Jump to content

Maymuna benzeyen insanlar fazlaca Neandertal geni taşıyor olabilir mi?

Recommended Posts

Türk Ateist seni rezil kepaze etmiş hala konuşuyorsun. Adamı engellediğin için yazısını görmediysen ben alt tarafa ekleyeyim de tekrar oku.

..................

Boşver onu..!

Sana ne dedim ben?

''Yılların forumcusuyum ve ne yazdığımı çok iyi biliyorum..''

Sen birkaç cümle kuramadın bana..Tek bir kaynak kitap/makale sunamadın bana..Başka bir üyenin uyduruk yazısını önüme koyuyorsun..Sonra da rezil kepaze olduğumu söylüyorsun..

Sana kızmıyorum..Bu forumda kimse kimseyi rezil kepaze etmek için de yazmıyor..

Sana iki BİLİMSEL kitaptan alıntı yaptım ama birşey anlamadın..Çünkü ANLAMAK İSTEMİYORSUN..!

Bak şimdi..

Neandertal homo sapiensle karıştıysa,Neandertal bizim neyimiz olur?

En son yok olan homo türü hangisi?

Bunları hiç düşündün mü?

Ben ''bizim atamız Neandertal'' demiyorum..''Bizim bir atamız var'' demiyorum..Sana alıntı yaptığım kitaplar da böyle demiyor..

Bizim bir atamız yok,atalarımız var..Bu cümleyi anladıysan,ne demek istediğimi de anlarsın..

Sen topraktan homo sapiens olarak çıkmadın..200.000 yıldır süren bir sürecin sonunda sen oluştun..Bu sürecin içine bir sürü homo sapiens ırkı ve homo neandertal insan türü karıştı..

Kimisi ''insanın atası balık'' der mesela..Böyle birşey yok..İnsanın atası balık değildir ama insanı oluşturan atalarımızdan biri de balıktır..Tek bir türü,tek bir ırkı öne çıkarmak yanlıştır..

İki kaynak yetmedi sana..Bir tane daha..Bu da yetmezse,konuya bir daha mesaj yazmam artık..

Kitap şu;https://www.sanatkitabevi.com.tr/tr/?sku=7529

Sayfa 34'te bir kafatası çizimi var..Kafatasının içinde ŞEMPANZE yazıyor..Bu kafatasının dışına doğru bir çizim daha var ve arada PİTEKANTROP yazıyor..Bu kafatasının dışına doğru bir çizim daha var ve arada NEANDERTAL yazıyor..Bu kafatasının dışına doğru bir çizim daha var ve arada BUGÜNKÜ İNSAN yazıyor..

Bunun açıklamasını sana bırakıyorum..

Geçtik..

Sayfa 59..

Homo Galilensis,Homo sapiens ile Pitekantrop arasında mutavassıt olan ve merkezi Avrupa ile cenubi Afrika'ya yayılmış bulunan Neandertal ırkınının hususiyetlerini göstermektedir..

Şöyle bir dipnotta yazıyor altta..Pitekantrop,insanla maymun arasındaki mahluk..

Sayfa 34'deki çizimde insan ile pitekantrop arasında Neandertal'in olduğunu gördük..Şimdi de Homo Galilensis'in Neandertal özelliklerini gösterdiğini okuduk..Şimdi bir safya daha çeviriyoruz..

Sayfa 60..

Şimdiye kadar şarkta yapılan hafriyata göre en eski insan Homo Galilensis'tir..

Anladın mı?

Pitekantrop,java adamı denilen homo erectus oluyor..

Şimdi bu adam niye homo erectusun en eski insan olduğunu söylemiyor da,homo neandertali insanla homo erectus arasına koyuyor veya homo neandertalin özelliklerini gösteren homo galilensisi en eski insan olarak belirtiyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sn.Sapiens;yılların forumcusuyum.. :)

Haliyle bir mesaj yazdığımda,yazdığım her cümleye bir itiraz gelebileceğini tahmin edebilirim..

Bir önceki mesajımı yazarken de bunu unutmadım,unutmam..Kaynaksız/delilsiz hiçbirşey yazmam..Kaynaklara da önem veririm..

Şimdi,materyalistlerce yazılmış bir kitaptan alıntı yapacağım..

''Oysa ''akıllı insan''doğrudan doğruya,Erken Paleolitik dönemin Neandertal insanından gelmektedir..''

Kitap şu;

http://www.idefix.com/kitap/ilkcag-tarihi-1-ortadogu-uzakdogu-eski-yunan-v-diakov/tanim.asp?sid=CZZ03JTOJT4TIX1G7GXP

Sayfa sayısı 26..

Bu delilsiz ve bilimsel olmayan bir iddia. Neandertal insanın homo sapiense evrilmesi vuku bulmuş olamaz. Bu evrimsel bir mekanizma değil. Evrimde bir tür diğer bir türe dönüşerek yok olmaz. Neandertal insan direkt atamız değil. Bizimle birlikte bir başka atadan kaynak alan bir insan türü olması daha olası.

Evrim linear bir süreç değildir.

Sitelerde Paylaş

İki kaynak yetmedi sana..Bir tane daha..Bu da yetmezse,konuya bir daha mesaj yazmam artık..

Kitap şu;https://www.sanatkit...tr/tr/?sku=7529

Sayfa 34'te bir kafatası çizimi var..Kafatasının içinde ŞEMPANZE yazıyor..Bu kafatasının dışına doğru bir çizim daha var ve arada PİTEKANTROP yazıyor..Bu kafatasının dışına doğru bir çizim daha var ve arada NEANDERTAL yazıyor..Bu kafatasının dışına doğru bir çizim daha var ve arada BUGÜNKÜ İNSAN yazıyor..

Bunun açıklamasını sana bırakıyorum..

Geçtik..

Sayfa 59..

Homo Galilensis,Homo sapiens ile Pitekantrop arasında mutavassıt olan ve merkezi Avrupa ile cenubi Afrika'ya yayılmış bulunan Neandertal ırkınının hususiyetlerini göstermektedir..

Bu kitap tam bir zırva.. Türk tarihi ile insanlığın oluşumu karıştırılıyor. Dili de Arapça.. Yayın yılı 1937.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...