Jump to content
Ateistforum

NOLAN HAKKINDA

Recommended Posts

Konu, Hacı'ya hakaret etme başlığına dönüşmemeli. Aranızda geçen konuyu bilemediğim için yorum yapamayacağım ancak forumu yönetmek ciddi manada zor bir iş. Yöneticiler dengeyi sağlamak ve ellerinden geldiğince düzeni korumak adına ciddi emek sarfediyorlar. Daha uygun bir dille anlattığın sürece kimsenin sana karşı tavır almasına sebep olacak bir durum yok.

Aşağılık falan gibi ifadeler senin sadece forumdan atılmana ve fikirlerini paylaşamamana sebep olur.

Adaletli yönetilmeyen bir forumdan atılmak benim için onur verici olabilir. Sorun değil.

haci'yla aramızda geçen başka bir şey yok bu NOLAN meselesi haricinde. Gerçekten kişisel değil yani. Sadece NOLAN'ın bunu hak etmediğini düşündüğüm için böyle davranıyorum. Normalde kesinlikle böyle biri değilim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adaletli yönetilmeyen bir forumdan atılmak benim için onur verici olabilir. Sorun değil.

haci'yla aramızda geçen başka bir şey yok bu NOLAN meselesi haricinde. Gerçekten kişisel değil yani. Sadece NOLAN'ın bunu hak etmediğini düşündüğüm için böyle davranıyorum. Normalde kesinlikle böyle biri değilim.

Bence hiçbir şey için çizgini bozmaya değmez. Kaldı ki böyle bir konuda ancak fikir seviyesinde görüşlerimizi bildirip konunun çözüme ulaşmasını beklemek en doğrusu olacaktır.

Sitelerde Paylaş

NOLAN'ın atılma nedeni inatçılığı, ukelalığı, öğrenememesi, bildiklerinin doğruluğunda israr etmesi, forumdaşlarına karşı saygısız tutumu, kendisi ile tartışanları bıktırması, başkalarının düşüncelerine kulaklarını kapatması, yanlış oldukları kanıtlanan kendi düşüncelerinden en ufak bir taviz vermemesi... Bunlar yetmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

Forumda başarılı bir yazar olarak temayüz etmek istiyorsan, tutumun negatif olmayacak..

Başkalarına saygılı olacaksın. Forumdaşlarının sana yazmalarını yasaklamayacak onları banlamayacaksın.

Gülümseyeceksin.Somurtmayacaksın.. Bilgiçlik yapmayacaksın. Arada bir de öğreneceksin..

Bu nitelikler başarılı olmak isteyen her yazar için şart. İtiraz ederek, karşı gelerek, susturarak, aşağılayarak başarılı olmak mümkün değil..

Düşüncelerin orijinal olsa bile kötü izlenim uyandırırsın. NOLAN bu ilkelerin hiç birine uymadı.. Kendi aptallığının cezasını çekti.

Başka bir nickle gelirse umarım aynı hataları tekrarlamaz.

Sitelerde Paylaş

Tamam herkes hatalarından ders çıkarsın ama çok değerli bir yazar olan kendisinden faydalandığımız ve oldukça sevilen bir yazar olan Nolan'a da süresiz ban cezası verilmesin, kendisine bir şans daha verilsin, onu forumda yokuğu önemli bir eksiklik bana göre. Başka bir nickle üye olursa belitsinki kendisinin tekrar Nolan olduğunu bilelim.

Kendisine bu forum dışında ulaşabilen varsa lütfen ulaşsın/bildirsin; ateist/agnostik/deist forum ahalisinin çoğunun kendisinin tekrar dönmesi konusunda israrcı olduğunu, yazılarının çok beğedildiğini, tekrar aramızda görmek istediğimizi belirtsin lütfen.

Sitelerde Paylaş

Engelli listem;strong,democrossian,Tanah-Gospel Theologist,Türk Ateist
Bu üyeler bana boşuna mesaj yollamasınlar,görmüyorum..Hacı,sende mesaj yazma bana..

imzaya baksanız yeter..

Bizi engelleyebilirsin,sorun yok,ama bunu imzada belirtmek

çocukça bir davranış.

Ayrıca son zamanlarda forumu ,ince ince provoke ediyordu.

Bence atılması isabetli bir karar.

Sitelerde Paylaş

Tamam herkes hatalarından ders çıkarsın ama çok değerli bir yazar olan kendisinden faydalandığımız ve oldukça sevilen bir yazar olan Nolan'a da süresiz ban cezası verilmesin, kendisine bir şans daha verilsin, onu forumda yokuğu önemli bir eksiklik bana göre. Başka bir nickle üye olursa belitsinki kendisinin tekrar Nolan olduğunu bilelim.

