Jump to content

Bir bilgi olarak bulunsun

Recommended Posts

Bende bir şey sandım. Hepsi insan ürünü işte, bunların inlerle cinlerle ne alakası var. Kel alaka.

Bu arada neredeymiş şu iki ülkeyi birbirine bağlayan meşhur yeraltı şehri ?

onu bulunca yollarım 2 aydır arıyorumda o belgelesi hala bulamadım balığına denk gelmişti.yaw arkadaş adamlar yer altında napıyorlar adamların şeytana tapınma ayinleri yakalanıp görüntülediler hatta tavsiye ederim müzik sektörü deşifre diye bir belgesel var orda jay-z de dahil olmak üzere bazı ünlülerin şeytanlarla nasıl anlaşma yaptıklarını anlatan röportajları bile var.

kabalacı bilim adamları tapınak şövalyeleri büyücüler kızıl derelilerin anlatımları tek tanrılı dinlerin söyledikleri inanılmaz şeyler uzun lafın kısası yoktur diyip kestirip atamayız birşeyler var ve şuan bizlerden saklanıyor.

uzaylıların olduğunu kabul eden nasada çalışmış yetkililerin röportajları var bunların hepsi yalan kavak kardeşimin dedikleri doğru :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

la ben tapınak şövalyelerinin memleketinde yaşıyorum. her tarafı gizem olsa ne olacak? eskiden şövalyeymiş adamlar, şimdide isimleri şövalye ama Kızılhaç gibi bir yardım kuruluşu. manyağın teki ortaya birşeyler atıyor, siz de inanıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

onu bulunca yollarım 2 aydır arıyorumda o belgelesi hala bulamadım balığına denk gelmişti.yaw arkadaş adamlar yer altında napıyorlar adamların şeytana tapınma ayinleri yakalanıp görüntülediler hatta tavsiye ederim müzik sektörü deşifre diye bir belgesel var orda jay-z de dahil olmak üzere bazı ünlülerin şeytanlarla nasıl anlaşma yaptıklarını anlatan röportajları bile var.

kabalacı bilim adamları tapınak şövalyeleri büyücüler kızıl derelilerin anlatımları tek tanrılı dinlerin söyledikleri inanılmaz şeyler uzun lafın kısası yoktur diyip kestirip atamayız birşeyler var ve şuan bizlerden saklanıyor.

uzaylıların olduğunu kabul eden nasada çalışmış yetkililerin röportajları var bunların hepsi yalan kavak kardeşimin dedikleri doğru :)

Benim bildiğim ve anladığım kadarı ile Sizin şu isyankar Şeytan Tanrınızdan sonra iki numara. Öyle aciz birisi falan değil, yani diyorum ki, insanların çoğunluğu yerüstünde dururken, onun yeraltında bir kaç kafayı yemişle ne işi var ?. Mantıksız. Şeytanın mantıksız olduğu zannetmiyorum. :D

O öyle yeraltında gereksiz yere vakit kaybetmez. :D

Bu arada şu ünlülerin şeytanla olan muhabbetleri palavradan başka birşey değil.

Siz sadece inanmaya programlanmış bir dindarsınız o kadar. Durum vahim.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim ve anladığım kadarı ile Sizin şu isyankar Şeytan Tanrınızdan sonra iki numara. Öyle aciz birisi falan değil, yani diyorum ki, insanların çoğunluğu yerüstünde dururken, onun yeraltında bir kaç kafayı yemişle ne işi var ?. Mantıksız. Şeytanın mantıksız olduğu zannetmiyorum. :D

O öyle yeraltında gereksiz yere vakit kaybetmez. :D

Bu arada şu ünlülerin şeytanla olan muhabbetleri palavradan başka birşey değil.

Siz sadece inanmaya programlanmış bir dindarsınız o kadar. Durum vahim.

o zaman şöyle olaya bakalım eğerki kuranın anlatıığı Allah gerçekten varsa karıncaların konuşturmadan tut cinlere kadar paralel evrenleri yaratmaya kadar olan her ne kadar doğaüstü olay varsa yaratmaya gücü yetermiydi?

cevap muhtemelen evet o zaman biz demekki yanlış yerlerde arıyoruz gerçekleri.

sizler tüme varım için uğraşırken ben tümden gelim diyorum o zaman yapılması gereken şey Allahın varlığının ispatıdır bunun içinde kuran değil Allahın neden olması gerekliliği esas alınmalıdır.

