Jump to content

İnsan vücudunun mükemmel olmaması

Recommended Posts

Cahil kesim bu aralar tutturmuş insan vücudu mükemmelmiş te mükemmelmiş. Geçenlerde cevap vereceğim hatırlayamadım bazı yerleri ve şöyle bi konu forumda olsun istedim. Bahsettiğim sinirler beyinden kalbe oradan tekrar beyne giden ve zürafalarda boşuna yer gasbeden sinirdi ve görevi? Diğeri ise bilek ve ayakta olan, hiç bi işe yaramayan ve ameliyatlarda lazım olunca alınan bi sinir, bağ dokusu gibi bir şey. Görevi konusunda tam emin değilim.

Erkekte meme

Her iki cinste kıllar

Apandist

Görmede ki kör nokta ( Ahtapotta böyle sorun yok )

Saçların dökülmesi

Sünnet derisi

Terimizin içinde bulunan ve aynı zamanda idrarda bulunan üre ve türevi maddeler ( abdest için)

.......

Sitelerde Paylaş

Bence insan vucudunun mükemmel olmayışı, varedicisinin tanrı olmadığını......

Gelişmiş bir sistem olması ise, sadece maddenin onu varedemeyeceğini gösteriyor.

Varedicinin tanrı olmadığını gösteren başka bir durum ise, doğada varolan herşeyin insan aklı ile çözülebilmesi...

Henüz keşfedilmeyenler de zaman içinde keşfedilecek.

Bu durumda, insanı planlayan varlık, insanın potansiyeli ile eşit zekaya sahip olması gerekir ki, bu durumda tanrı niteliği düşer.

Burdaki planlayıcı ise, büyük olasılıkla doğanın kendisi. evrim de bize bunu gösteriyor.

Doğa uzun süreçlerde canlılığı daha iyi noktaya getirecektir, diye tahmin ediyorum. ama burda insanın da payı olması gerekiyor. Çünkü biz de doğanın bir parçasıyız.

Ne demişler...; ne ekersen, onu biçersin.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence insan vucudunun mükemmel olmayışı, varedicisinin tanrı olmadığını......

Gelişmiş bir sistem olması ise, sadece maddenin onu varedemeyeceğini gösteriyor.

Varedicinin tanrı olmadığını gösteren başka bir durum ise, doğada varolan herşeyin insan aklı ile çözülebilmesi...

Henüz keşfedilmeyenler de zaman içinde keşfedilecek.

Bu durumda, insanı planlayan varlık, insanın potansiyeli ile eşit zekaya sahip olması gerekir ki, bu durumda tanrı niteliği düşer.

Burdaki planlayıcı ise, büyük olasılıkla doğanın kendisi. evrim de bize bunu gösteriyor.

Doğa uzun süreçlerde canlılığı daha iyi noktaya getirecektir, diye tahmin ediyorum. ama burda insanın da payı olması gerekiyor. Çünkü biz de doğanın bir parçasıyız.

Ne demişler...; ne ekersen, onu biçersin.

doganin uzun vadede... diye baslayan hipotez gecersiz. Evrim teorisi ve dogal secilim mekanizmasi bilincsiz calisir. Doga kosullarina uymayan uyum saglayamayan yok olur gider. Insanlar 1000 yil sonra medeniyetin var olmadigi bir dunyada birbirlerini yiyerek yasiyor olabilir.

Sitelerde Paylaş

doganin uzun vadede... diye baslayan hipotez gecersiz. Evrim teorisi ve dogal secilim mekanizmasi bilincsiz calisir. Doga kosullarina uymayan uyum saglayamayan yok olur gider. Insanlar 1000 yil sonra medeniyetin var olmadigi bir dunyada birbirlerini yiyerek yasiyor olabilir.

Hoşgeldin... epeydir ortada yoktun..... O da olabilir ama benim dediğim olursa hepimiz için daha iyi.

Sen şimdi bırak evrimi filan da, önce bi özel mesajlara bak :)

Efendimiz hazretleri ne demiş, kim ayyaş gezerse, şeytan da onunla gezer:)

Sitelerde Paylaş

Hoşgeldin... epeydir ortada yoktun..... O da olabilir ama benim dediğim olursa hepimiz için daha iyi.

Sen şimdi bırak evrimi filan da, önce bi özel mesajlara bak :)

Efendimiz hazretleri ne demiş, kim ayyaş gezerse, şeytan da onunla gezer:)

suc bende degil. Saccharomices cerevisiae maya hucresinde. Seytan onunla gezsin. Sekeri alkole ceviren o. Her zaman ev sahibi suclu. Biraz da hirsiza bakalim tarihinde ayyaşgezer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mükemmellik bakış açısına göre değişir...

Mesela benim eskiden bir tek kusurum vardı ...

Biraz kendimi çok beğenirdim...

Şimdi o kusurumu da düzelttim...

Artık mükemmelim...

Hayır milyon defa söylerim ki ben hiç bir şeyi abartmam...

Sitelerde Paylaş

mükemmellik bakış açısına göre değişir...

Mesela benim eskiden bir tek kusurum vardı ...

Biraz kendimi çok beğenirdim...

Şimdi o kusurumu da düzelttim...

Artık mükemmelim...

Hayır milyon defa söylerim ki ben hiç bir şeyi abartmam...

Sitelerde Paylaş

Leonardo da Vinci'nin bir sözü varmış:

"İnsanların cinsel organları o kadar çirkin ki o güzel yüzleri olmasa, insan soyu devam edemezdi."

ben de bir yerde insan vücudunun en çirkin yerlerinin cinsel organ ve dirsekler olduğunu söylediğini okumuştum.
Sitelerde Paylaş

suc bende degil. Saccharomices cerevisiae maya hucresinde. Seytan onunla gezsin. Sekeri alkole ceviren o. Her zaman ev sahibi suclu. Biraz da hirsiza bakalim

Espirisine söylemiştim ben onu.. Alkol kötülüğün sebebi değildir zaten.. İnsanın içinde bir kötü niyet varsa, alkollu olunca, o açığa çıkar.

İyi insanlar açısından düşünürsek; hiç sarhoş olacak kadar içmedim ama alkollüyken insanlar kandırılmaya daha musait oluyor herhalde... o yüzden güvendiğin insanlarla birlikte veya evdeyken içmek en doğrusu.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mükemmellikten kastınız nedir? Hangi kıstaslar? Mesela hücreler,dna vs. kendini %100 başarılı olarak kopyalasa ve bu durumda dıştan ekstrim bir mudahele olmadığı sürece,insanın ölümsüz olması gibi bir kriter mi? Bence insan bedeni mukemmeldir.En mukemmel canlıyız. Belki belirli kusurlara sahip olmak da bir mukemmellik çeşididir.Yani; mukemmelliğin de çeşitleri olabilir,sadece sınırı olmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...