Sanıyorum süresiz ban cezasının kaldırılması gibi bir uygulama yok ancak yeni bir hesapla gelirse, eski hesabıyla birleştiriliyor bildiğim kadarıyla.

Dediğinde haklısın. sevilen bir yazar olduğu sadece bu konuda gösterilen sesli destek ile bile anlaşılıyor. kaldı ki bence bir çok kişi de kendi içinden destekliyor.

Sitelerde Paylaş

Aslında bu tepkiler șunu gösteriyor:

1. Küfürbaz bir milletiz Ne kadar iyi küfür ederseniz, o kadar çok müritiniz vardır.

2. Öz eleștiri yapmak, zayıflık göstergesi olarak algılanır.

3. Gücü elinde bulunduran, daima haklıdır.

4. Hep kendimiz haklıyız., yakıșıklıyız ve güzeliz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Engelli listem[/size];[/size]strong,democrossian,Tanah-Gospel Theologist,Türk Ateist[/size]Bu üyeler bana boşuna mesaj yollamasınlar,görmüyorum..[/size]Hacı[/size],sende mesaj yazma bana..[/size]

imzaya baksanız yeter..

Bizi engelleyebilirsin,sorun yok,ama bunu imzada belirtmek

çocukça bir davranış.

Ayrıca son zamanlarda forumu ,ince ince provoke ediyordu.

Bence atılması isabetli bir karar.

Bu kadar basit mi yani?

İmzaya baksak yeter mi?

Kendine göre bu kişiler ile ağız dalaşına girmek istememiş olabilir. Bu bağlamda kendince bir önlem almak istemiş belliki. Bunun çocuklukla bir ilgisi yok.

Provokasyon olayına gelirsek, açtığı başlıkların çok büyük bölümü islam ve islamdaki anormallikler ile ilgili başlıklardı ve kendini buna adamıştı diyebiliriz. Açtığı son başlıkta da zaten bunun izleri var. Celal ve İlber hocanın islama prim yaptırdığını görmüş ve buna tahammül edememiş. Bence ona saldırmak yerine onu anlamaya çalışırsak daha mantıklı davranmış oluruz çünkü Nolan imam hatiplerde okumuş, Konya'da yaşayan ve islam tarafından sonuna kadar tecavüze uğramış birisi. Bu sebeple islama ve ona prim yaptıranlara kesinlikle tahammülü yok Tepkilerinin böyle sert olması anlayışla karşılanmalı diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Gönderildiği iyi oldu. Çok kibirli birisiydi, kendinden başka herkesi aptal ve cahil olarak görüyordu. Adam en sonunda İlber ve Celal hocayı bile cahil ilan etti. UIan o adamlar da cahil ise eğer kim alim bu ülkede?

Ahlak konusunda da saçmaladı. Madem ahlaksızsın imzana niye onları yazdın diye sorulunca da doğru dürüst bir cevap veremedi.

Sitelerde Paylaş

Gönderildiği iyi oldu. Çok kibirli birisiydi, kendinden başka herkesi aptal ve cahil olarak görüyordu. Adam en sonunda İlber ve Celal hocayı bile cahil ilan etti. UIan o adamlar da cahil ise eğer kim alim bu ülkede?

Ahlak konusunda da saçmaladı. Madem ahlaksızsın imzana niye onları yazdın diye sorulunca da doğru dürüst bir cevap veremedi.

İlber hoca ve celal hocanın konularına zaten degindik.Nolan'ın paylaştığı videoyu İzlediysen ilber ve Celal hocanın orada yaptıkları, müslümanların dümen suyuna girmekti. bunları elli defa tekrarlamanın gereği yok git oradaki videoyu izle. tarihinde harmoniaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu kadar basit mi yani?

İmzaya baksak yeter mi?

Kendine göre bu kişiler ile ağız dalaşına girmek istememiş olabilir. Bu bağlamda kendince bir önlem almak istemiş belliki. Bunun çocuklukla bir ilgisi yok.

Provokasyon olayına gelirsek, açtığı başlıkların çok büyük bölümü islam ve islamdaki anormallikler ile ilgili başlıklardı ve kendini buna adamıştı diyebiliriz. Açtığı son başlıkta da zaten bunun izleri var. Celal ve İlber hocanın islama prim yaptırdığını görmüş ve buna tahammül edememiş. Bence ona saldırmak yerine onu anlamaya çalışırsak daha mantıklı davranmış oluruz çünkü Nolan imam hatiplerde okumuş, Konya'da yaşayan ve islam tarafından sonuna kadar tecavüze uğramış birisi. Bu sebeple islama ve ona prim yaptıranlara kesinlikle tahammülü yok Tepkilerinin böyle sert olması anlayışla karşılanmalı diye düşünüyorum.

