Jump to content

Ateistten milliyetçi olmaz iddiası

Recommended Posts

Hastir teneke kafa,,

Daha Turkun kelime anlamini bilmiyor ; olmayan beyniyle ahkam kesiyor.Embesil dana ! Piyasa boyle arabci ummetcilerle dolu.Ben bosuna demiyorum,kusura bakmasin kimse;genetik sonuclara gore ulkenin cogu Turk degil diye.Haaaa,kultur mu diyorsun. Zokarim senin kulturune.Kestirmeden gidelim. Turk olmadigina dair iddiaya varım.(genetik test-genomturkiye).Hangi milletlerle akraba oldugun ortaya cikiyor.

Istedigin herşeye.Ortasyali cikmicaksin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 150
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben de onu diyorum işte. Milliyetçiliğe, hadi daha net konuşalım Türk milliyetçiliğine bu kadar net şekilde düşman olan bir kişi, açıktan PKK'yı savunmasa hatta PKK'ya düşman bile olsa karanlık tarafa geçmiştir.

al sana milliyetçiliğin nasıl ötekileştirip düşmanlık yarattığının açık örneği. üstelik bu zeki ve ılımlısı, bir de kafası kırıkları düşünün.
Sitelerde Paylaş

Bir ateistten, bir sey haric, her bok olur. Bok kismini ayrica tartisabiliriz. Geriye milliyetcilik ondan cok daha imkansizi Türklük kalir. Bir ateist Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olabilir ama asla ve asla Türk olamaz. Türkün su veya bu sebeble sürekli hasiralti edilmis acilimi: "TEK Tanri'ya inanan kisi" demektir. TEK Tanri = TEK devlet, TEK millet, TEK bayrak, ve hatta TEK ümmet; bunlarda ayni seyin alt basliklaridir...

Türk, arkaik caglarin TEK Tanri'ya inanir olan kisilerce ve kisiler icin kullanilan tanimidir. Ateistin karsiti bugün icin teisttir, gecmiste ise Türk'tü. Türk milliyetcisi, buna en cokta Atatürk milliyetciligi dahildir, din ümmetcisidir. Din kelimeside TAN kelimesinden evrildigi icin Tengrici ümmetcilige hos geldiniz. Yahu siz ne bicim Türk'sünüz? Insan konustugu dili biraz arastirir.... Cok fazla ruhban elementler tasiyor oldugunu görebilirdiniz. Evden (Ev-Tengri), Okuldan (Okul-Tengri) Ateist birinden (Ateist-bir-Tengri)... Sizce neden Cin'den Britanya Adalarina, hatta tey Amerika'ya kadar her yerde arkaik Türk diline dair örneklere rastlaniyor? Avrupalilar, Amerikalilar ve Asyanin önemli bir bölümü bizden neden nefret ediyorlar sizce? Biz TEK Tanriciyiz! Onlar ise cok veya hic/yok tanricilar... Thats it!

""Dangozun biri çıkmış, "Ben Türküm", çünkü müslümanım ; ama siz Türk değilsiniz demiş.resmen bunu ima etmiş. "" Yaptığı da Tengrici ümmetçilikmiş... Hahhahahahahhahah....

Bıırakın lan şu, Ben türküm,yok rusum,çerkezim,lazım muhabbetlerini.İnsan olun ilkönce,insan...

Türk tarihini sevebilirsin. Ama öyle, ben türküm siz değilsiniz anlamını ima edersen, bitarafına genetik kazığı sokarım.

/ Alman Türkolog K. Müller, Türk“ kelimesinin Uygur metinlerinde güçlü-kuvvetli anlamına geldiğini ispatlamıştır. Ünlü Alman sanat tarihçisi A.V. Coq ile Türkolog W. Thomsen de bu teze katılmışlardır. Türk tarihi üzerinde çok değerli çalışmaları bulunan ünlü Macar âlimi Gyula Nemeth de „Türk“ kelimesinin „güçlü-kuvvetli“ demek olduğunu ispatlamıştır. /

Yeter ulan artık; tepemi attırdınız. Bundan sonra, her kim, "Ben Türküm, siz değilsiniz", yok Türkler Müslümandır", "elhamdulillah türküm"; "tenrigi ümmetçilik" ; gibi saçmalıkları söyleyen veya ima eden kişilerin bitarafına hem genetik sonuçları sokacam, hem de, ırk ile din kavramlarının tamamen birbirlerinden farklı kavramlar olduğunu ,kafasına vura vura sokacam...

