Jump to content

İşte Bir mucize daha! Ama yine bir mucize görseler yine inkar ederler (sözü sabittir) inanmazlar

Recommended Posts

işte hep bunu yapıyorsunuz. sıkışınca hadis sahih değil... hadi oradan!

şu sıralar GÜÇ ellerinde değil...

hele güçlensinler..(bu gidişle mümkün DEĞİL ) ....sözde peygamberlerinin tüm yaptıklarını yapar ve ballandıra ballandıra hadisleri anlatırlar ...KILIF olarak !!!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Muhammed Çelebi Sultan'ın meşhur hallerinden biri de, Hızır aleyhisselâmla çok görüşüp, sohbet etmesidir. Bâzan evinde otururken karşıda bulunan Eğridir Gölüne dikkatle bakar ve birini bekler gibi dururdu. Hızır aleyhisselâm göl üzerinden yürüyerek yanına gelirdi. Görüşüp sohbet ederler, sonra yine geldiği gibi su üzerinden giderdi. Bu hâli çok görülmüştür. Halîfelerinden Âlimi Rabbânî Dâvûd Efendi; "Hızır aleyhisselâmla böyle görüştüklerine defâlarca şâhid oldum." diye anlatmıştır. Heryer mucizeci dolu. "

Uçan sabri ; havada durdum, şahitlerim var.

Sitelerde Paylaş

Şimdi sayın ilkeli gardaşım!

Hicri 250 küsür senesinde yazılan rivayetler var.

Bu rivayetlerden Hangisi hadisi Şerif.. hangisi değil pek açık belli oluyor

O yüzden ne kadar kıçını yırtsanda Benm getirdiğim hadis doğru kabul ediliyor

(bir maksat bir çıkar yok)
Senin getirdiğin hadis ise İslam aleminde bir mevzuudur. doğru mu yoksa yalan mı? kendinize iyi davranın iyyy künler :D

Sayınsız dindoşum.

senin doğru demen yanlışın ta kendisidir. Sen, sahabe görmüş -rüyasında görmüş olmalı- şeyhin Ebu Hanefi'nin rahle-i tedrisatından geçmeyen (kendisinden sonraki zamanlarda derlenen ve yazılan) hadisleri kabul etmediğine göre, bir hadisin doğru olup olmadığını anlamak için, o hadisin Ebu Hanefi'nin kendi eliyle yazdığı yazılı kaynaklarda geçip geçmediğine bakman/bakmak gerekir. Hal böyle olunca da, sen o "Veda Hutbesi" denilen en meşhur ama en sakat, en tartışmalı hadisini nah doğrularsın.

Benim hadisim, ravisiyle, muhaddisiyle belgeli, senin belgeni görelim. Unutma, Ebu Hanefi'den yazılı belge getireceksin. Bakalım ve görelim senin Ebu Hanefi, bu hadisi işine geldiği için almış mı, yoksa işine gelmediği için sittir mi etmiş? :D

Belge görelim belge...

Sitelerde Paylaş

Sayınsız dindoşum.

senin doğru demen yanlışın ta kendisidir. Sen, sahabe görmüş -rüyasında görmüş olmalı- şeyhin Ebu Hanefi'nin rahle-i tedrisatından geçmeyen (kendisinden sonraki zamanlarda derlenen ve yazılan) hadisleri kabul etmediğine göre, bir hadisin doğru olup olmadığını anlamak için, o hadisin Ebu Hanefi'nin kendi eliyle yazdığı yazılı kaynaklarda geçip geçmediğine bakman/bakmak gerekir. Hal böyle olunca da, sen o "Veda Hutbesi" denilen en meşhur ama en sakat, en tartışmalı hadisini nah doğrularsın.

Benim hadisim, ravisiyle, muhaddisiyle belgeli, senin belgeni görelim. Unutma, Ebu Hanefi'den yazılı belge getireceksin. Bakalım ve görelim senin Ebu Hanefi, bu hadisi işine geldiği için almış mı, yoksa işine gelmediği için sittir mi etmiş? :D

Belge görelim belge...

