Jump to content

İşte Bir mucize daha! Ama yine bir mucize görseler yine inkar ederler (sözü sabittir) inanmazlar

Recommended Posts

• İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ilk yazdıklarına tek tek cevap vermeyeceğim. İslamın allahına inanabilen biri için, objektif olması halinde hiçbir çelişki yok. Tanrı istediğini yapmaya muktedir. kullandığı bedeni terkeder ve beden ölür, tekrar girer ve beden canlanır. ister uçar, ister kaçar.

asıl merak ettiğim son kısım. sen İsa doğduğunda Meryem bakire değildi mi diyorsun?

tanrı istediğine yapmağa muktedir demek tanrı eşşeği katırıda başkalarınıda beşerebilir tıpkı meryemi becerdiği gibi demek kabullenmek demektir.

Meryem suresi.

bana hiç bir erkek dokunmadı.

Cebrali: "kale kazelik kale....."

"dedi kezalik: (kezalikin manası: yine öyle olucak kimse dokunmıycak bakire kalıcan) dedi rabbin için bu iş kolaydır"

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İbrahim ve Musa'ya söylemediğini nereden biliyorsun? sordun mu?

Yahya orada aracı. vaftiz olmasıiçin birinin vaftizi gerçekleştirmesi gerek.

hahha sen daha vaftizin ne olduğunu kim kimi neden vaftiz etiğini bilmiyorsun ?

tabiki Alllahın oğlu olduğuna kabulenmiş birinin bu akidesi aklını herşeyi kör edecektir. asla başka bir peygamber gelse kabul etmez neyse yar saçların rüle rüle size güle güle ben yatıyrum iyi geceler allah rahatlık versin..

zira yatak başka uyku başkadır. o yüzden allah rahatlık versin denir

puf puf gibi yatakta yatarsın sabaha kadar uyuyamazsın dön sağa dön sola

öbürü betonda yatar kolunuda yastık yapar sabaha kadar mışır mışıııırrr uyur Meleklerde imrenir.. yaa koca islam

Allah rahatlık versin demişlerdir. zira yatak başka uyku başka bol bol uyku olmaz verilmezse uyuyamazszın.. neyse baysss

Sitelerde Paylaş

verdiğin sure Meryem'in bakire olduğunu ve öyle kalacağını söylüyor. neye itiraz ediyorsun burada?

"hahha sen daha vaftizin ne olduğunu kim kimi neden vaftiz etiğini bilmiyorsun ?"

tipik Müslüm cahilliği/ahmaklığı/kibri... sen kaç vaftizde bulundun? soruyorum, çünkü ben birkaç vaftizde bulundum. hatta en sonuncusu oğlumun vaftiziydi. seramoniyi de, annenin ve pederin söylediklerini de çok iyi biliyorum. hatta vaftiz seramonisini ve anlamını vs anlatan kitapçıklar da hala evde biryerlerde.

çocuklara yapılan vaftizle john'un İsa'ya yaptığı vaftiz farklı. john zaten kendinden daha büyük bir figürün, mesihin geleceğini biliyordu. geldiğinde de onu vaftiz ederek hizmette bulundu ve takipçiliğini yaptı.

Sitelerde Paylaş

Amerika keşfedilmeden önce peygamberimiz kırmızı ırktan bahsediyor (yeaaaaaa kamon yeeaaaa :D asukulate)

Veda hutbesi:

Ey insanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Adem'in çocuklarısınız, Adem ise topraktandır. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahın da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvadadır

Müsloş, sen önce şu yediğini/yediklerini çıkart ki, yeni yiyeceklerine yer açılsın, bana zorluk olmasın.

"Buhari’nin Türklerle ilgili bir hadisi de yine muttasıl bir senedle büyük sahabe tarafından nakledilmiştir. Bu hadis de şudur;"

“Ebu Hüreyre’den rivayet edildiğine göre, Hz. Hz. Peygamber buyurmuştur ki; Sizler küçük çekik gözlü, kırmızı benizli, yatık burunlu, çehreleri sanki (örs üstünde döğülmüş ve ) üzeri derilerle kaplanmış (sağlam) kalkanlar gibi bir kavim olan Türklerle çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Yine sizler, kıldan çarık (ve çoraplar) giyen bir kavimle (Türk) çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır.”

Senin mucizenin nasıl bir acuze olduğunu, ben bu hadisle inkarı imkansız bir biçimde belgeledim. Sıra sende, ayet ve/veya hadis olarak bir belge ortaya koyman gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

verdiğin sure Meryem'in bakire olduğunu ve öyle kalacağını söylüyor. neye itiraz ediyorsun burada?

