Jump to content

Osmaniye okullarında rte şarkısı

Recommended Posts

Haber ne kadar doğru bilemiyorum. Sadece sözcü gazetesinde görebildim. Bu kadar büyük bir rezalet neden sadece bir tane gazetede yer alsın?

Okullarda Recep Tayyip Erdoğan şarkısı
  • Nisan 22, 2016
Osmaniye'nin Kadirli ilçesindeki tüm okullarda “Recep Tayyip Erdoğan” şarkısı çalınmaya başlandı.
osmaniye.jpg

Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığın birlikte organize ettiği program kapsamında, öğrencilere Recep Tayyip Erdoğan şarkısı söyletiliyor.

Deniz AYHAN / ANKARA

Bu şarkılardan ve öğrencilerin görüntülerinden hazırlanan klip, CD’ye çekilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilecek. Erdoğan Kadirli’de 30 Mayıs günü yapılacak olan açık hava sergisine de davet edilecek.

İlçe genelindeki tüm öğrencilerin katıldığı klip çalışması için pilot okullar belirlendi. Okullarda çalınan şarkıda “Rekor kıracağız biz/Duysun bütün cihan/ Özel davetlimizsiniz Recep Tayyip Erdoğan” sözleri geçiyor, öğrenciler de bu şarkıya eşlik ediyor. Bazı veliler uygulamaya, ‘Okullara da siyaset karışıyor’ diyerek tepki gösterirken, bazıları da çocuklarının bu programa katılmaması için imza verdiklerini belirttiler.

GUINESS İÇİN YARIŞACAK

Kadirli İlçesi’nde ayrıca 28 bin öğrencinin katılımı ile ‘en büyük açık hava sergisi’ de düzenlenecek. 40 kilometrelik alanda düzenlenecek olşan sergide Guinness Rekorlar Kitabı için temsilciler de hazır bulunacak.

tarihinde Türk Torunu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ulusalcılar gurur duyun hükümetinizle.

Torun senin benimle bir dövüseşin mi var? E, çok istiyorsan gel bi güreşelim.

Oğlum o mendeburu bize etiketlemeyi bırak. Biz PKK ve Fetö'ye karşı savaşı destekliyoruz. Açılım başladığı andan itibaren açılımın karşısına dikildik. Akiller bir şehre gittiğinde TGB'liler onları protesto etti. E, adamlar bugün açılımı terk etti, PKK ile savaşın önünü açtı. Ne yapalım? Açılım geri mi gelsin diyelim?

Sen MHP'ye pek sıcak değilsin galiba. Seni temsil ettiğini düşündüğün bir siyasi parti, grup, çevre var mı? Onlar ne diyor PKK ile savaşmak konusunda? Herhangi bir siyasi akım sana yumuyorsa, tek başına doğruyu ve gerçeği temsil ettiğine inanıyorsan, kusura bakma sende bir sorun vardır.

Biz bu ortaçağ zebanilerinin anti maddesiyiz. PKK ile savaş dışında hiçbir ortak yönümüz yok. Bu ortak bakış da dönemseldir. Bir süre sonra bu döküntüler yine PKK ile ortaklaşma yolları arayacaktır.

Sitelerde Paylaş

siyasi bir çözüm gerekli. sadece askeri müdahale ile hem insan kaybetmeye hem de fakir kalmaya devam edeceğiz. imkansız değil. İngiltere nasıl kuzey İrlanda'yı bırakmadan çözdüyse, İspanya nasıl bölünmeden ETA'yı bitirdiyse, bu iş de çözülür. bu adamlar yapamaz, sorun orada... gerçekten sorunu çözmek isteyen ve kafası çalışan bir iktidar, hiç bir büyük taviz vermeden bu sorunu çözer. nasıl emin olabiliyorum? çünkü yapılmışı var. ayrılıkçı bir grubun terör eylemlerine başvurması ilk defa Türkiye'de olmuyor.