Sitelerde Paylaş

al sana milliyetçiliğin nasıl ötekileştirip düşmanlık yarattığının açık örneği. üstelik bu zeki ve ılımlısı, bir de kafası kırıkları düşünün.

Ya arkadaşım, eleştirmeyecek miyiz? Bize eleştiri yasak mı? Ne ötekileştirmesi, ne düşmanlık yaratması?

Milliyetçiliğe böyle cepheden karşı çıkan bir insan ile zaten birbirimizden ayrılmış oluyoruz. Bunu dile getirince niye ötekileştirmiş olayım? Milliyetçiliğe karşı çıkan kişi ile zaten "öteki"yiz. Sen çok mu seviyorsun milliyetçileri? Ben bunu dile getirince mi sorun oluyor?

Milliyetçilik, yurtseverlik, vatanseverlik çok genel yaklaşımla ele alınırsa, aynı şeyi ifade eder. Üzerinde yaşadığın toprağa, aynı kültürü paylaştığın insanlara karşı aidiyet hissetmek, sorumluluk hissetmek. Bunun nesi kötü?

Ha, milliyetçilik eski efsanelere biraz fazla kafayı takmak, bu efsanelerin davasını gütmek, milleti biraz idealleştirmek ve kafasında oluşturduğu ideal tipe yakınlaştırmak gibi defoları olabilir. Olabilir ne yapayım yani? Yukarıda kıçından efsane uydurup "Türk; tek tanrıya inanan kişi demektir" diyen andavallı daha mı iyi?

Bütün ideolojiler biraz abartılmış ve idealleştirilmiş masallara dayanır. Vatanımız, çocuklarımızın geleceği böyle tehdit altında iken, varsın bazı milliyetçiler de Çin sarayını basan 40 yiğide özensin. Nedir yani? Bu mudur meselemiz?

Sitelerde Paylaş

eleştiri mi? milliyetçiliğe düşman olan karanlık tarafta diyorsun. bundan anladığım; ben karşı taraftayım, yani düşmanım. böyle değil mi?

benim kimseye düşmanlığım yok. milliyetçilik, komünizm, faşizm gibi totaliter rejimleri; insanlık onuru, hürriyeti ve mutluluğu için zararlı görüyorum.

"nationalist" ve "patriot" farklı sıfatlar.

Sitelerde Paylaş

Burda beyinsiz ibnelere gercekleri anlatiyoruz diye hakaret isitiyoruz. Ulan pic kurusu sen kim benim Türklügümü sorgulamak kim. Klavye follofosu. Git Perincek pezevengine sor, o sana anlatsin Türk neymis... Yok güzelmis, yok güclüymüs... Seyide su kadar büyükmüs... Bu salak tanimlarla koyunlukta devam edebilirsiniz. Sen ateistin gönlü olsun diye yalan mi söyleyecektik! Tremor üstükapali cakmis gitmis, dogrusu budur.

Sitelerde Paylaş

Burda beyinsiz ibnelere gercekleri anlatiyoruz diye hakaret isitiyoruz. Ulan pic kurusu sen kim benim Türklügümü sorgulamak kim. Klavye follofosu. Git Perincek pezevengine sor, o sana anlatsin Türk neymis... Yok güzelmis, yok güclüymüs... Seyide su kadar büyükmüs... Bu salak tanimlarla koyunlukta devam edebilirsiniz. Sen ateistin gönlü olsun diye yalan mi söyleyecektik! Tremor üstükapali cakmis gitmis, dogrusu budur.

Türklüğünü sorgulamak mı? Demek Türksün. Yani tek tanrıya mı inanıyorsun?

Canım nasıl beyin salatası istedi biliyor musun? Pardon ya, sen nerden bilecen mına kodumun beyinsizi. Ahhahahahaha!