Hasumuha dostum hasumuha :D kemon :D

Nö nö nö nö işte aramızdaki fark burdan belli oluyor. Sen okuduğunu anlamak için okumuyorsun..

ben evvellaah okuduğumu çook iyi okur iyi anlarım kemon

Bak Ebu Hanife: "Bende tabiinden bir zatım.. hele tabinden gelen rivayeti, düşünür tartar işime gelirse kabul ederim demiştir

Bunun manası: Ben de tabiinden bir zatım, benden de duyduklarınızdan işinize geleni kabul edin, kimseye dinin tekelini vermeyen demektir Kemooon Koca Ebu hanefi Büyüksün Ebu Hanife

Ebu Hanife, diğerlerin yaptığı gibi: "Benim dediğim doğrudur mecbursunuz, bunu kabul edeceksiniz. Bir hak ve hakikat vardır, Bunu size kabul etdirecem, mecbursunuz bunu tabi olcaksınız" dememiştir. kimseye bir cebirde" bulunmamıştır KOCA EBU HANİFE!!

İslam aleminin bu şekilde davranışını yani icmayı temelden red etmiştir. BÜYÜKSÜN BABA HANİFE Kemon baba :D

Hatta İmamı yusuf ile İmam-ı muhammed bir mesele hakkında birleşirlerde benm verdiğim hükmün hilafına hükğm verirlerse benim ki doğru değil onların ki doğrudur onlara uyun demiştir.

halbuki Bu zatlar Ebu hanefinin öğrencileridir.

dünyada böyle bir Öğretmen var mı? Öğrencim benden daha iyi bilir diyen. Hele Hele O Öğretmen; milyarları asırlardır peşinden getirtebilen biri

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hasumuha dostum hasumuha :D kemon :D

Nö nö nö nö işte aramızdaki fark burdan belli oluyor. Sen okuduğunu anlamak için okumuyorsun..

ben evvellaah okuduğumu çook iyi okur iyi anlarım kemon

Bak Ebu Hanife: "Bende tabiinden bir zatım.. hele tabinden gelen rivayeti, düşünür tartar işime gelirse kabul ederim demiştir

Bunun manası: Ben de tabiinden bir zatım, benden de duyduklarınızdan işinize geleni kabul edin, kimseye dinin tekelini vermeyen demektir Kemooon Koca Ebu hanefi Büyüksün Ebu Hanife

Ebu Hanife, diğerlerin yaptığı gibi: "Benim dediğim doğrudur mecbursunuz, bunu kabul edeceksiniz. Bir hak ve hakikat vardır, Bunu size kabul etdirecem, mecbursunuz bunu tabi olcaksınız" dememiştir. kimseye bir cebirde" bulunmamıştır KOCA EBU HANİFE!!

İslam aleminin bu şekilde davranışını yani icmayı temelden red etmiştir. BÜYÜKSÜN BABA HANİFE Kemon baba :D

Hatta İmamı yusuf ile İmam-ı muhammed bir mesele hakkında birleşirlerde benm verdiğim hükmün hilafına hükğm verirlerse benim ki doğru değil onların ki doğrudur onlara uyun demiştir.

halbuki Bu zatlar Ebu hanefinin öğrencileridir.

dünyada böyle bir Öğretmen var mı? Öğrencim benden daha iyi bilir diyen. Hele Hele O Öğretmen; milyarları asırlardır peşinden getirtebilen biri

Mal Dindar; Turan Dursun ve Ilhan Arsel in kuran ile ilgili tespitleri hususunda görüşlerini alalım.Gerçi sende onları okuyacak cesaret yoktur.
Sitelerde Paylaş

Mal Dindar; Turan Dursun ve Ilhan Arsel in kuran ile ilgili tespitleri hususunda görüşlerini alalım.Gerçi sende onları okuyacak cesaret yoktur.

İmposıbıl Benm için turan dursun ve İhan arselin İslam dini hakkında ki bilgileri, Cami kahvesinde oturan cemaatin ve kunnut duasını bilen İmamlarının bildikleri kadardır. "Bu kadarda mı aptal ve cahilldirler" diyorsun evet yes kamon.

Vallahi evet bu kadar aptal ve bu kadar cahildirler.. Essaltu mincuku ve ettku minselim bismillleeh baş baş :D pirdon bay bay ahhaah kemon :D

Sitelerde Paylaş

Senin gibi mallar oldukça böyle şarlatanlar daha peşine çok mal takar.

