Jump to content

Ateistlerin bile söylemekten çekindiği gerçek

Recommended Posts

Beni bu gerçek hep çok korkutuyor. Özellikle youtube da Atatürk düşmanı müslümanlara küfür ederken bazı tatlı su müslümanları da bana yardıma geliyor.

Tabi siyaset söz konusu olduğu zaman bir müslüman ile dost olunabilir. Sonuçta müslüman olup da Atatürk ilkelerine bağlı milyonlarca insan var ülkemizde.

Ancak korkutan mesele İslâm'ın laikliği reddetmesi. Müslüman birisi Kuran'da belirtilen şeriat hükümlerini uygulamak zorunda. Kabul etmeyenler müslüman olamaz.

Dolayısıyla Aziz Nesin haklı. Gerçek bir müslüman Atatürk'e düşman olmak zorundadır. Biz bu durumda bir müslümana Atatürk'e saygı duy diyemeyiz. İnançlarına göre haklı onlar da.

İkinci bir mesele İslâm'ın milliyetçiliği kafirlik olarak görmesi. Müslümansan ümmetçi olmak zorundasın. Atatürk'ün bütün devrimlerinin temel amacı ise ümmetçiliği ortadan kaldırmaktır.

Yani sözün özü ya biz müslüman olacağız, ya da onlar ateist olacak. Başka şekilde barış içinde yaşamanın yolu yok. İslam barışa engeldir.

Sitelerde Paylaş

Laikliği reddeden ateistler de var..., örneklerini görmeye başladık ;; ; Evet, ben de her zaman söylerim. Gerçek bir müslüman, Atatürk'e düşmandır.Ancak ülkemizle ilgili pozitif bir durum var, çünkü müslümanım diyenlerin büyük bir çoğunluğu (tam oranını bilmiyorum) , deist tarzı müslümanlar. Bunu olumlu buluyorum...

Sitelerde Paylaş

Papa iyi ateistlerin cennete gideceğini söyledi.

Bunu nasıl açıklayacağız? Demek ki dinler reforme edilebiliyor. Temel metinler binlerce farklı şekillerde yorumlanabiliyor. Işid'den ciddi manada nefret eden Müslümanlar var.

Açıkçası ateizmin geniş toplum kitleleri için uygun bir felsefe olduğunu düşünmüyorum. Batı Avrupa'da ateist oranı %50'lerde falan çıkıyor ama gerçekten bu insanlar katı birer ateist mi? Sanmıyorum. Çoğu insan spritüalist bazı akımlardan etkileniyor. New Age tarikatlar, yeni inanç akımları ortaya çıkıyor. İnsan aklı sürekli olarak kendini avutacak ve uyuşturacak fikirler arıyor.

İslam ortaçağ faşizmidir. Bugün uygarlığın ulaştığı insani değerler çerçevesinde incelendiğinde felaket yorumlar içerir. Bu yaklaşımlar öyle ya da böyle mutlaka törpülenecektir.

Türk Devrimi ve Atatürk, toplumu ateist yapmayı düşünmemişti. Buna inanmıyorum. Türk devrimi, İslam'ı daha uygar bir yoruma ulaştırmayı hedeflemiştir. Bugün Türk toplumunun büyük çoğunluğunun İslam'ın insancıl bir yorumunu tercih edeceğine eminim. Batı bugün Ortadoğu'da ve Afrika'da menfaatleri için Muslim Brothers ve Vahhabi akımları el altından destekliyor. Ancak bu saatli bir bomba ve sonuçta namlu kendilerine dönecek. Batı kamuoyunun bu durumu fark edip, hükümetlerinden siyaset değişikliği talep edeceğini umalım.

Atatürk'ü ateizm ile özdeşleştirmek, Atatürk'ü yıpratır. Kur'an'ı Türkçe'ye çevirmek için cebinden para harcayan bir insanı ateizm ile özdeşleştirmek bence haksızlık.

Sitelerde Paylaş

Müslüman birisi Kuran'da belirtilen şeriat hükümlerini uygulamak zorunda. Kabul etmeyenler müslüman olamaz.

Dolayısıyla Aziz Nesin haklı. Gerçek bir müslüman Atatürk'e düşman olmak zorundadır. Biz bu durumda bir müslümana Atatürk'e saygı duy diyemeyiz. İnançlarına göre haklı onlar da.

senin gibilere net aleminde şöyle deniyor.

