Jump to content

Muhammed'in yüzüne kim tükürdü?

Recommended Posts

Halef'in oğlu Übey ile Ebu Muayt'ın oğlu Ukbe birbirleriyle dost idiler,aralarında iyi geçinirlerdi..Ukbe,Resulüllah(S.A.V.)'e gelip oturur ve onu dinlerdi..Bu Übeyy'e ulaşınca Ukbe'ye gelip şöyle dedi;
''Senin Muhammed ile oturup onu dinlediğin bana ulaşmadı mı ki!Eğer sen ona gidip oturursan veya onu dinlersen ve ona gidip yüzüne tükürmezsen,yüzüne bakarak seninle konuşmak haram olsun!'' diye yemin etti..Allah'ın düşmanı Ebu Muayt'ın oğlu Ukbe'de -Allah ona lanet eylesin- bunu yaptı..Bunun üzerine yüce Allah(C.C.) ikisi hakkında şu ayetleri indirdi;
Furkan suresi 27-28-29.ayetler;
-O gün zalim kimse, (çaresizlik içinde) ellerini ısırıp şöyle diyecektir: “Ne olurdu ben de peygamberle beraber aynı yolu tutsaydım!”
-“Yazıklar olsun bana, keşke falanı dost edinmeseydim!”
-“Andolsun, Kur’an bana geldikten sonra beni ondan o saptırdı. Zaten şeytan insanı yardımcısız bırakıverir.”

Aynen aktardığım bu yazı,İbni Hişam'ın siretinde yazılıdır..

Bir de koyunun döl yatağı üzerine atılmış..Bu zaten bilinen birşey de,bu yüze tükürme olayı her yerde yazmaz..Ayrıca tüküren kişi belli ama döl yatağını atan kişi belli değil..

Müslümanlar tabi ki bu yazılanlara bir kılıf uydururlar ama bu yazılanlar aklı başında olan birisini düşündürtmelidir..

Kendinizi Allah yerine koyun..Müslümanlar yapamaz bunu ama bir deneyin,yahu..
Kainatı Muhammed'in nurundan yaratmışım..Araplara bu son peygamberimi gönderip,amacım olan bilinmenin son safhasını tamamlamışım..Lakin benim son peygamberime,nuru ile kainatı yarattığım o yüce insanın yüzüne bir arap gelip tükürüyor..Üstelik bu arabı,bu Ukbe'yi de ben yarattım.. :huh:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tükürmekle kalsalar iyidir deli diyor dalga geçiyormuşlar ayet var ben deli, deyilim diyor :D

Muhammed'e deli de demişler tabi..Muhammed'i Taif'te taşlamışlar,Uhud'da yaralamışlar..Yalnız tükürme olayı çok ilginç..

Sitelerde Paylaş

deli diyen yaşamış?

tüküren yaşamış?

taşlayan yaşamış?

dalga geçen yaşamış?

çok entersan e hani nerde yaw gaddarlık kafa kesme?

hz. peygamber bunların hiç birini yapmamış oldukça enteresan aslında.sizin iddia ettiklerinizle uyuşmayan bir davranış modeli var ortada ama neyse :)

Bir gariplik var,değil mi?

:)

Muhammed diye birisi hiç yaşamadı..Bu yazılanların hepsi de bir mittir..

Ben burada Muhammed'in yüzüne tükürüldüğünü ve bunun Allah'ın büyüklüğü/yüceliği ve Muhammed'in nerdeyse tanrılığa varan konumuyla bir paradoks içerdiğini belirtiyorum...

Geçtik..

Şiir yazan öldürülmüş,

Dinden dönen öldürülmüş,

Zina yapan öldürülmüş,

İçki içen öldürülmüş,

Vergi vermeyen öldürülmüş,

Hırsızlık yapan öldürülmüş,

Hadislerde neler neler var..''Ama Muhammed şunları affetti'' demekle,konu kapanmaz..

120 yaşındaki birisini sırf şiir yazdı diye,gece uykusunda hançerleten bir peygamberiniz var sizin..!

Şiir yazdıysa ne olmuş yani?!

Sitelerde Paylaş

Bir gariplik var,değil mi?

:)

Muhammed diye birisi hiç yaşamadı..Bu yazılanların hepsi de bir mittir..

