Jump to content

Kuranda Şöyle Bir Ayet Yoktur...

Recommended Posts

dindarr, yerinde olsam tupaca iyi davranırdım. adam allaha inanıyor. onu kafalayıp sevap points kazanabilme ihtimalin var. ateistlere karşı şansın sıfır.

İnandığıma nereden inandın?

Yılların çöpünü kısa zamanda temizlemek mümkün değil, bilinçaltımda ufak tefek şeyler kalmış olabilir ama zararsız.

19 mucizesine ihtimal vermiştim bir ara, iyice didikleyince onunda çöp olduğunu gördüm artık inanmam biraz zor. Ondan öncesinde kuran müslümanıydım. Ondan da öncesi klasik islam çöplüğü.

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnandığıma nereden inandın?

Yılların çöpünü kısa zamanda temizlemek mümkün değil, bilinçaltımda ufak tefek şeyler kalmış olabilir ama zararsız.

19 mucizesine ihtimal vermiştim bir ara, iyice didikleyince onunda çöp olduğunu gördüm artık inanmam biraz zor. Ondan öncesinde kuran müslümanıydım. Ondan da öncesi klasik islam çöplüğü.

Tupac, birader sen deist misin ? ben deisme çok saygı duyarım.. Deism her zaman ateizme meydan okuyabilir sonuçta.

teizm zaten çöp...

Sitelerde Paylaş

inanmadım, biliyorum. çünkü sen bu forumda bunu yazdın. yalan söylediysen veya fikir değiştirdiysen bilemem.

19 mucizesine ihtimal vermiştim o kadar. Kurandaki saçmalıkları ve inanç saçmalığını, tanrının yüce bir varlık olması olanağının düşüklüğünü bildiğim için bundan sonra kendimi bir inanca bağlamam çok zor. Bir tasarlayıcı olduğunu düşünüyorum sadece. O da canımı sıkıp duruyor ondan da kurtulurum umarım.

Kurandaki çelişkileri açık şekilde yazıyorum zaten ara sıra, bunları yazan biri neden bir dine inansın?

Anlaşılsın diye Arapça olduğu yazan bir kitaba inanmak için özürlü olmak lazım. Sen robotlar tasarladığını düşün, sayıları çok ve dilleri farklı olsun. İngilizce ve Almanca olarak 2 dil olduğunu varsayalım. Robotların tümüne bilgi vermek için bir kitap yazıyorsun. Kitabın dilini İngilizce olarak seçiyorsun ve anlaşılsın diye İngilizce olduğu yazıyor? Bunu aklı olan kimse kabul etmez.

Sitelerde Paylaş

Tupac, birader sen deist misin ? ben deisme çok saygı duyarım.. Deism her zaman ateizme meydan okuyabilir sonuçta.

teizm zaten çöp...

Deizm'in tanımını kendime uygun buluyordum fakat inanca dayalı kavramlar barındırıyor. Bundan dolayı bana uzak geldi. inançsızım ve tasarımcıya ihtimal veriyorum o kadar.

Sitelerde Paylaş

19 mucizesine ihtimal vermiştim o kadar. Kurandaki saçmalıkları ve inanç saçmalığını, tanrının yüce bir varlık olması olanağının düşüklüğünü bildiğim için bundan sonra kendimi bir inanca bağlamam çok zor. Bir tasarlayıcı olduğunu düşünüyorum sadece. O da canımı sıkıp duruyor ondan da kurtulurum umarım.

Kurandaki çelişkileri açık şekilde yazıyorum zaten ara sıra, bunları yazan biri neden bir dine inansın?

Anlaşılsın diye Arapça olduğu yazan bir kitaba inanmak için özürlü olmak lazım. Sen robotlar tasarladığını düşün, sayıları çok ve dilleri farklı olsun. İngilizce ve Almanca olarak 2 dil olduğunu varsayalım. Robotların tümüne bilgi vermek için bir kitap yazıyorsun. Kitabın dilini İngilizce olarak seçiyorsun ve anlaşılsın diye İngilizce olduğu yazıyor? Bunu aklı olan kimse kabul etmez.

tamam kardeşim, üstüne gelmeye falan çalışmıyorum. ne mutlu sana ki safsatalardan arındırabilmişsin beynini. çoğu insan cesaret edemiyor.
Sitelerde Paylaş

o zaman tebrik ederim tupac. geç olsun, güç olmasın :)

insan kendini bu zararlı fikirlerden kurtarsın da, gerisi mühim değil.

Zor olsa da uzun bir didikleme sürecinden sonra tamamen kurtuldum sayılır. Kolay olmadı tabii ki. Sağ tarafıma doğru uyumaya çalışan ve geceleri dua eden bir insandım. Benim açımdan dinlerden kurtulmak zor oldu, sonradan düşününce o kadar cebelleşmem saçma geliyor ama yılların çöplüğü işte...

