Jump to content

Yakup peygamberin manası Hileci demek değildir. Takip demektir.

Recommended Posts

Yakub kelimesin Hileci manasına geldiğine ana kaynak Tevrattır

O halde Gelin. Tevratın tahrif edilmiş Kısmını beraber okuyalım. Eğer akl-ı selim kendini gülmekten yerlere atmazsa, ben eşşeğim :D
Tevratta Göya Yakubun annesi Hz. İshak'ın â'mâlığından istifade ederek, Ays yerine yakupu götürüyor.
Hazreti İshak, Ays'ı yerine peygamber yapacağına. Yakub'a dua ediyor :D ve Ays yerine Yakub peygamber oluyor. :D
Şimdi soruyorum Şu halde Cenabı Hak ne yaptığını bilmez olmuyor mu?
Adi bir â'mâ bile kendisinin yanına iki defa gelen kimseyi sesinden hatta elinin temasından kim olduğunu bilirken. Cenab-ı İshak gibi bir zat-ı âli. Ays ile Yakub'bu bilemiycek kadar zavallı mı idi?
Akl-ı selim hayretler içersinde kalıyor.
Bir kimsenin Akidesi "Allahın oğlu olduğuna ve ondan sonra bir peygamber gelmesi mümkün değildir" inancına sabitlenmişse. O kimse Şüphe etmeden inandığı Tevrattaki abuksabuklara inanır
Ama kendi aklınca çelişki var dediği kurana inanmaz hazreti Muhammede peygamber demez. Neden ? Allahın oğlu olduğuna inanıyor :D

Hülasa bu yukarıdaki uyduruk hikaye binanen yakubun adı hileci olmuş :D

fesüphanallah Yakup takiptendir neyi Takip etti peşini bırakmadı Yusufu..inceliği budur.
Bunu söylemişken Yusuf Kısasında Hazreti Yusufa Hırsızlık suçlaması vardır. Bununda Hakikatini iç yüzünü yazalım
Hırsılık meselesinde şöyle bir sual hatıra gelebilir: Yusufun kardeşleri tas çalmamışlardı.
Arkalarından ne diye "Hırsızsınız" diye bağırıldı?"
Evet, haklısınız Onlar tas çalmamışlardı amma, vaktiyle KOCA BİR PEYGAMBERİN, mana aleminin padişahı olan Ya'kub'un Gönlünün Tası olan YUSUF'U ÇALMIŞLARDI YUSUF'U Bu kadarcık bir Sıkıntıya itaba'da mazhar olmıycaklar mıydı?
Sonra bu sıkıntı onların mağfiretine vesile olucaktı. Amma denecek ki "Bünyamin de içlerinde idi"
Yook. Hazreti Yusuf Bünyamin'e yapılacak işi daha evvel anlatmış, rıza ve onayını almış gönlünü de memnun etmişdi (bak: Yusuf 69)
Birde hazreti Yusuf'un Zelihaya gönlü kaymıştı derler Yalaaaaan!!!
Yusuf 24. ayetinin zahirine bakılırsa: Zina fi'iline irtikap için hem Zelihanın hemde yusufun Himmetini sarfettikleri zannediliyor Halbuki Öyle değildir. Öyle diyecek olursak. Yusuf 23 de: "Zelihanın "Gel bana, gel senin içinim oooooohhh Yusuf " hitabına karşı Hazreti Yusufun "Maazallah" demesinin bir manası olmazdı.. (bak yusuf 23)
İnceliklerini yazalım Yusuf 24cü ayetinde: "Rabbinin Burhanını gördü" der.
bundan dolayı bir ruyet vardır rüyet. Bu, nedir? hakikatte hakkı müşahadedir. Hakk zahir olmuştu Allahı görühyordu. yusuf ondan gayrıyı görmüyordu.
şimdi ayetin manasını verelim iyi anlaşılsın
,Yusuf :24 "Zeliha yusuf ile ilişiki yapabilmesi için olanca kuvvet ve himmetini sarf etti.
Yusufda (güzellikte hasna bir hilkat olan) Zelihanın bu zina teklifinden yakasını kurtarmak için bütün kuvvet ve himmetini sarf ediyordu. Amma Rabbi'nin Burhanını görmemiş olsaydı bütün himmetine rağmen bu fenalığı bertaraf edemiycekti. (yani zalihaya ya kötü bir harekette bulunacaktı gönlünü kırıcaktı yada kendi gönlünü kırıp fuhuşa irtikab edicekti) işte biz ondan fenalığı ve fuhuşu bertaraf edelim (bu işden zelihanın gönlünü kırmadan kurtaralım) diye burhan gösterdik. Çünkü O (taatte) ihlasa erdirilmiş kullarımızdandır (istikbalin peygamberi idi)"
Yusuf o burhanda Allahı gördü (burhan bir şeyin aslına denir) zeliha da onun nazarında Haktı ve Hak tecelli edince kimseyi ne kırdı ne de fuhuş yaptı.
tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1) Gözlügünüzün vidasi çok çabuk çikiyorsa vidayi takmadan önce, vidanin girecegi delige renksiz oje damlatin. Vidayi öyle takin.