Ben burada Muhammed'in yüzüne tükürüldüğünü ve bunun Allah'ın büyüklüğü/yüceliği ve Muhammed'in nerdeyse tanrılığa varan konumuyla bir paradoks içerdiğini belirtiyorum...

Geçtik..

Şiir yazan öldürülmüş,

Dinden dönen öldürülmüş,

Zina yapan öldürülmüş,

İçki içen öldürülmüş,

Vergi vermeyen öldürülmüş,

Hırsızlık yapan öldürülmüş,

Hadislerde neler neler var..''Ama Muhammed şunları affetti'' demekle,konu kapanmaz..

120 yaşındaki birisini sırf şiir yazdı diye,gece uykusunda hançerleten bir peygamberiniz var sizin..!

Şiir yazdıysa ne olmuş yani?!

bir hadisi kıyaslarken kurana göre kıyaslarım şayet kuran hükmünde olmayan bir uygulamadan szö ediliyorsa o hadise şüpheyle yaklaşırım.

forumda daha önce çok güzel bir örnek verilmiş bu hırsızın elllerini kesiyorlar sonra bacaklarını ama ona rağmen hırsızlığa devam ediyor :)

bu tür hadisleri getirirsen benim nazarımda inandırıcılığı olmaz çünki elleri kesilen bir insanın hırsızlık yapacağı mantık dışı.

mesele şudur kuranı değiştiremediler ancak hadisler üzerinde oynama yaptılar malesef ihtiyaca göre hadisler uyfurulmuş bu net olarak gözüküyor özellikle muhafazakr kesim çok fazla kendi çıkarlarına göre hadis çıkartmışlarç

zina yapan öldürülmüş ancak zinanın cezası kuranda mevcut recm diye bir ceza yok şimdi recm cezasını kuranla karşılaştırırsak cezası belli olan bir uygulamaya farklı ceza vermek islama uygun düşermi?

hatta daha ötesinde birde yetmemiş kuranda ayet vardı o ayetide keçi yemiş diyenler var şimdi buna inanalımmı nolan?

hadisler fazla yanıltıcı olabiliyor dediğim gibi kuran ayetlerine uygun olan hadisleri almak çok daha mantıklıdır.

görüyoruz ki yahudi asıllı islama dönen alimler malesef kendi fıkıhlarının etki alanlarından kurtulamadıkları için islam hukukunu kurarlarkende kendi fıkıh kurallarından etkilenmişler oda yetmemiş artık iş çığrından çıkmış yönetimlerden tut nerdeyse çekirdek ailelere kadar ayeti değiştiremediklerinden kendilerine göre hadis türetir olmuşlar.

Sitelerde Paylaş

elleri kesilen bir insanın hırsızlık yapacağı mantık dışı.

.................

Ama mesela konuşan karıncalar(neml 18) mantıklı,öyle değil mi?!

Kuran'ı kimin ne zaman,nerede,nasıl yazdığı bilinmiyor..Bugüne kadar asla böyle bir bilgiye ulaşılamadı..Üstüne üstlük Kuran'ın sürekli değiştirildiğine dair naitonal geographic gibi bir kanal bile belgesel yapmış durumda..Kuran'ın değiştiğine dair hadisler de var..Yani Kuran'ı düşüncelerinizin temeline yerleştirmemeniz için yeterince olgu var..Buna rağmen ''Kuran'ı değiştiremediler'' demek rasyonel olmaz..

Zayıf bir insanın sırtına sopayla vurmak,o insanı öldürebilir..Kuran'da recm yok ama sopalama/değnekleme var..!

Hep aklımda kalan bir ayet var mesela..Enfal 12..O ayeti iyi irdeleyin..!

Son paragrafa birşey demeyeceğim..Çünkü çok uzun konu o..

Sitelerde Paylaş

Ama mesela konuşan karıncalar(neml 18) mantıklı,öyle değil mi?!

Kuran'ı kimin ne zaman,nerede,nasıl yazdığı bilinmiyor..Bugüne kadar asla böyle bir bilgiye ulaşılamadı..Üstüne üstlük Kuran'ın sürekli değiştirildiğine dair naitonal geographic gibi bir kanal bile belgesel yapmış durumda..Kuran'ın değiştiğine dair hadisler de var..Yani Kuran'ı düşüncelerinizin temeline yerleştirmemeniz için yeterince olgu var..Buna rağmen ''Kuran'ı değiştiremediler'' demek rasyonel olmaz..

