Jump to content

Cehennem'de içki içeceğiz..!

Recommended Posts

Sn.Tumagü;mealciler niye içki,içecek,şarap veya kokteyl diye çeviri yapmışlar?

Muhammed'in yaşamadığı bir iddia değildir,gerçeğin ta kendisidir..Başka konuda detaya gireriz sn.gariban..

hamiem kelimesi tahmin ettiğim gibi Arapçada da güvercin anlamına geliyormuş. kuranın sapık tanrısının bir başka sadist fantezisi olabilir bu. güvercinin tüyü veya kanıyla ilgili.
Sitelerde Paylaş

Ateistler olarak öldükten sonra gideceğimiz yer belli;CEHENNEM..

Cehennem'e girdik..Haliyle biraz yanıyoruz.Sonra Allah bizim karnımızı doyuracak tabi..Misafiriz ya..

Zakkum yediriyor bize..Hani ''zıkkımın kökünü ye'' deriz ya,işte o..

Sonra şişen karnımızı düşünecek olsa gerek,bize içki sunuyor..Kimine göre şarap,kimine göre kokteyl,kimine göre içecek ama şu linkteki 40 ismin meallerine bakarsanız,çoğunluğun (14 kişi) ''içki'' dediğini görürsünüz..

http://www.kuranmeali.org/37/saffat_suresi/67.ayet/kurani_kerim_mealleri.aspx

Karnımızı doyuruyoruz(bir önceki ayete bakın),içkimizi de içiyoruz..Daha ne isteyelim Allah'tan?!

Yalnız içkiyi,şarabı anladım da;iki kişinin ''kokteyl'' demesini anlamadım..

7.yüzyılda hicazda yaşayan bir araba ''cehennem'de kokteyl var'' diyen bir peygamber :rolleyes:

Sankem :D diyorsun ki Dünyada zakkum yemiyor Kokteyl içmiyorlar. Dini manayı inkar edince İnsanlar zakkum yiyorlar. ne yerse dokunuyor iç hastalıkları vesaire şu bu. bu mudur hayat? Hayat bu mu? Nııt nönö nnö nö nö nö hayat bu değil

eskiden Bir kilo domatesin kokusu bütün mahalleye dağılırmış

şimdi Et asitleniyor Dut Kuyu suyu gibi

Kudret diyor ki musluk benm elimde. "bana sarılmadıkça beşere oh nefesi yok diyor kudret elimle musluğu sıkarım fakiride zenginide inim inim inletirim

maişten danka diyor..

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sn.Tumagü;mealciler niye içki,içecek,şarap veya kokteyl diye çeviri yapmışlar?

Hamim, karıştırılmış kaynar su demek, banyo yapmak için kullanılan sıcak su, hamam suyu. Saffat 62'de zakkum ağacının kafalarındaki tanımına uygun gele-gele saffat 67'ye de hamim çevirisini abartmış bazı mealciler. Dikkatimi çeken verdiğin adreste Abdullah Parlıyan adlı mealci özellikle, "kaynar su karıştırılmış, kusuntu ve irin türünden içecekler vardır" demiş... Karıştırılmış kaynar su tarafı doğru tabiki. "Bazen elindeki tek şey eski sözler ise, tek yapabileceğin onların yeni anlamlar ifade etmelerini ummaktır". Abdullah Parlıyan'da bu düstur tavan yapmış olmalı. Allahın anlatmak istediğinin basit olduğunu düşünüyorum. Leğende yıkanarak banyo eden insanlar, kullanılan kirli suyun biriktirilmiş halinden tiksinirler ya, işte amaçlananın o görüntü olduğunu düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Hamim, karıştırılmış kaynar su demek, banyo yapmak için kullanılan sıcak su, hamam suyu. Saffat 62'de zakkum ağacının kafalarındaki tanımına uygun gele-gele saffat 67'ye de hamim çevirisini abartmış bazı mealciler. Dikkatimi çeken verdiğin adreste Abdullah Parlıyan adlı mealci özellikle, "kaynar su karıştırılmış, kusuntu ve irin türünden içecekler vardır" demiş... Karıştırılmış kaynar su tarafı doğru tabiki. "Bazen elindeki tek şey eski sözler ise, tek yapabileceğin onların yeni anlamlar ifade etmelerini ummaktır". Abdullah Parlıyan'da bu düstur tavan yapmış olmalı. Allahın anlatmak istediğinin basit olduğunu düşünüyorum. Leğende yıkanarak banyo eden insanlar, kullanılan kirli suyun biriktirilmiş halinden tiksinirler ya, işte amaçlananın o görüntü olduğunu düşünüyorum.

Anladım..

