Jump to content

Yakup peygamberin manası Hileci demek değildir. Takip demektir.

Recommended Posts

Demakrosyon çok uzun yazıyorsun anlaşılmıyor.

Ben sizlerin biraz aptal olduğunuzu düşünüyorum :D cidden :D o yüzden abartarak anlattım.. ki anlayabilesin diye sizi çok düşünüyorum. evet anladınız. başardım ama bu seferde başka şeye sardınız vay sen peygamber hanımı hakkında böyle diyorsun dediniz

yemin ediyorum ben sizin nerenizi düzelteceğimi şaşırdım konuyu iyice anlatabilmek için sizin seviyenizi iniyorum

bu seferde başka bir muzurluk çıkarıyorsunuz..

neyse fazla konuşmak istiyorum çünkü özür dilerim, ama malsınız :D din konusunda kafanızın çalıştığına ikna olamam kesinlikle sevgiler saygılar kendine çok iyi davran :D

Bu arada bekar mısın? Ben evli değilim karı arıyorum :D kasubulete

Bold yaptığım yere dayanarak bu ahmağın banlanmasını istiyorum artık yeter.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:lol: Süper derecede geri zekalı burada yahudi varmış gibi tevratı eleştiriyor, e iyi, tevratı biz de eleştiririz, sıkıntı yok, ama aynı fakat eleştirdiği sahtekarlık konusunun kuranında da var olduğunu gösterince hiç tık yok! :D

Yiyebileceği hiç bir bot olmadığını, verecek aaay değil oooh değil ııııhhh diye :D bir yanıt bile olmadığını görünce izdivaç programı moduna geçiyor sulak tarla!

Biz senin gibileri çevire çevire sıçratırız işte böyle. Deli ayaklarına yatarak sıyrıldığını sanarsın anca mevzudan...

Bu sulak şimdi kaşıntı yapıyor, arka ayağıyla kulağını kaşıyor, "atamazlar ki atamazlar ki" diye... Emin olun kapıdan atsanız bacadan girmeye uğraşacaktır. Bu kadar salağını müslümler bile çekmez. Yok ebubekir aaaayyy dedi yok züleyha oooohh dedi bunu mu çekecekler...

Hani bunlar soluğu Paris'te New York'ta alır, asla ve asla müslüm kardeşlerine gitmezler ya... Aynısı... :D

Sitelerde Paylaş
Yanlışın var sayın Dindarr; Takip eden dediğinin anlamını şudur (تابع) - (إتبع), eğer arapça okuyabiliyorsan. Arapça ve Türkçe sözcük anlamına bakmak yanlıştır çünkü ibranice köklü bir sözcük, ibranice kültürün içindeki anlamını esas almak gerekir. Her dil, her lisan kendi içerisinde tutarlıdır. Türkçe kaynakçada, topuğunu tutan, ayağını kaydıran anlamını yazmasını kimse ummaz zaten, burası Türkiye. Bu ülkede "biz tayyip erdoğan dediğimiz zaman, bu memleketin başında gelmiş en güzel olaylardan, en güzel şahıslardan bir lider olarak onu gördüğümüz zaman salli ala muhammet deriz" diyebilen insanlar yaşıyor burda ve senin başvuru kaynakçan onlar oluyor. Rebeka (יצחק רבקה) - (רבקה רִבְקָה) Yakup'a Esav'ın kıyafetlerini giydirip Yakup'u Esav kılığında İshak'a göndermiş. İshak da Yakup'u "Halklar sana kulluk etsin, uluslar sana boyun eğsin" naraları eşliğinde kutsamış. Yakup'un İshak tarafından kutsanması büyük oranda Yakup ve Esav'ın anneleri Rebeka'nın planı.
Sitelerde Paylaş

Hani Türkiye yobazlığın geriliğin ve cehaletin özgür kalmasıyla cennet olduydu? Suriyeliler niye ölüm pahasına bu cennetten çıkmaya uğraşıyor? A. k. partililer buna fena bozuluyor. "Bunları asacan lan asacan yemin ederim, paraysa para, her şeyimizi veriyoz, avrupaya gidecez diye yırtınıyolar" diyenini bir değil bir kaç kez duydum! :lol: Daha her şeyinizi vermediniz... :D Giderler tabi...

Sitelerde Paylaş

Yakup'un İshak tarafından kutsanması büyük oranda Yakup ve Esav'ın anneleri Rebeka'nın planı.