2) Satin aldiginiz ayakkabilar ayaginizi sıkıyor ise onlari bir kaç dakika buhara tutun.

3) Makasinizi bilemek istiyorsaniz, zimpara kagidi kesin.

4) Halidaki sigara yaniklarindan, yanik yerler üzerinde zimparakagidi ile dairesel hareketler yaparak kurtulabilirsiniz.

5) Mobilyalarin yerlerini degistirdiginizde halilarin üzerinde izbirakir. Bu izleri yok etmek için izlerin üzerine bir parça buz koyun ve erimesini bekleyin. Daha sonra üzerinde elektrik süpürgesini gezdirin. Izden eser kalmadigini göreceksiniz.

6) Fermuarli giyeceklerinizi çamasir makinesine koymadan önce kapali olup olmadigini kontrol edin. Açiksa zedelenebilirler.

7) Üst üste koydugunuz bardaklar yapisip çikmiyorsa bir legenin içerisine koyun Üstteki bardagin içerisine buz koyup legenin içerisine yavas yavas sicak su koyun. Bardaklarin kolayca çiktigini göreceksiniz.

8) Satin aldiginiz plastik ve cam esyalarin üzerine yapistirilan etiketlerden kurtulmak için etiketin üzerine yemeklik margarin sürün ve 15 dakika bekletin. Bir bez ile ovalayip yikayin. Üzerinde hiç bir leke ve çizilme olusmayacaktir.

9) Ütü yapmayi kolaylastirmak ve süreyi azaltmak için ütü masasinin kilifinin altina alüminyum folyo koyun. Sicagi geri yansitacagindan ütü yapmak daha kolay olacaktir.

Yahu senin bu hikayenin kime ne faydasi var. Yakuptan yusuftan zelihadan banane. Bugunun survivor şovu. Bak benim dedigim bilgiler daha cok isine yarar. Hangi ogretide hirsizlik veya zina kabul gorur ?

Sitelerde Paylaş

Maalesef İbranice'de Yakup pejoratif bir anlama sahiptir ve manalarından biri hilecidir.Yani olmadı bizimle diılsın.

Hayır Yalnış neden?

"Kafir" kelimesi de Arapçada pejoratif bir anlama sahiptir. Halbuki İslam dini olmasaydı. "Kafir" kelimesinin pejoratif anlamı olmıycak kelimenin manası sadece "çiftçi" demek olucaktı.

Aynı bunun gibi Tevrat tahrif edilmeseydi, "Yakup" kelimesi İbranicede pejoratif bir anlama sahip olmıycak, sadece "Takip" demek olucakdı sevgiler saygılar prenses :D

Sitelerde Paylaş

Hayır Yalnış neden?

"Kafir" kelimesi de Arapçada pejoratif bir anlama sahiptir. Halbuki İslam dini olmasaydı. "Kafir" kelimesinin pejoratif anlamı olmıycak kelimenin manası sadece "çiftçi" demek olucaktı.