"hahha sen daha vaftizin ne olduğunu kim kimi neden vaftiz etiğini bilmiyorsun ?"

tipik Müslüm cahilliği/ahmaklığı/kibri... sen kaç vaftizde bulundun? soruyorum, çünkü ben birkaç vaftizde bulundum. hatta en sonuncusu oğlumun vaftiziydi. seramoniyi de, annenin ve pederin söylediklerini de çok iyi biliyorum. hatta vaftiz seramonisini ve anlamını vs anlatan kitapçıklar da hala evde biryerlerde.

çocuklara yapılan vaftizle john'un İsa'ya yaptığı vaftiz farklı. john zaten kendinden daha büyük bir figürün, mesihin geleceğini biliyordu. geldiğinde de onu vaftiz ederek hizmette bulundu ve takipçiliğini yaptı.

Sen hazreti Meryem doğurduğunda bakire değildi demeye getirdin diye dedim..

İnsanın gebe kalması Süre-i meryemde aynen anlatılığı gibidir Nokta.

Peder efendi Türk müslümana der ki

-Sen ihtiyarlıktan meydana gelen zayıflığın tesirin de kalıp aklı gitmiş ve beyni sulanmış kimselerden değilsin :Dasas

ve henüz aklı kemal bulmamış gençlerden de değilsin.

Yarın seni vaftiz suyuna güzelce bir daldırayım, oradan çıkınca oooh misleri gibi zerre kadar günahın klamaz, anadan doğma gibi olursun :D

Ben "-Ya baba bu vaftiz nedir yaa"

Papas

- Mukaddes bir sudur

Ben: "- Suya kudsiyetini veren nedir"

Papas

"- Bende evvel gelen din ULULARIINDAN :D aldığım yetki üzerine suya kudsiyetini veren benm

Ben "-Sizin ve sizden evvel gelen papazların günah ve hataları yok mudur? Sizler noksandan münezeh misiniz?

Papaz "-Evet Günahımız çokur. Günah ve ayıptan münezzeh ancak Allahü Tealadır

Ben "- O halde kendisini takdis edemeyen suyu takdşs edebilir mi? :D

papaz biraz suzduktan sonra suyu ben takdis etmem döndü

Ben "- O halde bu isin aslı nedir?

Papaz

"-Bu mesele İsebni meryemin sünnetidir.

Ben "-İsanın sünneti nasıl olmuştur"

Papaz: "Zekerya oğlu Yahya İsebni Meryemi Erdün nehrinin suyuna daldırmış ve bu su ile isanın başını mezhetmiş İsa hakkında bereketle dua etmiştir."

Ben"- İsa Zekerya oğlu yahyaya bu iş için muhtaç oldu ise siz Yahyaya neden ibadet etmiyorsunuz? Çünkü bu tarife göre Yahya isadan daha büyük olması lazım gelir."

Papaz :blink::o hacamukatiyo diyerek uzaklaştı.. :Dasasa

Sitelerde Paylaş

muhammedin de yemeklerini pişiren biri vardır mutlaka. yemek için aşçısına ihtiyacı olduysa neden muhonun aşçısına ibadet etmiyorsunuz?

keşke rastgele bir kilise pederi ve rastgele bir cami imamını karşı karşıya getirip; bilgi, kültür, eğitim bağlamında kıyaslasak :)

allaan köylü cahilleri...

Sitelerde Paylaş

Amerika keşfedilmeden önce peygamberimiz kırmızı ırktan bahsediyor (yeaaaaaa kamon yeeaaaa :D asukulate)

Veda hutbesi:

Ey insanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Adem'in çocuklarısınız, Adem ise topraktandır. Arabın Arap olmayana, Arap olmayanın da Arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi; kırmızı tenlinin siyah üzerine, siyahın da kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvadadır

Üstünlük elbette takvadadır. Ancak, SAV'nin kırmızı benizli insanlardan bahsetmesi bir mucize örneği olarak gösterilemez.

Her peygamberin mucizeleri vardır,bu ayrı bir konu. Ayrıca seni arkadaş listeme ekledim. Değerini bil ................

Sitelerde Paylaş

"bir senedle büyük sahabe tarafından nakledilmiştir. "

"Buhari’nin Türklerle ilgili bir hadisi de yine muttasıl bir senedle büyük sahabe tarafından nakledilmiştir. Bu hadis de şudur;"

Alıntılarken kırmızıya boyadığım kısmı, özellikle ""muttasıl " kelimesini keserek nasıl bir sahtekarlık yaptığını ortada... koyalım.

