vali, yönetici hep çerkez.günümüzde de öyle.üst rütbeli generalinden sanatçısına,yazarından şarkıcısına hep entel takım onlarla dolu.bu aslında kültür ve medeniyet meselesi bence bir bakıma.toplumun geri kalanı elinde olmayan sebeplerden ortaçağı yaşıyorken bazı milletler kültürel bakımdan farklı bi çağı yaşıyor.bir rumla tanışmıştım türkiyeden rusyaya kaçmışlar rum sürgünü sırasında trabzondan.adam bana 150 senelik fotoğraf gösteriyor aike üyelerine ait.bu rusların gelişmişliği işte.hele trabzondaki rum okulunu gösterdi biz ortaçağdayken adamlar nasıl yaşıyormuş dedim kıyafetinden ev eşyasına kadar gördüğümde.adamlar bu hayatı trabzonda yaşamış birde 150 yıl önce.diğer trabzonlular ortaçağda yaşarken. tarihinde Ateş seni çağırıyor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim yahudi düşmanı olduğumu nereden çıkardın öyleyse?ayrıca insanları eğitip faydalı yapıcam diyecek kadar kibirli ve diğerlerini küçük gören bi insan mı iyi biri?zaten bu toplumun sorunu çoğunluğun senin gibi düşünmesi.bence gerkes kendini eğitmeyi düşündüğünde sorun kalmaz.ve bunun genetikle alakası yok.hiç bilimsel değil.benim bir tarafım çerkes kökenli.osmanlıya baktığımızda etkili bi çok paşa,vali, yönetici hep çerkez.günümüzde de öyle.üst rütbeli generalinden sanatçısına,yazarından şarkıcısına hep entel takım onlarla dolu.bu aslında kültür ve medeniyet meselesi bence bir bakıma.toplumun geri kalanı elinde olmayan sebeplerden ortaçağı yaşıyorken bazı milletler kültürel bakımdan farklı bi çağı yaşıyor.bir rumla tanışmıştım türkiyeden rusyaya kaçmışlar rum sürgünü sırasında trabzondan.adam bana 150 senelik fotoğraf gösteriyor aike üyelerine ait.bu rusların gelişmişliği işte.hele trabzondaki rum okulunu gösterdi biz ortaçağdayken adamlar nasıl yaşıyormuş dedim kıyafetinden ev eşyasına kadar gördüğümde.adamlar bu hayatı trabzonda yaşamış birde 150 yıl önce.diğer trabzonlular ortaçağda yaşarken.

Senin Yahudi düşmanı olduğun dün sildiğim iletilerden belli... Çok açık ve net bir Yahudi düşmanısın.

Bir teoriyi reddetmek için ona alternatif getirmek zorundasın ayrıca.. Genetikle alakası yok deyip kestirip atamazsın.

O senin cehaletini gösterir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...