Jump to content

Yerli Otomobil Rezaleti

Recommended Posts

9 saat önce, Ten Ten yazdı:

yok pazarmış yok bilimde tekonolojide geriymişiz bunların hepsi hikaye.

Patent kurallarına uymanıza da gerek yok.Gelişmiş  devletler uymuyor sizden uymanızı talep ediyorlar.

Bu şekilde devam edersek birşey üretemeyiz.

Üretmeye başlayın.Gerisi çorap söküğü gibi gelir.

- evet. Ama Rusların / İranlıların da yerel otomobilleri var. 

Başarılı olmalarını tabi ki isterim. Ama bunun için Hükümeti desteklemem yine de. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sizi yönetenler, bilgiye, bilime, teknolojiye, aydınlanmaya, özgürlüğe karşı olan ve bunun için faşizmi uygulayanlardır.

Siz hala kalkmış başka bahaneler üretiyorsunuz, önce kıçınıza gireni çıkarın sonra bahaneler çorap söküğü gibi çözülür...

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
18 dakika önce, Mudiban Çivitgorz yazdı:

Arıyorlar yerli otoya motor nereden bulabiliriz diye.

VAZ-2101 taksalar kimse anlamaz nasıl olsa.

Her parçası yerli olmalı.

Motoruda yerli yapsınlar.Toplama parça ile yerli üretim mi olur?

Ne salak  insanlarsınız.

Evinde toplama bilgisayar yapanlarda o zaman yerli üretim yapıyorlar.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Tüm otomobil firmaları, ürettikleri karoserlere kendi motorlarını mı koyuyorlar sanıyorsunuz? Hayır. Her otomobil firması kendi motorunu üretemiyor. Örneğin Hindistan'ın yerli otomobili Tata, İtalyan Fiat motorlarını kullanıyor. Türkiye de aynı yöntemi uygulayacak zaten başka çaresi yok. Bir otomobil motoru yapmak, yılların tümevarım birikimini ister. Türkiye'de 6 tane teknik üniversite var. Bunların tümevarım birikimlerinin yeterli olmayacağı aşikâr. 

tarihinde Toyon Utkuuçi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Toyon Utkuuçi yazdı:

Tüm otomobil firmaları, ürettikleri karoserlere kendi motorlarını mı koyuyorlar sanıyorsunuz? Hayır. Her otomobil firması kendi motorunu üretemiyor. Örneğin Hindistan'ın yerli otomobili Tata, İtalyan Fiat motorlarını kullanıyor. Türkiye de aynı yöntemi uygulayacak zaten başka çaresi yok. Bir otomobil motoru yapmak, yılların tümevarım birikimini ister. Türkiye'de 6 tane teknik üniversite var. Bunların tümevarım birikimlerinin yeterli olmayacağı aşikâr. 

çekoslovakyanın otomobil üreticileri motoru icat etmedikleri halde 19 yuzyılda üretim yapabildiyse Türkiye de yapabilir.

21 yuzyılda yaşıyoruz.19 yuzyılda değiliz.:)

Senin gibiler yüzünden birşey üretemiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Volkswagen motorları olmazsa Skoda simply clever dediği otomobillerini satamaz. Türkiye için de geçerlidir bu gerçek. Henüz kim tarafından üretileceği bilinmeyen yerli otomobil motoru, pazara çıktıktan sonra, çok yakmasın diye 80'ini geçmeyen anadolu insanı tarafından tercih edilmeyecektir. Para vermek sözkonusu olduğunda bizim milletin cebinde akrep  vardır, ürpererek elini cebine sokar.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Toyon Utkuuçi yazdı:

Volkswagen motorları olmazsa Skoda simply clever dediği otomobillerini satamaz. Türkiye için de geçerlidir bu gerçek. Henüz kim tarafından üretileceği bilinmeyen yerli otomobil motoru, pazara çıktıktan sonra, çok yakmasın diye 80'ini geçmeyen anadolu insanı tarafından tercih edilmeyecektir. Para vermek sözkonusu olduğunda bizim milletin cebinde akrep  vardır, ürpererek elini cebine sokar.

Volkswagen yok iken skoda vardı.

Ayrıca Skodayı  volkswagen satın aldı.

:)

Sitelerde Paylaş

Çekya'ların yarısı ateist. Onlar ateist zeka ile yapamıyorsa biz nasıl yapalım demek istemiştim ben de zaten. Dünya'da otomobil motoru üreten kaç firma var? En fazla 15 firma var, en son bunlara eklenen yanılmıyorsam Çinli Geely. Türkiye'de şu an benim bildiğim Bursa Renault fabrikasında 500 bin dizel motor üretiliyor. Başka üretilen motor yok. Dünyada 60 tane otomobil firması varsa 4/3'lük çoğunluk, motorlarını büyük markalardan parasını vererek alıyorlar. Bizde öyle yapsak masraf ve zaman kazanmış oluruz.

tarihinde Toyon Utkuuçi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...