"sünni ateist" "kurancı ateist" "şeriatçı ateist" "mezhepçi ateist" vb.

ha.. sen ateist değildin değil mi?

o zaman "sünni deist" "kurancı agnostik" "şeriatçı ignostik" falan olursun :lol:

kafanda kurduğun mezhepçi-cihatçı-hard islam hiçbir zaman var olmadı.

daha doğrusu "marjinal" olarak kaldı.

müslüman biri şeriata uyar-uymalı diyorsun.

yav.. kuran, fetva ve icmalar birbirine zıt ayet, hüküm ve uygulamalarla dolu.

hangi şeriata uyacaksın. önemli olan yorum ve uygulamadır.

onlar da çelişkilerle dolu. yani aydın bir din adamı birçok olumsuzluğu aşabilir.

şeriata karşısın ama neye karşı olduğunu bilmiyorsun. :)

örn. kuran'da savaş ayetleri var. müslümanlar cihat'a çıkmalı diyorsun.

şu anda laik hukukta "savaş hukuku" var sen niye savaşa çıkmıyorsun. :)

dört kadın diyeceksin. bu, paraya bağlı..

kurana göre bir tane de alabilirsin. 2, 3, 4 tane de..

parası olan dinsizler de zaten bol bol alıyor. (metres)

sen niye 4 tane metres tutmuyorsun. çünkü paran yok. :)

Ancak korkutan mesele İslâm'ın laikliği reddetmesi.

müslümanlar daha laik. çünkü islam ülkelerinde dinsel azınlıklar yaygın.

arap dünyasının yüzde 10'u hristiyan.

osmanlı kiliseler kurup hristiyanların haklarını korudu.

can, mal ve ırzını korudu.

osmanlı dağıldığında tüm dinsel etnik topluluklar birebir ortaya çıktı.

osmanlının son yüzyıllarında hristiyan nüfus arttı ve zenginleşti.

ufacık balkan devletleri balkan savaşında osmanlıyı perişan etti.

olan.. nüfusu artmayan.. cephelerde ve hastalıklarda ölen gariban müslümanlara oldu.

İkinci bir mesele İslâm'ın milliyetçiliği kafirlik olarak görmesi. Müslümansan ümmetçi olmak zorundasın. Atatürk'ün bütün devrimlerinin temel amacı ise ümmetçiliği ortadan kaldırmaktır.
Yani sözün özü ya biz müslüman olacağız, ya da onlar ateist olacak. Başka şekilde barış içinde yaşamanın yolu yok. İslam barışa engeldir.

1-tek cümle ile baasçılığı, mhp ve bbp adlı partileri ve de türk-islam sentezini çökerttin. :)

2-islam'ın tek ve kaçınılmaz antitezi ateizm değildir.

islamın antitezi deizmdir, başka dinlerdir, dinsizliktir vb.

3-islam'ın ırkçı olduğunu kastediyorsun. daha doğrusu arap ırkçılığı olduğunu kastediyorsun.

türkiye nüfusunun önemli bölümü göçmendir.

son 2 yüzyıl içinde balkanlar, kırım, kafkaslar, orta asya ve hatta arap ülkelerinden geldiler.

etnik açıdan farklıydılar. islamiyorum açısından da farklıydılar.

ama sırf müslüman oldukları için türkiye'ye kabul edildiler.

hristiyan ve yahudilerin durumunu yukarıda anlattım.

ayrıca birçok aydına göre kemalistler çok daha ırkçıdırlar.

çünkü azınlıklara ve yahudilere sayısız zulümler yapmıştırlar.

tarihinde bosyinebos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

senin gibilere net aleminde şöyle deniyor.

"sünni ateist" "kurancı ateist" "şeriatçı ateist" "mezhepçi ateist" vb.

ha.. sen ateist değildin değil mi?

o zaman "sünni deist" "kurancı agnostik" "şeriatçı ignostik" falan olursun :lol:

kafanda kurduğun mezhepçi-cihatçı-hard islam hiçbir zaman var olmadı.

daha doğrusu "marjinal" olarak kaldı.

müslüman biri şeriata uyar-uymalı diyorsun.

yav.. kuran, fetva ve icmalar birbirine zıt ayet, hüküm ve uygulamalarla dolu.

hangi şeriata uyacaksın. önemli olan yorum ve uygulamadır.

onlar da çelişkilerle dolu. yani aydın bir din adamı birçok olumsuzluğu aşabilir.