Sitelerde Paylaş

siyasi bir çözüm gerekli. sadece askeri müdahale ile hem insan kaybetmeye hem de fakir kalmaya devam edeceğiz. imkansız değil. İngiltere nasıl kuzey İrlanda'yı bırakmadan çözdüyse, İspanya nasıl bölünmeden ETA'yı bitirdiyse, bu iş de çözülür. bu adamlar yapamaz, sorun orada... gerçekten sorunu çözmek isteyen ve kafası çalışan bir iktidar, hiç bir büyük taviz vermeden bu sorunu çözer. nasıl emin olabiliyorum? çünkü yapılmışı var. ayrılıkçı bir grubun terör eylemlerine başvurması ilk defa Türkiye'de olmuyor.

Siyasi değil kültürel çözüm.

Türkiye tek resmi dil ve üniter devletten vazgeçemez. Bunu kof bir hamasetle söylemiyorum. Açıp haritaya bak. Türkiye etrafı parçalanmış ve sürekli olarak kanayan bir coğrafya ile çevrili bir ülke. Siyasi çözüm dediğinde, bu birden fazla resmi dil ve birden fazla millet demek. Bunun sonucu Anadolu'nun da Kafkasya, Ortadoğu ve Balkanlar gibi sürekli kendi içinde savaşması anlamına gelir. Hayal görmeyin. Çözüm diye anlatılan şey, Birbirimize düşman olmamız anlamına geliyor.

Her aklı başında olan Türk, hangi etnik kökenden olursa olsun Çocuklarının refah, huzur ve güvenliği için, Türkiye'nin kuruluş ilkelerinden kopmadan yaşamasını destekler.

Bu arada, İngiltere İrlanda'da dini kullanmıştır. Birleşik Krallığa bağlı kalan Kuzey Irlanda Protestandır. Irlanda adını alan güney ise Katolik. İngiltere din karşıtlığını kullanarak Kuzeyi elinde tutabildi. İrlanda'da Katolik ve Protestanlar kanlı şekilde birbiri ile savaşmıştır. Kuzey Irlanda ile Irlanda zaten birbirini sevmez. Demokrasi memokrasi hikaye yani kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Siyasi değil kültürel çözüm.

Türkiye tek resmi dil ve üniter devletten vazgeçemez. Bunu kof bir hamasetle söylemiyorum. Açıp haritaya bak. Türkiye etrafı parçalanmış ve sürekli olarak kanayan bir coğrafya ile çevrili bir ülke. Siyasi çözüm dediğinde, bu birden fazla resmi dil ve birden fazla millet demek. Bunun sonucu Anadolu'nun da Kafkasya, Ortadoğu ve Balkanlar gibi sürekli kendi içinde savaşması anlamına gelir. Hayal görmeyin. Çözüm diye anlatılan şey, Birbirimize düşman olmamız anlamına geliyor.

Her aklı başında olan Türk, hangi etnik kökenden olursa olsun Çocuklarının refah, huzur ve güvenliği için, Türkiye'nin kuruluş ilkelerinden kopmadan yaşamasını destekler.

Bu arada, İngiltere İrlanda'da dini kullanmıştır. Birleşik Krallığa bağlı kalan Kuzey Irlanda Protestandır. Irlanda adını alan güney ise Katolik. İngiltere din karşıtlığını kullanarak Kuzeyi elinde tutabildi. İrlanda'da Katolik ve Protestanlar kanlı şekilde birbiri ile savaşmıştır. Kuzey Irlanda ile Irlanda zaten birbirini sevmez. Demokrasi memokrasi hikaye yani kardeşim.

benim bahsettiğim de zaten toprak bütünlüğüne ters birşey değil. zaten birkaç defa farklı başlıklarda bölünmenin en kötü seçenek olduğunu yazdım. bundan herkes zarar görecektir.

kuzey İrlanda konusu o kadar basit değil. kuzeyde de çoğunluk katolik. kuzey ve Güney'in birbirinden nefret etmesi diye birşey olamaz. tam aksine bütün kavga Güneye dahil olmak için. senin bahsettiğin İngiltere destekli Protestanlar ve onların ne kadarı yerli, ne kadarı yerleştirme detaylı bilmiyorum.

bu arada "neymiş o zaman bu siyasi çözüm?" diye sorsan, inan ki bilmiyorum. ancak bu işlerin gerçek anlamda uzmanlarından bir komisyon oluşturulup çalışılsa, bir model bulunacaktır. birbirinden nefret edenler iki tarafta da hala azınlık. bu değişmedikçe umut var. yeter ki bu iş ehil insanlara verilsin.