Sitelerde Paylaş

eleştiri mi? milliyetçiliğe düşman olan karanlık tarafta diyorsun. bundan anladığım; ben karşı taraftayım, yani düşmanım. böyle değil mi?

benim kimseye düşmanlığım yok. milliyetçilik, komünizm, faşizm gibi totaliter rejimleri; insanlık onuru, hürriyeti ve mutluluğu için zararlı görüyorum.

"nationalist" ve "patriot" farklı sıfatlar.

Sen milliyetçileri nasıl görüyor ve değerlendiriyorsan, onlar da seni aynı şekilde görüp niteleme hakkına sahiptir. Meşruiyet senin tekelinde değil.

Nationalist ile Patriot farklı. Evet. Ben de milliyetçi ile yurtsever arasında fark olduğunu dile getirdim zaten. Ama mesele şu ki, Türklüğe karşı hayasızca bir saldırı var. Saldıran itler arada fark gözetmiyorlar. Hatta yurtseverlere karşı milliyetçilere olduğundan daha saldırganlık gösteriyorlar. Çünkü milliyetçiliğin sonuçta Turani halklar etnisitesine oturup etkisizleşeceğini biliyorlar. Oysa yurtseverlik emperyalist köpeklerin en büyük düşmanı. Kudurmuş gibi saldırıyorlar.

Seni ima etmiyorum, yanlış anlama. Durumu anlattım.

Sitelerde Paylaş

saldırı şuanda islamcı olmayan her kesim ve hayat tarzına karşı var. milliyetçiliğe özel bir durum değil. tam aksine milliyetçilik tüm iktidarlar tarafından kayrılıyor. sebebi de yeri geldiğinde etkili bir silah olarak kullanabilmeleri. işte bu yüzden dün milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen, bugün en büyük milliyetçi kesildi başımıza.

milliyetçiliğin geçmişi sabıkalarla dolu. oysa liberal, çevreci, hümanist sosyal demokrasilerin kuzey Avrupadaki durumları belli.

Sitelerde Paylaş

sana özelden mesaj gönderdim. burada ağzımı bozmak istemiyorum. Bu küfürlerinin hesabını sormak için.

özelden cevabını bekliyorum...

tarihinde impressivo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir ateistten, bir sey haric, her bok olur. Bok kismini ayrica tartisabiliriz. Geriye milliyetcilik ondan cok daha imkansizi Türklük kalir. Bir ateist Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olabilir ama asla ve asla Türk olamaz. Türkün su veya bu sebeble sürekli hasiralti edilmis acilimi: "TEK Tanri'ya inanan kisi" demektir. TEK Tanri = TEK devlet, TEK millet, TEK bayrak, ve hatta TEK ümmet; bunlarda ayni seyin alt basliklaridir...

Türk, arkaik caglarin TEK Tanri'ya inanir olan kisilerce ve kisiler icin kullanilan tanimidir. Ateistin karsiti bugün icin teisttir, gecmiste ise Türk'tü. Türk milliyetcisi, buna en cokta Atatürk milliyetciligi dahildir, din ümmetcisidir. Din kelimeside TAN kelimesinden evrildigi icin Tengrici ümmetcilige hos geldiniz. Yahu siz ne bicim Türk'sünüz? Insan konustugu dili biraz arastirir.... Cok fazla ruhban elementler tasiyor oldugunu görebilirdiniz. Evden (Ev-Tengri), Okuldan (Okul-Tengri) Ateist birinden (Ateist-bir-Tengri)... Sizce neden Cin'den Britanya Adalarina, hatta tey Amerika'ya kadar her yerde arkaik Türk diline dair örneklere rastlaniyor? Avrupalilar, Amerikalilar ve Asyanin önemli bir bölümü bizden neden nefret ediyorlar sizce? Biz TEK Tanriciyiz! Onlar ise cok veya hic/yok tanricilar... Thats it!

Selam medicus.

İlk sayfada multiplayer1 milliyetçi (ben vatansever, yurtsever demeyi yeğliyorum) olduğumuz ve milliyetçiliği savunduğumuz için ateistlikten aforoz etti, sen de bir adım daha ileri gidip Türklükten etmişsin.

Kaldık mi iyice ortada şimdi?