şeriata karşısın ama neye karşı olduğunu bilmiyorsun. :)

örn. kuran'da savaş ayetleri var. müslümanlar cihat'a çıkmalı diyorsun.

şu anda laik hukukta "savaş hukuku" var sen niye savaşa çıkmıyorsun. :)

dört kadın diyeceksin. bu, paraya bağlı..

kurana göre bir tane de alabilirsin. 2, 3, 4 tane de..

parası olan dinsizler de zaten bol bol alıyor. (metres)

sen niye 4 tane metres tutmuyorsun. çünkü paran yok. :)

müslümanlar daha laik. çünkü islam ülkelerinde dinsel azınlıklar yaygın.

arap dünyasının yüzde 10'u hristiyan.

osmanlı kiliseler kurup hristiyanların haklarını korudu.

can, mal ve ırzını korudu.

osmanlı dağıldığında tüm dinsel etnik topluluklar birebir ortaya çıktı.

osmanlının son yüzyıllarında hristiyan nüfus arttı ve zenginleşti.

ufacık balkan devletleri balkan savaşında osmanlıyı perişan etti.

olan.. nüfusu artmayan.. cephelerde ve hastalıklarda ölen gariban müslümanlara oldu.

1-tek cümle ile baasçılığı, mhp ve bbp adlı partileri ve de türk-islam sentezini çökerttin. :)

2-islam'ın tek ve kaçınılmaz antitezi ateizm değildir.

islamın antitezi deizmdir, başka dinlerdir, dinsizliktir vb.

3-islam'ın ırkçı olduğunu kastediyorsun. daha doğrusu arap ırkçılığı olduğunu kastediyorsun.

türkiye nüfusunun önemli bölümü göçmendir.

son 2 yüzyıl içinde balkanlar, kırım, kafkaslar, orta asya ve hatta arap ülkelerinden geldiler.

etnik açıdan farklıydılar. islamiyorum açısından da farklıydılar.

ama sırf müslüman oldukları için türkiye'ye kabul edildiler.

hristiyan ve yahudilerin durumunu yukarıda anlattım.

ayrıca birçok aydına göre kemalistler çok daha ırkçıdırlar.

çünkü azınlıklara ve yahudilere sayısız zulümler yapmıştırlar.

Ne yapmış Kemalistler dinci gazetecileri mi öldürmüş? Kemalistler mi insanları diri diri yakmış?

Kadın konusunda genelleme yapıyorsun. Her parası olan erkek Ali Ağaoğlu gibi abaza olmak zorunda mı?

Çok eşlilik sapıklıktır.

Müslümanlar laik falan değil. En Atatürkçü müslümanlar bile Atatürk'e ateist denildiğinde bunu hakaret olarak algılıyor.

Bu ülkede zulme uğrayan bir Hristiyanı savunsan hemen sana Ermeni dölü, Bizans torunu vs derler. Zulme uğrayan bir ateisti savunsan hemen sana ateist derler. Diri diri yakılmış alevi aydınları savunsan hemen herhalde bu da alevi derler.

Bunlar ne kadar hoşgörüden uzak bir toplum olduğumuzu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Beni bu gerçek hep çok korkutuyor. Özellikle youtube da Atatürk düşmanı müslümanlara küfür ederken bazı tatlı su müslümanları da bana yardıma geliyor.

Tabi siyaset söz konusu olduğu zaman bir müslüman ile dost olunabilir. Sonuçta müslüman olup da Atatürk ilkelerine bağlı milyonlarca insan var ülkemizde.

Ancak korkutan mesele İslâm'ın laikliği reddetmesi. Müslüman birisi Kuran'da belirtilen şeriat hükümlerini uygulamak zorunda. Kabul etmeyenler müslüman olamaz.

Atatürk'ü sevsin ya da sevmesin, bu ülkenin insanı laiklik istiyor. Çoğunluk da Atatürk'ü sever zaten. Sanal ortamdaki Atatürk düşmanlarının çoğu aktroller, PKK'lılar falandır ve bunlar Atatürk'e saydırmak için özel mesai harcarlar.

İslam'ın laikliği reddetmesi, kendine Müslüman'ım diyen birinin şeriat ilkeleri kabul etmek zorunda olması Türk Müslümanını bağlamıyor. Onlar kendi bildikleri ve inandıkları İslam'la mutlu ve ateistler kadar sorun yapmıyorlar. Kur'an okumamışlar, Kur'an'la aslında ilgilenmiyorlar. Onların tek istediği laik sistem içinde özgürce, kendi bildiklerince yaşamak.