Şşş kes bebi zira İngiltere hak ve hukuk meselinde tıkandığı yerde eskiden Türk milletine osmanlıya danışırdı. (şimdi de belki danışıyorlardır.) Ebu Hanife Hukukkun şu maddesini nasıl halletmiştir diye..

1940 lı yıllar Bernard Şhaw : "İngiltere'de domakrasi kemaline erdi. Bundan sonrası islamdır"

Kemooon yeaaa Koca İslam

Sitelerde Paylaş

İmposıbıl Benm için turan dursun ve İhan arselin İslam dini hakkında bilgileri, Cami kahvesinde oturan cemaatin ve kunnut duasını bilen İmamlarının bildikleri kadardır. Bu kadar da aptalldır cahilldir diyorsun Vallahi evet bu akdar aptal ve bu akdar cahildirşer..

Essaltu minçuku ve ettku minselim baş baş :D pirdon bay bay

Bence okumamışsın. Turan Dursun ve İlhan Arsel'in , islamla ilgili tespitleri müthiş ve çok yerinde. Muhammed'in kuranı kendisinin uydurduğunu resmen ispatlamışlar.Önyargısız tarafsızca oku işte kardeşim.Neden bu kadar diretiyorsun? Neden sana dayatılan birşeylere inanmak zorundasın ki? bu zorunluluk niye?

Sen cennete gitmek istiyorsun değil mi,uyanık ? :D hatunlarla fingirdeşip oynaşmak istiyorsun ? seni çakal seni !!!

Ne çakalsın lan ! Yanlışlıkla botk çukuruna gitme,cennete gitme hesapları yaparken... topitop ! :D

Sitelerde Paylaş

Bence okumamışsın. Turan Dursun ve İlhan Arsel'in , islamla ilgili tespitleri müthiş ve çok yerinde. Muhammed'in kuranı kendisinin uydurduğunu resmen ispatlamışlar.Önyargısız tarafsızca oku işte kardeşim.Neden bu kadar diretiyorsun? Neden sana dayatılan birşeylere inanmak zorundasın ki? bu zorunluluk niye?

Sen cennete gitmek istiyorsun değil mi,uyanık ? :D hatunlarla fingirdeşip oynaşmak istiyorsun ? seni çakal seni !!!

Ne çakalsın lan ! Yanlışlıkla botk çukuruna gitme,cennete gitme hesapları yaparken... topitop ! :D

Biz onların yazılarını okuduk osurduk gülmekten kıçımız yırtıldı. Sen ise cahilliğinle onları bir gerçekmiş gibi kabul ediyorsun :D

Allahın oğlu olduğuna İnanan bir kimsen Şüphe etmediği tevrattaki uydurmalara çelişkilere aklın kabul edemeyeceği pisliklere inanır...

ama kuran hakkında ise çelişki var der inanmaz. bunun sebebi Allahın oğlu olduğuna inanmasıdır kasumuhaa

Sitelerde Paylaş

Biz onların yazılarını okuduk osurduk gülmekten kıçımız yırtıldı.

Arka tarafın fazla yırtılmış, zıça zıça geziyorsun, ayrıca etrafı kokutuyorsun.Büyük ihtimalle de beynin kıçına düşmüüüüüüş, yırtık yerden de kayıp gitmiş. Onun için beynine : el fatiha ......... veladdallin amin.....

amin yavrum , amin canım , amin kokarca ! :angry::D

Sitelerde Paylaş

Şşş kes bebi zira İngiltere hak ve hukuk meselinde tıkandığı yerde eskiden Türk milletine osmanlıya danışırdı. (şimdi de belki danışıyorlardır.) Ebu Hanife Hukukkun şu maddesini nasıl halletmiştir diye..

1940 lı yıllar Bernard Şhaw : "İngiltere'de domakrasi kemaline erdi. Bundan sonrası islamdır"

Kemooon yeaaa Koca İslam

Ne demiştim, senin gibi mallar oldukça böyle zırvalarla peşine takmaları zor değil. İnsan mal olunca ne anlatırsa inanır, düşünme yok, araştırma yok, sorgulama yok, çoban nereye götürürse oraya gitmek var.

Sitelerde Paylaş

Ne demiştim, senin gibi mallar oldukça böyle zırvalarla peşine takmaları zor değil. İnsan mal olunca ne anlatırsa inanır, düşünme yok, araştırma yok, sorgulama yok, çoban nereye götürürse oraya gitmek var.

kendini tarif ettiğini düşünüyorum Çünkü sen de düşünce araştırma olsaydı.

