Jump to content

Müslümanlara göre dünyadaki adaletsizliğin sebebi

Recommended Posts

Sizin indeterminist özgür irade:

Fiziksel evrenden bağımsız mıdır?

Özgür iradeniz ile ben şimdi Mars'a gideceğim veya havada uçacağım diyebiliyor musunuz?

Nedensellikten bağımsız mıdır?

Özgür iradeniz ile bir şeye olmadan karar verebiliyor musunuz?

Algınızdan bağımsız mıdır?

Algılamadığınız, size göre olmayan bir seçim yapabiliyor mu özgür iradeniz?

nasıl bi mantık bu ya ? sanki beynim ben değilim de. ben başka biriyim ve beynimin isteklerini yerine getiren köle bir ruhum...

bu materyalistler,deterministler kadar komik maddesel varlıklar yok... nedensellik teoriniz yıkıldı maalesef, boşuna debelenmeyin..

Sitelerde Paylaş

Anlayışın kıt galiba, zeka da pek yok sanırım. Be salak, her türlü pisliği yapan zaten sapmış demektir, sapanı saptırmak da ne demek? Aynı şekilde düzgün yaşayan insan da zaten doğru yolu bulmuş demektir, o yüzden arap putunun doğru yolu göstermesine gerek yok.

"Ben dilediğimi saptırır, dilediğimi de doğru yola iletirim." gibi gayet açık bir cümleyi bile anlayacak zeka yokmuş sende. Hal böyle olunca gidip araplara tapman da gayet doğal. Biraz aklın olsa yahu ben bu araplara neden tapıyorum diye kendi kendine sorardın. Gerçi ben sana ne desem de sende bu aptallık oldukça arap kıçı yalayıp araplara tapmaya devam edeceksin.

Bence senin taptığın bu arap putu pisliğin, sadistin teki, düşünsene, yakmak için insan yaratıyor. Sapık bir psikopat küçük bir çocuğa tecavüz edip öldürürken senin put put gibi seyrediyor. Böyle manyak, sapık, sadist ve pislik bir putu hangi mantıkla yüceltiyorsun, benim putum sapık bir pislik desen anlaşılır da yüce falan demen salaklıktan, aptallıktan başka bir şey değil.

aha işte umutsuz bir vaka... Ebu cehil ;;;;;;;; sende hiç beyin yok. Sıfır ihtimalle insan olmuşsun. şempanz çocuk.

Bir sapığın bebeğe tecavüzü etmesi, onun özgür iradesinden veya akıl hastası olmasındandır. Sizin gibi akıl hastaları , böyle sınav olmaz diyerek ancak kendilerini avuturlar. Ayrıca , söylemlerinde ırkçılık var, ırkçı herif !!! biz kimseye yalakalık yapmayız. Yalaka olan sen kendinsin, eskimiş madde !!!!!!!!

sen daha o sözü kavrayacak zekaya sahip değilsin. angut biri bile anlar o sözü...

sen her türlü pisliği, özgür iradenle yap,, sonra da suçu Allah2ın üzerine at.. yok öyle yağma... hesabını vereceksiniz...

Sitelerde Paylaş

Nerede olursanız olun, sağlam ve tahkim edilmiş kaleler içinde bulunsanız bile ölüm size ulaşacaktır. Onlara bir iyilik gelirse, “Bu, Allah’tandır” derler. Onlara bir kötülük gelirse, “Bu, senin yüzündendir” derler. (Ey Muhammed!) De ki: “Hepsi Allah’tandır.” Bu topluma ne oluyor ki, neredeyse hiçbir sözü anlamıyorlar! NISA-78

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yani senin söylemine göre, fabrikada üretilen robotlar gibi tek tip insanlar olacak...

beyaz derili, yeşil gözlü, hepsi 1,80 boy, 70kg, 110 IQ , vs vs.... ; bu mu senin adalet anlayışın ?

farklılıklar, zenginliktir.... Her insanın farklı olması...

Yaratıcı, seni eylemlerinde özgür bırakmıştır. Senin bir başkasından gerçek manada bir üstünlüğün yok.

Üstünlük takvadadır...

