Jump to content

İslamın Büyü Anlayışı

Recommended Posts

Benim aklımda kalan büyü hikayesi, karı koca arasını açmakla ilgili hikayelerdi, ne kadaz zavallı bir din, adam gibi büyü bile tasarlayamıyorlar, para büyüden daha büyük bir güç, paramla büyünün yapabileceklerinden yaptığımda neden aynı derecede affedilmez günah olmuyor anlamış değilim,

Büyüsü karı koca ayırmak olan dinin mükafatı tomurcuk memeli çıtır hatundur.

La yine çok giydirdim islama da anlayana :)

Sitelerde Paylaş

İyi de büyü, Tanrı'nın iradesine yani kadere müdahale olarak kabul edildiği için İslam'da şirk olarak kabul ediliyor... Şirk koşmak; Tanrı'nın işine burnunu sokarak olacakların seyrini değiştirmek olduğu için affı yok, bu yüzden çok büyük günah...

Kendi özgür iradenle yaptığın kötü şeyler için de şirk koşmuyor, sadece günaha girmiş oluyorsun...

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi de büyü, Tanrı'nın iradesine yani kadere müdahale olarak kabul edildiği için İslam'da şirk olarak kabul ediliyor.

Paramı gücümü kullanarakta müdahale edebilirim, hatta ona da gerek yok, birini arayıp ''karın seni aldatıyor'' desem de müdahil olmuş olurum, ayağına çelme takıp seni düşürüp sakatlasamda.

Büyünün şirk olmasının izahı yok bence, sadece araçlardan birisi.

Sitelerde Paylaş

İslam büyüyü kabul ediyor, vardır diyor. Yapmayın diyor, yasaklıyor. Olmayan bir şeyi yasaklamazsınız. Yasaklamak için var olduğuna inanacaksınız.

Büyüyü haram sayması islamı kurtarmaz. Büyü vardır diyen saçmalar. Yasaklasan ne fayda... Özürü kabahatinden büyük kabahat! Büyü yapmayın, karı kocayı ayırmak çok günah! Yok ya! Yani büyü yaparak karı koca ayrılabilir, ama sakın yapmayın! Yok ya, sahi mi! Ha yani büyü var, ama yapmayın öyle mi! Olur, görürsem söylerim!!!

Cahillerin uyduracağı din anca bu kadar olur. Büyü diye bir şey yoktur, saçmalamayın diyeceği yerde, büyü çok kötü, sakın yapmayın... Hadi ordan be...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Büyü olsaydı mevcut enerjiyi sömüren insanlar arasında kaos çıkardı. Birkaç köy hikayesi var büyü, sihir vs. hakkında ama ben bunların halk nezdinde ortaya çıkışını biraz yorum biraz da hile olarak değerlendiriyorum. Büyü yoktur ama eğer fizikçiler böyle giderse büyüden beklenebilecek her türlü etkiyi üretebilecekler. Bir tek zaman yolculuğu hariç.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...