Jump to content

deve sidiği ve deve bokunun faydaları

Recommended Posts

Tanah elbette iyi iş çıkarıyor. Bilim mukayese ederek eski dilde, yani karşılaştırarak sınıflandırır ve her şeyi yerli yerine koyar. Bilimin yöntemi böyle... Karşılaştırmadan bilim olmaz. Kimya mı, elementleri karşılaştıracaksın, şunlar metal, şunlar değil diyeceksin. Fizik mi, nesneleri karşılaştıracaksın, şunlar saydam, şunlar değil, şunlar iletken şunlar değil gibi... Biyoloji mi, türleri karşılaştıracaksın, şunlar bitki, şunlar hayvan gibi... Din mi, karşılaştıracaksın, şu şundan şunu çalmış, çalmayı bile düzgün becerememiş geri zekalılar diyeceksin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

16 hours ago, malta erigi said:

Tanah'ın bu arastirmalarını "bos işlerle uğraşmak" olarak gorenler, Turan Dursun'un kitapları hakkında da aynı şekilde mi düşünüyor? Yeniceri53 ilk degil. Bayağı ve sevimsiz bir velet vardı, defoldu gitti. O da, kendisinin en ufak katkısı veya bilgi birikimi olmamasına karşın, Tanah'in arastirmalarina gereksiz diyordu.

Kuran uydurmadır ancak tevrat hikayeleri gercektir dendiğini nereden çıkartıyorsunuz ki? Evet, hepsi zirvadir ancak bu kitaplar o olayları olmuş gibi anlatır. Mecaz falan değil. Onlarin inancına gore deniz gercekten ikye ayrılmış ve israiloğulları ortadan yürüyerek geçmiştir.

Bu Olayları o zaman biriside görmüş! Kim görmüş? Onu soruyorum.Ve diyorumki bu Olaylar olmamış Yazıcı denilen İsrail sofileri tarafından uy du rul muş!

Sitelerde Paylaş
16 hours ago, Tanah said:

Ben Tevrat'ın içerdği saçmalıkları bilmiyor muyum sanıyorsun? Birinci olarak benim işim bu ben karşılaştırmalı dinler tarihi uzmanıyım.Görevim bu metinleri  karşılıklı analize tabii tutmak. 2. olarak İslam'ın temelinin Yahudilik'e ve Hristiyanlık'a hatta bunlara bile değil apokrif ve kullanımdışı metinlere dayalı olduğunu göstermek ateistlerin yapabileceği en muhteşem iştir insanlara islam'ın bir yalan olduğunu bu şekilde kanıtlayabilirseniz ki benim amacım da bu diğer dinler için de zaten şimdiye kadar Avrupada yapılmış bu sorgulamayı zaten yaparlar.

Son olarak bugün birçok ateist bilim insanı teolojiyle ilgileniyor Türkiye'de yok denebilir Sevan Nişanyan'ın araştırmalarını saymazsak ama Batı'da bu çok fazla ve bence insanlığa teoloji konusunda en tarafsız bilgiyi sunacak olan biz ateistleriz çünkü olaya masal katmıyoruz bilimin yöntemini uyguluyoruz.

Teolojide Bilim olmaz. Çünkü Bilim müsbettir Objektifdir.Teoloji tam tersi.Torada böyle yazıyor ama Kuranda farklı diyerek hiç bir sonuca varamazsınız. Onu zaten Hahamlar asöylüyorlar.

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, democrossian said:

Sen anlaya anlaya bunu anladıysan hiç bir bok anlamamışsın. Sen git kumda oyna. Kumdan kale yap, dalga yıkınca bir daha yap. 

Sen çokmu güzel anlıyorsun.Tutturmuşsun bir Tasavvuftan nefret ederim lafını.Sanada tavsiyem git Yahudi ol!Ağlama duvarının karşısına geç ve orada zırla dur!