Muttasıl bir senetle hadis rivayeti demek; son raviden başlayarak, ilk kaynağa (1.Muhammet, 2. Sahabe, 3. Tabiin) kadar senedinde kopukluk olmayan hadis demektir. Sen, kırmızı kısmı atarak, en sağlam hadisler kapsamında olan bir hadisi, tek bir senetle sahabeye dayanan, ara halkaları kopuk, güvenilmez bir hadis olarak göstermiş oluyorsun, ki bu sahtekarlıktır. Müslüman da olduğuna göre, "Müslüman zaten sahtekar olur" sözünü fazlasıyla hak ediyorsun.

Ya siz hiç utanmıyor musunuz yalan söylemeye? Yalancı mısınız? Hadislerin yazıldığı tarih hicri 250 o zamanda yaşıyan sahabe varsa ben eşşeğim eğer yoksa sizde katırsınız tamam mı :D asukulate

peygamberimizin katırlarının isimi Düldül müş düldüller sizi! :D

Pardon ya, ben yukarıda senin bilinçli olarak sahtekarlık yaptığını söyleyerek hata yapmışım. Hatta sahtekarlık yapabilecek kadar akıllı, bilinçli, bilgili kabul etmekle sana iltifat bile etmişim. Oysa bütün bunlar senin cahilliğinden özellikle din cahilliğinden ve okuduğunu anlayamayacak kadar geri zekalı olduğundan kaynaklanıyormuş. Bir kere daha pardon.

Muttasıl hadisin ne demek olduğunu sayemde öğrendiğine göre, söz konusu hadisin İlk ravisi/kaynağı olan Sahabe Ebu Hureyre'nin 250 yıl yaşaması gibi bir imkansızlığın gerekmediğini de öğrenmiş olduğunu var sayıyorum.

Bu açıklamalardan sonra şu zırvalarını tekrar ele almak gerekiyor

Söz konusu hadisle ilgili yalan ve yalancılar varsa, Ebu Hureyre'den (Ki onun da yalancısı Muhammet'tir) başlayan, Buhari'nin hadisi aldığı son raviyle son bulan -yaklaşk beş-altı halka- ravilerdir. Ben masumum, aradan çekiliyor, seni Peygamberine kadar uzanan yalanlar ve yalancılarla baş başa bırakıyorum. Ne haliniz, ne hesabınız varsa görün. Kim eşşek, kim katır diye tepişin durun.

"peygamberimizin katırlarının isimi Düldül müş düldüller sizi! :D"

Peygamberinizin çıtırları da varmış, adları Sümbülmüş, sizi gidi Sümbüller...

Bakın Ey Hırsityanlar (Allanın oğlu çocuğu! bir şeye temas ederek çocuğu olduğuna inananlar. kıçımdan gülüyorum bu saçma akideyi yazarken)

Sayın hıristiyanlar : Hiçri 100 senelerin de yaşayan Türklerin İmam-ı Ebu hanefi ne diyor. "Ben diyor sahabe gördüm görüştüm, Tabiin denilen zatların (hadis rivayet edenlerin) ağzından duyduklarımı, düşünür tartar işime gelirse kabul ederim. işimi gelmezse osurup osurup içindeki gazı çıkartırım diyor vallaha öyle diyor billaha öyle diyor :D hiç gaz ilaçı almayın diyor kasulate :D

Terbiyeden bahseden yaratığa bakın! Tam bir lağım faresi ve Ebu Henefi'yi de kendine benzetiyor, hortlatacak adamcağızı.

Sitelerde Paylaş

Alıntılarken kırmızıya boyadığım kısmı, özellikle ""muttasıl " kelimesini keserek nasıl bir sahtekarlık yaptığını ortada... koyalım.

Muttasıl bir senetle hadis rivayeti demek; son raviden başlayarak, ilk kaynağa (1.Muhammet, 2. Sahabe, 3. Tabiin) kadar senedinde kopukluk olmayan hadis demektir. Sen, kırmızı kısmı atarak, en sağlam hadisler kapsamında olan bir hadisi, tek bir senetle sahabeye dayanan, ara halkaları kopuk, güvenilmez bir hadis olarak göstermiş oluyorsun, ki bu sahtekarlıktır. Müslüman da olduğuna göre, "Müslüman zaten sahtekar olur" sözünü fazlasıyla hak ediyorsun.

