Jump to content

Bir bilgi olarak bulunsun

Recommended Posts

Dünyanın en ünlü bilimkurgu yazarlarından Arthur C. Clarke "yeteri kadar gelişmiş bir teknolojiyi büyüden ayırt etmek mümkün değil" demiş

İnsan şimdi nasıl Şu cümle-i ilahiiye ve Şu hadisi şerife inanmaz Ayet: Velekad kerremna beni adem: "Allahlığıma yemin ederim ki Adem oğllularının hepsi keramet sahibidir"

Hadisi şerif:" Keramat-ı diniye mukabili, Keremat-ı Fenniyede zuhur etmedikce, Cenabı hak bu aleme Nihayet vermiycektir."

Keramet: büyüdür. zorla hakimeti altına almaktır vs vs.

Keramat-ı diniyede neler neler olmuştur büyük insanlar her yerde kendileri ispatı vucud etmişlerdir İnsanlar vasıtasız semaay uzaya uçucaklardır..

Ölüde diriltilmiştir. Bir gün gelecek hepimiz dirilicez. ondan sonrada Cenab-ı Hak Paydos bitti. Bab-ı Kudrete kadar el uzattınız bundan sonra bu alem değişecektir. diycektir. yevme tebeddül arza gayrel arza: Kıyamet denilen O günde bu yeryüzü başka bir yeryüzüne değişecektir. Yok olmak yoktur

Sitelerde Paylaş
  • İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Koskoca Allah yemin ediyor. Birde "Allahlığına" yemin ediyor.

Arkadaş ağlasammı gülsemmi...

İşte bizim Allahımız en nazik Allahtır. çoook naziktir.

Sen olsan kimsenin yüzüne bakmazsın

Selam verseler selam almazsın

Insan zengin olunca genişlermiş beni burada tanıyorlar diye Mahallesi'ni değiştirirmiş

Insanın cebinde para varken yürüyüşü ile yokken yürüyüşü arasın da bile fark varmış tökezleye tökezleye yürürmüş :D

Allah Allah olduğu halde bize tenezzül ediyor

Kim?? Allah, Allah. Tenezzül ettikten sonra da Allahlığıma yemin ederim ki diyor ne kadar nazik Allah yaa.. Bu kadar nazik bir yere gönül vermemek hayret yani hayret kardeşim vallahi billahi yaaaaaw bu ne yaw insaful beşer ya :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Insan zengin olunca genişlermiş beni burada tanıyorlar diye Mahallesi'ni değiştirirmiş

Insanın cebinde para varken yürüyüşü ile yokken yürüyüşü arasın da bile fark varmış tökezleye tökezleye yürürmüş :D

Kim?? Allah, Allah. Tenezzül ettikten sonra da Allahlığıma yemin ederim ki diyor ne kadar nazik Allah yaa.. Bu kadar nazik bir yere gönül vermemek hayret yani hayret kardeşim vallahi billahi yaaaaaw bu ne yaw insaful beşer ya :D

Allah'ın allahlığına yemin etmesi ne lan?

Genelde bu işi sahte diplomalılar yapar!

Allah'ın yoksa diploması sahtemi?

Sitelerde Paylaş

Senin mi Allah'ın nazik? Kuran dediğin müsveddenin yarısı hakaretle dolu.

Sitelerde Paylaş

-Kuran Allah sözüdür

-Nerden biliyon?

-Kuranda yaziyor!

MUNAFİKUN-4

....Düşmandır onlar; sakın onlardan! Allah onları kahretsin! Nasıl da aldatıp döndürülüyorlar! :D

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyanın en ünlü bilimkurgu yazarlarından Arthur C. Clarke "yeteri kadar gelişmiş bir teknolojiyi büyüden ayırt etmek mümkün değil" demiş

İnsan şimdi nasıl Şu cümle-i ilahiiye ve Şu hadisi şerife inanmaz Ayet: Velekad kerremna beni adem: "Allahlığıma yemin ederim ki Adem oğllularının hepsi keramet sahibidir"

Hadisi şerif:" Keramat-ı diniye mukabili, Keremat-ı Fenniyede zuhur etmedikce, Cenabı hak bu aleme Nihayet vermiycektir."

Keramat-ı diniyede neler neler olmuştur büyük insanlar her yerde kendileri ispatı vucud etmişlerdir İnsanlar vasıtasız semaay uzaya uçucaklardır..