Zayıf bir insanın sırtına sopayla vurmak,o insanı öldürebilir..Kuran'da recm yok ama sopalama/değnekleme var..!

Hep aklımda kalan bir ayet var mesela..Enfal 12..O ayeti iyi irdeleyin..!

Son paragrafa birşey demeyeceğim..Çünkü çok uzun konu o..

karıncaların konuşması mantıksız gelmiyor hayvanların kullandıkları dil mevcut burda mesele hz. Süleyman peygamberin karınca dilini anlıyor olması kuranda zaten doğaüstü olaylardan çok sık bahsedilmektedir özellikle hz. Süleyman ile ilgili anlatımların tamamı doğa üstüdür sadece islamiyette değil yahudilerde ve hristiyanlardada hz. Süleyman anlatımlarında doğa üstülük vardır.

hatta daha derinide vardır hz. Süleymanın hazinesi, gizli ilimlere ait bir kitabının olması ve yüzüğü.

hz. Süleymanın peygamberliği baştan sona olağandışıdır ve yaşadığının kanıtlarıda hala ortadadır tapınağına kadar.hatta bu gizli ilim kitabının bulunduğu ve bu kitapla birlikte kabala öğretileriyle beraber cinlerle karşılıklı ilişkilerin kurulduğuda iddialar arasındadır.

yani kurandaki o olağandışı gözüken ayetler hem incille hemde tevratla yakınlık gösteriyor.

kanımca yahudilerinde bilimde bu kadar ileri olmalarının sebebinin altındada bu mistiszm yatıyor.hem kabala öğretisi hemde hz. Süleymanın ilmi sayesinde bu kadar ileri teknolojik gelişmelere kavuştuklarını düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

karıncaların konuşması mantıksız gelmiyor hayvanların kullandıkları dil mevcut burda mesele hz. Süleyman peygamberin karınca dilini anlıyor olması kuranda zaten doğaüstü olaylardan çok sık bahsedilmektedir özellikle hz. Süleyman ile ilgili anlatımların tamamı doğa üstüdür sadece islamiyette değil yahudilerde ve hristiyanlardada hz. Süleyman anlatımlarında doğa üstülük vardır.

hatta daha derinide vardır hz. Süleymanın hazinesi, gizli ilimlere ait bir kitabının olması ve yüzüğü.

hz. Süleymanın peygamberliği baştan sona olağandışıdır ve yaşadığının kanıtlarıda hala ortadadır tapınağına kadar.hatta bu gizli ilim kitabının bulunduğu ve bu kitapla birlikte kabala öğretileriyle beraber cinlerle karşılıklı ilişkilerin kurulduğuda iddialar arasındadır.

yani kurandaki o olağandışı gözüken ayetler hem incille hemde tevratla yakınlık gösteriyor.

kanımca yahudilerinde bilimde bu kadar ileri olmalarının sebebinin altındada bu mistiszm yatıyor.hem kabala öğretisi hemde hz. Süleymanın ilmi sayesinde bu kadar ileri teknolojik gelişmelere kavuştuklarını düşünüyorum.

İnsan masallara inanırsa ne mantıksız gelir ki zaten?

Sitelerde Paylaş

:D ARABIN çöl bedevisi AKIL DAĞITIRKEN siz nerdeydiniz :D

8218incif4092735.jpg

Sitelerde Paylaş

:D ARABIN çöl bedevisi AKIL DAĞITIRKEN siz nerdeydiniz :D

arabın çöl bedevisi, romalılar, romanın alimleri, yahudilerin hahamları, hristiyanlar, yahudiler, kabalacı bilim adamları, simyacılar zamanında ülkeleri yönetirlerken yanlarında danışman olarak büyücü bulunduran krallar, hatta 4 milyara yakın tek tanrılı dine inanan diğer insanlar işte bu insanlar nerdeyse bende ordayım demek bi akıllı sensin öylemi :)

güzel kardeşim paralel evrenden tut görünmez varlıklara görünmez varlıklardan tut dev insanlara dev insanlardan tut yok olan kavimlere, atlantisten kayıp kıta muya kadar bu iddiaların hepsi bir tarafta sizin gibi akılların her şey tesadüf oldu diyenlerin söyledikleri bir tarafta zaman herşeyi gösterecektir emin ol acelemiz yok :)