Pardon ya, ben yukarıda senin bilinçli olarak sahtekarlık yaptığını söyleyerek hata yapmışım. Hatta sahtekarlık yapabilecek kadar akıllı, bilinçli, bilgili kabul etmekle sana iltifat bile etmişim. Oysa bütün bunlar senin cahilliğinden özellikle din cahilliğinden ve okuduğunu anlayamayacak kadar geri zekalı olduğundan kaynaklanıyormuş. Bir kere daha pardon.

Muttasıl hadisin ne demek olduğunu sayemde öğrendiğine göre, söz konusu hadisin İlk ravisi/kaynağı olan Sahabe Ebu Hureyre'nin 250 yıl yaşaması gibi bir imkansızlığın gerekmediğini de öğrenmiş olduğunu var sayıyorum.

Bu açıklamalardan sonra şu zırvalarını tekrar ele almak gerekiyor

Söz konusu hadisle ilgili yalan ve yalancılar varsa, Ebu Hureyre'den (Ki onun da yalancısı Muhammet'tir) başlayan, Buhari'nin hadisi aldığı son raviyle son bulan -yaklaşk beş-altı halka- ravilerdir. Ben masumum, aradan çekiliyor, seni Peygamberine kadar uzanan yalanlar ve yalancılarla baş başa bırakıyorum. Ne haliniz, ne hesabınız varsa görün. Kim eşşek, kim katır diye tepişin durun.

"peygamberimizin katırlarının isimi Düldül müş düldüller sizi! :D"

Peygamberinizin çıtırları da varmış, adları Sümbülmüş, sizi gidi Sümbüller...

Terbiyeden bahseden yaratığa bakın! Tam bir lağım faresi ve Ebu Henefi'yi de kendine benzetiyor, hortlatacak adamcağızı.

Allah Seni bildiği gibi yapsın. Utanmıyor sıkılmıyorsun?!!

Ebu hanife Bütün İslam alimlerin kabul ettiği hükmü yani İcmayı temelden redetmişken

sen gelip burada abuzer kadayıfn rivaytelerinı muttasıldır diyorsun hasmuuuuhaaaa hasuumuuuuhaa :D

Senin bütün sözlerinin toptan çöplük olduğunu ispat eden, sözleri yazıyorum, bakalım nasıl altında kalkıcaksın yerinde olmak hiç istemezdim

Türk Milletin Mezheben İmamı olan İmam-ı Ebu Hanife, (H.150 yıllarında), Tabiin tarafından (H. 250 yılında) Hadis külliyatı daha yazılmadan önce şöyle demişlerdir.

"Ben sahebe gördüm görüştüm"

"Allah (Kuran) ve Resülünden (Hz. Muhammedin bizzat ağzından) Geleni Olduğu gibi kabul ederim.

Sahabesinden geleni Muhayyerim düşünür kabul ederim. Bunlardan başkasından geleni ise, Hele Tabiinden geleni düşünür tartar işime gelirse kabul ederim (işimize gelmezse hasmuhaa hasmuhaaaa diyerek :D Aynıyla geri postalarım)" buyurmuşlardır

O yüzden Biz Türk Milleti , diğer batmış kokuşmuş milletler gibi hadis külliyatını toptan kabul etmeyiz. .İşimize gelen hadisleri kabul ederiz, diğerlerini sittin sene :D kabul etmeyiz. çünkü onlar hadis değil tabiin denilen adamların uydurduğudur.

.

Şimdi dikkat etini celb ederim iyi oku:

Diyenet tarafından takdir edilen meşhur ismail hakkı SİYERİ CELİLEİ NEBEVİ KİTABIN DA şunlar yazmaktadır
Hadis ulemasınca pek muteber HAFIZ ZEHEBİ demiş imiş ki :
bidadı suğra gibi bidad denilen şeyler tabiin ve etbaı tabiin arasında vardı. halbuki bu zatların DİNLERİ- SIDDIKLARI-İFFETLERİ vardı? eğer bu adamlar RED edilirse ortada (ASAR) kalmaz.
acaba hangi Asar ? Küttübü site olmaz diyor hah hah ah haaaay ...
demek ki SEYHEYN yani : buhari ve Müslim kitaplarını yazanlar ehli bidat ile istişhad etmişlerdir onları şahit tutarak yazmışlardır...izahı vardır"

Şimdi arka fondan bir müzik : inti sepçın kapkaaaan, dınını nııı dın nın nın nını nıııı, intisapcın kaaapkkkkkan dını nııı

güftesini tam hatırlayamadım yabancı bir şarkı vardı bulamadım iyi kunler çarşambalar Mööösyöö :D
Sitelerde Paylaş

Sen Hala karanlık çağlarda yaşayan bir cahilsin!

