Jump to content

NOLAN HAKKINDA

Recommended Posts

Uzun zamandır bu forumda, müslüman profil ve zihniyetini geçmişi ve yaşadıkları nedeniyle iyi derecede bilen, gercekten sorgulatıcı başlıklar açan, foruma oldukça emek vermiş ve hatta bir dönem adminlik görevinde de bulunmuş olan Nolan'ın forumdan uzaklaştırılması beni ziyadesi ile üzdü.

müslüman zihniyetini çok iyi tanıyan ve kendiside bir imam hatipli olması nedeniyle, forumu takip eden müslümanlar için sorgulatıcı başlıklar açan, Bana göre forumun canlı kalmasını sağlayan temel direklerden biriydi...

Umarım foruma bir gün geri döner...

ancak benim forumdaşlardan isteğim, Nolan'ı, başka mecralarda yazıyorsa bildiğiniz, fikirlerini paylaştığı başka ortamlar varsa, onu takip edebileceğim yerleri söylerseniz memnun olurum.

Benim bildiğim bir ara Ateizm derneği forumlarında yazıyordu fakat orası kapanmış.

tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ortayli hakkinda bir konu uzerinde herkes tartışıyordu.Bayaa da gerilmişti herkes.

Takiben; Nolan bu konuyla ilgili eski bir başlığı daha aktif duruma getirdi. Bu durum, Turk Ateist ve Adminler tarafından ortama gaz verme olarak değerlendirilmiş olabilir.Boyle bir tahminim de vardı. Haklı da olabilirler bu bağlamda...

Sitelerde Paylaş

Ortayli hakkinda bir konu uzerinde herkes tartışıyordu.Bayaa da gerilmişti herkes.

Takiben; Nolan bu konuyla ilgili eski bir başlığı daha aktif duruma getirdi. Bu durum, Turk Ateist ve Adminler tarafından ortama gaz verme olarak değerlendirilmiş olabilir.Boyle bir tahminim de vardı. Haklı da olabilirler bu bağlamda...

Ortama gaz verecek bir sey yoktu. adam ilber oltaylı'nın orda elinden geldiğince yuvarlak konuşup her ne kadar biyolog olmasa da evrim teorisini hipoteze indirgeyerek itibarsızlastırmaya çabalamasına kızmış ki ben de oldukça sinirlendim. Nolan'da konu açararak içtenlikle bunu belirtme ihtiyacı duymuş dolayısıyla kendi fikrini söylediği için forumdan uzaklaştırılması kesinlikle adaletsizceydi.

Senin de bu konuya objektif bakacağını düşünüyorum impressivo.

Sitelerde Paylaş

Ortama gaz verecek bir sey yoktu. adam ilber oltaylı'nın orda elinden geldiğince yuvarlak konuşup her ne kadar biyolog olmasa da evrim teorisini hipoteze indirgeyerek itibarsızlastırmaya çabalamasına kızmış ki ben de oldukça sinirlendim. Nolan'da konu açararak içtenlikle bunu belirtme ihtiyacı duymuş dolayısıyla kendi fikrini söylediği için forumdan uzaklaştırılması kesinlikle adaletsizceydi.

Senin de bu konuya objektif bakacağını düşünüyorum impressivo.

Forumdan atılması bence de doğru değildi.Ama ortama gaz vermiş olma ihtimali var ve dediğim gibi böyle değerlendirilmiş olabilir.

Ayrıca daha öncesinde bazı tespitler mevcut galiba.Benim araştırmalarıma göre, Turk Ateist'in de bazı konularda haklılığı var.Sadece orada tartışma esnasında başlıkla ilgisiz olarak Nolan'ın sürekli olarak itibarsızlaştırılması bana biraz antipatik geldi,şahsen. Bu konuda , Turk Ateist denen arkadaşın fikrini de almak lazım.

Sitelerde Paylaş

hemen her konuda ayrı fikirlerde olsak da, hatta bir keresinde beni gereksiz yere çok germiş olsa da, nolan'ın atılmayı hakettiğini düşünmüyorum. İlber Ortaylı veya bir başkasını, hakaret etmediği sürece istediği gibi eleştirebilir.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

nolanın bu foruma katkısı çok büyüktü işte böyle ne yaparsan yap yaranamazsın daha nolan ne burda zamanında bir yadellerdeki yurttaş vardı ki öffff yaşayan efsane onu bile yemişler en çok ona üzüldüm gözlerim dolmuştu nasıl yapabildiler hala şoktayım adam tam efsaneydi yakında heralde bu zavallıyıda yiyecekler gibi geliyor ya dur bakalım imam hatiplileri fazla sevmiyorlar galiba :)

Sitelerde Paylaş

Ben de tartismalari okudum ve atilmasini gerektirecek bir davranis goremedim, hatta haci da kimseyi fikrini soyledigi icin atamayiz dusunce ozgurlugu var falan diyordu ancak sonradan fikir degistirip ustelik de Nolan'i assagilayarak forumdan atti. Bu ani fikir degisikliginin sebebini ben de anlayamadim.

Sitelerde Paylaş

Adam Celal Hoca ile İlber'e teori nedir bilmiyorlar dedi bilip bilmeden konuşmayın açtığı başlığı tam hatırlamıyorum ama 'İlber ve Celal'in cehaleti'' şeklinde bir başlıktı.

Daha önce de bu tür başlıklar açtı Müslümanlar'dan çok ateistlere oynuyordu yok işte ''doğada ahlak yoktur siz inançlısınız ahlaka inanıyonuz ''yok işte İlber ve Celal teori nedir bilmiyor(adamlar canlı yayında konuşamıyorlar anlasana Celal Hoca Amerikan Bilimler Akademisi üyesi teoriyi bilmeme gibi bir ihtimal var mı saf) bu tür şeyler. Haketti mi haketmedi mi bilmem ama sinir bozucu olduğu kesin.