İsrail tarihinde peygamber ve kral kavramları birbirine karışık olduğu için çok normal. Kral soyları daima entrika ile özdeştir. Her yerde, Osmanlı'da da, Avrupa'da da... Bu entrikaların dizileri yapmakla bitmiyor. Müslümler bir kelime üzerinden polemik açma derdinde olurlar. Kelimeler önemli değil. Olay nedir, ona bakmak lazım.

Sahtekarlığın ise kuran'da da olduğunu apaçık gösterdik. Sıkıysa bir müslüm yok öyle değil desin de bir göreyim! Böyle bir sahtekarlık yolunu açınca, torpilliye bir demet sapla vur, garibana yüz sopa at öldür! Bu yolu kuran bizzat kendisi açmıyor mu? Açıyor.

Ülen salak geri cahil yobaz çöl yağmacıları... Eyüp yemin ettiyse kime etti, allahına etti. Affettim yeminini ey eyüp yazması çok mu zor? Ya da fakir doyur, köle azat et, oruç tut yazmak çok mu zor! Allah sahtekarlık, hülle, yalan, dolan öğretiyor yazmanın alemi var mı allahınız keşke olsa da bin türlü belanızı veresiceler!

Sitelerde Paylaş

Bold yaptığım yere dayanarak bu ahmağın banlanmasını istiyorum artık yeter.

Yiyebileceği hiç bir bot olmadığını, verecek aaay değil oooh değil ııııhhh diye :D bir yanıt bile olmadığını görünce izdivaç programı moduna geçiyor sulak tarla!

Sayın Tanah-Gospel.

demakrosyonla aramızdaki salak şakalaşmaya :D eğlenceye binaen söyledim..

ben o cümlemle kendimi aşağıladım... "ben evli değilim karı arıyorum :D" dedim. hani Dağdan inmiş şehre insanlar olur ya onların konuşmasını taklit ederek söyledim sen yanlış anlamışsın

ki demakrosyon da bu lafdan herhangi bir pürüz olmadığını (hissetti) ve eğlencesine devam etti..

Sitelerde Paylaş

Mal dindar; Democrassian'ın yazdıklarını okuyup adam gibi değerlendirsene.Cok iyi eleştiri ve yorum yapıyor;gerçekleri de sana sokup sokup duruyor.Olm sen hatunu napcen? Sen zaten folloş olmuşsun, kelek !

hahhahahaaaaha. :)

Sitelerde Paylaş

Sayın Tanah-Gospel.

demakrosyonla aramızdaki salak şakalaşmaya :D eğlenceye binaen söyledim..

ben o cümlemle kendimi aşağıladım... "ben evli değilim karı arıyorum :D" dedim. hani Dağdan inmiş şehre insanlar olur ya onların konuşmasını taklit ederek söyledim sen yanlış anlamışsın

ki demakrosyon da bu lafdan herhangi bir pürüz olmadığını (hissetti) ve eğlencesine devam etti..

Konunun açılma sebebi benim çünkü hem TD'de hem Ateist forumda hem Facebook'ta bu konuyu dile getiren benim. Yaptığın hata şu ben senin bu bahanelerini konuyu araştırmadan önce düşündüm ve İbranice sözlüklere baktım neden bu ad verildiğini iyice araştırdım Muhammed zamanında da bu Tevrat kullanılıyordu bu ad kullanılıyordu sözlükler aynı ayak kaydıran, topuk tutan ve hileci demek Yakup.Maalesef bunu değiştiremiyoruz.İbranice ortada.

tarihinde Tanah-Gospel Theologist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biz senin gibileri çevire çevire sıçratırız işte böyle. Deli ayaklarına yatarak sıyrıldığını sanarsın anca mevzudan...

hah:) benim verecek cevabım olmıycak sen rüyada bile göremezsin

ben uğraşmak istemedim yoksa evvelllah dini konularda kimse karşımda ilmen Aklen insaniyeten örfen vicdanen kalben muhabbete aşken duramaz..

Dikkat edersen Benim verdiğim cevaplar ya Aklen ya Vicdanen Ya İnsaniyeten Ya muhabbeten ya cemiyeten Doğrudur. hiç birisine karşı değildir. Onun içindiir ki "benle yazıştığınız zaman asla bana karşı bir galibiyetiniz olmuyor"..