Ben hem Türk (ailem orta anadolu alevisi, Horosan üstünden gelmişiz) hem ateist hem Türk hem de milliyetçi olamıyorum bu durumda, neyim acaba? Bu kimlik ve aidiyetleri reddetmeli miyim, reddedersem ne olacak, kendimi nasıl tanımlayacağım? Türk olmak bir kimlikten de öte, aidiyet belirtiyor ve ben aidiyetimden gayet de memnunum, saldırıya uğradığımda hiç çekinmeden tutunup savunuyorum. Savunabilmem için ille de tek bir Tanrı'ya inanıyor olmam şartı gerektiğini ilk defa senden duyuyorum.

Kendimi Atatürk milliyetçisi olarak tanımladığımı da belirtmiştim, sen "Ateist, hele de Atatürk milliyetçisi zinhar olamaz" demişsin. Tam tersini biliyorum ben, Atatürk'ün Türk'ü ümmet olmaktan çıkarıp birey kertesine geçirmek ve seküler bir toplum yaratmak istediği son derece aşikarken...

Bunları laf olsun diye mi yazdın ki sen? Forum eskisi gibi değil, azıcık da ben trolleyeyim şunları mı dedin, ne yaptın bilmem ki...

Bu arada, IFeelGood ben.

Sitelerde Paylaş

Ben hem Türk (ailem orta anadolu alevisi, Horosan üstünden gelmişiz) hem ateist hem Türk hem de milliyetçi olamıyorum bu durumda, neyim acaba?

Yukarıdaki parantezde ailem orta anadolu alevisi demişim.

Anadolu alevisi demeliydim, yanlışlık olmuş. Düzelttiğim gibi okunursa sevinirim, iletide düzenleme yapmak için tanınan 10 dakikayı geçirdiğim için burada not düşmüş olayım.

Sitelerde Paylaş

saldırı şuanda islamcı olmayan her kesim ve hayat tarzına karşı var. milliyetçiliğe özel bir durum değil. tam aksine milliyetçilik tüm iktidarlar tarafından kayrılıyor. sebebi de yeri geldiğinde etkili bir silah olarak kullanabilmeleri. işte bu yüzden dün milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyen, bugün en büyük milliyetçi kesildi başımıza.

milliyetçiliğin geçmişi sabıkalarla dolu. oysa liberal, çevreci, hümanist sosyal demokrasilerin kuzey Avrupadaki durumları belli.

Maltalı kardeş, sizin gibi arkadaşların anlamadığı bir durum var. Avrupa'da refah ve huzuru hatta demokrasiyi kuranlar o hümanist çevreciler, pasifistler, çiçek böcek severler değil. Batının uygarlığı, zenginliği ve refahını basbayağı gözükara cengaverler kurdu. Afrika'da, Asya'da kan denizi içinde yüzdüler. Ne zaman ki o sömürgeler başkaldırmaya ve başarılı olmaya başladı, hoop çiçekçiler vitrine çıktı.

Ay biz aslında çok tatlışız! He, tatlışsınız ama Libya'ya saldırmak için bir saniye tereddüt etmediniz! Niye? çünkü o 50 cl'lik şişesini 100 Euroya gömdüğünüz parfümlerinizi Libya petrolü olmadan yapamıyorsunuz. Ooh! şimdi kana kana için o petrolü. Yağma hasanın böreği oldu. Ama çok tatlışsınız.

Bugün batıda tatlış bir hayat varsa, çiçekböcekseverlerin bu durumdaki payı %1 bile değil. Onlar vitrin. O pembişler iktidar dahi olamadılar. Bildiğin ayı Hristiyan Demokratlar ve ruhunu satmış çakal solcular iktidara gelir hep. Yalan mı?

Sitelerde Paylaş

Hollandalılar da zamanında köle ticaretinin piriydi. şimdi Hollanda'ya bu suçlamayla saldırmak ne kadar mantıklı?