Sitelerde Paylaş

arabın çöl bedevisi, romalılar, romanın alimleri, yahudilerin hahamları, hristiyanlar, yahudiler, kabalacı bilim adamları, simyacılar zamanında ülkeleri yönetirlerken yanlarında danışman olarak büyücü bulunduran krallar, hatta 4 milyara yakın tek tanrılı dine inanan diğer insanlar işte bu insanlar nerdeyse bende ordayım demek bi akıllı sensin öylemi :)

güzel kardeşim paralel evrenden tut görünmez varlıklara görünmez varlıklardan tut dev insanlara dev insanlardan tut yok olan kavimlere, atlantisten kayıp kıta muya kadar bu iddiaların hepsi bir tarafta sizin gibi akılların her şey tesadüf oldu diyenlerin söyledikleri bir tarafta zaman herşeyi gösterecektir emin ol acelemiz yok :)

Ama ne hiktmese Muhmmedin uydurduğu Allah hiç bir şey bilmiyor. biliyor diyorsan kanıt getir. lafla savla bu işler olmuyor. ben ayetle geliyorum aşağıda ayet.

her%C5%9Eey%C4%B0allahb%C4%B0lm%C4%B0yor

Sitelerde Paylaş

Dostum, böyle ulu orta düşünmeden inanıp yazacağınıza, bir zahmet edip karıncaların nasıl "konuştuklarını" araştırıp öğrenseniz,

Süleymanın karınca macerasının masal olduğunu anlamanız işten bile değil.

Sitelerde Paylaş

Dostum, böyle ulu orta düşünmeden inanıp yazacağınıza, bir zahmet edip karıncaların nasıl "konuştuklarını" araştırıp öğrenseniz,

Süleymanın karınca macerasının masal olduğunu anlamanız işten bile değil.

zaten olay orda karıncalar ne şekilde anlaşıyorsa hz. Süleymana da karıncaların anlaştıkları dil öğretiliyor yoksa burda karıncaların insan gibi oturup konuştuklarından bahsedilmiyor :)

dediğim şu benim inanırsınız inanmazsınız ancak inanmıyorum diyene birşey demem vay sen nasıl inanmazsın diye boğazına yapışacak değilim ama eğerki inananılacaksa bu şekilde inanılmalı çünki sadece kuranda geçmiyor bu tür anlatımlar hem diğer kutsal kitaplarda hemde çok daha farklı kültürlerin duvar resimlerinde veya yazılarında anlatılıyor.

Sitelerde Paylaş

zaten olay orda karıncalar ne şekilde anlaşıyorsa hz. Süleymana da karıncaların anlaştıkları dil öğretiliyor yoksa burda karıncaların insan gibi oturup konuştuklarından bahsedilmiyor :)

dediğim şu benim inanırsınız inanmazsınız ancak inanmıyorum diyene birşey demem vay sen nasıl inanmazsın diye boğazına yapışacak değilim ama eğerki inananılacaksa bu şekilde inanılmalı çünki sadece kuranda geçmiyor bu tür anlatımlar hem diğer kutsal kitaplarda hemde çok daha farklı kültürlerin duvar resimlerinde veya yazılarında anlatılıyor.

Ben de diyorum ki, internet elinizin altında, karıncaların birbirleri ile olan muhabbetini öğrenmek işten bile değil.

Ben biliyorum, ama Sizi burada aydınlatmaya hiç niyetim yok. Kendiniz öğreniniz. :D

Süleymanın onları o şekilde anlaması imkansız.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peygamberin bir el işaretiyle Ay'ı ortadan ikiye böldüğünü sanan biri olarak, Süleyman peygamberin karınca ile Lokman'ın da bitkilerle konuştuğuna ve daha nice söylenceye, olağanüstü olmalarına rağmen inanılabiliyor olmasını anlayabiliyorum.

Bu doğaüstü, kerametli anlatılara inanır, inanmazsınız; herkesin kendi bileceği iştir elbette... Mucizevi olayları tartışmasız, akıl süzgecinden geçirmeden kabul etmek iman etmenin de ön koşuludur zaten...

