Jump to content

Melekler gaybı nereden biliyorlardı?

Recommended Posts

Kuran'a göre geleceği Allah'tan başka kimse bilemez..

Ama durum öyle değil..

Melek'lerde biliyor..

BAKARA-30: Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben, yeryüzünde bir halife atayacağım." demişti de onlar şöyle konuşmuşlardı: "Orada bozgunculuk etmekte olan, kan döken birini mi atayacaksın? Oysaki bizler, seni hamd ile tespih ediyoruz; seni kutsayıp yüceltiyoruz." Allah şöyle dedi: "Şu bir gerçek ki ben, sizin bilmediklerinizi bilmekteyim.

Melekler geleceği nereden bilsin?

Ah Arap mitolojisi ah..

Sitelerde Paylaş

Cinlerden. Cinlerin de özgür iradesi varmış onlar da bozgunculuk yapmış diyorlar.

Cinler yaptı diye insanda mı yapacak?

Nereden biliyorlarmış?

O zaman Allah'a tam olarak güvenmiyorlar!

Yine bozuk mamül üretecek diye sitem ediyorlar!

Ve mitolojiye göre haklılar..

Sitelerde Paylaş

Bi kere Hayvana gayb tamamen kapalıdır. hayvana mazi ve istikbal tamamen kapalıdır.

İnsana ise mazi ve gelecek yani gayb nisbeten açıktır. o yüzden an içinde ki saadeti, yarını veya dünü düşübdüğü vakit (yanı gaybın açık kısmını) düşündüğü vakit mevcut saadeti huzura sıfır iner düşünceli olur sıkılır

Gerçek Gayb olan şey: Allahın saltanatıdır. (müminler gayba iman ederler) Zalimin eyvah mazlumun oh diyeceği günler o saltanat gaybdır. yoksa geleceği ön görmek gaybı, nisbeten herkes için açıktır..

Meleklerde Ot değil hayvan değil tabi geleceği ön görücekler

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bi kere Hayvana gayb tamamen kapalıdır. hayvana mazi ve istikbal tamamen kapalıdır.

İnsana ise mazi ve gelecek yani gayb nisbeten açıktır. o yüzden an içinde ki saadeti, yarını veya dünü düşübdüğü vakit (yanı gaybın açık kısmını) düşündüğü vakit mevcut saadeti huzura sıfır iner düşünceli olur sıkılır

Gerçek Gayb olan şey: Allahın saltanatıdır. (müminler gayba iman ederler) Zalimin eyvah mazlumun oh diyeceği günler o saltanat gaybdır. yoksa geleceği ön görmek gaybı, nisbeten herkes için açıktır..

NEML-65: De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah'tan başka kimse bilmez. Onlar ne zaman dirileceklerinin şuuruna varmıyorlar.

Sitelerde Paylaş

NEML-65: De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah'tan başka kimse bilmez. Onlar ne zaman dirileceklerinin şuuruna varmıyorlar.

Arapçada Gayb nedir? Gelecek mi sanıyorsun? :o:D.. gayb: Geleceğin bilinmeyen gizlenmiş kısımlardır.

Ğayb : Güneşin gözden kaybolmasına dağların ve yüksek tepelerin arkasına geçip gözükmemesine denir.[13] Bunun ğurub’dan farkı, ğayb’da güneş ışınları vardır; ğurub’da ise ışık ve aydınlık yok olmuştur. Buna göre varlığı ve mevcudiyeti tesirleri ile bilinip belli olmakla beraber kendisi görünmeyen şeylere ğayb denir.

Gayb: dünyada gizlenmiş görünmeyen zahir batın şeyler ve ahir Allahın saltanatıdır. anladın saygılar

Sitelerde Paylaş

Arapçada Gayb nedir? Gelecek mi sanıyorsun? :o:D.. gayb: Geleceğin bilinmeyen gizlenmiş kısımlardır.

Ğayb : Güneşin gözden kaybolmasına dağların ve yüksek tepelerin arkasına geçip gözükmemesine denir.[13] Bunun ğurubdan farkı, ğaybda güneş ışınları vardır; ğurubda ise ışık ve aydınlık yok olmuştur. Buna göre varlığı ve mevcudiyeti tesirleri ile bilinip belli olmakla beraber kendisi görünmeyen şeylere ğayb denir.

