Jump to content

Yerli Otomobil Rezaleti

Recommended Posts

Hindistan bile sağlam olarak araba ve motosiklet üretebiliyor...

Aslında ülkede yapacak adam çok ama huzur yok ülkede. Trafik sigortasını bile düzenleyemiyorlar.

İşlerine geldiği şekilde seçim vaadi olarak %100 yerli araba sloganı yapıyorlar. Yani inanılmaz bir rezillik. Arabanın üzerindeki folyolar aşırı derecede gülünç...

Tata kadar dandik araba gormedim. Git sahin kullan daha iyi. Surekli biryerinden ariza verir hic tavsiye etmem.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tata kadar dandik araba gormedim. Git sahin kullan daha iyi. Surekli biryerinden ariza verir hic tavsiye etmem.

sana katılmıyorum. tata , şahin dogan denen çöp tenekesi arabalardan çok çok daha iyidir...ben kullandım.

abs,ebd vardı, kliması çok iyi soğutuyordu,,hiç arıza da yapmadı,o kadar kullandım,mis gibi araba.

sadece 120 km hızı geçmeyeceksin,geçersen tehlike ..........,yoksa diğer türlü güzel araba,

şehir içinde 20 liraya 100 km gidiyordum......,,,genelde audi-a7 gibi araçlara binenler beğenmemezlik yaparlar...

tata nın arabaları en azından elle tutulur,frene bastı mı duruyor..... şahin nedir yav...

kuş serisinden nefret ediyorum. şahin-doğanikartal-baykuş 1,6, yok bilmem ne !!!!

Sitelerde Paylaş

Hadi bu olaya bir farklı bir Milletin bireyi gözünden bakmaya çalışalım ;

Saab'ın Planları ve Patenti ile yerli otomobil üretilmeye çalışılması Traji komik bir hadise değildir.

Çünkü o teknolojiye sahip değiliz. Belki 2-3 sene sonra tamamen yerli üretim ve tasarıma sahip olmamız için bu Basamaktan geçmemiz gerekiyor.

En azından bir Üretime başlangıç için mantıklı bir adım olarak görüyorum fakat ;

Aracın Hybrid veya elektrikli Modellerinin olması gerekirdi. Bu şekilde belki bir Tık ileri taşınmış olurdu.

Gelişmeye giden yolu, her bireyin desteklemesi gerekmektedir bu yol Mantığın yoludur.

Sitelerde Paylaş
  • 9 months later...

2017 Opel Ampera-E yollara çıktı. Tam elektrikli Ampera-E, 500 km'lik menzile sahip ve hızı, menzilini düşürmesinde diye 150 kmh ile sınırlandırılmış. Benzinli C segmenti arabaları ile hemen hemen aynı menzil ve aynı yasal hız sınırlarına elverişli performansının olması avantajlı yapıyor Ampera-E'yi. Diğer elektrikli otomobillerin menzilleri şöyle;

opel-ampera-e-fiyat-17.jpeg

2017 Opel Ampera-e'nin Türkiye'de satış fiyatının, orta direk - memur aile bütçesinin satın alabileceği bir fiyat umuluyor. 

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bentley pahalı sattığı arabalarını CNC robot kullanmaksızın yapıyor. 
  Araba motorunu bile Bentley mühendisleri, kumandalı tavan vincine asarak taşıyorlar.
  Bentley Crewe montaj tesis fabrikası üretim gezisi.
  Bentley Crewe assembly plant factory production tour.    

BMW i3 Factory Production. Bmw ve diğer CNC robot kullanarak adetli araç üreten markalar gibi seri üretim yapsalar, Bentley Bentayga 230,000$ fiyat etiketiyle dünyada ender satılması yerine, 28,000$ fiyatı ile sıklıkla satılan Nissan Qashqai gibi Bentayga'ya yollarda rast gelerek gözlerimizi neşelendirirdik en azından. Türkiye olarak Gebze yüksek teknoloji enstitüsü, yerli otomobil mühendislerinin 2018'de ilk yerli arabayı üretimden sağalttıklarında, kimbilir Bentayga gibi ne canavar arabalar çıkacaktır dünya'da.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Bu soytarıların satın aldığı model, yakıt motorludur.

Yabancı ülkelerin, eski teknolojilerini de paraya çevirmek amacıyla gelişmekte ya da gelişmişçilik oynayan ülkelere itelemesi yeni bir şey değildir. Türkiye, yıllardır zaten esk teknolojinin ittirildiği ve bunu ağzı kulaklarında karşılayan, elin eskisi ile ele denk oldum zanneden dilenci kafasını yaşamaktadır.

Sitelerde Paylaş

İşte böyleee,

Müslümanlar Yürekle otomobil yapmak istiyürler.Yürek otomobil yapmaz o işi beyin yapar.

Yürak yalnız kanı pompalar.Bu arapların Allahı yarattığı ınsanın uzuvlarındanda habarı yok sanırım.Beynin Tüm görevlerini Kalbe yüklemiş.Bence bu sanıya Allah değil Arap sahip.

Yürekle motor yapmaya kalkanın ınsansız uçağı ilk dememe uçuşunda gitti o gidiş bir daha geri dönmedi.Tabiki dönmeyince Padışahi ZÜLCELEL 50 yıllık tarıhı olandan aldi ınsansız uçağı.

Dedeniz

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, tolonbey yazdı:

İşte böyleee,

Müslümanlar Yürekle otomobil yapmak istiyürler.Yürek otomobil yapmaz o işi beyin yapar.

Yürak yalnız kanı pompalar.Bu arapların Allahı yarattığı ınsanın uzuvlarındanda habarı yok sanırım.Beynin Tüm görevlerini Kalbe yüklemiş.Bence bu sanıya Allah değil Arap sahip.

Yürekle motor yapmaya kalkanın ınsansız uçağı ilk dememe uçuşunda gitti o gidiş bir daha geri dönmedi.Tabiki dönmeyince Padışahi ZÜLCELEL 50 yıllık tarıhı olandan aldi ınsansız uçağı.

Dedeniz

Cinliler bile saglam otomobil yapamadi. Gitdiler parayi basip Volvo'yu satin aldilar.

http://www.hurriyet.com.tr/6-5-milyar-dolara-aldigi-volvo-yu-cinli-geely-e-1-8-milyar-dolara-satti-14249602

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, cumhuriyetcilik said:

Bence dalga gecmek yanlis. Suan bizler normal bir arabaya 30.000 lira para veriyorsak avrupada ayni arabayi adam 1.000 liraya satin aliyor. O yuzden kendimiz uretmeliyiz. Eger uretmessek esssekler gibi 30 bin lira öderiz bin liralik arabaya.

Onun sebebi fahis orandaki vergiler. Abd de avrupadan otomobil ithal ediyor ama turkiye gibi pahali degil. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, malta erigi yazdı:

Onun sebebi fahis orandaki vergiler. Abd de avrupadan otomobil ithal ediyor ama turkiye gibi pahali degil. 

Bide tabi TL , euro ve dollar kadar guclu degil. 1 euro , 4 tl ediyor. Bunuda uzerine katdigimiz an , isimiz zor. O yuzden mutlaka kendimiz uretmeliyiz. Ucuzdan piyasaya surebilmeliyiz arabalari kendimiz ureterek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...