Herkesin yakışıklı ve güzel, engelli ve fakir insanların olmadığı, afrika gibi kuraklığın olmadığı, doğada bol bol yiyeceğin olduğu vs. güzel bir dünya olsa yeterliydi. Yiyecek yemek bulamayan insanlar var.

Yemek yemeyen bir insan sağlıklı düşünemez. Sağlıklı düşünemeyen insan nasıl sınav yapılabilir? Sınav sistemi yine çöpte.

Müslümanlık insanı transa sokuyor.

Sitelerde Paylaş

Herkesin yakışıklı ve güzel, engelli ve fakir insanların olmadığı, afrika gibi kuraklığın olmadığı, doğada bol bol yiyeceğin olduğu vs. güzel bir dünya olsa yeterliydi. Yiyecek yemek bulamayan insanlar var.

Yemek yemeyen bir insan sağlıklı düşünemez. Sağlıklı düşünemeyen insan nasıl sınav yapılabilir? Sınav sistemi yine çöpte.

Müslümanlık insanı transa sokuyor.

yiyecek bulamayan insanların suçlusu sizsiniz.... senin ülkende çöpe giden yemekle afrika doyar,, bunu biliyor muydun , ahkam keserken ?

sadece menfaata,çıkara dayalı sistemlerle insanoğlu kendi kendini yok edecek.

Senin saçma sapan isteklerine göre hareket edecek değil Allah... alim ve bilgili olan odur..

Ahlaklı erdemli, insanlığa faydalı, duyarlı, iyi bir insan, hayatı boyunca ateist olarak yaşamış olsa bile Ceneabı-Hak onun imanlı ölmesini nasip edebilir.

İslam insanı transa falan sokmaz... Müslüman kimliği ile yaptığın herşey legal olmayabilir. senin de ateist kimliğinle yaptığın her şey legal değildir.

Yani, insanların takındığı kimliğe göre değerlendirme yapmak doğru değil.

Sana sonsuz bir yaşam vaadi var...

Senin mantığına göre, suç işleyen,cinayet işleyen,her türlü pisliği,hırsızlığı yapıp hapse atılan insanları serbest bırakalım.

Kusura bakma, hepsi de kendi istekleriyle yaptılar, cezalarını da çekecekler... boş boş felsefe yapıyorsun...

Yaratıcı yoktur diye kendinizi kandırmaya devam edin... Aynada, o gözlerine baktığın zaman,diğer herşeyi boşver,sadece gözlerine bak, onlar bile sana doğruyu gösterir... ya da ahmakça, gözler tek hucreden evrim geçire geçire muhteşem bir karmaşıklığa ve mükemmelliğe sahip olmuşlar diye kendini avut....

Sitelerde Paylaş

yiyecek bulamayan insanların suçlusu sizsiniz.... senin ülkende çöpe giden yemekle afrika doyar,, bunu biliyor muydun , ahkam keserken ?

sadece menfaata,çıkara dayalı sistemlerle insanoğlu kendi kendini yok edecek.

Senin saçma sapan isteklerine göre hareket edecek değil Allah... alim ve bilgili olan odur..

Ahlaklı erdemli, insanlığa faydalı, duyarlı, iyi bir insan, hayatı boyunca ateist olarak yaşamış olsa bile Ceneabı-Hak onun imanlı ölmesini nasip edebilir.

İslam insanı transa falan sokmaz... Müslüman kimliği ile yaptığın herşey legal olmayabilir. senin de ateist kimliğinle yaptığın her şey legal değildir.

Yani, insanların takındığı kimliğe göre değerlendirme yapmak doğru değil.

Sana sonsuz bir yaşam vaadi var...

Senin mantığına göre, suç işleyen,cinayet işleyen,her türlü pisliği,hırsızlığı yapıp hapse atılan insanları serbest bırakalım.

Kusura bakma, hepsi de kendi istekleriyle yaptılar, cezalarını da çekecekler... boş boş felsefe yapıyorsun...

Yaratıcı yoktur diye kendinizi kandırmaya devam edin... Aynada, o gözlerine baktığın zaman,diğer herşeyi boşver,sadece gözlerine bak, onlar bile sana doğruyu gösterir... ya da ahmakça, gözler tek hucreden evrim geçire geçire muhteşem bir karmaşıklığa ve mükemmelliğe sahip olmuşlar diye kendini avut....