Aynı bunun gibi Tevrat tahrif edilmeseydi, "Yakup" kelimesi İbranicede pejoratif bir anlama sahip olmıycak, sadece "Takip" demek olucakdı sevgiler saygılar prenses :D

Sana küfür etmemi eminim yöneticiler anlayışla karşılayacaktır prenses gibi bir kelime kullanacak kadar mal ahmak akılsız ve siktiriboktan bir insan olduğun ve insanlarla dalga geçtiğin bu forumdan bir bok öğrenmeden gideceksin.

Ayrıca Ya'aqov İbranice'de topuk tutan ya da hileci anlamına gelir.Çünkü Yakup doğarken kardeşi Esav'ın topuğunu tutmuş ve hileci denmesinin nedeni ise kardeşi Esav ve babasını birkaç kez aldatmış kandırmıştır.

Hadi diyelim bu gerçekten kaçmak istiyorsun bari mantıklı bir şekilde kaç da elle tutulur bir tarafı olsun. Kaçman için bir teori daha var ama hikayenin kontekstine hiç uygun değil. o da Ya'aqov'el kelimesinden hareketle (Jacobel yani) anlamının ''Tanrı korur'' olduğu. Tabii bu aptalca biraz çünkü Tevrat yazarları bu ismi Yakup'a yakıştırırken onun hayatında yaptıklarına uygun düştüğü için koyuyorlar tıpkı Musa'nın sudan çıkarmak manasına yakın olan Moşe ismi gibi ya da İbrahim'in çokların babası anlamaına gelen sonradan verilmiş Abraham ismi gibi.

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sana küfür etmemi eminim yöneticiler anlayışla karşılayacaktır prenses gibi bir kelime kullanacak kadar mal ahmak akılsız ve siktiriboktan bir insan olduğun ve insanlarla dalga geçtiğin bu forumdan bir bok öğrenmeden gideceksin.

Ayrıca Ya'aqov İbranice'de topuk tutan ya da hileci anlamına gelir.Çünkü Yakup doğarken kardeşi Esav'ın topuğunu tutmuş ve hileci denmesinin nedeni ise kardeşi Esav ve babasını birkaç kez aldatmış kandırmıştır.

Hadi diyelim bu gerçekten kaçmak istiyorsun bari mantıklı bir şekilde kaç da elle tutulur bir tarafı olsun. Kaçman için bir teori daha var ama hikayenin kontekstine hiç uygun değil. o da Ya'aqov'el kelimesinden hareketle (Jacobel yani) anlamının ''Tanrı korur'' olduğu. Tabii bu aptalca biraz çünkü Tevrat yazarları bu ismi Yakup'a yakıştırırken onun hayatında yaptıklarına uygun düştüğü için koyuyorlar tıpkı Musa'nın sudan çıkarmak manasına yakın olan Moşe ismi gibi ya da İbrahim'in çokların babası anlamaına gelen sonradan verilmiş Abraham ismi gibi.

Ben iltifat ederek söyledim ne dalgası Aa Aa teessüf ederim.

Sonra Evvelce zikrettiğim gibi "yakup" kelimesinin "Hileci" manasına gelmesine ana kaynak asli unsur dindir Tevrattır. Tevratın tahrif olmuş metnidir bunu inşallahu tela o güzel aklınıza alınız teşekkür eder saygılar dilerim sevgiler :D

Sitelerde Paylaş

Ben iltifat ederek söyledim ne dalgası Aa Aa teessüf ederim.

Sonra Evvelce zikrettiğim gibi "yakup" kelimesinin "Hileci" manasına gelmesine ana kaynak asli unsur dindir Tevrattır. Tevratın tahrif olmuş metnidir bunu inşallahu tela o güzel aklınıza alınız teşekkür eder saygılar dilerim sevgiler :D

Evet Tevrat tahrif edilmiş ,Kuran ilk günkü gibi . Bu kadar safça yaklaşımları benimseyen bir zihniyetle tartışıyoruz .