Bunlar gerçekler. Laikler bir kısım ateistten daha gerçekçi. Beni de şaşırtıp üzen bu olmuştur hep. Onlara "dininiz bunu emrediyor, beni öldürmek emredilmiş kitabında, kadınsan örtünmek zorundasın, şeriata uymaktan başka yolunuz yok, bütün bunlardan sonra sen zaten Müslüman değilsin" demek gerçekçilik değil, Kur'an'a göre davranıp onun gerçekle bağdaşmayan bütün hallerini kabul etmek demektir.

İnsan hem laik hem de Müslüman olur. Laik ve Hristiyan olunabiliyorsa, her ne kadar kendini kilitlemiş bir din olsa da İslam, laik ve Müslüman olunur. Türk toplumu bunun en başarılı örneğidir.

Atatürkçüyüm diyen birinin bu gerçekle barışık olmaması esas ilginç olandır. Atatürk gericilerle mücadele edip yepyeni bir sistem kurar, devrimler yaparken gerçekçiydi. O nedenle de ateizm falan düşünmedi, ateizm dayatmadı. Bu sadece o dönemde değil, bu dönemde de deliliktir.

Laiklik ve laikler olmadan ateizm falan anlatamazsınız. Ateistin yaşam alanının sınırlarını belirleyen bizzat laik Müslümanlardır, onların dahil olmadığı hiçbir aydınlanmacı hareket hedefine ulaşmaz hatta var olamaz.

Sitelerde Paylaş

Müslüman derken neyi kastettiğimiz önemli. Kağıt üstünde müslüman olmak farklı bir şey islami anlamda müslüman farklı bir şey.

Adnan Oktar'ı da müslüman kabul ediyoruz, Yaşar Nuri'yi de, IŞİDlileri de, Cüppeliyi de. Bunların hepsi kağıt üstünde müslüman.

Gerçek bir müslüman şeriatçı ve ümmetçi olmak zorundadır. Atatürk'ü sevmekte, milliyetçi olmakta sakınca görmeyen müslümanlar aslında birer kafirdir. Ama onlar kendilerini müslüman kabul ediyorsa bir şey diyemeyiz.

Ama gerçek müslümanlar da gitgide çoğalıyor ülkede.

Sitelerde Paylaş

Atatürk'ü sevsin ya da sevmesin, bu ülkenin insanı laiklik istiyor. Çoğunluk da Atatürk'ü sever zaten. Sanal ortamdaki Atatürk düşmanlarının çoğu aktroller, PKK'lılar falandır ve bunlar Atatürk'e saydırmak için özel mesai harcarlar.

İslam'ın laikliği reddetmesi, kendine Müslüman'ım diyen birinin şeriat ilkeleri kabul etmek zorunda olması Türk Müslümanını bağlamıyor. Onlar kendi bildikleri ve inandıkları İslam'la mutlu ve ateistler kadar sorun yapmıyorlar. Kur'an okumamışlar, Kur'an'la aslında ilgilenmiyorlar. Onların tek istediği laik sistem içinde özgürce, kendi bildiklerince yaşamak.

Bunlar gerçekler. Laikler bir kısım ateistten daha gerçekçi. Beni de şaşırtıp üzen bu olmuştur hep. Onlara "dininiz bunu emrediyor, beni öldürmek emredilmiş kitabında, kadınsan örtünmek zorundasın, şeriata uymaktan başka yolunuz yok, bütün bunlardan sonra sen zaten Müslüman değilsin" demek gerçekçilik değil, Kur'an'a göre davranıp onun gerçekle bağdaşmayan bütün hallerini kabul etmek demektir.

İnsan hem laik hem de Müslüman olur. Laik ve Hristiyan olunabiliyorsa, her ne kadar kendini kilitlemiş bir din olsa da İslam, laik ve Müslüman olunur. Türk toplumu bunun en başarılı örneğidir.

Atatürkçüyüm diyen birinin bu gerçekle barışık olmaması esas ilginç olandır. Atatürk gericilerle mücadele edip yepyeni bir sistem kurar, devrimler yaparken gerçekçiydi. O nedenle de ateizm falan düşünmedi, ateizm dayatmadı. Bu sadece o dönemde değil, bu dönemde de deliliktir.