Evrime inanmayan bir inançsızım. İnsanın yaratılmış olabileceğini düşünüyorum zaten. İnsanda ne kadar çalışan özellik varsa o kadar kusur da var. Bunu da "göz" önüne al.

Benim mantığıma göre suç işleyenleri neden serbest bırakalım? Yaşamı zedeleyenler saf dışı edilmeli. Afrikadaki kuraklık insanların suçu mu? Dünyadaki açlık ve sefaleti tamamen insanlara bağlayamazsın. Büyük bir deprem olduğunu düşün, bir anda hayat sefalet olur. Kimin suçu bu?

Sitelerde Paylaş

Evrime inanmayan bir inançsızım. İnsanın yaratılmış olabileceğini düşünüyorum zaten. İnsanda ne kadar çalışan özellik varsa o kadar kusur da var. Bunu da "göz" önüne al.

Benim mantığıma göre suç işleyenleri neden serbest bırakalım? Yaşamı zedeleyenler saf dışı edilmeli. Afrikadaki kuraklık insanların suçu mu? Dünyadaki açlık ve sefaleti tamamen insanlara bağlayamazsın. Büyük bir deprem olduğunu düşün, bir anda hayat sefalet olur. Kimin suçu bu?

Evrim , moleküler yani mikro boyutta var ,ancak öyle şempanzeden gel sen bilinçli bir insan ol. Bilimsel olarak böyle birşey yok.

Dostum, sen kusur aradıktan sonra... ohooooo... gözlerimle tek bakışta, 93milyar ışık yılı çapındaki evreni bir anda neden göremiyorum demek gibi birşey.... Ellerin,kolların,bacakların,gözlerin herşeyin aslında ideal.... Kusurlara sahip olman, aslında mükemmel bir canlı oldugunu gösteriyor...

Kusursuz elbette olamazsın, kusursuzluk sadece ve sadece yaratıcıya ait bir kavram....

Neden bacaklarım, 300 trilyon km uzuklukta değil, veya Tanrı bizi yarattııysa, tanrıyı kim yarattı? saçma sapan döngülü soru !!!

Nedenlerin nedeninin en başlangıcında Tanrı vardır, ve bu başlangıçta müdahele alanı sadece ve sadece yaratıcıya aittir.... Nokta.

yani eksi sonsuz dediğin kavramın başlangıcında... Zaten olasılık hesaplarına girdiğin zaman da, matematik her zaman Yaratıcı var demiştir, bundan kaçamazsın...

Sitelerde Paylaş

Evrim , moleküler yani mikro boyutta var ,ancak öyle şempanzeden gel sen bilinçli bir insan ol. Bilimsel olarak böyle birşey yok.

Dostum, sen kusur aradıktan sonra... ohooooo... gözlerimle tek bakışta, 93milyar ışık yılı çapındaki evreni bir anda neden göremiyorum demek gibi birşey.... Ellerin,kolların,bacakların,gözlerin herşeyin aslında ideal.... Kusurlara sahip olman, aslında mükemmel bir canlı oldugunu gösteriyor...

Kusursuz elbette olamazsın, kusursuzluk sadece ve sadece yaratıcıya ait bir kavram....

Neden bacaklarım, 300 trilyon km uzuklukta değil, veya Tanrı bizi yarattııysa, tanrıyı kim yarattı? saçma sapan döngülü soru !!!

Nedenlerin nedeninin en başlangıcında Tanrı vardır, ve bu başlangıçta müdahele alanı sadece ve sadece yaratıcıya aittir.... Nokta.

yani eksi sonsuz dediğin kavramın başlangıcında... Zaten olasılık hesaplarına girdiğin zaman da, matematik her zaman Yaratıcı var demiştir, bundan kaçamazsın...

Yaratıcıdan haber yok. Allah olmadığı da kesin. Uzaylı bir grup dünyaya gelip yaşam oluşturmuş olabilir. Evreni oluşturan bilinç evrimle oluşmuş büyük ihtimal, öyle pat diye ortaya çıkacak hali yok ya. Öyle olsa bizde pat diye ortaya çıkmış olabiliriz. Tanrının ezeli olduğunu düşünmek sadece bir inanç.