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet Tevrat tahrif edilmiş ,Kuran ilk günkü gibi . Bu kadar safça yaklaşımları benimseyen bir zihniyetle tartışıyoruz .

yeri gelmişken Saf kelimesi üzerinde durmak istiyorum

saf kelimesinin manası

saf demek tertemiz lekesiz demektir

saf insanlar asla aldanmaz aldatmazlardırlar lekesidirler, aldandın mı lekelendin demektir saflığı kalmaz :D

onun için hepiniz yalvarın da SAF olun kemooon kasubule.... :D

Latifeli Dipnot: (normalda ben (kasbulbete) derdim fakat burada (kasbule) dedim çünkü (te) harfi bana gereksiz gibi geldi) :D

işte ben ne kadar yerinde bilgili tesbitlerde bulunuyorsan, :D burada dine cephe almış Atesitler de o derece bilgili ve yerinde tesbitlerde bulunuyorlar konuşuyorlar, küçük bir örnekdi, Teşekkürler iyi çalışamalar Guateamala sakinlerine :D

gualtemelara meksikada değil iskendurun açıklarındadır :dssasasa doğru bilgi paylaşalım lütfen :Dasasa gıhgıhgıhg

Sitelerde Paylaş

Bunun manyaklıkları nerde sınıra dayanacak artık merak konusu oldu! Ebubekir aaaay dediden sonra şimdi de züleyha ooooohhh dedi :lol: demek ha! Peygamber hanımı hakkında nasıl konuşma lan bu böyle! Yusuf maliye nazırı olunca kocası da ölünce almamış mı bunu, almış! Eeee? Ağzını topla bre nâbekar! :D

Bunun pılısını pırtısını süpürüp böcek gibi atmak lazım forumdan ama işte, adminler de elimizde kalmadı bunlardan, nümunelik buncağızlar diye düşünüyor olmalı. Müslümün anca delisi geliyor, akıllısı ateistlerle aşık atmasının mümkünü olmadığını çoktan öğrendi. Bu da manyak değilse bütün tımarhaneleri boşaltmak lazım! Ya allağının adına bak allağının adını verdim, muhammet de ohhhhşşş dedi mi demedi mi! :D

Neyse ben bilmem yakup hileci mi neci ama eyüp bildiğin sahtekar! Üstelik bu sahtekarlığı da ona allah öğretmiş!

Sad adı verilmiş bölümün 44. pasajında yazıyor! Yazdığına göre neymiş eline bir demet sap al onunla vur, yeminini bozma demişmiş!

Bu cahil geriler ne demeye çalışıyor böyle diyorsun ama hiç bir açıklama yapmıyor. Bir de apaçık indirdik yazmamışlar mı yalancılar! Ülen bunun neresi apaçık sahtekarlar! Ne sapı ne çöpü yahu! Allahın bostanlıkları işte deyip geçiyorsun. Sonra bir hadis duyuyorsun. Neymiş eyüp hasta iken canı çok sıkkın olduğunda iyileştiğimde sana yüz sopa vuracağım ey kadın diye yemin etmişmiş! Ama kadın da allağı var şimdi eyüpe çok iyi bakıyormuşmuş. Dediğinden pişman olmuş ama yemin etmiş bir kere!

Sonra da iyileşmiiiş! Hadi bakalım şimdi vur yüz sopayı kadıncağıza! Hemen allah imdada yetişmiş. İşte sap al vur cart curt saçmalıkları burdan geliyormuşmuş.

Şimdi bu doğru değilse bu sap saman işinin aslı faslı nedir niye açıklamamış! Hadis yazıldığına göre demek böyle bir masal var diyeceksin mecburen.

O zaman da haaa neee peygamberin karısı mı zina etti, deme yaaa, alla alla koskoca peygamberin eşi ha! Naapsak ki acaba! Neyse dört şahit olmayınca olmaz diyelim, allağın çölünde dört şahit ne gezer nasıl olsa, :D allah kızmasın diye de eyüpe öğrettiği gibi bir demet sap vuralım kimse görmeden, olsun bitsin! Gel kız! Al sana! Hıh! Bi daha çöllerde gerdanlık merdanlık aramazsın artık! Seni seni seni! Gerdanlık aramak ha! Nasıl gerdanlıkmış kız bu! Öyle yana döne arayacak?