Libya'daki karışıklıkların olduğu dönem, özel hayatımda çok kaotik bir dönemdi. bu yüzden çok takip edemedim ama hatırladığım kadarıyla ABD'nin borusu ötüyordu müdahalede. ayrıca ne derece haklı/haksız bilmiyorum. daha fazla bilgiye ihtiyacım var yorum yapabilmek için.

acaba gerçek bu enteresan komplo teorilerinden daha basit olamaz mı? 2. dünya savaşı sonrası Avrupa'da ciddi bir değişim var. bu görüntüde değil abi, inan çok derin bir konu. post-fordizm ve post-modernizm anlayışı hayatın her bölümüne etki etmiştir. neden Avrupa'nın hatalarından ders çıkartabilme olasılığını gözardı etmeyi tercih ediyorsunuz? bu sorunun cevabı da elbette milliyetçilik denen ucubede yatıyor ama uzatmayacağım. çünkü az sonra bu tartışma atlıkarıncaya dönecek. başıma çok geldi :) burdan sonrası dön baba dönelim, sürekli aynı söylemler karşılıklı olarak."onlar da şunu yaptı", "1 milyon sene önce de şu oldu", vs...

Sitelerde Paylaş

Ben de onu diyorum işte. Milliyetçiliğe, hadi daha net konuşalım Türk milliyetçiliğine bu kadar net şekilde düşman olan bir kişi, açıktan PKK'yı savunmasa hatta PKK'ya düşman bile olsa karanlık tarafa geçmiştir.

Bakın, bu PKK'lı lafını nerden çıkardınız bilmiyorum. Ancak bu forumda benim PKK'yı ağır eleştiren onlarca mesajımı bulabilirsiniz. Ben sadece Türk Milliyetçiliğine değil, tüm milliyetçiliklere aynı gözle bakıyorum.

Senin nezdinde tüm bu PKK'lı yaftasına ortak olanlara söyleyeyim.

Varsayalım ki PKK Pankürdizmi savunan bir örgüt olsun. Ben bu milliyetçiliğe karşıyım.

Varsayalım ki PKK Komünizmi savunan bir örgüt olsun. Ben buna da karşı çıkarım çünkü yöntem yanlış.

Varsayalım ki -ve ben böyle düşünüyorum- PKK Marksist-Leninist görüşün arkasına saklanan, kapital uşağı bir örgüt olsun. Bu uzun vadede Kapitalizme katkı sağlayacaktır. Hali hazırda kısa vade de sağlıyordur. Ben buna da karşıyım.

Anladınız mı şimdi?

Ben PKK'dan en az sizin ettiğiniz kadar nefret ediyorum.

Siz sadece içinizdeki milliyetçi ve insani duygularınız yüzünden nefret ediyorsunuz.

Ben hem benim düşüncemi yanlış tanıttığı, hem beni sağda solda yaftalattığı, hem de kapitalizmin maşası olduğu için nefret ediyorum.

Anladınız mı şimdi beni? Ben sizin ettiğinizden daha çok nefret ediyorum.

Robespierre sana söylüyorum, 3-5 kişi daha var onlar da anlasın.

Sitelerde Paylaş

kemalizm ve ateizm sözcükleri yan yana zor gelir.

atatürk zamanında yaşasaydınız olasılıkla "komünist" damgası yiyip türkiye'den şutlanırdınız. :)

çünkü kemalistler "ateizm"i değil "pozitivizm"i dayanak almışlardı.

günümüzde ise kemalistler "pozitivizm" terimini bırakıp "ateizm"e yöneldiler. :)

Sitelerde Paylaş

kemalizm ve ateizm sözcükleri yan yana zor gelir.

atatürk zamanında yaşasaydınız olasılıkla "komünist" damgası yiyip türkiye'den şutlanırdınız. :)

çünkü kemalistler "ateizm"i değil "pozitivizm"i dayanak almışlardı.

günümüzde ise kemalistler "pozitivizm" terimini bırakıp "ateizm"e yöneldiler. :)

Senin siyasal görüşün nedir?

Hangi mücadeleler sonucu bu sanrıya vardın?

Kafanda çelişkiler varmı?

Bu çelişkiler yüzünden iktidarsızlık mı yaşıyorsun?

Seks her şey değildir oğlum..

Sitelerde Paylaş

benim siyasal görüşüm yok.

ben otum.

kemalist ve şeriatçı despotizmlerin ana hedefi olan sıradan bir insanım.

ii.. sitir git o zaman.Yukarida ,yazdiklarin ne oyle? Seriat meriat kemalizm şutlanma.Yazdiklarin en azindan az saçma olsun...
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...