Sitelerde Paylaş

tamam kardeşim, üstüne gelmeye falan çalışmıyorum. ne mutlu sana ki safsatalardan arındırabilmişsin beynini. çoğu insan cesaret edemiyor.

Teşekkür ederim. Sağlıklı olarak düşününce, bu inançlar dandik tasarımcıya bile bir hakaret...

tarihinde tupac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

..

Tupac. Sen Malta eriğinin hasmı has tam bir Hıristiyan olduğunu biliyor muydun? :D

ateist değil Hırsityan O. ve seni tebrik ediyor Akılı olmayanın dinide yoktur diyen beşikten mezara kadar ilim öğrenin diyen ilim cinli bir mecusi bile olsa gidin o cinliyi alıp memleketinize getirin diyen bir dinden çıktığın için seni tebrik ediyor.. :D hasumukuhaho... "incillerde" ahkam yoktur. dünya işleri ne olucaktır.

incillerde bir mahalle halkını bile idare edebilecek ahkamdan uzaktır. :D kralın hakkı krala tanrının hakkı tanrıya diyen bir din kamuhutua hoo :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tupac. Sen Malta eriğinin hasmı has tam bir Hıristiyan olduğunu biliyor muydun? :D

ateist değil Hırsityan O. ve seni tebrik ediyor Akılı olmayanın dinide yoktu diyen beşikten mezara kadar ilim öğrenin diyen ilim cinli bir mecusi bile olsa gidin o cinliyi alıp memleketinize getiren bir dinden çıktığın için seni tabrik ediyor.. incilde ahkam yoktur dünya işleri ne olucaktır incil bir mehalle halkını bile idare edebilecek ahkamdan uzaktır.. kralın hakkı krala tanrının hakkı tanrıya diyen bir din kumahatuuuuaa :D

amen yavrum amen ;)
Sitelerde Paylaş

amen yavrum amen ;)

sen git isanın etini ye, kanını iç :D

Ekmek İsanın cesedi, Şarapta kanı imiş. ne tüyler ürpertici bir fikir insanın düşmanı hakkında bile kullanırken iğrenir

elime geçse etini yer kanını içerim gibi.. :D

Ya siz İsa'ya ölüleri diriltti diye tapıyorsanız.

İncilde elyas peygamberinde ölüyü dilttiği söylenir. Onuda katında bariii Allahın 2 olsun :D hah hah gıhgıhgıh aaay yes tiçır

özür dilerim çook fazla aşırı sizin kiliseyle dalga geçiyorum ama sizde islama dil uzatıyorsunuz ayıp ayıp saygılar gut baylar gamon :tongue:

İslam olmasa bugün alemi hıristyanlık yoktu..o yüzden amerikanın en büyük kilisesinde bazen hazreti Muhammedin doğumu dolayısyla büyük bir ayin yapılır zaman zaman

zira Onlar idrak etmiş Dünyada Hazreti Meryemi hazreti Muhammed beraat ettidir diyor hazreti İsayı hazreti Muhammed beraat ettirdi diyor yalvarıyor baş papazıda birleşelim diyor..

Sitelerde Paylaş

sen git isanın eti ni ye kanını iç :D

Ekmek İsanın cesedi, Şarapta kanı imiş. ne tüyler ürpertici bir fikir insanın düşmanı hakkında bile kullanırken iğrenir

elime geçse etini yer kanını içerim gibi.. :D

Ya siz İsa'ya ölüleri diriltti diye tapıyorsanız.

İncilde elyas peygamberinde ölüyü dilttiği söylenir. Onuda katında bariii Allahın 2 olsun :D hah hah gıhgıhgıh aaay yes tiçır

özür dilerim çook fazla aşırı sizin dinizle dalga geçiyorum ama sizde islama dil uzatıyorsunuz ayıp ayıp saygılar gut baylar : gamon :p

sadece ölüyü diriltmemiş. körlerin gözlerini açmış, çarmıhta öldükten sonra dirilmiş, suyu şaraba çevirmiş, kadının birini kutuya koyup testereyle kesip sonra birleştirmiş, boş şapkadan tavşan çıkarmış, vs... hem zaten allah "sen benim oğlumsun ve oğlumdan hoşnutum" diyor. allahın oğlu allah olur.
Sitelerde Paylaş

sadece ölüyü diriltmemiş. körlerin gözlerini açmış, çarmıhta öldükten sonra dirilmiş, suyu şaraba çevirmiş, kadının birini kutuya koyup testereyle kesip sonra birleştirmiş, boş şapkadan tavşan çıkarmış, vs... hem zaten allah "sen benim oğlumsun ve oğlumdan hoşnutum" diyor. allahın oğlu allah olur.

Ölü iken onu kim dirltti.