Sitelerde Paylaş

Bu sorun bu gidişle asla çözülmez kardeşim. İster açılım yapın isterse de en sert askeri tedbirlere başvurun PKK terörü toplumun geneline müteessir cehalet ortadan kalkmadıkça asla yok olmayacaktır. Bölge halkı artık %90 PKK'yı destekler hale gelmişken siz ne çözümünden bahsediyorsunuz? Mesele bu noktaya kadar tırmandırılmadan önce belki bir çözüm var idi, Fakat gelinen bu noktada gelecekten umutlu olmak sadece bir hayal. Çatışmalar bölgede yerleşik kürtlerin nüfusu 30 milyona çıkana kadar böyle devam eder. Sonrasında da ülke bölünür gider. Adamların her biri yıllardır gözümüzün içine baka baka on sekiz tane çocuk yaparken buna seyirci kalanlar utansın. Artık bölünme kaçınılmazdır.

Sitelerde Paylaş

böyle devam etmesi de çok fena be abi ya, 1 gün bile olsa. hadi terörist zaten ölmeye gidiyor da, mecburiyetten gidip 3 aylık eğitimden sonra onların üstüne yollanan genç çocuklara yazık oluyor. kaybın ne kadar olduğu da belli değil. 18 yaşındayken tv öcalan için 30000 insanın katili diyordu, 36 yaşına geldim hala 30000 lafı dönüyor. üstelik 30000 ölü genç bile çok büyük kayıp. ufak bi adanın nüfusu olsa ülke kurar 30000 insan.

Sitelerde Paylaş

Torun senin benimle bir dövüseşin mi var? E, çok istiyorsan gel bi güreşelim.

Oğlum o mendeburu bize etiketlemeyi bırak. Biz PKK ve Fetö'ye karşı savaşı destekliyoruz. Açılım başladığı andan itibaren açılımın karşısına dikildik. Akiller bir şehre gittiğinde TGB'liler onları protesto etti. E, adamlar bugün açılımı terk etti, PKK ile savaşın önünü açtı. Ne yapalım? Açılım geri mi gelsin diyelim?

Sen MHP'ye pek sıcak değilsin galiba. Seni temsil ettiğini düşündüğün bir siyasi parti, grup, çevre var mı? Onlar ne diyor PKK ile savaşmak konusunda? Herhangi bir siyasi akım sana yumuyorsa, tek başına doğruyu ve gerçeği temsil ettiğine inanıyorsan, kusura bakma sende bir sorun vardır.

Biz bu ortaçağ zebanilerinin anti maddesiyiz. PKK ile savaş dışında hiçbir ortak yönümüz yok. Bu ortak bakış da dönemseldir. Bir süre sonra bu döküntüler yine PKK ile ortaklaşma yolları arayacaktır.

Katılıyorum.

Sitelerde Paylaş

böyle devam etmesi de çok fena be abi ya, 1 gün bile olsa. hadi terörist zaten ölmeye gidiyor da, mecburiyetten gidip 3 aylık eğitimden sonra onların üstüne yollanan genç çocuklara yazık oluyor. kaybın ne kadar olduğu da belli değil. 18 yaşındayken tv öcalan için 30000 insanın katili diyordu, 36 yaşına geldim hala 30000 lafı dönüyor. üstelik 30000 ölü genç bile çok büyük kayıp. ufak bi adanın nüfusu olsa ülke kurar 30000 insan.

Inan bana ben de tek kişinin ölmesine bile katlanamıyorum. Ama Türkiye akıllı davranıp ipleri eline almazsa daha en az üç kuşak savaşırız.