Laiklik ve laikler olmadan ateizm falan anlatamazsınız. Ateistin yaşam alanının sınırlarını belirleyen bizzat laik Müslümanlardır, onların dahil olmadığı hiçbir aydınlanmacı hareket hedefine ulaşmaz hatta var olamaz.

Dindar07; hem musluman hem de Ataturkcu.

Ataturku cok seven ve savunan birisi.

Aynen dediğin gibi.Diger Dindarr'i bilmiyorum.O biraz deli gibi :)

Soylediklerine paralel olarak; ben de toplumda cogu musluman olanlarin; deist tarzı muslumanlar olmasını olumlu buluyorum.Yani; bizim toplumda, embesil çöl arablari gibi bir anlayış yok. Tabiiki; doguda agalik sistemiyle, 13 yasindaki kizlarla evlenen,kadinlari ikinci plana atan şerefsizler hariç!

Sitelerde Paylaş

Ne yapmış Kemalistler dinci gazetecileri mi öldürmüş? Kemalistler mi insanları diri diri yakmış?

1934 trakya olayları, "vatandaş türkçe konuş" söylemleri, varlık vergisi, 6-7 eylül olayları,

darbe dönemlerindeki tutuklamalar, kürtçe konuşma ile ilgili eylemler, faili meçhuller vb vb.

ırkçılık ve kemalizm uzak değildir.

ama tabii kemalizm her ideoloji gibi sürekli çelişkili tavırlar içine girmiştir.

Kadın konusunda genelleme yapıyorsun. Her parası olan erkek Ali Ağaoğlu gibi abaza olmak zorunda mı?

Çok eşlilik sapıklıktır.

birlikte yaşamak ve nikah kıymak, çocuk sahibi olmak bakımından haklı olabilirsin.

ama insan cinselliği bakımından hatalısın. seks zevk için de yapılır unutma.

Müslümanlar laik falan değil.

En Atatürkçü müslümanlar bile Atatürk'e ateist denildiğinde bunu hakaret olarak algılıyor.

atatürk dinsizdi ve laikti.

belki bireysel olarak doğaya veya ölmüşlerine tapıyordu ama ateist değildi.

laik ve muasır medeniyet bir ortamda dinin ve ateizm'in bir anlamı kalmıyor.

o aşmıştı. :)

Bu ülkede zulme uğrayan bir Hristiyanı savunsan hemen sana Ermeni dölü, Bizans torunu vs derler.

Zulme uğrayan bir ateisti savunsan hemen sana ateist derler. Diri diri yakılmış alevi aydınları savunsan hemen herhalde bu da alevi derler.

Bunlar ne kadar hoşgörüden uzak bir toplum olduğumuzu gösteriyor.

haklısın.

siyasi islamcılar karşı görüştekilerin etnik-dinsel geçmişlerini araştırırlar.

bir anormallik bulamazlarsa sahte belge üretirler veya sözlü olarak hakaret ederler. söylenti yayarlar

bu millet her şeye inanır.

yalanlara da..

Gerçek bir müslüman şeriatçı ve ümmetçi olmak zorundadır.

Atatürk'ü sevmekte, milliyetçi olmakta sakınca görmeyen müslümanlar aslında birer kafirdir.

Ama onlar kendilerini müslüman kabul ediyorsa bir şey diyemeyiz.

bazı müslümanlar atatürk'ü tanrı olarak görüyorlar.

tanrı'nın müslüman olmaması kabul edilemez. :)

20.jpg

Sitelerde Paylaş

6-7 eylül olayları ile kemalizmin ne alakası var? O saldırıyı organize eden Menderes'tir.

Ülkücü-sentezci kenan evrencilerin yaptıklarını nasıl kemalizm ile bağdaştırabildin?

menderes ve bayar eski chp üyesidirler.

ana kadroda bulundular ...tipik ittihatçı-kemalist yöntemleri bunlar..

devlet despotizmi geleneği. :)

kenan evren ve 27 mayıs darbecileri kemalist'iz diyorlardı.

siz ise onlara "gardrop kemalisti" veya "şeriatçı" bile diyorsunuz. :lol:

Sitelerde Paylaş

Müslüman derken neyi kastettiğimiz önemli. Kağıt üstünde müslüman olmak farklı bir şey islami anlamda müslüman farklı bir şey.