Sitelerde Paylaş

o zaman şöyle olaya bakalım eğerki kuranın anlatıığı Allah gerçekten varsa karıncaların konuşturmadan tut cinlere kadar paralel evrenleri yaratmaya kadar olan her ne kadar doğaüstü olay varsa yaratmaya gücü yetermiydi?

cevap muhtemelen evet o zaman biz demekki yanlış yerlerde arıyoruz gerçekleri.

sizler tüme varım için uğraşırken ben tümden gelim diyorum o zaman yapılması gereken şey Allahın varlığının ispatıdır bunun içinde kuran değil Allahın neden olması gerekliliği esas alınmalıdır.

Olaya şöyle bakman lazım: Bu Kuran ve İslam 1400 yıl önceki arapların etrafındaki kabileleri soymak için uydurduğu bir kitap ve dindir. Böyle bir şeyin doğru olabileceğine ihtimal vermek bile aptallıktan, akılsızlıktan başka bir şey değil.

Sitelerde Paylaş

iyi de sen deist argümanla gelmiyorsun ki? o şekilde yazanlara, ona göre cevap veriyoruz. sen müslümanım diyorsun ve müslüman argümanları sunuyorsun.

malta erigi bak ben zaten şunu diyorum din en son yeridir bu silsilede önce yaratıcı veya yaratıcıları bulmalıyız ona mantık yormalıyız sizin için din meselesi çok sonraki bir konudur çünki siz sadece islamı değil dünyadaki bütün inanış sistemlerini yok sayıyorsunuz buna ineğe tapanlarda dahil buna deistlerde dahil.

evet ben müslümanım ve kurandaki Allaha inanıyorum ancak ben sizinle tartışırken size öncelikli olarak bir yaratıcının olduğunu ispatlamaya çalışıyorum ha evet kuranla ilgili açılan konulardada tartışmalara giriyorum zaten bu sağduyuylada o yüzden tartışıyorum bazı konularda hemen ayetlerle gelinmez orda adam konu açmış olay tanrının varlığı bende girip yorum yapıyorum kuranlada bir alakası olmayan yorum ama hemen girip ayetlerden bir başlıyorlar sonra konuyuda toparlayamıyorum.

sen ne kadar bana Allahın ve diğer yaratıcıların olmadığını ispatlamaya çalışıyorsan o konuda tartışıyorsan bende sana olabildiğince bir tanrının varlığını kanıtlamaya çalışıyorum.

bununda yolu bu zamanki bilimle bana göre ancak bigbangden geçer paralel evrenlerin olma olasılığından geçer hatta başka varlıkların olmasından geçer bazı insanlar bunlara uzaylı derken ben hem uzaylı hemde cin terimini kullanırım ve ben bu konuya ne zaman girsem bazı arkadaşlar hemen ayetlerle karşıma çıkıyor ve konuyu manüpile ediyor.

uzaylılar varmıdır yokmudur sorusu benim için aynı zamanda cinler varmıdır yokmudur sorusuyla eşdeğerdir ve şuan için aslında evrensel bir tartışma konusudur.

Sitelerde Paylaş

Olaya şöyle bakman lazım: Bu Kuran ve İslam 1400 yıl önceki arapların etrafındaki kabileleri soymak için uydurduğu bir kitap ve dindir. Böyle bir şeyin doğru olabileceğine ihtimal vermek bile aptallıktan, akılsızlıktan başka bir şey değil.

yaw sağduyu direk islam ve kuran olarak olaya bakma ya bir geri adım at derin bir nefes al hemen saldırma sadece islam yok öküze tapanlar var şeytana tapanlar var ne biliyim budaya tapanlar var yani bir sürü inanç sistemi var hepside belirli amaçlar için ortaya çıkmış burda sorun senin için dinler değil yaratıcı veya yaratıcılarının varlığının olup olmadığı olmalıdır.

ateistler zaten dinleri tamamen inkar ediyor ama inkar etmlerenin sebepleri dinlerin saçma olması değil dinlerin söylediği yaratıcıların olmadığına inanmalarından geliyor.

dolayısıyla biz yaratıcı veya yaratıcıların olup olmadığından başlamalayız işe.

