Jump to content

Allah'ın yalnızlık çekmesi

Recommended Posts

Allah insanı yaratmadan önce yarattığı hatta şu Adem'in cennetin kapısında gördüğü Muhammed isminden bildiğimizden ötürü Muhammed'in nurunu yaratmıştır. Fakat Allah Muhammed'i yaratırken zaten kendini sevmesi için gereken iradeyi ona vermiştir. Yani kendini sevmesine programladığı bir iradeyi sevmesinden ötürü o nuru sevmiştir. Allah şizofrenik belirtiler göstermiyor mudur ?

Sitelerde Paylaş

allahın şizofren olduğunu anlamak için kuranın türkçesini 1 kere okumak yeterli zaten.

takılmış plak gibi 600 sayfa aynı şeyleri tekrarlayıp durmuş.

senın sordugun soruya gelirsek güzel yerden yakalamışsın.

bende müslümanların cevabını merak edıyorum.

Sitelerde Paylaş

Allah insanı yaratmadan önce yarattığı hatta şu Adem'in cennetin kapısında gördüğü Muhammed isminden bildiğimizden ötürü Muhammed'in nurunu yaratmıştır. Fakat Allah Muhammed'i yaratırken zaten kendini sevmesi için gereken iradeyi ona vermiştir. Yani kendini sevmesine programladığı bir iradeyi sevmesinden ötürü o nuru sevmiştir. Allah şizofrenik belirtiler göstermiyor mudur ?

Burada gözden kaçan, fakat yukardaki durum ile çelişki yaratan bir ayet var; konuyu bozmadan, ek bilgi olarak ekleyelim...

Duha 6-7-8:

Seni bir yetîm olarak bulup da yer yurt vermedi mi sana?

Ve seni, yol yitirmiş bulup da yol göstermedi mi sana?

Ve seni yoksul bulup da zenginlik vermedi mi sana?

Allah muhammed'i sonradan bu hallerde bulmuştur. Yani bu senaryoları kendisi yazmamış, Muhammed bu durumlara bir şekilde düşmüş de allah ile burada karşılaşmış. Burada minnet duyuracak şekilde seni o zor durumlarda bulup, adam ettik diyor. Seni o durumlara düşüren senaryoyu biz yazdık demiyor. Bu durumda kainatı onun yüzü suyu hürmetine yaratmış olması ile de çelişiyor. Tabii bu durum bir de her şey allahtandır kısmı ile de çelişiyor.

:D genel olarak kuranın tamamı ile çelişen ayetler.

Allahın her şeyi en baştan belirlemiş olması ile, seni bu durumda bulmadık mı demesi arasında açık bir tutarsızlık var ki; bu sanki onları özellikle zor yola düşürüp sonra iyilik yapıyormuş gibi etinden sütünden yararlanmaya çalışan kötü adamlar gibi görünmesine de yol açıyor.

Yalnız ve kötü bir allah. Adeta bir nuri alço.

Sitelerde Paylaş

Nereden öğrendin bunu?

allahın şizofren olduğunu anlamak için kuranın türkçesini 1 kere okumak yeterli zaten.

takılmış plak gibi 600 sayfa aynı şeyleri tekrarlayıp durmuş.

senın sordugun soruya gelirsek güzel yerden yakalamışsın.

bende müslümanların cevabını merak edıyorum.

Allah'ın yakın arkadaşısın galiba şizofren teşhisini koyduğuna göre...

Allah'ın kitap yazdığı nerede görülmüş, hele bir de Türkçe?

Kendisi yok kitabı mı var?

Alayınız şizofrensiniz, kimin yazdığı belli olmayan kitaplarla varlığı bilinmeyen Allah dediğiniz bir şeye inanıp kafayı bulduğunuz için.

Kitabı Allah'ın yazdığına mı inanıyorsunuz ki bu tartışmayı açıyorsunuz?

Yoksa başkası mı yazdı? Başkası yazdıysa Allah'ın varlığına dair deliller ne? Sadece o yazarın sözleri mi?

İşin temeline vurmadan kitaplarda yazanları eleştirseniz o şeyin varlığını dolaylı olarak kabul etmiş olursunuz. Ondan sonra şizofren olsa, iyi olsa ne olur? Adam da der ki evet şizofren bir tanrı var. Kaybettin, o adam açısından iyi kötü bir tanrıyı var ettin. Adama Tanrı'yı nasıl bildiğini sorsan kitaplara gelemeden tartışmayı bitireceksin oysa. :)

Sitelerde Paylaş

Burada gözden kaçan, fakat yukardaki durum ile çelişki yaratan bir ayet var; konuyu bozmadan, ek bilgi olarak ekleyelim...

Duha 6-7-8:

Seni bir yetîm olarak bulup da yer yurt vermedi mi sana?

Ve seni, yol yitirmiş bulup da yol göstermedi mi sana?

Ve seni yoksul bulup da zenginlik vermedi mi sana?

Allah muhammed'i sonradan bu hallerde bulmuştur. Yani bu senaryoları kendisi yazmamış, Muhammed bu durumlara bir şekilde düşmüş de allah ile burada karşılaşmış. Burada minnet duyuracak şekilde seni o zor durumlarda bulup, adam ettik diyor. Seni o durumlara düşüren senaryoyu biz yazdık demiyor. Bu durumda kainatı onun yüzü suyu hürmetine yaratmış olması ile de çelişiyor. Tabii bu durum bir de her şey allahtandır kısmı ile de çelişiyor.