Buraya kadar hiçbir sorun yok.

İşin absürt olan kısmı ise; akıl ile açıklanamayan bu tansık efsanelere olan inançları, Kur'an dışındaki kutsal metinlerde de geçiyor diye tasdik ediyor ve imanımızı kuvvetlendirmek, pekiştirmek için kullanıyor oluşumuz. Nuh tufanı Sümer mitlerinde de geçiyor; demek ki gerçekten böyle bir şey yaşanmış. Zeus tasvirlerinde çamurlaşmış topraktan insan yapıyor; öyleyse eski insanlar da topraktan yaratıldığımızı biliyorlardı...

İslam öncesi inançlar ile İslam arasındaki benzerliklerden yola çıkarak, aynı Tanrı'ya -bizim Tanrımıza- işaret edildiği sonucuna ulaşmak, dinlerin geçmişten günümüze, ortak kaynaklardan evrilerek bugünlere kadar taşındığını düşünmekten daha kolay/kabul edilebilir geliyor zihinlere demek ki...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peygamberin bir el işaretiyle Ay'ı ortadan ikiye böldüğünü sanan biri olarak, Süleyman peygamberin karınca ile Lokman'ın da bitkilerle konuştuğuna ve daha nice söylenceye, olağanüstü olmalarına rağmen inanılabiliyor olmasını anlayabiliyorum.

Bu doğaüstü, kerametli anlatılara inanır, inanmazsınız; herkesin kendi bileceği iştir elbette... Mucizevi olayları tartışmasız, akıl süzgecinden geçirmeden kabul etmek iman etmenin de ön koşuludur zaten...

Buraya kadar hiçbir sorun yok.

İşin absürt olan kısmı ise; akıl ile açıklanamayan bu tansık efsanelere olan inançları, Kur'an dışındaki kutsal metinlerde de geçiyor diye tasdik ediyor ve imanımızı kuvvetlendirmek, pekiştirmek için kullanıyor oluşumuz. Nuh tufanı Sümer mitlerinde de geçiyor; demek ki gerçekten böyle bir şey yaşanmış. Zeus tasvirlerinde çamurlaşmış topraktan insan yapıyor; öyleyse eski insanlar da topraktan yaratıldığımızı biliyorlardı...

İslam öncesi inançlar ile İslam arasındaki benzerliklerden yola çıkarak, aynı Tanrı'ya -bizim Tanrımıza- işaret edildiği sonucuna ulaşmak, dinlerin geçmişten günümüze, ortak kaynaklardan evrilerek bugünlere kadar taşındığını düşünmekten daha kolay/kabul edilebilir geliyor zihinlere demek ki...

iyide bu söylediklerin zaten kuran ile örtüşüyor sadece 3 peygamber ve 3 kitap gönderilmedi binlerce peygamber gönderildi ve her peygamber Allah ve yaratılış ile alakalı insanları bilgilendirdi zaten işin özüde burda yatıyor.geçmişten geleceğe aynı tip anlatımlar bir şekilde değiştirilerekde olsa aktarılmış ve anlatınlar birbirleriyle uyumlu.

bakın az önce diğer bir konudada belirttim ben şunu söylüyorum eğerki kuranda bahsedilen Allah gerçekse o herşeye kadirdir ve istediği herşeyi yapar.kaldı ki konuşan bir papağını yaratmasına kimse birşey demiyorda aynı yaratıcının bir karıncayı konuşturmasına neden inanmıyorsunuz onu anlamıyorum.

ben Allaha inandım ve onun herşeyi yapacak gücü olduğuna iman ettim kuranı kerim bana zayen söylemese bile ben yaratıcının hayvanları konuşturabildiğini düşünebilirdim çünki zaten hali hazırda yarattığı böyle örnekler mevcut.

ancak mesele şu özellikle siz yanlış yerlerde yüzüyorsunuz tümden gelim yaparak kuranı anlayabiliriz onun için öncelikle yaratıcının ispatlanması gerekiyor ki bununda yolu bana göre deistlerinde iddialarından geçiyor aslında desitlerde yanılıyorlar ama sizinki çok daha büyük bir hata deistlerin haklılık payı tesdüflere inananlar için yüzde yüz doğru sizin mantığınızlada yola çıkılsa kesinlikle deistler siz ateistlere göre çok daha güçlü ve elle tutulur bir iddiada bulunuyorlar oda bigbang gibi patlamaların her zaman olacabileceği ve nasıl bir bigbangte bizler oluşmuşsak bir başka patlamada da bir yaratıcının oluşabileceği hele birde tesüdifi oluşlara inanıyorsanız ve bu görüşe karşı çıkıyorsanız kesinlikle kendinizle çelişiyor ve çok büyük bir mantık hatası yapıyorsunuz.