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adam Celal Hoca ile İlber'e teori nedir bilmiyorlar dedi bilip bilmeden konuşmayın açtığı başlığı tam hatırlamıyorum ama 'İlber ve Celal'in cehaleti'' şeklinde bir başlıktı.

Daha önce de bu tür başlıklar açtı Müslümanlar'dan çok ateistlere oynuyordu yok işte ''doğada ahlak yoktur siz inançlısınız ahlaka inanıyonuz ''yok işte İlber ve Celal teori nedir bilmiyor(adamlar canlı yayında konuşamıyorlar anlasana Celal Hoca Amerikan Bilimler Akademisi üyesi teoriyi bilmeme gibi bir ihtimal var mı saf) bu tür şeyler. Haketti mi haketmedi mi bilmem ama sinir bozucu olduğu kesin.

Teori ile hipotezi elbette biliyorlar. Paylastigi videoyu izleseydin nasil kacamak konustuklarini gorurdun. Ben kesinlikle cok uyuz oldum. Ancak bu kadar politik ve yuvarlak konusulur. Hatta yuvarlaklasicam derken teoriyi hipotezle bir tutmaya basladilar bunu videoda acikca gorduk. Bu yayinin, evrim teorisini itibarsizlastirarak iktidara yalakalik yapmaya calisitiklari seklinde algilanmasi isten bile degil.

Sitelerde Paylaş

benim de sinir olduğum birkaç üye var ama benim çözümüm mesajlarına cevap vermemek ve açtıkları başlığa yazmamak. dikkat ettiğim kadarıyla çoğunluk da benim gibi yapıyor.

mindsurfer herkesin sinirlerini zıplattıktan sonra 2-3 konu açıp uzun uzun yazdı, kimse konuya cevap yazmadı. bu şekilde devam ederse sonunda vazgeçecektir. bu bence daha demokratik bir tepki.

Sitelerde Paylaş

NOLAN, yazdıkları yüzünden değil, diktatörizm yüzünden banlandı. Zamanında modertatörlük yapmış bir üyenin bir günde banlanması gayet garip. Bunu asıl haci amcanıza soracaksınız, ama ben sordum alenen dansözlük yapıyor.

Bu forumda kesinlikle düşünce özgürlüğü vardı. Nice müslümanlar binlerce mesaj sayısına ulaştı. Atılan tipler belliydi kimdi bunlar?

Küfür edenler, trolluk yapanlar, örgüt propagandası yapanlar vs...

Bu çerçevede Nolan'ın atılmayı gerektirecek hiçbir şey yapmadığı çok açık atılmayı gerektirecek bir davranışta bulunmanın tam aksine, forum kurallarını ve yönetim anlayışını iyi bilip üyelere de zaman zaman hatırlatan bir anlayışa sahipti.

Bir defa şuna bir açıklık getirelim; Troll kendi düşüncesini gizleyen, gerçeği çarpıtarak birilerini, birilerine karşı kışkırtmaya çalışan kişidir. Nolan'ın bu forumda bazı görüşleri yanlış olabilir ki ben de Nolan'ın ahlakla ilgili bazı görüşlerine katılmıyorum.( Yalnız Nolan burda ahlak yok derken, iyilik ve kötülük kavramlarını degersizlestirmiyor ancak ahlakın dinlerin tekelinde olduğunu düşünüyor ki ahlak dinlerin tekelinde değil, dinler ahlakı sonradan sahiplenmiştir gibi) Burda yapılan "şey" trolluk değil, muhtemelen sinirlendiği bir olayı forum üyeleriyle tartışmaktır.

Orda bazı üyeler arasında gerginlik yaşandı ve Nolan kimseyle ağıs dalaşına girmedi, o esnada forumda bile değildi. Kilitlenen başlık dışında diğer başlıkta da, gerginlik yaratan üye belliydi, forumu son günlerde yeterince gerip tahrip eden, düşüncesini sevmediği kişileri, yönetimle arasındaki bağı kullanarak forum ilkelerinin dışına çıkılmasına sebep olan üye bellidir.

Ben yönetimin, bu konuda belki istemeyerek de olsa etki altında kalmış olabileceğini düşünüyorum. çünkü bu güne kadar bildiğim ve gördüğüm kadarıyla Hacı düşünce özgürlüğüne tam tamına bağlı bir yöneticidir.

Nolan'ın uzaklaştırılması çok büyük bir talihsizliktir.

Umarım forum normal düzenine kısa sürede geri döner...

Sitelerde Paylaş

haci, düşünce özgürlüğünden çok kendi egosuna bağlı. Gerçekler acıtıyorsa kimse kusura bakmasın. Bir üyenin diğerine PKK'lı, mal, aptal diye ithamlarda, hakaretlerde bulunmasına ses çıkaramayacak kadar korkak, ama egosunu zedeleyenleri banlayacak kadar aşağılık biri.

Sitelerde Paylaş

Konu, Hacı'ya hakaret etme başlığına dönüşmemeli. Aranızda geçen konuyu bilemediğim için yorum yapamayacağım ancak forumu yönetmek ciddi manada zor bir iş. Yöneticiler dengeyi sağlamak ve ellerinden geldiğince düzeni korumak adına ciddi emek sarfediyorlar. Daha uygun bir dille anlattığın sürece kimsenin sana karşı tavır almasına sebep olacak bir durum yok.

Aşağılık falan gibi ifadeler senin sadece forumdan atılmana ve fikirlerini paylaşamamana sebep olur.

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...