Şimdi de olmıycak :D

veriyorum cevabını bismilllah

Eyyüp Aleyhisselam Halet-i marazında hanıma karşı etmiş olduğu kesinlikle yemininde durmamaslık yapmaması için cenabı hak ona Ruhsat-ı şerriye veriyor. ve hanımına kuru yaş ince ot gibi dallardan olmuş bir demet ile hanımına vurmasını söylüyor anladın mı inceliği demakrasyon Koca islam

Bu ruhsatı Elmalı hamdi yazır şöyle yorumluyor:

"Böylece bir demet yaparak vurmakla, yeminin yerine geleceği, kendisine ruhsat olarak gösterilmiş, şer'i ceza ve yeminlerde bu "Eyyûb ruhsatı" adıyla bakî kalmıştır. Âyette ne demeti olduğu açıkça belirtilmediği için, daha geniş mânâlara ihtimali vardır. "
Aldınız mı cevabınızı sayın demkrasyon Nizamı alem hikmetsiz deildir. Kuranı Kerim hiç hikmetsiz değildir.
peygamberimiz: bazı kimseler için toplum içinde aleni rezil olmak, ona ceza vermekten daha büyük bir cezadır onun için bazı suçları o kişi bunu yapmamıştır bunlara insana yakışmayan hallerdir diyerek kaldırmaya çalışın der..
Bazı kimselere rezil olması en büyük cezadır O kimseler (Lisanı halleriyle "keşke bin sopa kıçıma yeseydim de böyle rezil olmasaydım der") onun için bunu sezen Mümin şahitler hemen duruma müdahale eder bu zata "Eyyüp ruhsatı" verilecektir der nokta. kemon koca islam. kimseye yaptığı sucundan fazla ceza vermek istemezsin..
Şimdi demakrosyon diyorsun ki: "Eyüp yemin ettiyse kime etti, allahına etti. Affettim yeminini ey eyüp yazması çok mu zor? Ya da fakir doyur, köle azat et, oruç tut yazmak çok mu zor! Allah satekarlık öğretiyor" diyorsun
Sayın dermason! mevzuu din mevzuuu olması dolayısıyla, aramızda senlik benlik kankalık :D olmaksızın hak namna cevap vermek zorundayım sıkı dur. kemon
Saniyesin de Anın da cevabını veriyorum : Haşa Allah sahtekarlık öğretmiyor. Şunu Öğretiyor.:
"Eyyyy İnsanlar Dikkatinizi celb ederim. Adamı da tepelerim; Eyyüp halet-i marazında iken yemin etti. O yemini bozdurmam adamı bozarım diyor. "O yeminin kefareti olmaz adamı tepelerim" diyor Koca İslam
Bu din Kadın dinidir!!
Yani Kim ki hasta olursa. Halet-i Marazında ettiği duayı red etmem, kabul ederim, adamı tepelerim ama burada Kadın olduğundan kadına kıyamadımdan kadına ceza vermesini istemedim ince ottan bir demet yap hanımına vur dedim. diyor gamon :D
Koca İslam Kadını koruyan Din.
verdiğin hükümler Aşken Kalben Muhabbeten İnsaniyeten ne kadar yerindedir.
islama dil uzatanlar daima ilmen aklen örfen cemiyeteni insaniyeten muhabebten aşken tepelenir
Nokta
tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu din Kadın dinidir!!

Yani Kim ki hasta olursa. Halet-i Marazında ettiği duayı red etmem, kabul ederim, adamı tepelerim ama burada Kadın olduğundan kadına kıyamadımdan kadına ceza vermesini istemedim ince ottan bir demet yap hanımına vur dedim. diyor gamon :D

Dindarr, ben pek anlamadım doğrusu.

Şimdi burada, kim kime neyin yapılmasını istiyor ? :D

Bu yapılması istenen eylem, neyin nesi ?

Sitelerde Paylaş

Yanlışın var sayın Dindarr; Takip eden dediğinin anlamını şudur (تابع) - (إتبع), eğer arapça okuyabiliyorsan. Arapça ve Türkçe sözcük anlamına bakmak yanlıştır çünkü ibranice köklü bir sözcük, ibranice kültürün içindeki anlamını esas almak gerekir. Her dil, her lisan kendi içerisinde tutarlıdır. Türkçe kaynakçada, topuğunu tutan, ayağını kaydıran anlamını yazmasını kimse ummaz zaten, burası Türkiye. Bu ülkede "biz tayyip erdoğan dediğimiz zaman, bu memleketin başında gelmiş en güzel olaylardan, en güzel şahıslardan bir lider olarak onu gördüğümüz zaman salli ala muhammet deriz" diyebilen insanlar yaşıyor burda ve senin başvuru kaynakçan onlar oluyor. Rebeka (יצחק רבקה) - (רבקה רִבְקָה) Yakup'a Esav'ın kıyafetlerini giydirip Yakup'u Esav kılığında İshak'a göndermiş. İshak da Yakup'u "Halklar sana kulluk etsin, uluslar sana boyun eğsin" naraları eşliğinde kutsamış. Yakup'un İshak tarafından kutsanması büyük oranda Yakup ve Esav'ın anneleri Rebeka'nın planı.