Sitelerde Paylaş

yaw sağduyu direk islam ve kuran olarak olaya bakma ya bir geri adım at derin bir nefes al hemen saldırma sadece islam yok öküze tapanlar var şeytana tapanlar var ne biliyim budaya tapanlar var yani bir sürü inanç sistemi var hepside belirli amaçlar için ortaya çıkmış burda sorun senin için dinler değil yaratıcı veya yaratıcılarının varlığının olup olmadığı olmalıdır.

ateistler zaten dinleri tamamen inkar ediyor ama inkar etmlerenin sebepleri dinlerin saçma olması değil dinlerin söylediği yaratıcıların olmadığına inanmalarından geliyor.

dolayısıyla biz yaratıcı veya yaratıcıların olup olmadığından başlamalayız işe.

Sen ve senin gibilere bu arap putu ve dinin yalan olduğunu gösterdiğimizde diğerlerini göstermemize gerek kalmıyor. Biz yine senin putuna odaklanalım, sana ne elalemin putundan. Sen Brahma'yı yaratıcı olarak kabul ediyor musun? Yoo, o halde ne diye hedef saptırmaya çalışıyorsun?

İşe başlamamız gereken yer 1400 yıl önceki cahil, ilkel ve yağmacı arapların iddialarının palavra ve zırva olduğunu göstermek.

Ne diyor bu araplar: Allah adında bir tanrı içimizden Muhammed adında birini elçi seçmiş, ona inanan, itaat eden, seven ve sayan herkesi cennete koyacak ve buradakiler sonsuza kadar zevk ve sefa içinde yaşayacak, inanmayan herkesi ise sonsuza kadar işkence ederek yakacak.

Şu iddiaya inanmak için insanın ya beyinsiz bir ahmak olması ya da bebeklikten başlayarak beyninin yıkanması lazım. Sen daha önce beyni yıkananlar takımındaydın ama şu foruma gelip bu gerçekleri gördükten sonra hala bu rezil arap dinine inanmaya devam etmen seni beyinsiz ahmaklar takımına sokmuş oldu.

Sitelerde Paylaş

Sen ve senin gibilere bu arap putu ve dinin yalan olduğunu gösterdiğimizde diğerlerini göstermemize gerek kalmıyor. Biz yine senin putuna odaklanalım, sana ne elalemin putundan. Sen Brahma'yı yaratıcı olarak kabul ediyor musun? Yoo, o halde ne diye hedef saptırmaya çalışıyorsun?

İşe başlamamız gereken yer 1400 yıl önceki cahil, ilkel ve yağmacı arapların iddialarının palavra ve zırva olduğunu göstermek.

Ne diyor bu araplar: Allah adında bir tanrı içimizden Muhammed adında birini elçi seçmiş, ona inanan, itaat eden, seven ve sayan herkesi cennete koyacak ve buradakiler sonsuza kadar zevk ve sefa içinde yaşayacak, inanmayan herkesi ise sonsuza kadar işkence ederek yakacak.

Şu iddiaya inanmak için insanın ya beyinsiz bir ahmak olması ya da bebeklikten başlayarak beyninin yıkanması lazım. Sen daha önce beyni yıkananlar takımındaydın ama şu foruma gelip bu gerçekleri gördükten sonra hala bu rezil arap dinine inanmaya devam etmen seni beyinsiz ahmaklar takımına sokmuş oldu.

sana taha suresinden bir takım ayetler sunuyorum olurda düşünür belki imana gelirsin.

116- Hani Biz meleklere: “Adem’e secde edin” demiştik, İblis’in dışında (diğerleri) secde etmişlerdi, o, ayak diremişti.

117- Bunun üzerine dedik ki: “Ey Adem, bu gerçekten sana ve eşine düşmandır; sakın sizi cennetten sürüp çıkarmasın, sonra mutsuz olursun.”

118- Şüphesiz ki, senin acıkmaman ve çıplak kalmaman orda (cennette kalmana bağlı)dır.

119- Ve gerçekten sen burada susamayacaksın ve güneş altında yanmayacaksın da.

dikkat edersen hz. Ademi nasıl uyarıyor eh artık burdan sonrasını sen düşünürsün seni yalnız bırakıyorum kendinle kıyaslama yapabilecek bir beyne sahip olduğunu düşünüyorum :)

tarihinde gariban_derviş tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sana taha suresinden bir takım ayetler sunuyorum olurda düşünür belki imana gelirsin.

116- Hani Biz meleklere: “Adem’e secde edin” demiştik, İblis’in dışında (diğerleri) secde etmişlerdi, o, ayak diremişti.

117- Bunun üzerine dedik ki: “Ey Adem, bu gerçekten sana ve eşine düşmandır; sakın sizi cennetten sürüp çıkarmasın, sonra mutsuz olursun.”