Gayb: dünyada gizlenmiş görünmeyen zahir batın şeyler ve ahir Allahın saltanatıdır. anladın saygılar

Dindoş; kurani baştan sona senin tekrar mealini yazarak burada paylaşmani istiyorum artık.Aaa artik bu benim hakkım. Herkesten farkli anlamlar sunuyorsun. Edip Yuksel gibisin.Onlar kurani anlamiyorlar, yanlış anlıyorlar; sadece ben anlıyorum diyorsun.Neyse;konuyla ilgili olarak; Burada Meleklerin gaybdan,gelecekten haber vermesi,geleceği bilmesi onlarin da bir nevi tanrısal ozelliği oldugunu gosteriyor.Muho çok fena saçmalamış burada.Tanrinin karizmasini çizmiş.Bunlarin arasinda en delikanlısı şeytandir; tanriya bile karşi geliyor,kimsin lan sen diyor.Seytan hem yurekli hem de delikanlıdır...

Sitelerde Paylaş

Ğayb : Güneşin gözden kaybolmasına dağların ve yüksek tepelerin arkasına geçip gözükmemesine denir.[13] Bunun ğurubdan farkı, ğaybda güneş ışınları vardır; ğurubda ise ışık ve aydınlık yok olmuştur. Buna göre varlığı ve mevcudiyeti tesirleri ile bilinip belli olmakla beraber kendisi görünmeyen şeylere ğayb denir.

O zaman gayb = karanlik madde

Gayb = atom

Gayb = kara delik

Gayb = manyetizma

Gayb = zaman

Gayb = ses

...

Sitelerde Paylaş

Dindoş; kurani baştan sona senin tekrar mealini yazarak burada paylaşmani istiyorum artık.Aaa artik bu benim hakkım. Herkesten farkli anlamlar sunuyorsun. Edip Yuksel gibisin.Onlar kurani anlamiyorlar, yanlış anlıyorlar; sadece ben anlıyorum diyorsun.Neyse;konuyla ilgili olarak; Burada Meleklerin gaybdan,gelecekten haber vermesi,geleceği bilmesi onlarin da bir nevi tanrısal ozelliği oldugunu gosteriyor.Muho çok fena saçmalamış burada.Tanrinin karizmasini çizmiş.Bunlarin arasinda en delikanlısı şeytandir; tanriya bile karşi geliyor,kimsin lan sen diyor.Seytan hem yurekli hem de delikanlıdır...

Melek herseyin yaraticisi olan allahi goruyor ve naptin aga sen diyor,

Bu melek delikanli olmaz mi ya? Muhammedin kalbini cikardilar temizlediler oyle gonderdiler de yine titredi adam. Daga sureti yansidi dag patladi, sen de bu varligin huzurunda naptin aga muhabbeti yapiyon. Yuru be melek...

Sitelerde Paylaş

O zaman gayb = karanlik madde

Gayb = atom

Gayb = kara delik

Gayb = manyetizma

Gayb = zaman

Gayb = ses

...

Hah hah aay :D Gayb mechul değildir. Gayb: İnsanların meleklerin cinlerin bilemeyceği zahir batın gizliliklerdir. ve Allahın saltanatıdır

malum olanda eskinden mechuldü. Gayb değildi. :D

Sitelerde Paylaş

Ayet: "Müminler gayba iman ederler" gayb gelecek değildir.

Kuranda Adgasu ahlam denilen şey ayrıdır. Rüya ayrıdır

Kuranda Rüya nedir bilir misin? Rüya gören kulun Lehv-i mahfuzdaki Programını Meleklerin çalıp Kula Göstermesidir. Melekler safi merhametten yaratıldıkları için kula acırlar. gösterirler bak böyle olucak sildir bunu yada bak ne güzel olucak diye müjdelerler

(rüyanın silinmesi için. rüya kimseye anlatılmaz asla. (anlatılırsa başına gelir.) 2 raket allah rızası için namaz kılınır ve dudaklarını getirmeden kalbinle dua edilir. "ya rabbi ben bir rüya gördüm hakkımda hayırlı değil gibi gözküyor sen bunu iptal et" der Allah derhal iptal eder.)

Melekler Allahın sadece Rahmet ismine mazhlardır. yani melekler Rahmetten yaratılmışlardır.

namazda "Esselamu aleyhküm ve rahmettullahu ve berakatühü" diyerek Meleklere Rahmet ve bereket bahşederiz.

Şimdi melekler safi merhametten yaratıldıkları için halifeliği kendilerini layık gördüleri o yüzden yeryüzünde kan dökecek birini mi yaratıcan dediler.

Allahta ben sizin bilmediklerinizi bilirim dedi. Çünkü meleklar Allahın celal sıfatını hiç bilmezler. çünkü melek sıkılmaz üzülmez bunaklmaz darlanmaz efkarlanmaz.

çünkü Allahın celal ismine mazhar değillerdir.