Konunun açılma sebebi benim çünkü hem TD'de hem Ateist forumda hem Facebook'ta bu konuyu dile getiren benim. Yaptığın hata şu ben senin bu bahanelerini konuyu araştırmadan önce düşündüm ve İbranice sözlüklere baktım neden bu ad verildiğini iyice araştırdım Muhammed zamanında da bu Tevrat kullanılıyordu bu ad kullanılıyordu sözlükler aynı ayak kaydıran, topuk tutan ve hileci demek Yakup.Maalesef bunu değiştiremiyoruz.İbranice ortada.

Yakup kelimesi Arapçada takip demektir "takip eden" demek değildir sayın tümagü

sayın Tahah! ister hıristiyan ol ister yahudi umurumda bile değil! sizi dinlemiyoruz neden mi?

Çünkü Koca Kuranı kerim araplara arapların anlayacağı dilde fasih arapça inmiştir

Senin bir türlü kafana basmayan yer şurası: Biz müslümanlar Kurandaki her kelimin anlamını Arap lugatında aramazsak Allah'a küfretmiş oluruz

Eğer kuranda kullanılan kelimen manasını ibranicde aranırsa Allah gerizekalı mı araplara arapların anlayamayacağı dilde kuran göndermiş olsun..

lütfen istediğin kadar zırvalayabilirsin fakat Biz Müslümanız Kuranda kullanılan her kelimeyi arap lugatında ararız

Yakup kelimesi arap lugatında takiptendir..

bakıyorsun Bozulmuş tevrata.. Evet yakup kelimesi topuktan yakalayan takip eden manasına sahip İbranicede

Ama bir bakıyorsun yakup kelimesi hilece manasına da geliyor İbranicede

Sebebi nedir bakıyorsun? tevratta tahrif edilmiş yer..İnsan eli değimiş praragraf işte bunun içindir yazdıklarınız falso alıyor avuto :D gidiyor. atan alır spor nokta..

Sitelerde Paylaş

Dindarr, ben pek anlamadım doğrusu.

Şimdi burada, kim kime neyin yapılmasını istiyor ? :D

Bu yapılması istenen eylem, neyin nesi ?

Sevgili kavak Kazdan hizmetcileriniz nerde :D

sayın Kavak Eyyüp aleyhisselam halet-i marazında iken yani hasta halinde iken hanıma karşı ceza vermek hususunda yemin etti. Allahta Bir insan hastalığı anında yemin ederse yada (dua ederse) onu red etmem kabul ederim diyor

O yeminimn kefareti olmaz illaki tatbik edilecektir diyor

Ama burad atatbik edilecek kişi Kadındır.

Allah kadına kıyamıyor Eyyüpe diyor ki Bir demet yap hanımına vur hem bu bir ruhsat-ı şerriye olur diyor müminlere anlatabildim mi :)

Sitelerde Paylaş

Sevgili kavak Kazdan hizmetcileriniz nerde :D

sayın Kavak Eyyüp aleyhisselam halet-i marazında iken yani hasta halinde iken hanıma karşı ceza vermek hususunda yemin etti. Allahta Bir insan hastalığı anında yemin ederse yada (dua ederse) onu red etmem kabul ederim diyor

O yeminimn kefareti olmaz illaki tatbik edilecektir diyor

Ama burad atatbik edilecek kişi Kadındır.

Allah kadına kıyamıyor Eyyüpe diyor ki Bir demet yap hanımına vur hem bu bir ruhsat-ı şerriye olur diyor müminlere anlatabildim mi :)

Tanrınız kadına kıyamıyorsa, Eyyübü Musanın asasıyla meydanda bir güzel dövmeliydi. Bu mucizelerin en büyüğü olurdu. Ama nerede, Tanrınızdaki o ince ruh ?!