:D genel olarak kuranın tamamı ile çelişen ayetler.

Allahın her şeyi en baştan belirlemiş olması ile, seni bu durumda bulmadık mı demesi arasında açık bir tutarsızlık var ki; bu sanki onları özellikle zor yola düşürüp sonra iyilik yapıyormuş gibi etinden sütünden yararlanmaya çalışan kötü adamlar gibi görünmesine de yol açıyor.

Yalnız ve kötü bir allah. Adeta bir nuri alço.

o gözden kaçma değil. bedene bürünmüş haline söylenmiş ayetler. bedene bürünmeden önce dediğim gibi

Sitelerde Paylaş

Keyfiyeti bizce mechul. Efal-i İlahiye nasıl agah olabiliriz biz, Keyfiyet-i bizce mechul

nedir mechul olan?

Cenabı hak diyor ki: "Ben biz gizli hazine idim bilinmekliğimi irade ettim sevdim istedim zatımdan zatıma muhabbet ettim (keyfiyeti bizce mechul) nurul envar zahir oldu. hazreti Taha. ismi hamdolunmuş manasına Muhammed koydum." buyurmuşlardır.

hadis kudsi ne demek? kelamı Allah sesi ve sedası hazreti Muhammed olan sözlerdir.

Sitelerde Paylaş

Keyfiyeti bizce mechul. Efal-i İlahiye nasıl agah olabiliriz biz, Keyfiyet-i bizce mechul

nedir mechul olan?

Cenabı hak diyor ki: "Ben biz gizli hazine idim bilinmekliğimi irade ettim sevdim istedim zatımdan zatıma muhabbet ettim (keyfiyeti bizce mechul) nurul envar zahir oldu. hazreti Taha. ismi hamdolunmuş manasına Muhammed koydum." buyurmuşlardır.

hadis kudsi ne demek? kelamı Allah sesi ve sedası hazreti Muhammed olan sözlerdir.

:D allahın kurana konmamış olan fasülyeden sözleridir.

allah yalnızca arkadaşlarına fısıldadığı bu itiraflarında: çok yalnızım lan, bir sevenim bile yok, sizi o yüzden yarattım, diye ağlamaktadır.

mükemmel olan, yani hiçbir şeye muhtaç olmayan allah, sözlerinde: tanınmaya bilinmeye muhtaç olduğunu söylemektedir.

müslümanın beyni, bu sözlerle; allahının tanınmaya, bilinmeye muhtaç olduğunu, bu yüzden eksik olduğunu, aciz olduğunu itiraf ettiğini almamaktadır.

müslümanda genel olarak beyin yoktur.

Sitelerde Paylaş

:D allahın kurana konmamış olan fasülyeden sözleridir.

allah yalnızca arkadaşlarına fısıldadığı bu itiraflarında: çok yalnızım lan, bir sevenim bile yok, sizi o yüzden yarattım, diye ağlamaktadır.

mükemmel olan, yani hiçbir şeye muhtaç olmayan allah, sözlerinde: tanınmaya bilinmeye muhtaç olduğunu söylemektedir.

müslümanın beyni, bu sözlerle; allahının tanınmaya, bilinmeye muhtaç olduğunu, bu yüzden eksik olduğunu, aciz olduğunu itiraf ettiğini almamaktadır.

müslümanda genel olarak beyin yoktur.

Allah'ı sen. adet sisteminde çiftin mukabili olan Bir sanırsan daha çok böyle saçmalarsın :D

Her şeyde hak tecelli eder.

Senin kendin de hak tecelli eder.

yani Sen gizli bir hazinesin bilinmekliğini murad edersen zatında zatına tecelli ettiğinde bir nur olur. Hazreti taha hazreti Muhammed

Ayet: "fi-küm resüllüllah"

tabi bunlar bir irfan meselesidir İman herkese teklif edilirken (külfeti üzerine atılırken) İrfan-i manevi herkesin boynuna vurulmaz

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah'ı sen. adet sisteminde çiftin mukabili olan Bir sanırsan daha çok böyle saçmalarsın :D

Her şeyde hak tecelli eder.

Senin kendin de hak tecelli eder.

yani Sen gizli bir hazinesin bilinmekliğini murad edersen zatında zatına tecelli ettiğinde bir nur olur. Hazreti taha hazreti Muhammed

Ayet: "fi-küm resüllüllah"

tabi bunlar bir irfan meselesidir İman herkese teklif edilirken (külfeti üzerine atılırken) İrfan-i manevi herkesin boynuna vurulmaz

akıl hastası dindarr; sözlerinizin bir anlamı bulunmuyor. iyice kafayı yemişsiniz, bir başka kediüzzaman saidi nursi olmuşsunuz.

allah diye bir şey yok, arabın kıçından uydurduğu bir masal figürüne nağmeler diziyorsunuz. iman kimseye teklif edilmiyor, kimsenin boynuna da vurulmuyor. sizler uyduruk uyduruk şeyleri kendinize dert edinip, bu uydurukluklar gerçek olmadığı sürece daha sağlam inanmam lazım diye kendi beyninizi yaktıkça yakıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...