Eğer ölü ölüyü diriltti ise. bu imkansız olan bir şeyin olması anlamına gelir. :lol: çünkü ölü ölüyü diriltemez

hiç olmazsa ölünün kimi dirilteceğini bilmesi lazımdır :lol: ölünün bunun bilmesi ise muhaldir. :lol:

Tanrı öldü dirilti dediğinde akılara tecavüz ediyorsun

peder tanrı alemi idare etmez idare eden oğludur der.

Allah ölü iken mevcudatın rızkını kim veriyordu :D ya get başımdan yaaa kiristos seni :lol: akıl sağlı dilerim sana amin ameno

Sitelerde Paylaş

Ölü iken onu kim dirltti.

eğer ölü ölüyü diriltti ise imkansız olan bir şeyin olması lazım gelir. çünkü ölü ölüyü diriltemez :D

hiç olmaz ölünün kimi dirilteceğini bilmesi lazımdır ölünün bunun bilmesi ise muhaldir.

Tanrı öldü dirilti dediğinde akılara tecavüz ediyorsun

peder tanrı alemi idare etmez idare eden oğludur der.

ölü iken mevcudatın rızkını kim veriyordu :D ya get başımdan yaaa kiristos seni :lol: akıl sağlı dilerim sana amin ameno

allah ne isterse yapar, sana mı soracak? allah o. onun gibi düşünebilsen, sen allah olurdun.
Sitelerde Paylaş

allah ne isterse yapar, sana mı soracak? allah o. onun gibi düşünebilsen, sen allah olurdun.

o zaman git kendi aslına tap.. senin aslın hakikatin madem Allah değil.

men arefe nefse fekat arefe rabbe : kimki kendi bildi muhakkak Allahı bildi

Kendini bilmeyen kendisini asla sevemez. kendisini sevmeyen rabbisini sevemez

rabbini sevmeyen yarattıklarını sevmez bunlar birbirine işte böööööyle bağlıdır.. islam dininde

kilise dini eski Yunanlıların dinidir.. yunanlıların dini 3 senelik din-i isa'nın tebliği ile yüzlerce yıl sonra karşılaşıp çarpışında ortaya hıristiyannlık doğmuştur.

3 senelik din-i İsanın yunan medeniyetini galip gelmesi demek binlerce yıllık bilgi birimin ibranilere yenilmesi demektir.. böyle bir şey olmadı çarpışında hıristiyanlık doğdu..

yunanlılar eskide pisagorlar yetiştirirken yeni dini kabul edinmce aptal aptal şakın şakın ruhaniler yetiştirmeye başladı hıristiyan yunan medenini tahrip etti mahvetti :D

zeus : Baba makına

Jonan : azra

Prometheus da İsa oldu..

Sitelerde Paylaş

o zaman git kendi aslına tap.. senin aslın hakikatin madem Allah değil.

men arefe nefse fekat arefe rabbe : kimki kendi bildi muhakkak Allahı bildi

Kendini bilmeyen kendisini asla sevemez. kendisini sevmeyen rabbisini sevemez

rabbini sevmeyen yarattıklarını sevmez bunlar birbirine işte böööööyle bağlıdır.. islam dininde

kilise dini eski Yunanlıların dinidir.. yunanlıların dini 3 senelik din-i isa'nın tebliği ile yüzlerce yıl sonra karşılaşıp çarpışında ortaya hıristiyannlık doğmuştur.

3 senelik din-i İsanın yunan medeniyetini galip gelmesi demek binlerce yıllık bilgi birimin ibranilere yenilmesi demektir.. böyle bir şey olmadı çarpışında hıristiyanlık doğdu..

yunanlılar eskide pisagorlar yetiştirirken yeni dini kabul edinmce aptal aptal şakın şakın ruhaniler yetiştirmeye başladı hıristiyan yunan medenini tahrip etti mahvetti :D

zeus : Baba makına

Jonan : azra

Prometheus da İsa oldu..

metrobüse tapacağım, gıcıklık değil mi...
Sitelerde Paylaş

Sen Allahı cisim yapıp baba oğul ruhul küdüse mürekkep ve müteşekkil yaparak buna kayıtlayıp... geri kalan bütün mevcudatı allahsız yaptın

Allahın gökyüzünde göz ucuyla insanları seyrediyor şuan :D

Sitelerde Paylaş

Akılı olmayanın dinide yoktur diyen beşikten mezara kadar ilim öğrenin diyen ilim cinli bir mecusi bile olsa gidin o cinliyi alıp memleketinize getirin diyen bir dinden çıktığın için seni tebrik ediyor.. :D

Suriye'ye git bakalım bir ilim neymiş görürsün. Ha bu arada müslümanlar Çin'e gidip ilim almazlar, hepsine lanet okuyorlar. Apple'ın cihazlarını bile Çin üretirken.

Konuştukça batıyorsun :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...