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, democrossian said:

Tanah elbette iyi iş çıkarıyor. Bilim mukayese ederek eski dilde, yani karşılaştırarak sınıflandırır ve her şeyi yerli yerine koyar. Bilimin yöntemi böyle... Karşılaştırmadan bilim olmaz. Kimya mı, elementleri karşılaştıracaksın, şunlar metal, şunlar değil diyeceksin. Fizik mi, nesneleri karşılaştıracaksın, şunlar saydam, şunlar değil, şunlar iletken şunlar değil gibi... Biyoloji mi, türleri karşılaştıracaksın, şunlar bitki, şunlar hayvan gibi... Din mi, karşılaştıracaksın, şu şundan şunu çalmış, çalmayı bile düzgün becerememiş geri zekalılar diyeceksin.

Zırvalama Teolojinin bilimle ne alakası var?!Deniz ikiye ayrıldı der din ! Bilim İkiye ayrılmaz der,Odun yılan oldu der İki deniz arasında ara kesit var der teoloji ama Bilim yoktur olmaz der!Teolojinin bilimle alakası yokki.Bilimsel metod uygulayacaksın?  Tevratla Kuran karşılaştırmasında bilimsellik yoktur.İki dinin hangisi doğru! Yapılan budur.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Teolojide Bilim olmaz. Çünkü Bilim müsbettir Objektifdir.Teoloji tam tersi.Torada böyle yazıyor ama Kuranda farklı diyerek hiç bir sonuca varamazsınız. Onu zaten Hahamlar asöylüyorlar.

Ne alakası var teoloji bilimsel yöntemle analiz edilebilir tarih de .Yorum katmaz ve sonuçları ortaya koyarsınız .

Sitelerde Paylaş

:D Ya hani var ya, sana halalarının teyzelerinin amcalarının dayılarının diye ayrı ayrı tek tek saydığı kızlarını, sana kendini mehisrsiz sunan kadınları sana mahsus olarak helal kıldık diyen kepaze Kuran pasajı...

Burada ne metafor yapmış bu deriiiin mutasavvıflar? Bunu da bir açıklasana! Zeyd karısını boşadı seni evlendirdik ne demek bu tasavvuf teranesinde? :D Şöyle ama iyi bir açıklama olsun. "Zeyd aslında zeytin, muho sabah bir bakmış kahvaltıda zeytin yok. Laaan demiş yine mi hurmaylan kahvaltı yapacaz! Kız Ayşe, boşsun kız, git anayın evine ben Zeynebi alacam geçen onlara gittiydim zeytin yedim bir güzel, yine canım çekti demiş" tarzı olmasın! :lol:

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, democrossian said:

:D Bu şuna benzedi:

-"Allah muhammedine karı ayarlamakla, karılarını nasıl sıraya koyacağı sorununu halletmekle uğraşmış."

-"Ha yani allah var. Muhammet de yaşadı. Eee hani siz allah yok, Muhammet de yaşamadı diyodunuz nooldu?"

:lol:

Ona inanan kim. Muhammed yaşamadıSen o kadarını bil .Daha ilerisini ayetin anlamını senin aklın kavrayamaz!

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, yeniçeri53 yazdı:

Tarihte olmuş bir olay vardır.Teolojide yoktur. Ne Şahıslar nede olaylar yoktur.O zaman Bilimsellik dediğiniz şeyde olamaz.

Ya sen hakkaten anlayacak gibi değilsin biz o olaylar oldu demiyoruz bu metinlerin birbirine atıf yaptığını biliyoruz sonra gelen önce geleneatıf yapıyor ve biz bu metinlerdeki hikayeleri karşılaştırıyoruz ve karşımıza aşırmalar,yanlış alıntılar v.b çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

Bu mutasavvıfların saçma sapan zırvalarla beyni sulanıyor. Şuna elli kere anlat, bir bok anlayabilirse şapkayı göğe at. Ben bununla uğraşamam. Bunların zırvalarından var ya, daral gelir benim içime, Celalettinin filan masallarını kesinlikle okumam. Neymiş diye bir okuyacak olsam içime daral geliyor. Saçma sapan zırvalar. Ya nerde bir Lafonten, nerde bir Celalettin...