Bak yavrum Allah topraktan ademi yaratacak O ademin çocuklarından yüzyıllar sonra meryem isminde biri dünyaya gelecek Allah meryemle cinsel münasebette bulunacak ve Allahın oğlu çocuğu olucak.(bunları duyup, gülüp de, kıçıyla zortlamayan olamaz)

Sonra diyceksin Alllah melekleri gezegenleri cinleri herşeyi yapıyorda bunu neden yapamıyor diyceksin..

İsa Çarmağa gerilirken bu kuvvetli ruh nerdeydi aciz ruhunu yerini bilmiyor muydu? ona yardım edemedi..

kendi çiğer pare evladını yerini bilmeyen koruyamaan allahtan ne hayır gelir.

ne acaip itikadlar islam bunları asla kabul etmez

Allah Meryem ile cinsel ilişki yaşamış demek ne kadar da aptalca bir laftır böyle, sen hiç manevi evlat diye bir şey olduğunu duymadın mı? Evlat, oğul olması için ilişki şart mı? Her şeyin temeli sonuçta sevgi değil mi? Tanrı sevgi hissedemez mi?

İsa çarmıha gerilirken Allah neredeymiş? Peki bir savaşta Muhammed'in dişi kırılırken Allah nerede idi? Allah neden koruyamadı bedevi elçisini? Bir dişini koruyamayan Allahtan ne hayır gelir?

Muhammed İsa'yı asla Allah oğlu olarak kabul edemezdi. Çünkü o zaman İslam'ın en büyüğü olamazdı. Böylece kainat yüzü suyu hürmetine yaratıldı Muhammed'in dendi. Muhammed İbrahimi dinlerin tahtına kuruldu, kendince.

En büyük peygamber Muhammed diyebilmek için önce Tanrı kaynaklı peygamberlik diye bir şeyin olduğunu ispatlaman lazım...İslam kültüründe yüzbinlerce peygamberin olduğu her kavme peygamber geldiği yazılır, çizilir sürekli...Tüm tarihe bakıldığında peygamberlik Filistin ve çevresi ile ya da Filistin ile kültür ya da soy bağı olan bölgelerde ortaya çıkmıştır. Kur'an'da adı geçen peygamberler bile ekseriyetle ibrani kökenlidir, yahudilerde bu gelenek ya da adeta meslek gibi bir şey halini almıştır. Tüm peygamberler semitik isimlere sahiptir. İlk insan denilen Adem bile Yahudilerce sadece kendi ataları olarak görülür ve de ismi yine sami ismidir. Bu peygamberliğin hangi kültürün ürünü olduğunu ispatlar. Ama başka bir şey de var.Kimse şimdiye kadar bir slav,cermen,latin,hitit,yunan,iran,hint,aztek,inka,çin,japon,türk,vb kültürlere ait bir peygamber gösterememiştir. Kur'an'da da gösterilemez.Yüz bin peygamber der birçokları. Ama bu kadar peygamber gelse bahsettiğim kültürlerde mutlaka bir iz bırakırdı.Bırakmamıştır çünkü yok... Dindarr arkadaşımız da gösterebiliyorsa Kur'an'ı da ortaya koyup göstersin. Boş lafa karnımız tok... Sadece ispatlı bir isim istiyoruz....

tarihinde Birko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah Meryem ile cinsel ilişki yaşamış demek ne kadar da aptalca bir laftır böyle,

sen hiç manevi evlat diye bir şey olduğunu duymadın mı? Evlat, oğul olması için ilişki şart mı? Her şeyin temeli sonuçta sevgi değil mi? Tanrı sevgi hissedemez mi?