''Cehennem'de içki/şarap içeceğiz'' diye boşuna sevinmeyelim yani :)

Sonuçta Allah bize birşeyler ikram ediyor ama..Bu da güzel..Zakkum da olsa,kaynamış su da olsa;ikram ikramdır..Seviyor bizi :)

Sitelerde Paylaş

Ben alışkınım küfürlere ama küfürler ateistlerden gelince,can sıkıyor haliyle..

Olsun..Ateistlerden küfür de yesek,yine yazacağız..Turan Dursun'un dediği gibi,kafamızdakileri mezara götürecek değiliz..

Her zaman derim..Benim ateistle,müslümanla işim olmaz..Ben bilgi/fikir peşindeyim..Burada kimseyle arkadaş olmak için yazmıyorum..

Övgü dolu sözlerin için de sağol..Tabi ki birşeyler biliyoruz da yazıyoruz..Bilmeyen insan yazamaz..

Yazmaya devam et (bir tek konuya odaklanma ;) )

Yazilarini zevkle okuyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Cehennem dünyada bir yer olduğu için islamın cehenneminin ateistlere verdiği gözdağının etkisi yok. Ateist cehenneme inanmıyorki zaten, mitolojisini biliyor. Varlığına inanmadığım cehennemin bana acı vermesine niçin inanayım? İbranice GeHinnom, cehennem sözcüğüne temel oluşturduğunu, internet erişimine sahip insanların %10'u biliyordur ki, bu da Türkiye için olumlu bir seviye.

Ge = vadi, çukur
Hinnom = gözyaşı
GeHinnom = Gözyaşı vadisi, Gözyaşı çukuru.

Ateistler olarak yargılanmamız gereken ölçütleri belirlemek muhammedin ve ümmetinin hakkı değil. Ne hakla müminler, ateistleri sırf islama inanmıyorlar diye dinlerindeki en ağır cezaya, cehennem kuyularına layık görüyorlar? Bizde yargılamaya kalkışsak müminleri, en başta hayvan ve doğa düşmanlıklarından ağır cezalara çarpıtmamız gerekir onları.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

SosyopatTR,
Mısırlı Arap bir imam tarafından hutbede anlatılan Yahudi'nin müslüman oluş hikayesi vardır, bilirmisiniz?
Takvalı bir müslüman, müslüman olmasını istediği yahudinin birine "madem içki yüzünden müslüman olmuyorsun, müslüman ol, içki içmeye devam et" demiş.
Yahudi adam, müslümanın bu yalanına inanıp kelimeyi şahadet getirerek müslüman olduktan sonra ise şöyle demiş;
"Sen artık müslüman oldun. İçki içmeye devam edersen sana içki içmenin cezasını uygulayacağız. Şayet tekrar içki içmek için islamı terk edersen seni öldüreceğiz" demiş.
Muhammed de aynen böyle, 13 yıl öncesinde müslümanlara içki içmeyi yasaklasaydı, müslüman olma hızı düşerdi muhakkak.[/color]

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

dünyada içki ve zina yasaktır, ahirette değildir.

cennete içki içebilirsiniz cehennemde de içersiniz ama muhtemel cehennem içkisi açı verici olur.

cennette zina yapabilirsiniz sıkıntı yok.Sıkıntı burda yaparsanız oluyor.

Siz şu an sınavdasınız size kitaba bakmak yasak ama sınavdan çıkınca kitaba bakmanızda sorun yoktur.

Dünyada yasak diye ahirette olmasına gerek yok. Zaten nefse güzel gelen şeyler günahtır. Cennet de nefse güzel gelecektir öyleyse yasaklar kalkacaktır.

Sitelerde Paylaş

dünyada içki ve zina yasaktır, ahirette değildir.

cennete içki içebilirsiniz cehennemde de içersiniz ama muhtemel cehennem içkisi açı verici olur.

cennette zina yapabilirsiniz sıkıntı yok.Sıkıntı burda yaparsanız oluyor.

Siz şu an sınavdasınız size kitaba bakmak yasak ama sınavdan çıkınca kitaba bakmanızda sorun yoktur.

Dünyada yasak diye ahirette olmasına gerek yok. Zaten nefse güzel gelen şeyler günahtır. Cennet de nefse güzel gelecektir öyleyse yasaklar kalkacaktır.

Yahu zina yasak, diye diye, ömrümüzü tükettiniz.:D

Size ne, yetișkin insanların cinsel ilișkileri. Onlara karıșmaya ne Sizlerin, ne de Tanrınızın hakkı var.

O yasak, bu yasak, șu yasak. Dininiz, imanınız sadece yasaklarla meșgul.

Biraz da yașamakla ilgilenseniz, yüzünüz gözünüz açılır, fena mı olur?

Bre; sürekli yere bakmaktan, boynunuz tutulacak, haberiniz yok.

İlerde tahtalı köyde Tanrınız Size sitem edecek olursa șayet, dersiniz ki:"Sana herșey sebest oluyorda, bize neden herșey yasak ?"

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...