Adnan Oktar'ı da müslüman kabul ediyoruz, Yaşar Nuri'yi de, IŞİDlileri de, Cüppeliyi de. Bunların hepsi kağıt üstünde müslüman.

Gerçek bir müslüman şeriatçı ve ümmetçi olmak zorundadır. Atatürk'ü sevmekte, milliyetçi olmakta sakınca görmeyen müslümanlar aslında birer kafirdir. Ama onlar kendilerini müslüman kabul ediyorsa bir şey diyemeyiz.

Gerçek İslam ve Müslüman'ın ne olduğunu Arapçı yobazlar dinciler ve ateistler biliyor, ben de biliyorum elbette. Bu bizim İslam, İslam toplumları ve Kur'an'a dayanarak vardığımız sonuç. Türkiye'deki çoğunluk ise İslam'ı bambaşka bir biçimde algılayıp yorumluyor ve gerisiyle ilgilenmiyor. Hatta bu insanlar onları gerici olmaya zorlayan azınlık ve o azınlığın da temsilcisi olan iktidarla kanı dökülmesi pahasına mücadele ediyor.

Evet, aynen dediğin gibi onlar kendilerini Müslüman olarak görüyor ve tanımlıyor ki bu hakları zaten var. Biz ise "Hayır, siz gerçek Müslüman değilsiniz, şeriatçı olmadıkça ve şeriat kurallarına uymadıkça Müslüman olamazsınız" diyerek tanımıyor, kendilerini tanımlama haklarını gaspediyoruz. Kişi inanç dünyasını ve inanca ilişkin kimliğini kendisi belirler, bizse onun beyanını kabul etmek zorundayızdır.

Forumda bazı Müslümanlardan "İyi olan, iyilik yapmaktan hoşlanan, dürüst ve ahlaklı yaşayan ateistler var ve bu insanlar farkında olmasalar da Müslüman'dır, Allah'ın istediği şeyleri yaptıkları için cennete bile gideceklerdir" sözlerini duydum çokça. Adam karşıma geçmiş, "sen ille de Müslümansın, senin savunduğun değerler Allah'ın insanlarda olmasını istediği değerler, sen ne kadar inkar etsen de ben seni öyle kabul ediyorum" diyor. Ne kadar sinir bozucu. Benim inanç dünyam adına karar verip beni istediği yere koyarak varlığımı reddediyor aslında.

Bazı ateist arkadaşlar da laik Müslümanlara aynı muameleyi yapıyor ve bu yaptığının ayrıca ne kadar tehlikeli olduğunu görmüyor. Beni Müslüman yapan kafayla laik Müslümanı Müslüman olmayan yapan kafa aynı. Referans din.

Dindar07; hem musluman hem de Ataturkcu.

Ataturku cok seven ve savunan birisi.

Aynen dediğin gibi.Diger Dindarr'i bilmiyorum.O biraz deli gibi :)

Soylediklerine paralel olarak; ben de toplumda cogu musluman olanlarin; deist tarzı muslumanlar olmasını olumlu buluyorum.Yani; bizim toplumda, embesil çöl arablari gibi bir anlayış yok. Tabiiki; doguda agalik sistemiyle, 13 yasindaki kizlarla evlenen,kadinlari ikinci plana atan şerefsizler hariç!

Katılıyorum. Bizdeki laik Müslümanların çok önemli bir bölümü aslında deistik kafaya sahiptir ve farkında değildir. Atatürk'ün yaptığı aydınlanmacı Türk devrimleri çok büyük oranda hedefine ulaşmış, İslam'ın bu topraklarda evrilmesini sağlamıştır. Dinci iktidar da bunu iyi bildiği için Atatürk'ten de laik Müslümanlardan da nefret edip zamanı geriye alma derdindedir.

Dindar07'yi bilmiyorum ama deli gibi olan Dindarr Atatürkçü. Sen Dindar07'yi gerçek hayatımda tanıyorum demiştin, o yüzden ne olup olmadığını biliyorsun.

İyi ki varlar. Ne diyeyim...

Tabii bu onlarla din, Kur'an vb tartışmayacağız demek değil, buranın tabelası belli ve zaten kendileri gelmişler. Din tartışmak ayrı, burada konuşulan şey ayrı.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

menderes ve bayar eski chp üyesidirler.

ana kadroda bulundular ...tipik ittihatçı-kemalist yöntemleri bunlar..

devlet despotizmi geleneği. :)

kenan evren ve 27 mayıs darbecileri kemalist'iz diyorlardı.

siz ise onlara "gardrop kemalisti" veya "şeriatçı" bile diyorsunuz. :lol:

İstedikleri kadar kemalistiz desinler, değiller. Adnan Oktar da müslümanım diyor. Siz onu müslüman kabul ediyor musunuz?