Hıristiyanlık inancında Tanrı meryemi nasıl hamile bıraktı :Dasasa

Bizde şöyle oluyor :D bir kadınından hoşlanıyorsun ve onunla ilşkiye giriyorsun, tohumunu onun rahmine bırakıyorsun 9 ay sonra maddi manevi senden bir cüz olarak çocuğun oluyor

şimdi "Tanrın oğlu" tabiri: şunu bize söylüyor: Tanrı yarattığı meryemi bulup onu becerip ve ondan faydalanma yoluna gidip ondan manevi Oğlu oldu. Aman allahım cümle aleme saki getir papasın bir şarap daha lütfen :Daasasa

bu durumda Tanrı yarattığı şeyden faydalanıp bir oğul peyda ettirmiş olmuyor mu?

yani kafanızı bir an olsun çalışıtırın

2000 küsür sene evvel Tanrınun oğlu diye bir şey yoktu. sonra Tanrı gelip meryemi becerip oğlu oldu

bu sonrada ilave edilen bilgiyle Tanrı tanrı oldu :blink::D

Allahım ben kaçıyorum yoksa bunların yanında kaçırıcam, "kıçımla gülmek" tabiri tam yerini bulacak.

Siz İsaya bu aleme babasız geldi diye Tapıyorsunuz.

Adem de hem anasız hem babasız bu aleme gelmiştir. Onuda katın Allahınız 2 olsun :D

Siz İsa'ya Ölüleri dirillti diye tapıyorsanız İncilde elyas peygamberinde ölüyü dirilttiği söylenir.

Onuda Katın Allahınız 3 olsun heeeeh şimdi oldu.. :D Sizin dininizi ikmal ettim ve size din olarak Hıristiyanlığı seçtim bol bol Şarap için İçki size iyi gelir. dininizin kıymeti bilin herkese yasak size içki serbest hasmuuuuhaa:Dasasa

Beşeri din olunca, tabi böyle oluyor insanın hislerinden faydalanma sizi gidi kilise adamları sizi

Halbuki bütün tıp Alkölün aleyhindedir.

bir bardak Şarabın içkinin 35 saat zarfınfda kalb atışını bilmem kaç kez arttırdıüı söylenir

adi bir fabrika bile boşa çalıştığı zaman ne kadar büyük zarara uğrar ya bu koca vucud boşa çalıştığı zaman ne oluyor sanıyorsun

Ameliyat masasına giderken doktor soruyor "içki içer miydin sen!"

adam şok in şok, adam zaten geberecek korkuyor, bir alkolde her gün alıyordu zavallım :Dasasas

artık içkinin müdafasını yapan aptaldır ne diyelim

İlerde alkolin zararları ile ilgi bir yazı yazıcam çoook uzun bir yazı

ben size kısa bir yerini yazıcam

Sitelerde Paylaş

bir daha gel gel Kudüs'ten

sırma saçlım mavi gözlüm

nerdee nerdee

nerdesin rab?

Kusura bakma

Peygamberin Kabul ettiği Allahı kabul etmeyenler, kendi akıllarıyla bir İlah ararlar ki O ilaha ilah-ı Mechul :D denir

Firavununda vardı.

Ebu süfyanda Uhud harbinde putuna iltica etmiş "Yüksel Hubel! diye bağırmıştı.. :D hasumuhaaa hahah hahaha aaaayy

Bak canım ben bu cevapları sana Hazreti İsanın huzurunda veriyorum

malte eriği boynun da çok büyük bir vebal var

yarın hazret-i İsa Alemi hıristiyanlığa: Bana ve anneme en çirkin sözler söylenirken, veledi bilmem ne vs..

Beni ve annemi Bu dünya sahnesinde beraat ettiren tanıttıran.

Annemin iffet numunesi bir kadın benimde babasız bu aleme gelen incil namında bir kitabın peygamberi ve öğretmeni olduğu beyan eden, Dininde bana imanı esas turan babasız bu aleme geldiğimiesas tutan. O büyük peygambere nasıl karşı geldiniz." derse ne cevap verebilirsiniz

Sitelerde Paylaş

Hıristiyanlık inancında Tanrı meryemi nasıl hamile bıraktı :Dasasa

Bizde şöyle oluyor :D bir kadınından hoşlanıyorsun ve onunla ilşkiye giriyorsun, tohumunu onun rahmine bırakıyorsun 9 ay sonra maddi manevi senden bir cüz olarak çocuğun oluyor

şimdi "Tanrın oğlu" tabiri: şunu bize söylüyor: Tanrı yarattığı meryemi bulup onu becerip ve ondan faydalanma yoluna gidip ondan manevi Oğlu oldu. Aman allahım cümle aleme saki getir papasın bir şarap daha lütfen :Daasasa

Yahu sen hakikaten diğer üyelerin konuştuğu gibi Maldinisin. Aşağıdaki iletimde göre göre İsa ile ilgili satırları mı gördün de saçma sapan cümleler yazdın. İsa Allah'ın oğluymuş değilmiş boşver bunları diğer cümlelere cevap ver.

