Jump to content

Ateistler Daha mı Cesur?

Recommended Posts

Bu organik bir kalıntı. Nöral anatominin aldığı biçim.

İnancın içinden çıkmanın kendisinin bile ne kadar zor ve taktire şayan bir değişim olduğunu gösteriyor.

Ben öyle ahım şahım bir korku değil ama organik bir silik gölgenin sürekli kalacağını sanmaktayım küçüklüğünde inançlı olan birinin. Bu hem biryin kendi içinde bulunduğu ait olduğu toplumsal yapıdan kendini izole etmemesi için işe yarayabilir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

O halde imzanızı değiştirmenin zamanı gelmiş... :)

Teist tanrı zaten, ilkokul seviyesinde ahmak,sapık,ruh hastası,kadın düşmanı,psikopatın teki. İşi gücü postacılara hatun ayarlamak.

Deist olan beyinsiz ise, evreni yaratıp kendi işleyişine bırakmış, tam bir ahmak.

Biçok insanın da söylemi zaten şu şekilde...

AAA bunu bilmiyorum, o halde tanrı yapmıştır....Şu olayı bilim henüz çözmemiş, o halde yine tanrı yapmıştır. Babayı tanrı yaptı, nah :D

Sitelerde Paylaş

Tatar-Hatun, cinsiyet ayrımcılığına öfkelenmeniz gayet doğal. Bu gerçekten insanı çileden çıkaracak bir konu. Buna ne kadar tepki verilse azdır bence. Olacak bir kepazelik değil, kısas diyor, yazıldı diyor, hüre hür diyor yahu! Köleye köle diyor! Dişiye dişi diyor! Bundan büyük kepazelik bilen varsa söylesin, ben bilmiyorum. Bundan daha rezalet bir şey olamaz. Ulan ne demek hüre hür köleye köle dişiye dişi be! Allahınız diye bir bot olsa da bin türlü belanızı keşke verse! Ben ömrümde böyle rezil kepazelik duymadım!

Bunu dayıyorlar burnumuza, "alın bunu yeyin" diye! Bunu siz yeyin ulan bu pisliği anca siz yersiniz pislik yobazlar! Hayır bizim bunu yiyeceğimizi nerden hangi beyinle hayal ediyorlar anlamıyorum! Dünyada kabul edilecek hiç bir şey kalmasa yine bu cahil çöl yağmacılarının yazdığı işlkel cep ajandasında çiziktirdikleri zırvaları kabul etmem!

Ben de bazen bu iğrenç dinin dayatılmasından fena halde tiksindiğim için sizin gibi öfkelenenleri haksız bulamıyorum. Ama asıl olan sinirini bozmamak. Değmez bu pisliklere... Huzurunu kaçırdığına değmez deyip dalgaya vuruyorum işi...

Sitelerde Paylaş

Benim öteden beri kadınların ateist olamayacağı şeklinde bir görüşüm vardır. Buna çoğusu tepki gösterir, "niye kadınlar zeki olamaz mı, düşünemezler mi tanrının olmadığını" diye. Ben de bunun zeka ile bir ilgisi olmadığını söyler, evrimsel genetik açısından yorum getiririm. Elbette kadınların zeki olmadığı şeklinde saçma sapan bir savlamaya kesinlikle kalkışmam. Kadınların genetik yapısı aslında daha kararlıdır. Neden, çünkü Y kromozomu aslında X kromozomunun şekli bozulmuş, güdükleşmiş halidir. Daha az gen içerir. Aslında biçimi de Y değildir. Sadece X in iki kolu kısalmış güdükleşmiş biçimidir.

Kromozamal bozukluklar genetik yapılarının sağlamlığından dolayı kadınları daha az etkiler. Bazı hastalıklarda kadın taşıyıcıdır, hastalığa kendisi yakalanmaz. Sadece de erkek çocuklara geçer. Kızlara geçmez.

Ama bunun başka sonuçları da var. Y kromozomu yapısı sağlam olmadığından, mutasyonlara daha açıktır. Bu yüzden erkek cinsinde uçlar daha fazla görülür. Deliler, dâhiler gibi... Anomaliler erkek cinsinde daha sık görülür. Kadın genetiği sağlamlığından dolayı anomaliye daha az yer verir. Dehâ da bir anomalidir aslında.