Ben doğudan bir halt çıktığını hiç görmedim. El alem panteizmi bulur, bizimkiler alır bunu tasavvuf zırvasına dönüştürür yok allah benim yok allah ayağımın altında diye ipe sapa gelmez saçmalıklara dönüştürürler. Yahu nerde Spinoza panteizmi, nerde bu saçma sapan tasavvuf zırvaları! Yok yani, beyin yok! Ha yani panteizm diye allahı ayağının altına alacaksın! Yetmez, allahı helaya da sıç... Kötü kötü konuştururlar insanı yahu... Hayır tamam allah diye bir şey yok da, bu bu şekilde mi anlatılır yahu!

Sitelerde Paylaş

:D Ya hani var ya, sana halalarının teyzelerinin amcalarının dayılarının diye ayrı ayrı tek tek saydığı kızlarını, sana kendini mehisrsiz sunan kadınları sana mahsus olarak helal kıldık diyen kepaze Kuran pasajı...

Burada ne metafor yapmış bu deriiiin mutasavvıflar? Bunu da bir açıklasana! Zeyd karısını boşadı seni evlendirdik ne demek bu tasavvuf teranesinde? :D Şöyle ama iyi bir açıklama olsun. "Zeyd aslında zeytin, muho sabah bir bakmış kahvaltıda zeytin yok. Laaan demiş yine mi hurmaylan kahvaltı yapacaz! Kız Ayşe, boşsun kız, git anayın evine ben Zeynebi alacam geçen onlara gittiydim zeytin yedim bir güzel, yine canım çekti demiş" tarzı olmasın! :lol:

Tasavvufu Müslümanlar çıkarmadı.Tasavvuf Çindede,İrandada Türk alemindede İsraildede var.Davutun Subayının karısını becermesine ne dersin? Ama Kabala bunu o şekilde açıklamaz.Ergenekona ne dersin?Ha doğru Türkler demir daı eritip ortaya çıktılar.Öyle ya Yada Tamamen uyduruk bir hikaye!

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Tanah said:

Ya sen hakkaten anlayacak gibi değilsin biz o olaylar oldu demiyoruz bu metinlerin birbirine atıf yaptığını biliyoruz sonra gelen önce geleneatıf yapıyor ve biz bu metinlerdeki hikayeleri karşılaştırıyoruz ve karşımıza aşırmalar,yanlış alıntılar v.b çıkıyor.

Teolojide zaman ve mekan kavramı olamazki?:))İsayı yaşamış bir insan kabul edersen .Kuranda yazılı Ölmedi Ona benzeyen biri öldü sözünü anlayamazsın.Ama İsa şayet Orada Aşk olarak sembolleştirilmişse; Bunu anlayan Arap sofisi Aşk ölmez diyor! Pekiyi bunun Bilimsellikle ne alakası varki? Bu Olsa olsa Ya Edebiyata yada Psikolojiye girerki Bilimsel olamazlar.

Sitelerde Paylaş

Bu mutasavvıfların saçma sapan zırvalarla beyni sulanıyor. Şuna elli kere anlat, bir bok anlayabilirse şapkayı göğe at. Ben bununla uğraşamam. Bunların zırvalarından var ya, daral gelir benim içime, Celalettinin filan masallarını kesinlikle okumam. Neymiş diye bir okuyacak olsam içime daral geliyor. Saçma sapan zırvalar. Ya nerde bir Lafonten, nerde bir Celalettin...

Ben doğudan bir halt çıktığını hiç görmedim. El alem panteizmi bulur, bizimkiler alır bunu tasavvuf zırvasına dönüştürür yok allah benim yok allah ayağımın altında diye ipe sapa gelmez saçmalıklara dönüştürürler. Yahu nerde Spinoza panteizmi, nerde bu saçma sapan tasavvuf zırvaları! Yok yani, beyin yok! Ha yani panteizm diye allahı ayağının altına alacaksın! Yetmez, allahı helaya da sıç... Kötü kötü konuştururlar insanı yahu... Hayır tamam allah diye bir şey yok da, bu bu şekilde mi anlatılır yahu!

Panteizim bir buluş falan değildir. Saçmaladıkça saçmalıyorsun.Allah ayağımın altında lafınıda sen anlayamazsın.Çünkü seninde O adamı idam eden yobazdan Zekaca hiç bir farkın yok!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...