Adem İnsan Allahın bütün isimlerinin mazharıdır o yüzden yeryüzünde halife olmuştur anladın mı? :)

Sitelerde Paylaş

.Bunlarin arasinda en delikanlısı şeytandir; tanriya bile karşi geliyor,kimsin lan sen diyor.Seytan hem yurekli hem de delikanlıdır...

1- iblis "Allahım ne olur ölümü tadmak istemiyorum bana mühlet ver" diye ölümden korkmuştur.. :D

2-Allah kendi zatıyla secde emrini verecekte. O emre iblis muhalefet edecek mümkün değildir.

peki neden secde etmedi? Çünkü Allah secde emrini adem babanın lisanında vahy ile verdi. iblis iltibasa düştü onun için Allah ona "ey İblis (iltibasa düşen) diye hitap etti.

yani İblis adem babanın azğından gelen secde emri Allahın emri midir? yoksa ademin sözümüdür diye iltibasa düştü.

Allah "ona neden secde etmedin" diye sormadı "Allah bu sorunun cevabını istemiyor"

Seni secde etmeden ne alı koydu (kibrinden mi) İbliste soruya göre cevap vermek durumda olduğundan "evet allahım kibrinden. ben ateşten yaratıldım o topraktan dedi toprak ateşe secde etmesi caiz olmaz dedi

Allaha karşı bir kaziye kurdu onun için kovuldu..

halbuki iblis bunda da hatalıydı. çünkü toprak rahmetin mazharıdır ateş ise gadabın mazhardır

Allahın rahmeti heryeri kuşatmıştır. rahmet gadabda üstündür secde etmesi lazımdı.

Allah secde emrini eğer iç alemden vermiş olsaydı. Melekler ilk defa böyle bir hal geçirmiş olucaklardı. zira allah meleklere hitabını iç alemden değil dış alemden verir

Allah bir tek hazreti Muhammed ile iç aleminden konuşur.

ve hazreti Muhammede İnsandır. yani sadece insanla iç aleminde sessiz sözsüz bizsiz sizsiz konuşalar hitaplar vardır.

Mesela Allah insanın sırrına 40 yaşına geldiği zaman "Sıkılmıyor musun" der

o yüzden anne baba 40 geldiği zaman onlar "öfff" bile demeyin der ince işler bunlar kamon

Sitelerde Paylaş

Hah hah aay :D Gayb mechul değildir. Gayb: İnsanların meleklerin cinlerin bilemeyceği zahir batın gizliliklerdir. ve Allahın saltanatıdır

malum olanda eskinden mechuldü. Gayb değildi. :D

750 yilinda urettikleri en iyi eser olan kuran gibi kutsal bir yaziyi bile noktalama isaretleri olmadan yazan adamlarin bu kadar derin anlamlari olan bir edebiyati oldugunu mu soyluyorsun. Derin anlamlari dusunuyor ve konusuyorlardi ama yazamiyorlardi.

Bu adamlar nerede ise butun yoneticilerini oldurduler ve bok cukuruna attilar. Nerede ise hicbir sanatsal yapi,eser birakmadilar. Tek bildikleri kadin ve seks freud un 1000 yil sonra acikladigi gibi.

Bana 750 yilindan sonra gecirilen bir evrimin sonucu gibi geliyor.bu adamlarda bu derin edebiyatin varligini gosteren ispat var midir ?

Sitelerde Paylaş

1- iblis "Allahım ne olur ölümü tadmak istemiyorum bana mühlet ver" diye ölümden korkmuştur.. :D

2-Allah kendi zatıyla secde emrini verecekte. O emre iblis muhalefet edecek mümkün değildir.

peki neden secde etmedi? Çünkü Allah secde emrini adem babanın lisanında vahy ile verdi. iblis iltibasa düştü onun için Allah ona "ey İblis (iltibasa düşen) diye hitap etti.

yani İblis adem babanın azğından gelen secde emri Allahın emri midir? yoksa ademin sözümüdür diye iltibasa düştü.

Allah "ona neden secde etmedin" diye sormadı "Allah bu sorunun cevabını istemiyor"

Seni secde etmeden ne alı koydu (kibrinden mi) İbliste soruya göre cevap vermek durumda olduğundan "evet allahım kibrinden. ben ateşten yaratıldım o topraktan dedi toprak ateşe secde etmesi caiz olmaz dedi

Atesten yaratildi diyorsun ölmekten korktu diyorsun...

Gayb gurup malum vs diyosun saniyoruz ki fransizca gibi mecaz olmayan derin bir edebiyat var karsimizda.