:lol: Sırf neşe bu müslümler yahu! Bu atılır mı şimdi! 70 cc şarap alsan hem parayla, hem allah cc kadar kafa yapmaz!

Sitelerde Paylaş

Dindarr, senin bilim forumunda hiç yorum yaptığını, bilimsel bir söz veya rasyonel herhangi bir sözüne hiç rastlamadım.

Üçharflilerle irtibata geçtin mi hiç?

Sayın imposibıl

Evvela Ben bir bilim adamı değilim

İkinci evvela ben internette okuduğun her haberi doğru haber olarak okuyan biri değilim çook şüpheçi biriyim

gerek Müslüman olsun Gerek sitanist olsun :D gerek Atesit olsun gerek ve gerek ne olursa olsun. Ben internetten duydupum Tv den okuduğum :DSSasa haberleri doğru olarak kabul eden biri değilim

Onun için Haberde doğruluk aranır. Doğrulukta kim birinciyse Onun haberine inanırım esselatu vesselam minkeselamm :D

Ama sizler lehinize duyduğunuz her haberi kabul ediyorsunuz Aptal dindarlarda aynısı yapıyorlar bir farkınız vallahi billahi yok

Ben sizlerden daha akıllıyım. ne lahime ne aleyhime duyduğum haberi bu işin ehli olmadığımdan tasdik etmiyorum

habere, iman zaruridir. haberde ise doğruluk aranır eselatu encütü mimtina amin :D

Sitelerde Paylaş

incil Tevrat değişmiş ama işinize gelmeyen kısımları değişmiş sadece. size uyan kısımlarda sorun yok.

Hadisi şerif var Hıristiyanların ellerinde bulunan İncillerin hepsini tasdikte etmeyin inkarda etmeyin ispat eden ayetlerden vardır tağyir ü tahrife uramış ayetlerde vardır buyurmuşlardır.

Sitelerde Paylaş

Hadisi şerif var Hıristiyanların ellerinde bulunan İncillerin hepsini tasdikte etmeyin inkarda etmeyin ispat eden ayetlerden vardır tağyir ü tahrife uramış ayetlerde vardır buyurmuşlardır.

hadislerin çoğunu inkar ediyorsun ama diğer konularda. işin gücün kıvırmak. ayrıca muho öyle söylemiş olsa bile, hırsızlığını ve dolandırıcılığını örtbas etmek için söylemiştir.
Sitelerde Paylaş

Bunun manyaklıkları nerde sınıra dayanacak artık merak konusu oldu! Ebubekir aaaay dediden sonra şimdi de züleyha ooooohhh dedi demek ha! Peygamber hanımı hakkında nasıl konuşma lan bu böyle! Yusuf maliye nazırı olunca kocası da ölünce almamış mı bunu, almış! Eeee? Ağzını topla bre nâbekar!

Bunun pılısını pırtısını süpürüp böcek gibi atmak lazım forumdan ama işte, adminler de elimizde kalmadı bunlardan, nümunelik buncağızlar diye düşünüyor olmalı. Müslümün anca delisi geliyor, akıllısı ateistlerle aşık atmasının mümkünü olmadığını çoktan öğrendi. Bu da manyak değilse bütün tımarhaneleri boşaltmak lazım! Ya allağının adına bak allağının adını verdim, muhammet de ohhhhşşş dedi mi demedi mi!

Neyse ben bilmem yakup hileci mi neci ama eyüp bildiğin sahtekar! Üstelik bu sahtekarlığı da ona allah öğretmiş!

Sad adı verilmiş bölümün 44. pasajında yazıyor! Yazdığına göre neymiş eline bir demet sap al onunla vur, yeminini bozma demişmiş!

Bu cahil geriler ne demeye çalışıyor böyle diyorsun ama hiç bir açıklama yapmıyor. Bir de apaçık indirdik yazmamışlar mı yalancılar! Ülen bunun neresi apaçık sahtekarlar! Ne sapı ne çöpü yahu! Allahın bostanlıkları işte deyip geçiyorsun. Sonra bir hadis duyuyorsun. Neymiş eyüp hasta iken canı çok sıkkın olduğunda iyileştiğimde sana yüz sopa vuracağım ey kadın diye yemin etmişmiş! Ama kadın da allağı var şimdi eyüpe çok iyi bakıyormuşmuş. Dediğinden pişman olmuş ama yemin etmiş bir kere!