Ağız dalaşı ne lan...

İmzadaki isimlere iyi bak..

Engelleme sebebi,cevap verememek..

Ne güzel iş,g.tün yemesin tartışma yapmaya,

seni kim sıkıştırıyorsa, engelle..

Bir çok forumda yazdım,

en özgür forum burası.

Burada ahmaklığa tahammül olmaz.

Sitelerde Paylaş

Ağız dalaşı ne lan...

İmzadaki isimlere iyi bak..

Engelleme sebebi,cevap verememek..

Ne güzel iş,g.tün yemesin tartışma yapmaya,

seni kim sıkıştırıyorsa, engelle..

Bir çok forumda yazdım,

en özgür forum burası.

Burada ahmaklığa tahammül olmaz.

lan mı?

Gayet anlaşılır ve güzel bir dille yazdığım görüşlerime verdiğin karşılık bu mu?

Seni ve senin gibileri engellemek gayet mantıklı anlaşılan.

Sitelerde Paylaş

lan mı?

Gayet anlaşılır ve güzel bir dille yazdığım görüşlerime verdiğin karşılık bu mu?

Seni ve senin gibileri engellemek gayet mantıklı anlaşılan.

Forumdan atılan biri için başlık açıldığını ilk defa gördüm.

Forumu çöplüğe çevirmeyin.

Forumda kimse kimseyi zorla tutmuyor..!

Sitelerde Paylaş

Forumdan atılan biri için başlık açıldığını ilk defa gördüm.

Forumu çöplüğe çevirmeyin.

Forumda kimse kimseyi zorla tutmuyor..!

Herşeyin bir ilki vardır.

Zaten başlığı tavanarasına açma sebebim forumu çöplüğe çevirmemek.

Forumda kimse kimseyi zorla tutmuyor derken?

Sitelerde Paylaş

Tamam da NOLAN gibi birisi icin bir baslik acip "NOLAN, geri don nolur, seni cok seviyoruz" da ne demek?

Adam zaten hep "benim dedigim dogru" kafasindaydi.

Ahlak yok ama ahlakliyim cunku canim oyle istiyor diyen biriydi o :D

Gecen burada tartisti biriyle, internetten buldugu bi' kitabi gostererek "al iste burada bu yaziyor" diyordu. Yahu orada oyle yazinca noluyor, senin dedigin dogru mu oluyor?

Ayni konuda yine bir kitabi ornek vermis, kitabin da bir kac cumlesini okuyarak kendini savunuyor. Kitabi okumamis bile.

Boyle bir adamdir NOLAN ve gittigine cok uzuluyorum.

Sitelerde Paylaş

Tamam da NOLAN gibi birisi icin bir baslik acip "NOLAN, geri don nolur, seni cok seviyoruz" da ne demek?

Adam zaten hep "benim dedigim dogru" kafasindaydi.

Ahlak yok ama ahlakliyim cunku canim oyle istiyor diyen biriydi o :D

Gecen burada tartisti biriyle, internetten buldugu bi' kitabi gostererek "al iste burada bu yaziyor" diyordu. Yahu orada oyle yazinca noluyor, senin dedigin dogru mu oluyor?

Ayni konuda yine bir kitabi ornek vermis, kitabin da bir kac cumlesini okuyarak kendini savunuyor. Kitabi okumamis bile.

Boyle bir adamdir NOLAN ve gittigine cok uzuluyorum.

Burada eskiden beri takip ettiğimiz ve forumu okuyan müslümanları etkileyebilecek, uyanmalarını sağlayabilecek başlıkları yoğun bir şekilde açan ve sonuna kadar tartışan bir üye söz konusu.

İnsanlar genellikle kendi görüşlerinin doğru olduğuna inanırlar zaten. Bu fikir ancak zamanla değişir ve değişim hızı kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Adam zaten kendisince doğru olan fikirleri konu açıp paylaşacak ve karşı görüşlere karşı savunacak. Bundan daha doğal bir şey yok ki.

Sitelerde Paylaş

Nolanı severdim. Kendisi benim dünya dışı zeki yaşam ile alakalı açtığım konuya ukala ve aşağılayıcı cevaplar yazmış olsa da nefret etmemiştim kendinden. İlk üye olduğumda çok sevmiştim, sonraları ne olduysa bi kibir bürüdü kendisini, başkalarının düşünceleri kendi düşüncelerine aykırı ise aşağılama ihtiyacı hissediyordu kendinde. Bi diktatör olma isteği vardı sanki forumda fakat nolan özünde iyidir. Dönem dönem insanlar saçma sapan konuşmalar yapabilirler, o da böyle bir dönemden geçiyordu demekki.

Özleriz kendisini..

tarihinde bhdr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...