Jump to content

Kalp atis hizi

Recommended Posts

Dinlenme halindeki kalp atis hizima bakmak icin bu sabah hic yataktan kalkmadan olcum yaptim ve 54 atiyordu. Spor yaptigimdan sanirim dusuk diyecegim ama ben kardiyo yapmiyorum.

Neyse, soracagim soru, ben kardiyo yaparak kalp atis hizimi 40'lara dusursem, bu zararli mi?

Yoksa ne kadar yavas atarsa o kadar iyi mi?

Sitelerde Paylaş

Ben de değerler o civarda. Mesela şuan gece 02:22 ve 57 gösteriyor telefonum.

Eskiden spor yaptığım için kalbimin büyüdüğünü ve o nedenle daha az atımla daha çok iş yapabildiğini düşünüyorum.

Spor yapmayan insanlarda bunun 75-85 olduğunu gördüm.

Bence iyi bir şey.

Sitelerde Paylaş

Ben de değerler o civarda. Mesela şuan gece 02:22 ve 57 gösteriyor telefonum.

Eskiden spor yaptığım için kalbimin büyüdüğünü ve o nedenle daha az atımla daha çok iş yapabildiğini düşünüyorum.

Spor yapmayan insanlarda bunun 75-85 olduğunu gördüm.

Bence iyi bir şey.

Bildigim kadariyla, kalp, steroid kullananlarda bile hemen buyumuyor, seninkinin buyudugunu sanmiyorum.

Sen de kullandin ama abartmamistin sanirim. Bence buyumemistir.

Sitelerde Paylaş

Yanılmıyorsam, nabzı 40-45´ın altında olanlara tıbbı müdahale gereklidir. Kalbimiz, diğer kaslar gibi, kaslardan meydana geldiği için düzenli yapılan sporla büyür ve daha güçlenir. Büyük ve antremanlı bir kalp vücudumuza daha fazla kan pompalar. Bu yüzden vücudumuzun yeterli kan ihtiyacını karşılamak için, kalbimizin atış sayısı düşer.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir Dr olarak yazıyorum. Hiç bir şey tek bir değerle anlamlı olmaz. Sadece nabız, sadece kan basıncı gibi. En önemlisi kalbin dakikadaki kanı pompalama miktarı daha anlamlı. Buna kalbin debisi deniyor. Kalbin büyümesi de çok anlamlı olmayabilir. Kardiyo bana göre önemli bir spor değil zaten...

tarihinde weturn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir Dr olarak yazıyorum. Hiç bir şey tek bir değerle anlamlı olmaz. Sadece nabız, sadece kan basıncı gibi. En önemlisi kalbin dakikadaki kanı pompalama miktarı daha anlamlı. Buna kalbin debisi deniyor. Kalbin büyümesi de çok anlamlı olmayabilir. Kardiyo bana göre önemli bir spor değil zaten...

sizce ne yapalım kardiyo yerine

haftada 3x40dk yapıyoruz ona bile fazla diyorlar :\

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...