118- Şüphesiz ki, senin acıkmaman ve çıplak kalmaman orda (cennette kalmana bağlı)dır.

dikkat edersen hz. Ademi nasıl uyarıyor eh artık burdan sonrasını sen düşünürsün seni yalnız bırakıyorum kendinle kıyaslama yapabilecek bir beyne sahip olduğunu düşünüyorum :)

Yahu sen ne mal birisin, ben sana bu zırvalar arapların yaveleri diyorum, sen hala ama şu ayette böyle diyor diye sayıklıyorsun.

Ayrıca ne var bu ayetlerde? Masala Allah adlı bir put Adem isimli bir hayali karakteri uyarmışmış, yahu bana ne bu masallardan. Bu kadar salakça yazılmış bir metinle neyi ispatlayacağını sanıyorsun?

Bu ayete göre İblis nedir? Melek mi?

Sitelerde Paylaş

o zamanki insanlar cahil falan değildi bilakis edebiyatta çok ileriydi ancak sıkıntı şuydu aslında o dönem arap kabilelerinde aşiretlik ve aşiretliğin getirdiği gaddarlık vardı aslında hz. Muhammed(sav) gerçekten çok büyük bir devrim yapmıştır.koca bir sistemi yerle bir ederek o sistemi kuranlarıda yenmiş ve yepyeni bir sistem kurmuştur.

yani sistemi beğenirsin beğenmezsin onu bilmem ama sonuçta o dönemki yapıyı tamamen yıkmış ve onca güce karşı istediği sistemi eksiksiz kurmuştur ve ölene kadarda başında kalmıştır.

bence tartışılması gereken konular aslında bunlardır beni diğer tarafları ilgilendirmez o onun özel hayatıdır.

aslında beni ilgilendirmemekle birlikte birde ayet yazayım sana:

el-Ahzab, 33/4:Allah evlatlıklarınızı öz oğullarınız gibi tanımadı. Bunlar sizin dillerinize doladığınız boş sözlerdir. Allah gerçeği söylemektedir; doğru yola O eriştirir

anladığım kadarıyla gene beni ilgilendirmemesine rağmen demekki Allah bu evlatlık meselesi olayını tam olarak kapatmak için bu şekilde bir emri uyguladı ama dediğim gibi bu benim konum değil dedikoduyu sevmem.

İyide kuranda geçen bir ayete o onun özel hayatıdır beni ilgilendirmez diyebilir miyiz?eğer diyebiliyorsak kuranın ne hükmü var?

Sitelerde Paylaş

116- Hani Biz meleklere: Ademe secde edin demiştik, İblisin dışında (diğerleri) secde etmişlerdi, o, ayak diremişti.

117- Bunun üzerine dedik ki: Ey Adem, bu gerçekten sana ve eşine düşmandır; sakın sizi cennetten sürüp çıkarmasın, sonra mutsuz olursun.

Şeytanın cennette ne işi var?Ayrıca güneşten niye yansınki?sibiryada kıçı da donabilir.

Sitelerde Paylaş

İyide kuranda geçen bir ayete o onun özel hayatıdır beni ilgilendirmez diyebilir miyiz?eğer diyebiliyorsak kuranın ne hükmü var?

kardeş ilgilendirmiyor benim kimsenin özel hayatı ilgilendirmez ancak orda olay şudur evlatlık uygulamasının kalkmasının bir nevi emridir yani evlatlık olayı bu şekilde tam olarak sonlanmıştır.

hayır elbette bilgi olarak alınır ve başına bu tür durum geldiği zaman dönülür ve bakılır ancak bunun dedikodu derecesinde uzatılmasının manası yoktur.

atıyorum ateş seni çağırıyor gitti elif diye bir kızla evlendi evlendimi evlendi benim için artık bitmiştir vay şu şöyleymiş vay bu böyleymiş onun ilersi artık dedikodudan ibaretttir nazarımda.

diğer ayet kısmına gelince

o mutsuz kesiminde aslında sıkıntı manasında çekeceksin dolayısıyla üşümede var bu işin içinde mutsuzluğu getirecek her türlü zor şartlar.ama indiği yere göre demekki sıcak bir iklim ve yakıcı bir güneş ve bu konu hakkında da uyarı mevcut.

şimdi bizi gene uyarıyor bu defa dünyaya göre bir uyarı mevcut dünya ile kıyaslandığında cehennemin çok daha zorlu olacağını çıkarabiliriz yanmak derken belki daha fazla güneş veya daha sıcak bir iklim gene şartların çok daha zor olduğu bir dünya belkide.