Sonra da iyileşmiiiş! Hadi bakalım şimdi vur yüz sopayı kadıncağıza! Hemen allah imdada yetişmiş. İşte sap al vur cart curt saçmalıkları burdan geliyormuşmuş.

Şimdi bu doğru değilse bu sap saman işinin aslı faslı nedir niye açıklamamış! Hadis yazıldığına göre demek böyle bir masal var diyeceksin mecburen.

O zaman da haaa neee peygamberin karısı mı zina etti, deme yaaa, alla alla koskoca peygamberin eşi ha! Naapsak ki acaba! Neyse dört şahit olmayınca olmaz diyelim, allağın çölünde dört şahit ne gezer nasıl olsa, allah kızmasın diye de eyüpe öğrettiği gibi bir demet sap vuralım kimse görmeden, olsun bitsin! Gel kız! Al sana! Hıh! Bi daha çöllerde gerdanlık merdanlık aramazsın artık! Seni seni seni! Gerdanlık aramak ha! Nasıl gerdanlıkmış kız bu! Öyle yana döne arayacak?

Sırf neşe bu müslümler yahu! Bu atılır mı şimdi! 70 cc şarap alsan hem parayla, hem allah cc kadar kafa yapmaz!

Demakrosyon çok uzun yazıyorsun anlaşılmıyor.

Ben sizlerin biraz aptal olduğunuzu düşünüyorum :D cidden :D o yüzden abartarak anlattım.. ki anlayabilesin diye sizi çok düşünüyorum. evet anladınız. başardım ama bu seferde başka şeye sardınız vay sen peygamber hanımı hakkında böyle diyorsun dediniz

yemin ediyorum ben sizin nerenizi düzelteceğimi şaşırdım konuyu iyice anlatabilmek için sizin seviyenizi iniyorum

bu seferde başka bir muzurluk çıkarıyorsunuz..

neyse fazla konuşmak istiyorum çünkü özür dilerim, ama malsınız :D din konusunda kafanızın çalıştığına ikna olamam kesinlikle sevgiler saygılar kendine çok iyi davran :D

Bu arada bekar mısın? Ben evli değilim karı arıyorum :D kasubulete

Sitelerde Paylaş

hadislerin çoğunu inkar ediyorsun ama diğer konularda. işin gücün kıvırmak. ayrıca muho öyle söylemiş olsa bile, hırsızlığını ve dolandırıcılığını örtbas etmek için söylemiştir.

Biliyor musunuz ? Malta eriği zamanı şimdi, yedin yedini sonra çıkmıyor, tavsiye ederim çok tatlısın :D hah haha Aaay kemon

Hadisleri senin beinm gibi insanlar yazmışlar. hicri 250 küsür senesinden o yüzden güvenilir değil. istediğini alabilirsin

istersen Hepsini birden topyekun inkarda edebilirsin.

Ama akla bir ışık veren gönle tatlığık veren bedeni hoşluk veren bir söz duyduğunuz zaman o hadisi şerifi kabul ederiz

Mesela dünya öküzün başı üzerindedir bunu kabul etmeye bilirsin

biz kabul ediyoruz ama şöyle. İslamda dünyanın tarifi: Her hangi bir şey ki seni hak ve hakikatten akı koyar işte onun adına dünya derler demiştir.

Peygamberimişz dünya öküzün başı üzerindedir derken Tarlada çifte koşan öküzden bahsetmiyor

Kimdi dünyayı başının üstinde taşırsa Cenabı Muhmmed ona öküz dedi :D

işte biz dünya öküzün başı üzerindedir hadisini bu şekilde kabul ediyoruz

yani diyceğim odur ki aklına yatan kalbine bir güzellik yapan dinlediğinde bedeninde hoşluk yapan Hadisleri kabul ediyoruz

anlatabiliyem arkadaşım kemon :D saygılar bir ara buluşalım rakı içelim müsait olursan :D hahahah aaay

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...