Ne yapılmalıdır? Bence şöyle

1- Türkiye tek millet olmaktan vazgeçemez. Türklük bir etnik kimlik adı değil, milletin adıdır. Her Türkiye vatandaşı yurttaş eşit haklara sahiptir. Türklük bu durumun hukuki ifadesidir. Bir dayatma içermez. Her vatandaş Türkçe öğrenmek zorundadır. Yerel diller üzerinde iletişim ve kültürel faaliyetler engellenemez ama bu diller resmi dil statüsüne gelemez. Devlet hizmetleri sadece Türkçe verilmelidir.

2- Türkiye topraklarında ikinci bir silahlı güce asla müsaade edilemez. Devlete karşı silahlı faaliyetlerin tamamı yok edilmelidir. Devletin resmi silahlı güçleri dışındaki her yapı gayrimeşrudur. Çözüm isteniyorsa, ilk adım PKK ve benzerlerinin derhal ve ebediyen yok edilmesi gerekir.

3- Casusluk faaliyetleri engellenmelidir. Medya başta olmak üzere, Türkiye birliğine karşı faaliyet yürüten bütün kışkırtıcı ve yıkıcı faaliyetler ezilmelidir. Boğaziçi Üniversitesinde PKK'nın kuruluşu etkinliklerle kutlandı. Bu fikir özgürlüğü kapsamında bir iş değildir. Hiçbir devlet böyle birşeye tahammül edemez. Okumuş sınıfların ihanete sürüklenmesine engel olmak şarttır. Bir devlet kendi topraklarında felsefeyi yönlendirmiyorsa, iktidarı kaybetmiştir.

4- Ülkenin ekonomik gücü devletin elindedir. Devlet bu gücü kullanırken adil olmak zorundadır. Işe alımlarda, yatırımlarda, ihale vs işlerde liyakat esas alınmalıdır. Kayırmacılık, partizanlık vatana ihanet kapsamına alınmalıdır. Devlet kadroları hemşericilik, cemaatçilik, mezhepçilik üzerinden doldurulamaz. Işe alımlar, mevki ve rütbeler yeteneğe, bilgi ve beceriye göre olmalıdır. Bu bir sistem işidir. Adaleti sağlayacak sistem kurulmalı, işleyiş sağlandıktan sonra aksi yöndeki bütün girişimler en sert şekilde cezalandırılmalıdır.

Sitelerde Paylaş

Doğuda savaşan güvenlik güçleri, zorunlu askerlik kapsamındaki askerler değildir. Ölenlere dikkat edin, özel harekat polisleri, subaylar ve uzman çavuşlardır. Yani aşağı yukarı hepsi profesyoneldir. Üç aylık eğitimle savaşa gönderme olayı artık geçmişte kaldı.

Sitelerde Paylaş

Ben hükümetin Türkiye Cumhuriyetini parçalamaya çalıştığına inanıyorum. Din, siyaset ve etnik köken kargaşası içerisine soktular ülkeyi resmen.

Açılım diyip pkk itini muhatap gördüler. Vatana ihanet suçundan mezara sokulması beklenen insanlar meydanlarda miting yapıyor.

Al sana kendi dilinde kanal, al sana kendi dilinde eğitim, gel bir de kendi dilinde siyasete katıl diyip Türkiye Cumhuriyeti meclisinde kendi diliyle yemin etmelerine müsade ettiler.

Bugün amerikada siyah beyaz kızıl ne ise başkan olur, ama hiçbiri çıkıp ben şuyum buyum diyemez, o ülkenin bayrağı altında sadece ben amerikan vatandaşıyım diyebilir. Bu ülkede milli iradeyi bitirdiler. Her gelen istediği şekilde kendi imparatorluğunu kuruyor. Yüce makama çıktıktan sonra ben nüslümanım, ben kürdüm, ben lazım, ben aleviyim gibi şeyler söylenilmemeli, ima edilmemeli. Ben Türkiye vatandaşıyım demeli, aksi vatana ihanet suçları kapsamına alınmalıdır..

Sitelerde Paylaş

"Devlet hizmetleri sadece Türkçe verilmelidir."

robespierre, bu dediğini ittihatçılar Hicaz'da yaptı, sonucu belli. yanlışta itiraz etmemek lazım. farklı bölgelerdeki etnik nüfusun yoğunluğuna göre farklı uygulamalar olabilir. en azından birkaç tercüman bulundurmak üniter devlete zarar verecek değil.