şeytanın cennete girmesi olayı muammalı ancak çok ayrıntılı bir bilgi yok şuan nasıl ki vesvese veriyorsa muhtemelen o evreninde kendine göre bir yolu yordamı vardır sonuçta orda belirttiğim ayetleri vermemdeki sebep cehennem ile dünya arasında bir karşılaştırma yapmanızdı.

sonuçta aslında dünyada bir nevi cehennem gibi cezalandırılmak amaçlı gönderildiğimiz bir mekan.

Sitelerde Paylaş

bunların efsane olduklarına eminmisin?

gerçekten millet bir tarafındamı uydurmuş bunları?

resim falan koymana gerek yok adam gibi tartışalım yeter.

eski medeniyetleri iyi araştır burda dalga geçerek hüloğ müloğ ile olayı geçiştiremezsin.

al sana tavsiye evliya çelebinin seyahatnemisini araştır orda yazılan esrarengiz olayları oku.

özellikle atlantis ve mu kıtası ki mu kıtasını Atatürk dahi araştırmış bak bakalım karşına neler çıkacak.mesele sadece kuran değil tek tanrılı dinlerin tamamında ve tanrılara inanan medeniyetlerin tamamında bu tür anlatımlar bulabilirsin birtek ateler inanmaz onlarında sebepleri var çok asabiler :)

Senin Allahında efsanedir en büyük putun ismi allahtır . muhammedinn babasının ismi ne abdullah deyilmi daha ne konuşuyorsun bu kadardamı beyninizi çalıştırmasınız. bak ayet aşağıda pagan dinidir islam dini. o zamanda arapların inandığı ALLAHTI. PUTLAR SADECE ARACI OLARAK KULANIYORDU şimdi türküyede yatırlaradan türbelerden DİLEK DİLEMKELE aynıdır.

ANKEBUT Suresi 61. ayeti:And olsun ki onlara: 'Gökleri ve yeri yaratan, güneşi, ayı buyruğu altında tutan kimdir?' diye sorarsan, şüphesiz 'Allah'tır' derler.Öyleyse niçin döndürülüyorlar?

Sitelerde Paylaş

Senin Allahında efsanedir en büyük putun ismi allahtır . muhammedinn babasının ismi ne abdullah deyilmi daha ne konuşuyorsun bu kadardamı beyninizi çalıştırmasınız. bak ayet aşağıda pagan dinidir islam dini. o zamanda arapların inandığı ALLAHTI. PUTLAR SADECE ARACI OLARAK KULANIYORDU şimdi türküyede yatırlaradan türbelerden DİLEK DİLEMKELE aynıdır.

ANKEBUT Suresi 61. ayeti:And olsun ki onlara: 'Gökleri ve yeri yaratan, güneşi, ayı buyruğu altında tutan kimdir?' diye sorarsan, şüphesiz 'Allah'tır' derler.Öyleyse niçin döndürülüyorlar?

Hazreti İbrahim Urfa ahalisinden iken Mekke ye giden Müsta'rap yani Araplaştırılmış Türklerdendir.

Hazreti İbrahim Allah'a niyazpaşa God tanrım zeusum demiyor ne diyordu ALLAH. yani Puta tapan araplar Allah ismini buradan öğrenmişler anladın hho ho ho hoho

Sitelerde Paylaş

Hazreti İbrahim Urfa ahalisinden iken Mekke ye giden Müsta'rap yani Araplaştırılmış Türklerdendir.

Hazreti İbrahim Allah'a niyazpaşa God tanrım zeusum demiyor ne diyordu ALLAH. yani Puta tapan araplar Allah ismini buradan öğrenmişler anladın hho ho ho hoho

İbo'nun Allah dediğini nereden biliyorsun? Belki Zeus, belki de Brahma diyordu.

Neden araplara bu kadar güvenip gösterdikleri puta tapıyorsun?

Sitelerde Paylaş

İbo'nun Allah dediğini nereden biliyorsun? Belki Zeus, belki de Brahma diyordu.

Neden araplara bu kadar güvenip gösterdikleri puta tapıyorsun?

Kuranı kerimde yazıyor ya

hazreti İbrahimin kısasasında. Hazreti İbrahim Oğlu İsmaile kabeyi inşa ederken Allah diyordu. yok şey mi diyordu Elhomamamah luk luak mı diyordu :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynen ebutekirde bizim köylüydü :D

hazret%C4%B0ebubek%C4%B0r.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...