Bernard Shaw'dın Almanyayı almanya yapan prens bismark'ın İslam dinin hakkında söylediklerinden haberdar olurdun. İslamı dünyaya nasıl ilan ettiklerini öğrenirdin

Eğer sen "onlar müslüman olmuşlarsa neden namaz kılmıyorlar hacca gitmiyorlar" dersen şayet!

Türklerde namaz kılmazlar hacca gitmezler oruçta tutmazlar Türkler müslüman değil mi?

köklerine kadar müslümandır. Asırlardır türk dendiği vakit İslam dini manası tahsil edilmiştir bütün dünyada

Türk milletinin Bin senden beri tarihinde ve kültüründe en büyük unsur olarak Din gelir. Buna hemen hüccet ispat istenirse Nüfus kağıtlarımızı açtığımız vakit oradaki din kaydı (İslam) kafidir.

Kuranı kerimde bir iki yerce hac ile oruç emri, 32 yerde namaz ve zekat emri. 72 yerde infak emri vardır.

Bu din düşüne kaldırma dinidir. kemon. namaz dini hac dini değildir. kemon

Sitelerde Paylaş

Sayınsız dindoşum.

Belge görelim belge...

Dansöz dindoşum! Bunun yanıtı nerede???

Sana, Henefi'yi ayrıca konuşur, tartışırız, önce şu hadis meselemizi halledelim demedim mi? Hanefi'nin konumuzla ilgisi sadece senin mucizenin kaynağı olan "Veda Hutbesi"nden ibarettir. Yukarıdaki yorumumu adam gibi oku ve yanıtla...

Sitelerde Paylaş

Dansöz dindoşum! Bunun yanıtı nerede???

Sana, Henefi'yi ayrıca konuşur, tartışırız, önce şu hadis meselemizi halledelim demedim mi? Hanefi'nin konumuzla ilgisi sadece senin mucizenin kaynağı olan "Veda Hutbesi"nden ibarettir. Yukarıdaki yorumumu adam gibi oku ve yanıtla...

Hatırlarsan sana şöyle cevap vermiştim morto hort olmuştunuz

"Hasumuha dostum hasumuha :D kemon

Bak Ebu Hanife: "Ben de tabiinden bir zatım.. tabinden gelen rivayeti, düşünür tartar işime gelirse kabul ederim demiştir

Bunun manası: Ey Türk Milleti Benden de duyduklarınızdan işinize geleni kabul edin, kimseye dinin tekelini vermeyen demektir Kemooon Koca Ebu hanefi Büyüksün Ebu Hanife

Babababbababaababa napıyorum baaak şimdi şok olucam: EBU HANiFEDEN DE BANA HADİS GETİRSEN istersem.. onuda kabul etmem yeaaaaaaaaa :D Koca islam

Çünkü Hanife Mezhebinin Ana Şartı: Başkasından duyduğun (Resülllah ve sahabesinin direk ağzından duymadığın) hadisleri ister kıçınla osorup kabul etmezsin. istersen İşine gelirse eh hadi kabul edeyim barikine dersin" ana şart bu kardeş Kamon bebi yeee Koca İslam Koca Ebu Hanife.

Çünkü neden biliyorsun Ebu hanefininde eserlerine el karışmış veya eser onun değildirde ona izafe edilmiş olabilir.

Bir Türk Milleti Kuran gibi öyle her kitabı direkman kabul etmeyiz. yeeeaa kapiş

Kaldı ki seni şok eden dumura uğratan yer şurası bunu hiç unutma, bir levha yap duvarına as :D :

Türklerin İmamı Ebu Henife diyor ki: "Benden bile duyduğunuz hadisi düşünün tartın işinize gelirse kabul edin" demiştir.. Yeeeeeeeeeeeeeaaaaaaa Koca İslam, Koca Türk Milleti, Koca Ebu Hanife yeeaaa :D

Haklı olmaya bayılıyorum :D

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

Şimdi onu bunu bırakında tüm dinciler korona ile ilgili bir kutsal kitap mucizesi uydursunlar. Birkaç yıl sonra  ilaç bulunduğunda yeni avlar bulmak için lazım olacak. Hadi bakalım

tarihinde bidonadam2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...