Allah Meryem ile cinsel ilişki yaşamış demek ne kadar da aptalca bir laftır böyle, sen hiç manevi evlat diye bir şey olduğunu duymadın mı? Evlat, oğul olması için ilişki şart mı? Her şeyin temeli sonuçta sevgi değil mi? Tanrı sevgi hissedemez mi?

İsa çarmıha gerilirken Allah neredeymiş? Peki bir savaşta Muhammed'in dişi kırılırken Allah nerede idi? Allah neden koruyamadı bedevi elçisini? Bir dişini koruyamayan Allahtan ne hayır gelir?

Muhammed İsa'yı asla Allah oğlu olarak kabul edemezdi. Çünkü o zaman İslam'ın en büyüğü olamazdı. Böylece kainat yüzü suyu hürmetine yaratıldı Muhammed'in dendi. Muhammed İbrahimi dinlerin tahtına kuruldu, kendince.

En büyük peygamber Muhammed diyebilmek için önce Tanrı kaynaklı peygamberlik diye bir şeyin olduğunu ispatlaman lazım...İslam kültüründe yüzbinlerce peygamberin olduğu her kavme peygamber geldiği yazılır, çizilir sürekli...Tüm tarihe bakıldığında peygamberlik Filistin ve çevresi ile ya da Filistin ile kültür ya da soy bağı olan bölgelerde ortaya çıkmıştır. Kur'an'da adı geçen peygamberler bile ekseriyetle ibrani kökenlidir, yahudilerde bu gelenek ya da adeta meslek gibi bir şey halini almıştır. Tüm peygamberler semitik isimlere sahiptir. İlk insan denilen Adem bile Yahudilerce sadece kendi ataları olarak görülür ve de ismi yine sami ismidir. Bu peygamberliğin hangi kültürün ürünü olduğunu ispatlar. Ama başka bir şey de var.Kimse şimdiye kadar bir slav,cermen,latin,hitit,yunan,iran,hint,aztek,inka,çin,japon,türk,vb kültürlere ait bir peygamber gösterememiştir. Kur'an'da da gösterilemez.Yüz bin peygamber der birçokları. Ama bu kadar peygamber gelse bahsettiğim kültürlerde mutlaka bir iz bırakırdı.Bırakmamıştır çünkü yok... Dindarr arkadaşımız da gösterebiliyorsa Kur'an'ı da ortaya koyup göstersin. Boş lafa karnımız tok... Sadece ispatlı bir peygamber ismi istiyoruz....

tarihinde Birko tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu sen hakikaten diğer üyelerin konuştuğu gibi Maldinisin. Aşağıdaki iletimde göre göre İsa ile ilgili satırları mı gördün de saçma sapan cümleler yazdın. İsa Allah'ın oğluymuş değilmiş boşver bunları diğer cümlelere cevap ver.

Ben maldinisem sen bokşiç'sin hakkaten de öyle :D

Allah kuranda vallahu yasümüke minannas. Vikaye-i ilahimden zırh giydirdim diyor

Evet dişi şehit düştü. Allah hepsini tepeliycekti peygamberimiz Allaha yalvardı.

"Ya rabbi yapma bana bağışla, Beni seni tarafından gönderilmiş bir peygamber olarak görmüyorlar bilmiyorlar bilselerdi yapmazlardı. yapma allahım azab etme" diyerek Peygamberimiz Allahı zor tutmuştur kamon

:D yaaa sorusu olan

Hıristiyanlkta "İsa'nın kendi arzusu ile asılmadığı" ortadadır. O halde "Ey hiristiyanlar hemen kendinize başka bir ilah arayın" Zira kendi çiğerpare evladını korumaktan aciz olan Allah'dan ne hayır gelir? bence hemen kaçın hahahah aaaaaay :D

Sitelerde Paylaş

Allah Seni bildiği gibi yapsın. Utanmıyor sıkılmıyorsun?!!

..................................................................................................................................

Say. Dandiri Dindoş ve de Müsloş, yanıtını geciktirdiğim için gusura galma.

İşin Allah'a kaldı. Zaten Müsloşlar ne zaman zorda, darda kalsalar, umutsuzluğa düşseler işi Allaha havale ederler.

Utanıyorum, hem de çok utanıyorum, ama senin adına senden utanıyorum.

Ebu Hanefi'nin nakarat ettiğin o malum sözünden bıktık, bıktırdın artık. Başka sözü yok mu? Geveze papağan gibi tekrarlayıp duruyorsun, değiştir artık şunu. Konumuz Hanefi değil. Şu mucize konusunu halledelim, Hanefi'yi de özel olarak ayrıca tartışırız.

