Jump to content

gezegene demir yağması.

Recommended Posts

http://www.astrobio.net/topic/solar-system/meteoritescomets-and-asteroids/new-world-of-iron-rain/

Bir gezegene yada yıldıza buharlaşma ve sonası demir yağması imkansız olması gerekmektedir.

Ergime noktası:1538 °C

Kaynama noktası:2861 °C

Bir süper kütleli yıldızın ölüm fermanı olan demir füzyon sonucu üretildiğin de yıldız ölümü başlamış ve bu andan itibaren demir yıldızın merkezine çökmeye başlar füzyonu durdurarak kara delik yada pulsar oluşumuna neden olur.

Bir gezegenin(ki böyle bir gezegen olması bile imkansız bence) yüzeyinde demirin buharlaşması ve demir yağması için o gezegenin komple demir olması gerekir. Demir süper kütleli yıldızin içine çökmesi ve süper nova oluşturması ile diğer ağır elementlere dönüşür.

Bu konuda cevabı olan varmı ?

Yoksa bu araştırma bulgusu mu yanlış?

tarihinde ateistdusunce tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

http://www.astrobio.net/topic/solar-system/meteoritescomets-and-asteroids/new-world-of-iron-rain/

Bir gezegene yada yıldıza buharlaşma ve sonası demir yağması imkansız olması gerekmektedir.

Ergime noktası:1538 °C

Kaynama noktası:2861 °C

Bir süper kütleli yıldızın ölüm fermanı olan demir füzyon sonucu üretildiğin de yıldız ölümü başlamış ve bu andan itibaren demir yıldızın merkezine çökmeye başlar füzyonu durdurarak kara delik yada pulsar oluşumuna neden olur.

Bir gezegenin(ki böyle bir gezegen olması bile imkansız bence) yüzeyinde demirin buharlaşması ve demir yağması için o gezegenin komple demir olması gerekir. Demir süper kütleli yıldızin içine çökmesi ve süper nova oluşturması ile diğer ağır elementlere dönüşür.

Bu konuda cevabı olan varmı ?

Yoksa bu araştırma bulgusu mu yanlış?

Makaleyi dikkatle okursan bunun mümkün olduğunu da görürsün.

1,3 Jüpiter büyüklüğünde bir gezegen yıldızına yaklaşıyor ve kütlesinin yarını kaybediyor.

Sonra eski yörüngesine dönüyor ama yüzeyi hala sıcak..

Buna olmaz mı diyorsun yani?

Sitelerde Paylaş

Makaleyi dikkatle okursan bunun mümkün olduğunu da görürsün.

1,3 Jüpiter büyüklüğünde bir gezegen yıldızına yaklaşıyor ve kütlesinin yarını kaybediyor.

Sonra eski yörüngesine dönüyor ama yüzeyi hala sıcak..

Buna olmaz mı diyorsun yani?

böyle bir durumda bile demir yağması zor. Çekirdek harici bir durumun kalmaması gerekmezmi sayın hacı. Böyle bir durumun ortaya çıkması için şiddetli bir çarpışma gerekmektedir.ancak böyle bir çarpışmada dahi yüzeyi demir kalacak şekilde bir gezegen ortaya çıkması zor değil mi?
Sitelerde Paylaş

bu gibi şeylerin genelde yanıtı "allah için imkansız yoktur" olur. hiç bir fizik kuralına bağlı olmayan ve herşeye gücü yeten bir varlıktan bahsettiğinde, limit gökyüzüdür. salla sallayabildiğin kadar.

Benim gordugum 2 kere yaptin bunu, o yuzden yaziyorum. Bilim forumda Tanriya inananlarin ne dusundugu konusulmaz ki.

Sitelerde Paylaş

Benim gordugum 2 kere yaptin bunu, o yuzden yaziyorum. Bilim forumda Tanriya inananlarin ne dusundugu konusulmaz ki.

haklısın. şimdi okuyunca bana da tuhaf geldi. neden böyle birşey yazmışım hatırlamıyorum doğrusu. başka bir tartışmayı kafaya takmışsam demek...
Sitelerde Paylaş

böyle bir durumda bile demir yağması zor. Çekirdek harici bir durumun kalmaması gerekmezmi sayın hacı. Böyle bir durumun ortaya çıkması için şiddetli bir çarpışma gerekmektedir.ancak böyle bir çarpışmada dahi yüzeyi demir kalacak şekilde bir gezegen ortaya çıkması zor değil mi?

Yüzeyi yok olabilir çekirdeği kalır, çekirdeği de dünya kadarsa al sana demir bir gezegen.

Olmayacak bir şey değil.

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...