Ölüde diriltilmiştir. Bir gün gelecek hepimiz dirilicez. ondan sonrada Cenab-ı Hak Paydos bitti. Bab-ı Kudrete kadar el uzattınız bundan sonra bu alem değişecektir. diycektir. yevme tebeddül arza gayrel arza: Kıyamet denilen O günde bu yeryüzü başka bir yeryüzüne değişecektir. Yok olmak yoktur

Yemin ediyorum bu ayetler beni yaratan zeyus indirmiş güzelmi :( guraban olduğum zeyus döktürmüş ama kek eksik sazıda olsa mükkemel türkü şarkı çağıracaktı :D

DAWyVn3.jpg

S2I3N0V.jpg

Sitelerde Paylaş

Gereksiz yere yemin etmek arap insaninda / kültüründe cok yaygindir.

Kuran da arap bedevi kültürünü mensup bir bedevi tarafindan yazdirildigi icin, sasirilcak bir durum degil.

Kendi "Allahlığına" yemin eden Kurandaki figürün, kainatin yaraticisi olduguna inanmak ve bu hadisten Kuranin Tanrisinin nazik oldugunu cikarmak ayri bir fantazi gücü gerektirir.

Sitelerde Paylaş

Muho mu dicem ama o atla ucmustu

Sonra merkepten büyük katırdan küçük beyaz bir hayvan getirildi. Bu Burak'tı. Ön ayağını gözünün gittiği en son noktaya koyarak yol alıyordu. Ben onun üzerine bindirilmiştim. Böylece Cibril aleyhisselam beni götürdü. Dünya semasına kadar geldik.

Burak ile dünyada yol alıyor, sonrasında ise buraktan inip cebraile biniyor diye anlıyorum. Muhammede kimse de sonra nasıl indin diye sormamış sanırım. Masalda bu kısım yok.

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen ateistsin de Müslüman takılıp bizi trollüyorsun galiba.

Eğer gerçekten Müslümansan çok acayipsin, diyeyim ben sana.

Sitelerde Paylaş

dindarr kardeşim güzel bir konu açmışsın kaldı ki mesela çok ünlü bilim adamlarıda kabala büyücüsüdür aynı zamanda.Da Vinci mesela.

(Sonra Süleyman müşavirlerine) dedi ki: "Ey ulular! Onlar teslimiyet gösterip bana gelmeden önce, hanginiz o Melike'nin tahtını bana getirebilir?"

Cinlerden bir ifrit, "Sen makamından kalkmadan ben onu sana getiririm. Gerçekten bu işe gücüm ve güvenim var." dedi.

Kitaptan ilmi olan kimse ise, "Gözünü açıp kapamadan, ben onu sana getiririm" dedi. (Süleyman) onu (Melike'nin tahtını) yanıbaşına yerleşivermiş görünce, "Bu, dedi, şükür mü edeceğim, yoksa nankörlük mü edeceğim diye beni sınamak üzere Rabbimin (gösterdiği) lütfundandır. Şükreden ancak kendisi için şükretmiş olur; nankörlük edene gelince, o bilsin ki Rabbim müstağnidir, çok kerem sahibidir."

burda resmen ışınlamadan bahsediyor ayetleri ergeç insanoğlu anlayacak açık diyim Allahı red edenler büyük kayıptadır ve çok büyük pişmanlık duyacaklar.

Sitelerde Paylaş

....

İyi de bu sizin tipteki kafalara atılmış gayet güzel bir sille, farkında değil misin?

Büyü: tanrı ve yaratılış.

Sitelerde Paylaş

Sen o sozu tamamen yanlıs anlamıssın buyunun varlıgını kabul etmiyor senin gibi gelismemis kisilerin, ileri teknolojiyi büyü sanacaklarını soyluyor sey gibi dusun; mesela gunumuzden 50 bin yıl once yasamıs bir magara adamının televizyonu gorup icinde insanların oldugunu sanması gibi..
Sitelerde Paylaş

Sonra merkepten büyük katırdan küçük beyaz bir hayvan getirildi. Bu Burak'tı. Ön ayağını gözünün gittiği en son noktaya koyarak yol alıyordu. Ben onun üzerine bindirilmiştim. Böylece Cibril aleyhisselam beni götürdü. Dünya semasına kadar geldik.

Burak ile dünyada yol alıyor, sonrasında ise buraktan inip cebraile biniyor diye anlıyorum. Muhammede kimse de sonra nasıl indin diye sormamış sanırım. Masalda bu kısım yok.

Hmmm...Ben my little pony le Allah'ın huzuruna cıktı sanıyordum demek oyleymis..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...