Konu sahibi ev sahibi, konusu-yorumu davetiyedir. Bunu unutma, misafirlere iyi davran.

Senin, mucizeli başlığın ve hadis içerikli davetiyen burada:

"İşte Bir mucize daha! Ama yine bir mucize görseler yine inkar ederler (sözü sabittir) inanmazlar"

Veda hutbesi:

Benim hadisli icabetim de burada:

Yorumlar adam gibi ama karşıdaki mal olunca, yorumları da malca anlıyor ve mal ediyor.

Sana, senin gibi malların piri olan Muhammed adlı mal, hadisiyle yani malca yanıt versin. Ne demişler; malın halinden mal anlar, demişler.

“Ebu Hüreyre’den rivayet edildiğine göre, Hz. Hz. Peygamber buyurmuştur ki; Sizler küçük çekik gözlü, kırmızı benizli, yatık burunlu, çehreleri sanki (örs üstünde döğülmüş ve ) üzeri derilerle kaplanmış (sağlam) kalkanlar gibi bir kavim olan Türklerle çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır. Yine sizler, kıldan çarık (ve çoraplar) giyen bir kavimle (Türk) çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır.”

Evet, Arap malı dinidar, buyur buradan yak ve de mal mal bak.

Senin hadisin neden mübarek oluyor da, benim hadisim tübarek (Tü kaka) oluyor? İkisi de aynı ağızdan çıktığı halde...

Gel seninle bir kavli karar eyleyelim: Her iki hadisi de ya mübarek ya da tübarek kabul edelim. Sana Eşitlik, adalet ve barış dolu bir teklif sunuyorum. Benim için fark etmez, beğen-seç, senin seçimin benim seçimim demektir.

Sana son bir kıyak daha yapayım. Hadis reddi ve reyciliği ile malum ve meşhur Ebu Hanefi, bu özellikleriyle senin ikinci peygamberin gibi olduğundan, ikinci şık sana daha uygun, hatta zorunluluk gibi...

Sitelerde Paylaş

Say. Dandiri Dindoş ve de Müsloş, yanıtını geciktirdiğim için gusura galma.

İşin Allah'a kaldı. Zaten Müsloşlar ne zaman zorda, darda kalsalar, umutsuzluğa düşseler işi Allaha havale ederler.

Utanıyorum, hem de çok utanıyorum, ama senin adına senden utanıyorum.

Ebu Hanefi'nin nakarat ettiğin o malum sözünden bıktık, bıktırdın artık. Başka sözü yok mu? Geveze papağan gibi tekrarlayıp duruyorsun, değiştir artık şunu. Konumuz Hanefi değil. Şu mucize konusunu halledelim, Hanefi'yi de özel olarak ayrıca tartışırız.

Konu sahibi ev sahibi, konusu-yorumu davetiyedir. Bunu unutma, misafirlere iyi davran.

Senin, mucizeli başlığın ve hadis içerikli davetiyen burada:

"İşte Bir mucize daha! Ama yine bir mucize görseler yine inkar ederler (sözü sabittir) inanmazlar"

Benim hadisli icabetim de burada:

Senin hadisin neden mübarek oluyor da, benim hadisim tübarek (Tü kaka) oluyor? İkisi de aynı ağızdan çıktığı halde...

Gel seninle bir kavli karar eyleyelim: Her iki hadisi de ya mübarek ya da tübarek kabul edelim. Sana Eşitlik, adalet ve barış dolu bir teklif sunuyorum. Benim için fark etmez, beğen-seç, senin seçimin benim seçimim demektir.

Sana son bir kıyak daha yapayım. Hadis reddi ve reyciliği ile malum ve meşhur Ebu Hanefi, bu özellikleriyle senin ikinci peygamberin gibi olduğundan, ikinci şık sana daha uygun, hatta zorunluluk gibi...

Şimdi sayın ilkeli gardaşım!

Hicri 250 küsür senesinde yazılan rivayetler var.

Bu rivayetlerden Hangisi hadisi Şerif.. hangisi değil pek açık belli oluyor

O yüzden ne kadar kıçını yırtsanda Benm getirdiğim hadis doğru kabul ediliyor

(bir maksat bir çıkar yok)
Senin getirdiğin hadis ise İslam aleminde bir mevzuudur. doğru mu yoksa yalan mı? kendinize iyi davranın iyyy künler :D
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...