Jump to content

Yerli Otomobil Rezaleti

Recommended Posts

Just now, cumhuriyetcilik said:

Bide tabi TL , euro ve dollar kadar guclu degil. 1 euro , 4 tl ediyor. Bunuda uzerine katdigimiz an , isimiz zor. O yuzden mutlaka kendimiz uretmeliyiz. Ucuzdan piyasaya surebilmeliyiz arabalari kendimiz ureterek.

Vergi oranlari ayni olursa hic birsey farketmez. Olay doviz kuru olsa, 10000 euro olan arabayi 40000 tl'ye alabilmen gerekir. 90000-100000 veriyorsan, olay doviz kuru degil. Insanlar 1 araba aldiginda 1 tane de tayyipe aliyor resmen su anda.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Vergi oranlari ayni olursa hic birsey farketmez. Olay doviz kuru olsa, 10000 euro olan arabayi 40000 tl'ye alabilmen gerekir. 90000-100000 veriyorsan, olay doviz kuru degil. Insanlar 1 araba aldiginda 1 tane de tayyipe aliyor resmen su anda.

Zengin olmadigimizin kanitidir bu olay. Hem doviz kuru hem OTV milletimizi kiriyor. O yuzden kendimiz üretip ucuz araba alabilme imkani yaratmaliyiz. Bence cagre budur.

Sitelerde Paylaş
Just now, cumhuriyetcilik said:

Zengin olmadigimizin kanitidir bu olay. Hem doviz kuru hem OTV milletimizi kiriyor. O yuzden kendimiz üretip ucuz araba alabilme imkani yaratmaliyiz. Bence cagre budur.

Ben turkiyenin fakir oldugunu dusunmuyorum. Sadece gelir adaletsizligi + akilalmaz miktarda kamuda soygun ve israf var. su avatarimda resmi olan tipitipin kardesine bile milyonlarca lira kamu parasi peskes cekilmis. 

Sitelerde Paylaş

Araba üretilir üretilmesine de. O işi yapacak özel firma yok. Aslında oda var ama işine gelmiyor.

Neden sen güzel güzel para kazandığın işini bırakıpta gidip neden araba üretim işine tonla para akıtasın ?  Var mı arabaların satılacağının garantisi ?  Türk malını sevmeyen kafa her yerde 

casper türk markasıdır mesela ama ben sürekli duyuyorum '' Casper türk markası ya alma onu çabuk bozulur. '' 

Petlas türk markasıdır.  Var mı aynı olay onda da ?

tarihinde NotImportant tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her ulke herseyi uretmek zorunda degil. Araba uretemezsin ama senin de sunabilecegin farkli bir urun veya hizmetin vardir. Yunanistan da otomobil uretmiyor, onlar ne kadar oduyorlar otomobillere? Veya soyle dusunun, italyanlarin tumu fiat mi kullaniyor? Sen turkiyede bi otomobile yunanistandakinin 2-3 katini vergi farki nedeniyle odeyip, karsiliginda ne aliyorsun? Hangi ayakkabi kutularina gidiyor bu vergi paralari acaba? 

Sitelerde Paylaş

Avrupalılar 150 yıldır araba yapıyorlar. Aston Martin 1913 yılından beri ne arabalar yaptı ve yapmaya devam ediyor.
Aston Martin Vantage GT3 bir güzel,
Aston Martin DB9 GT bir başka güzel.
Alman, İtalyan ve Japon arabalarını anlatmaya gerek yok. Fransız Citroen Peugeot ve Kore Hyundai Kia hariç Türkiye'de Ford, Audi, Mercedes Volkswagen Porsche, Maserati, Mazda, Opel vesaire... Toplasan 5 ülkenin marka şirketlerinin üretimleri hepsi. 150 yıl geriden gelerek, dünya otomobil markalarıyla rekabet edemeyiz ve gerek de yok bence. Toyota C-HR modeli gibi yabancı ülke üretimlerinden pay kapmak daha akıllıca olur görünüyor bana.

Sitelerde Paylaş

Ben otomobilden cok anlamam ama top gear programinin eski bolumlerini (clarkson'lu) bolumlerini cok severdim. Oradan edindigim bilgileri dogru sayarsak, avrupalilar otomobil isinde amerikalilardan daha iyi. 

Hayalim bir jaguar xf. 2012'de benim olmaya cok yaklasmisti ama ozel hayat tepetaklak olunca jaguar da baska bahara kaldi ?

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 saat önce, malta erigi yazdı:

Ben otomobilden cok anlamam ama top gear programinin eski bolumlerini (clarkson'lu) bolumlerini cok severdim. Oradan edindigim bilgileri dogru sayarsak, avrupalilar otomobil isinde amerikalilardan daha iyi. 

Hayalim bir jaguar xf. 2012'de benim olmaya cok yaklasmisti ama ozel hayat tepetaklak olunca jaguar da baska bahara kaldi ?

Hocam merhaba,nerde yaşıyorsunuz ve ne işle meşgulsünüz acaba?

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Tatarka yazdı:

Türkiye'de arabalar çok pahalı,çok vergi alıyorlar,insanları kanfırıyorlar. Örneğin sahibinden.com fiyatları şu sitedeki fiyatlarla karşılaştırabilirsiniz. 

http://www.drom.ru 

Nerdeyse; 1/3 oranda daha ucuz. 

Kimsenin kimseyi kandırdığı yok.

Bu ülkede insanlar "S.ke s.ke sömürülüyor" ahlaksız ve iki yüzlü olduklarından, buna göz yumuyorlar.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Yerli otomobil üretememizin sorumlusu bulunmuş. Kılıçdaroğlu imiş. Utanmıyor muymuş?

Yeliz öyle diyo...

Kılıçdaroğlu,ıns'i ve cin'si şeytanlarla işbirliği yapıp Türk müslümanların abdestini vesvese vasıtasıyla bozmaktadır.O muhalefet lideri değil şeytanın hizmetkarıdır.:D

Beyinsizlere müjde,bakın araba yapamamamızın nedenini buldum.

tarihinde Beelzebub tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

yok pazarmış yok bilimde tekonolojide geriymişiz bunların hepsi hikaye.

Patent kurallarına uymanıza da gerek yok.Gelişmiş  devletler uymuyor sizden uymanızı talep ediyorlar.

Bu şekilde devam edersek birşey üretemeyiz.

Üretmeye başlayın.Gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...