Jump to content

yobazlık cahillik dedikodu boş konuşma

Recommended Posts

forumdaşlarım size bir konudan bahsetmek ıstıyorum.

son zamanlarda çevremdeki insanları gözlemledim.

hep boş işlerle ugrasıyolar..

o bunu yapmıs su sunu yapmıs o bunu demiş su sunu demiş.

sürekli dedikodu yapan kadınlar...............

hemcinslerini kıskanan kadınlar.............

başkasının parasını malını mülkünü kıskanan kadın ve erkekler.....

sürekli para biriktirip mal sahibi olma pesındeki insanlar...

aman 2nci evi alayım 3ncu evı alayım...arabamı yenıleyım......

hurafelerle zaman öldürenler.

tarıkatlara baglananlar.

türbelere gidip vakit öldürenler.

abuk subuk zıkır torenlerıne gıdenler kafa sallayıp kendını yere atanlar.

yobazlar.

forumdaslarım cevremdeki insanları gozlemlıyorum ve kendımı onlardan daha zekı goruyorum.....sakın bunu kibir olarak gormeyın ama ciddiyim.

insanlar gercekten boş işler peşindeler.

karı peşinde koşanlar.

kerhaneye gidip ramazanda teravıh namazını kacırmayanlar.

konumu son cumlelerle tamamlamak ıstıyorum..

ınsanların cogu bir kaç neden sonuç peşinde kosusturup duruyolar ...

1- dinle vakit öldürenler..

2-karı kız peşinde vakit öldürenler

3- mal mülk biriktirme peşinde olanlar.

4- hayatını tamamen hased kıskançlık dedikoduya baglamıs ınsanlar sadece bundan zevk alan ınsanlar..

cevremdekı ınsanları gozlemledıgımde herkesın bu 4 madde etrafında toparlandıgını gordum...

siz bu konular hakkında ne dusunuyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Ne yazık ki benim çevremdeki insanlar da böyle. Hatta beni bir sümsük olarak görüyorlar. Bana bakıyorlar, onlar kadar sportif değilim, afedersiniz bok gibi param var ama arabamı yenilemiyorum. Pahalı giyinmiyorum, aksine dedeler gibi giyiniyorum. Bi boktan anladığım yok ona rağmen hepsinden zenginim. Bu durum da hepsinin sinirlerini bozuyorum.

Ne yazık ki insanların geneli böyle. Tüm Dünya'da böyle. Düşünsene 7 milyar insan, beynini kullanıyor olsaydı, uzay çağını çoktan başlatabilirdik.

Sitelerde Paylaş

Soluk mavi nokta : Dünyanın rekor uzaklıktan çekilen fotoğrafı....

Carl Sagan'ın bu fotoğrafa yaptığı yorum o kadar çok hoşuma gider ki...

işte bu sıradan insanlar ; siz kafanızı yere gömüp birbirinizle kavga etmeye devam edin,

ki yukarıda nasıl bir döngü var haberiniz yok.

Carl Sagan ne diyor ;

Şu noktaya tekrar bakın. Orası evimiz. O biziz. Sevdiğiniz ve tanıdığınız, adını duyduğunuz, yaşayan ve ölmüş olan herkes onun üzerinde bulunuyor. Tüm neşemizin ve kederimizin toplamı, binlerce birbirini yalanlayan din, ideoloji ve iktisat öğretisi; insanlık tarihi boyunca yaşayan her avcı ve toplayıcı, her kahraman ve korkak, her medeniyet kurucusu ve yıkıcısı, her kral ve çiftçi, her aşık çift, her anne ve baba, umut dolu çocuk, mucit, kâşif, ahlak hocası, yoz siyasetçi, her süperstar, her "yüce önder", her aziz ve günahkâr onun üzerinde - bir günışığı huzmesinin üzerinde asılı duran o toz zerresinde.

Evrenin sonsuzluğu karşısında dünya çok küçük bir sahne. Bütün o generaller ve imparatorlar tarafından akıtılan kan nehirlerini düşünün, kazandıkları zaferle bir toz tanesinin bir anlık efendisi oldular. O zerrenin bir köşesinde oturanların başka bir köşesinden gelen ve kendilerine benzeyen başkaları tarafından uğradığı bitmez tükenmez eziyetleri düşünün, ne çok yanılgıya düştüler, birbirlerini öldürmek için ne kadar hevesliydiler, birbirlerinden ne kadar çok nefret ediyorlardı.

Böbürlenmelerimiz, kendimize atfettiğimiz önem, evrende ayrıcalıklı bir konumumuz olduğu hakkındaki hezeyanımız, hepsi bu soluk ışık noktası tarafından yıkılıyor. Gezegenimiz, onu saran uzayın karanlığı içinde yalnız bir toz zerresi. Bu muazzam boşluk içindeki kaybolmuşluğumuzda, bizi bizden kurtarmak için yardım etmeye gelecek kimse yok...........

Maalesef,insanların hemen hemen hepsi,çok büyük çoğunluğu , boş işlerle uğraşıyorlar...Ben şahsen, insanlığın hala ilkel yaşadığını ve ilkel beyinlere sahip olduğumuzu düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...