o yüzden aiteistleri bir türlü anlayamıyorum çok basit bir mantık üzerine düşünüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

papağanın konuşması ile karıncayı karşılaştırıp, bizim mantığımıza basit mi diyorsun? papağan konuşmuyor. daha doğrusu diğer papağanlarla iletişim kuruyor ama konuşarak değil. papağanın konuşması, muhabbet kuşunun evindeki zili taklit etmesi gibi. bunun şimdi karıncanın konuşması ile ne alakası var? folik asit kullanarak bilgi aktaran böceği konuşturup, bir de kuş ile kıyaslıyorsun. üzerine de mesajı herzamanki gibi tepeden bakarak bitiriyorsun. sende kendini olduğundan daha zeki zannetme gibi bir hastalık var.

14 milyar yılın nasıl bir zaman dilimi olabildiğini tahayyül edebilseydin, evrenin ve canlıların oluşmasını, maddenin geçirdiği evrimi belki biraz anlardın.

Sitelerde Paylaş

papağanın konuşması ile karıncayı karşılaştırıp, bizim mantığımıza basit mi diyorsun? papağan konuşmuyor. daha doğrusu diğer papağanlarla iletişim kuruyor ama konuşarak değil. papağanın konuşması, muhabbet kuşunun evindeki zili taklit etmesi gibi. bunun şimdi karıncanın konuşması ile ne alakası var? folik asit kullanarak bilgi aktaran böceği konuşturup, bir de kuş ile kıyaslıyorsun. üzerine de mesajı herzamanki gibi tepeden bakarak bitiriyorsun. sende kendini olduğundan daha zeki zannetme gibi bir hastalık var.

14 milyar yılın nasıl bir zaman dilimi olabildiğini tahayyül edebilseydin, evrenin ve canlıların oluşmasını, maddenin geçirdiği evrimi belki biraz anlardın.

14 milyarı tahayyül ediyorumda sonsuzluğun yanında 14 milyarın hiç bir değeri olmadığını söylüyorum hatta daha bilmiyoruz birde bu bigbangi başlatan enerji parçacıklarının yanıp sönmesi saniyelik bir olaysa o zaman sen gelde işin işinden çık düşünsene sonsuzluğun içinde saniyede bir belkide milyarlarca enerji parçacığının yanıp söndüklerini heleki birde böyle bir durum söz konusuysa bu şu demektir sonsuzluk gibi bir zamanda rakamlarla dahi telafuz edemeyeceğimiz oranda bigbang gibi büyüklü küçüklü patlamalar olur demektir.hah işte o zaman 14 milyar yıl gibi bir süre çok uzun demektir ve 14 milyar yıl boyunca bu evrenin başına birşey gelmemiş olmasıda çok enteresan bir tesadüftür :)

aslında bak dikkat edersen olay nerelere kadar gidiyor düşünsene bir anda saniyede yanıp sönen bir enerji parçası bigbangi patlatıyor ve ortaya 14 milyar yıllık gibi bir zaman dilimi çıkıyor ama geri planda enerji parçacıkları saniyelik yanıp sönmeye devam ediyor yani tesadüfte desen tanrıda desen tanrılarda desen dehşet bir bir olay gerçekten ürkütücü.

ama şunuda diyim bu olay tesadüf kelimesinin ipini tam olarak çeker ve gidişatta onu gösteriyor.

papağan meselesine gelince öyle yada böyle insan gibi kelimeleri tekrar eden ve konuşablen bir hayvan varmı var hatta çok daha eskilerde yarım yamalak hatırlıyorum çiçekler üzerindede bir takım deneyler yapmıişlardı elektrik sinyalleriyle bazı çalışmalar vardı ama çok uzun zaman geçti üzerinden kaldı ki sadece karıncada değil hudhud kuşuylada konuşması oluyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...