Sitelerde Paylaş

"Devlet hizmetleri sadece Türkçe verilmelidir."

robespierre, bu dediğini ittihatçılar Hicaz'da yaptı, sonucu belli. yanlışta itiraz etmemek lazım. farklı bölgelerdeki etnik nüfusun yoğunluğuna göre farklı uygulamalar olabilir. en azından birkaç tercüman bulundurmak üniter devlete zarar verecek değil.

Devlet oraya okul yapmış, öğretmen göndermiş. Sen okulları yıkıp öğretmenleri öldüreceksin sonra da anadilimde eğitim isterim, tercüman isterim diyeceksin. Kaçak elektrik yakıp 28 tane çocuk yapıp sonra da açım diye ağlayacak isterim de isterim diyeceksin.

Yok böyle bir dünya.

Bu düşmanca tutumu hiçbir devlet anlayışı tolere edemez. Kürtlere verdikçe daha fazlasını isterler. Sen elini uzatırsın kolunu koparıp götürürler.

Açılım denen şeyi silah depolamak için istismar etmeleri de bunun katmerli kanıtlarından biri. Artık hiçbir meşru talepleri kalmadı. İlkellikleri ve cehaletleri iyice su yüzüne çıktı.

Sitelerde Paylaş

yazdıklarından anladığım, sen onları eşit yurttaşlığı bırak, azınlık olarak bile görmüyorsun. herkes istediğini düşünebilir elbette. birbirinizi öldürmeye devam edin o zaman. amiyane tabirle, bana giren-çıkan yok. insaniyet namına yorum yapıp, temennide bulunuyorum. sadece o kadar...

Sitelerde Paylaş

yazdıklarından anladığım, sen onları eşit yurttaşlığı bırak, azınlık olarak bile görmüyorsun. herkes istediğini düşünebilir elbette. birbirinizi öldürmeye devam edin o zaman. amiyane tabirle, bana giren-çıkan yok. insaniyet namına yorum yapıp, temennide bulunuyorum. sadece o kadar...

Uygarlığın asgari müştereklerini reddedenler, insan muamelesi görmeyi hak etmezler.

Mesele türk ya da kürt meselesi değildir, asıl mesele çağdaş değerleri benimsemektir.

Sitelerde Paylaş

Uygarlığın asgari müştereklerini reddedenler, insan muamelesi görmeyi hak etmezler.

Mesele türk ya da kürt meselesi değildir, asıl mesele çağdaş değerleri benimsemektir.

Mesela Konya'daki insanlar,çağdaş değerleri benimsemişler mi acaba?

Bunu her zaman duyuyorum/okuyorum..Kürtler şöyle böyle filan..Tamam da batıdaki insan nasıl?

100 yıldır kürtler kötüleniyor ve sonuçta gelinen noktayı her akşam haberlerde izliyoruz..Demek ki bu kötüleme işi,iş değil..

Sitelerde Paylaş

Mesela Konya'daki insanlar,çağdaş değerleri benimsemişler mi acaba?

Bunu her zaman duyuyorum/okuyorum..Kürtler şöyle böyle filan..Tamam da batıdaki insan nasıl?

100 yıldır kürtler kötüleniyor ve sonuçta gelinen noktayı her akşam haberlerde izliyoruz..Demek ki bu kötüleme işi,iş değil..

Kötülük yaparsan elbette kötülenirsin. Ne yapacaktık yani Kürtlere madalya mı verecektik? Hem sonra sonuçta gelinen nokta neymiş? Adam gibi mücadele edildiği zaman işte neler oluyor görüyoruz. 5 binden fazla terörist hak ettikleri yere gönderildi. İşgal ettikleri bütün şehirler tek tek temizleniyor. Demek ki irade olunca sorun morun kalmıyormuş.

Sen Konya dersen ben de sana Tunceli derim. Onlar da kürt ama terörden uzak durmayı biliyorlar.

Demek ki neymiş: her işin başı uygar bir insan olmakmış.

Bunu senin gibi angutlara anlatamıyoruz, evet ama er ya da geç insanların gelmek zorunda oldukları nokta budur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...