Ateşten yaratilan bir varlik nasil ölür. Ölmek karbon temelli bir varligin beyin fonksiyonlarinin sona ermesi degil midir. Atesin sonmesi lazim olmesi biraz garip.

Bu arada ates hissedebiliyor mu ? Beyin yerine gecen bir organ var mi ? Aci cekiyor mu ? Edebiyat guzel de biraz da biyoloji alt yapisi lazim sizin metafizik dunyayi anlamak icin.

Atesten ses nasil cikar ? Ses midir baska bir sey midir ? Eger ses degilse bunu ilk olarak kim anladi ve yaziya doktu. Ademe ruyasinda ademin dilinde video gosterir gibi mi anlattilar bunu ? Yoksa ates citir citir ses cikariyordu da adem mimiklerinden mi anladi ?

tarihinde ayyaşgezer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atesten yaratildi diyorsun ölmekten korktu diyorsun...

Gayb gurup malum vs diyosun saniyoruz ki fransizca gibi mecaz olmayan derin bir edebiyat var karsimizda.

Ateşten yaratilan bir varlik nasil ölür. Ölmek karbon temelli bir varligin beyin fonksiyonlarinin sona ermesi degil midir. Atesin sonmesi lazim olmesi biraz garip.

Bu arada ates hissedebiliyor mu ? Beyin yerine gecen bir organ var mi ? Aci cekiyor mu ? Edebiyat guzel de biraz da biyoloji alt yapisi lazim sizin metafizik dunyayi anlamak icin.

Atesten ses nasil cikar ? Ses midir baska bir sey midir ? Eger ses degilse bunu ilk olarak kim anladi ve yaziya doktu. Ademe ruyasinda ademin dilinde video gosterir gibi mi anlattilar bunu ? Yoksa ates citir citir ses cikariyordu da adem mimiklerinden mi anladi ?

Sayın ayyaşgezer. Müteagalatınız :D yanlış. Zira insan topraktan yaratıldık bak bakayım bedeneni topraktan bir şey görüyor musun :D var mı toprak iblisine bedeninde ateş yok kapiş

Sitelerde Paylaş

Bir öngörüde bulunabilmek için, o konu hakkında bil ve tecrübe sahibi olmak gerekir.

Allah ile Melek'ler arasındaki diyalogda daha insan yaratılmadan önce geçiyor.

Ortada ne insan var ne de insanla ilgili bilgi,tecrübe var!

Hiçbir fikri olmayan birisi öngörüde bulunamaz,bulunsa bile saçmalar..

Ama burada melekler Allah'ın ne yaratacağını çok iyi biliyorlar..

Bu öngörü değil,geleceği bilmektir,

Bak öngörü değil,BİLMEK diyorum!

Sitelerde Paylaş

Sayın ayyaşgezer. Müteagalatınız :D yanlış. Zira insan topraktan yaratıldık bak bakayım bedeneni topraktan bir şey görüyor musun :D var mı toprak iblisine bedeninde ateş yok kapiş

Topraktan yaratildik diyen sizsiniz. Ben bilimin yolundan gitmeye calisiyorum.toprak tanimi nedir ? Cogalan bir bilesikten baslamazsa bu kadar atomu nasil bu duzende bir araya getirebilirsin... Silisyum, Arsenik uranyum vs var toprakta. Bilme gore yapi tasimiz karbon temelli organik bilesikler ki evrende en cok bulunan atomlardir. Karbon da en yilisik atomdur. Atomlar buyuk patlamadan sonra soguma surecinde hidrojen olarak olusuyor daha sonra yildizlarin merkezinde periyodik tabloyu dolduracak kadar cok atom olusuyor ve patlayarak evrene dagiliyorlar. Sonra is protein ve dna sarmalina gitti miydi al sana canli... yani toprakla heykel yapip ona ol demekten daha mumkun ve ispatlanabilir bir hikaye.

Sitelerde Paylaş

Bir öngörüde bulunabilmek için, o konu hakkında bil ve tecrübe sahibi olmak gerekir.

Allah ile Melek'ler arasındaki diyalogda daha insan yaratılmadan önce geçiyor.

Ortada ne insan var ne de insanla ilgili bilgi,tecrübe var!

Hiçbir fikri olmayan birisi öngörüde bulunamaz,bulunsa bile saçmalar..

Ama burada melekler Allah'ın ne yaratacağını çok iyi biliyorlar..

Bu öngörü değil,geleceği bilmektir,

Bak öngörü değil,BİLMEK diyorum!

Adem baba yaratılmadan önce yeryüzünde yaşayan hayvanlar vardı dünya yine aynı dünyaydı Vahşi kanunlar birbirini yeme üzerine kurulmuş kanunlar vardı. kamon

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...