Gözlerimle tüm gezegenleri görmek değil bahsettiğim. Saçma kusurlar. Gereksiz kıllar, gözlük takanlar, kel olanlar.. İnsanın kollarında kıl var, kafasında yani asıl olması gereken yerde saç yok. Bu nasıl iş?

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yaratıcıdan haber yok. Allah olmadığı da kesin. Uzaylı bir grup dünyaya gelip yaşam oluşturmuş olabilir. Evreni oluşturan bilinç evrimle oluşmuş büyük ihtimal, öyle pat diye ortaya çıkacak hali yok ya. Öyle olsa bizde pat diye ortaya çıkmış olabiliriz. Tanrının ezeli olduğunu düşünmek sadece bir inanç.

Gözlerimle tüm gezegenleri görmek değil bahsettiğim. Saçma kusurlar. Gereksiz kıllar, gözlük takanlar, kel olanlar.. İnsanın kollarında kıl var, kafasında yani asıl olması gereken yerde saç yok. Bu nasıl iş?

sen saçmalıyorsun.. o zaman bana açıkla, neden gözlerin tam olması gereken noktada ? neden kıçının üzerinde değil ?

ağzın neden yüzünde,,, ağzın göbeğinin olduğu yerde de olabilirdi.... yani sen kendine baktığında muhteşem bir dizayn göremiyor musun ?

Sitelerde Paylaş

sen saçmalıyorsun.. o zaman bana açıkla, neden gözlerin tam olması gereken noktada ? neden kıçının üzerinde değil ?

ağzın neden yüzünde,,, ağzın göbeğinin olduğu yerde de olabilirdi.... yani sen kendine baktığında muhteşem bir dizayn göremiyor musun ?

İşte bir dizayn var ama dandik. Muhteşem değil. Muhteşem olduğunu nerenden çıkardın? Gözlerin kıçında değil diye tanrının muhteşem olduğunu mu düşünüyorsun?

Sitelerde Paylaş

İşte bir dizayn var ama dandik. Muhteşem değil. Muhteşem olduğunu nerenden çıkardın? Gözlerin kıçında değil diye tanrının muhteşem olduğunu mu düşünüyorsun?

ne alakası var, elbette hepsi en uygun olan yerlerde. dandik dizayn mı? İnsanın elleri, tırnaklarıyla bile olabilecek en iyi mükemmellikte...

mükemmellikte sınır yoktur... boşuna bahane üretiyorsun. sen parmaklarımızın 20 tane olmasını mükemmel dersen, başkası da 5bin tane parmağımız olsa daha mükemmel olur derdi. Diğer tüm canlılardan üstün olduğunu göremiyor musun ?

Sitelerde Paylaş

ne alakası var, elbette hepsi en uygun olan yerlerde. dandik dizayn mı? İnsanın elleri, tırnaklarıyla bile olabilecek en iyi mükemmellikte...

mükemmellikte sınır yoktur... boşuna bahane üretiyorsun. sen parmaklarımızın 20 tane olmasını mükemmel dersen, başkası da 5bin tane parmağımız olsa daha mükemmel olur derdi. Diğer tüm canlılardan üstün olduğunu göremiyor musun ?

Diğer canlıların da üstün yönleri var. Neden uçamıyoruz mesela?

Sitelerde Paylaş

Diğer canlıların da üstün yönleri var. Neden uçamıyoruz mesela?

İnsan olması gerektiği gibidir... evrim gerçek olsa, zaten uçmamız ve kanatlarımız olması gerekirdi. Evrime göre, tüm türlerin ortak atası aynı.

saçmalığın daniskası... evrimi savunan ateistler; ki hepsi savunur, buna da inanmaları lazım. gerçi inanmak kelimesi bile ateistlere göre saçma.

Sitelerde Paylaş

Evlenme imkanını bulamayanlar ise, Allah, lütfu ile kendilerini varlıklı kılıncaya kadar iffetlerini korusunlar.

24:33

Yine bu ayete göre allah lütfu ile insanları varlıklı kılıyor. Yani insanları allah zengin ediyor. Öyleyse fakir insanların durumunu zengin insanlara bağlamak müslümanlar için kurana karşı gelmektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...