Adnan Menderes din ile hiçbir ilgisi olmayan, hatta tahminimce ateist olan ama buna rağmen İslam'ı oyuncak gibi kullanmış olan bir ABD uşağıdır.

Kenan Evren de Türk islam sentezi denen travesti düşüncenin popülerleşmesini sağlamış olan bir başka ABD uşağı.

Sitelerde Paylaş

kemalizm kemalizm diyoruz da..

atatürk sonrasına bakalım.

inönü dönemi,

merkez sağcıların tören atatürkçülüğü,

kemalizm'i gerekçe gösteren darbeciler,

chp'ye islam düşmanı ve ortanın solu donunu biçenler,

halka sırtını dönmüş vesayetçi aydınlar...

batı uşağı siyasi islamcılar,

bölücüler ve eski marksistler de cabası.

biz hiçbir zaman atatürk zamanındaki onurlu bir dış politikaya ulaşamadık..

montrö ve hatay başarıları, iranla anlaşma, savaş karşıtlığı, balkan ve sadabat paktları, kimseyle düşman olmamaya çalışmak.)

ekonomide türk parasının en onurlu zamanı atatürk zamanında yaşanmış.

büyüme oranları, bütçe dengeleri ve mali konularda öyle yine.

tek parti iktidarıymış ama milletvekilleri ve yerel yetkililer dört yılda bir seçimle geliyormuş.

herkes vekilleri ve adayları üç aşağı beş yukarı tanırmış.

şu anda göre çok partili düzendeyiz.. iki-üç partiden birine veriyoruz.

adayları halk belirlemiyor.

dahası adayları ve milletvekillerini hiç tanımıyoruz. bu vekillerin ankara'da ne yaptıklarını bilmiyoruz.

basında iki-üç tane lider ve şakşakçılarının

ayrımcılık, çelişki, cehalet, despotizm ve nefret kokan söylemlerini izliyoruz.

türk parası iki-üç yılda bir yüzde 50 ve daha fazla değer kaybediyor.

devletin neyi var neyi yok elden çıkarıldı. birilerine büyük rantlar sağlandı.

ifade özgürlüğü mafiş durumda.. yok...

hapishanelerde 170.000 kişi var ve sürekli hapishane inşa ediliyor.

412.624 tane polis var 100 bin kişiye düşen polis sayısında önde gelen ülkeler arasındayız.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_and_dependencies_by_number_of_police_officers

gürcistan hariç tüm komşularla kavgalıyız.

hala nato'nun en büyük ikinci ordusuyuz. 720 bin tane askeri personel var.

http://www.sabah.com.tr/gundem/2012/04/16/turkiye-natonun-2-ordusu

zorunlu askerlik dünyanın çoğu ülkesinde kalktı. türkiyede devam ediyor.

dövizle askerlik, bedeli askerlik gibi uygulamalar yapılıp eşitlik duygusuna zarar veriliyor.

tarihinde bosyinebos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Milliyetçilik de ümmetçilik gibi faşizmdir,kendi grubunun üstünlüğüne inanmaktır.Zira Müslümanım diye üstünüm diye düşünür ümmetçiler,Türk milliyetçiler de Türk'üm diye düşünür.Şu söz gibi;

Milliyetçilik, vatanseverlik ve din osuruk gibidirler. Herkes kendisininkinin iyi, kendisinden başka herkesinkinin kötü koktuğunu sanır.

— Piotr Alekseyeviç Kropotkin

Ayrıca vatan, millet, bayrak, ecdad, namus gibi kelimeler bir insanı ele geçirdi mi artık o insanı akıl, mantık, vicdan, merhamet, hak, hukuk gibi kelimeler ilgilendirmez.

Akılcı olan kozmopolitanizm(https://tr.wikipedia.org/wiki/Kozmopolitanizm) gibi düşüncelerdir.

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

Apo'nun idamına hayır diyen, RTE ile defalarca halvete giren Genel başkanlarına ses çıkartamayan ülkücü - ümmetçi enikler, Türk adını Dünya Boks arenalarında işittiren kardeşlerimize kurşun sıkmışlar.

Image

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...