Son olarak, kadın kesinlikle çok daha stratejisttir. Bu kuşku götürmez. Tabii bütün söylediklerim genel tabloda görünenlerle ilgili. Tek tek bireysel ele alırsak çok aykırı örnekler çıkar. Ama örneğin herhalde Atatürk dünyada sayılı stratejist dehâya sahip kişilerden biridir. Ama bir Latife hanımla başa çıkmayı başaramamıştır. Latife hanım yani burnundan getirmiş Atatürk'ün... Düşman olsa vur kafasına... O kolay... Ama kadın... Çok zor... :huh:

Bir de aslında ben Tatarların hep dindar olduklarını gözlemliyorum. Çevremde Tatar tanıdıklar var. Hepsi dindarlar. Ama tabii istisnalar diye bir şey olmaması berbat bir durum olurdu. İyi ki istisnalar var... Yoksa kurulu robotlar olurduk zaten...

Sitelerde Paylaş

Benim öteden beri kadınların ateist olamayacağı şeklinde bir görüşüm vardır. Buna çoğusu tepki gösterir, "niye kadınlar zeki olamaz mı, düşünemezler mi tanrının olmadığını" diye. Ben de bunun zeka ile bir ilgisi olmadığını söyler, evrimsel genetik açısından yorum getiririm. Elbette kadınların zeki olmadığı şeklinde saçma sapan bir savlamaya kesinlikle kalkışmam. Kadınların genetik yapısı aslında daha kararlıdır. Neden, çünkü Y kromozomu aslında X kromozomunun şekli bozulmuş, güdükleşmiş halidir. Daha az gen içerir. Aslında biçimi de Y değildir. Sadece X in iki kolu kısalmış güdükleşmiş biçimidir.

Kromozamal bozukluklar genetik yapılarının sağlamlığından dolayı kadınları daha az etkiler. Bazı hastalıklarda kadın taşıyıcıdır, hastalığa kendisi yakalanmaz. Sadece de erkek çocuklara geçer. Kızlara geçmez.

Ama bunun başka sonuçları da var. Y kromozomu yapısı sağlam olmadığından, mutasyonlara daha açıktır. Bu yüzden erkek cinsinde uçlar daha fazla görülür. Deliler, dâhiler gibi... Anomaliler erkek cinsinde daha sık görülür. Kadın genetiği sağlamlığından dolayı anomaliye daha az yer verir. Dehâ da bir anomalidir aslında.

Son olarak, kadın kesinlikle çok daha stratejisttir. Bu kuşku götürmez. Tabii bütün söylediklerim genel tabloda görünenlerle ilgili. Tek tek bireysel ele alırsak çok aykırı örnekler çıkar. Ama örneğin herhalde Atatürk dünyada sayılı stratejist dehâya sahip kişilerden biridir. Ama bir Latife hanımla başa çıkmayı başaramamıştır. Latife hanım yani burnundan getirmiş Atatürk'ün... Düşman olsa vur kafasına... O kolay... Ama kadın... Çok zor... :huh:

Bir de aslında ben Tatarların hep dindar olduklarını gözlemliyorum. Çevremde Tatar tanıdıklar var. Hepsi dindarlar. Ama tabii istisnalar diye bir şey olmaması berbat bir durum olurdu. İyi ki istisnalar var... Yoksa kurulu robotlar olurduk zaten...

Kadin erkekten daha gelismis. Bir kere cocuk dunyaya getiriyorlar. Beyinleri kompleks calisiyor her turlu ihtimale hazir ve ayrintici analitik. Erkekler olarak guduguz. Duz mantik yasiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Kadin erkekten daha gelismis. Bir kere cocuk dunyaya getiriyorlar. Beyinleri kompleks calisiyor her turlu ihtimale hazir ve ayrintici analitik. Erkekler olarak guduguz. Duz mantik yasiyoruz.

Metalurjist,kendi adına konuş, genelleme yapma. Erkekler guduk mu?

Kadın yalakası erkeklere de ayar olurum.

Zaten,aslında burada kendi adına konuşmuşsun. Hem erkegin hem kadinin; zekisi de vardir,aptali da.

Garry Kasparov, guduk mu? 15 yil boyunca,bırakana dek dunya satranc şampiyonu,ve saniyede trilyonlarca olasilik hesaplayan en gelismis bilgisayar fritz x3d ye karsi galibiyetler almış şahsiyet?

Sitelerde Paylaş

Metalurjist,kendi adına konuş, genelleme yapma. Erkekler guduk mu?

Kadın yalakası erkeklere de ayar olurum.

Zaten,aslında burada kendi adına konuşmuşsun. Hem erkegin hem kadinin; zekisi de vardir,aptali da.

Garry Kasparov, guduk mu? 15 yil boyunca,bırakana dek dunya satranc şampiyonu,ve saniyede trilyonlarca olasilik hesaplayan en gelismis bilgisayar fritz x3d ye karsi galibiyetler almış şahsiyet?

Istisnalari hesaba katmadim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...