Bence Tanrınız erkeklerin yüzkarası. Bu kadar güce rağmen, tavsiye ettiği şeye bak.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ha şimdi bu cevap!!! Bunun cevabı yoktur. Yırtınsa, dövünse, paralansa parçalansa müslümler buna yanıt veremez. Öte yandan "kızım fatıma da hırsızlık etse elini keserdim dedi salla aleyhinde gitsinimiz" diye yalan uydurmayı bilirler ama! Ülen ne kızının elini kesecek, karısını kurtarmak için ayetler "indirdiği" sizin kendi ağzınızın itirafı!

Amacı nedeni ne olursa olsun. Böyle bir hile, hülle yolunu bir kez açtın mı, o yol cadde haline gelir. Bütün trafik oraya yığılır. İslamın da hali zaten budur. Sahtecilik, yalancılık, aldatma, kayırma, iltimas, idare et abi, noolacak boşver uydur kitabına dini... İslam dini budur. Böyle olmasının nedeni de kuran'da sahtecilik, aldatma, hülle öğretilmesidir.

Kuran'da yok hastayken karısına yüz sopa vuracağına yemin etmiş, yok pişman olmuş ayrıntısının olmayışı ayrı rezillik. Bu durum, olayı daha genelleştiriyor. Bunun karısı zina cezası olarak mı sopalanacaktı da hülle yapıp önledi, her türlü yoruma açık kalıyor. Ülen cahil geri çöl yağmacıları... Ne için yemin etmiş bu herif, iki kelime ile açıklayacak kadar ağzınız laf yapmıyorsa... Karının hiç suçu yok, sen salakça bir yemin ettiğin için bir ay oruç tut bakıyım, ya da işte üç köle azat et bakayım gibi bir lafın belini doğrultamıyorsunuz, kalkmışsınız kuran yazacağız diye!

Hayır sizin kuran yazacak ne kafanız değil, başka tarafınız bile yok, nerenize güvenip kuran yazmaya kalkışıyorsunuz yahu! Bilgi yok, insanlık yok, cahil, vahşi yağmacılarsınız. Bu halinizle ne kuranı yazıyorsunuz ülen!

Hadi bunlar ne godumuz var dememiş yazmışlar. Bunların yazdığı kuran kıyamete kadar tüm insanlık için geçerlidir diyen şu zamanda bu kadar salak ve geri olmayı nasıl artık başarıyorlarsa, bu dangalaklara ne demeli! Onlar kendi vahşilikleri, gerilikleri ve cahillikleri içinde çiziktirmişler. Onların adı hıdırmış, ellerinden gelen buymuş. Asıl bu salak dangalaklara ne oluyor!

Kıyamete kadar! Tüm insanlık için! İttir! Bundan daha hafif kelime kullanmak imkansız! Aşağısı kurtarmaz! Bu kadar ilkel, vahşi, banal, cahilce bir şey için tüm insanlık için filan diye zırvalamaya daha hafif kelime ifade etmez yani, olmaz! Böyle bir dangalaklığı ancak bu ifade eder.

Öyle kıvırtmalı yanıtı senin eben de verirdi. Kıvırtmalı olduktan sonra yanıtın kökü mü kurur... Önemli olan, düzgünce, dürüstçe yanıt vermek.

Sitelerde Paylaş

Tanrınız kadına kıyamıyorsa, Eyyübü Musanın asasıyla meydanda bir güzel dövmeliydi. Bu mucizelerin en büyüğü olurdu. Ama nerede, Tanrınızdaki o ince ruh ?!

Bence Tanrınız erkeklerin yüzkarası. Bu kadar güce rağmen, tavsiye ettiği şeye bak.

Sevgili kavak tabi hastanın içinde gülerek istediği istek ayrı.

birde hastanın içinden ıztırab duyup istediği istek farklı.. bunun birincisini yapmaya bilirsin

ikincisini yapmazsan Hasta ıztırap duyar içinde de dua eder yada yemin ederse işte o yeminin kefareti olmaz anlatabiliyem mi?

Sitelerde Paylaş

Ha şimdi bu cevap!!! Bunun cevabı yoktur. Yırtınsa, dövünse, paralansa parçalansa müslümler buna yanıt veremez. Öte yandan "kızım fatıma da hırsızlık etse elini keserdim dedi salla aleyhinde gitsinimiz" diye yalan uydurmayı bilirler ama! Ülen ne kızının elini kesecek, karısını kurtarmak için ayetler "indirdiği" sizin kendi ağzınızın itirafı!

Amacı nedeni ne olursa olsun. Böyle bir hile, hülle yolunu bir kez açtın mı, o yol cadde haline gelir. Bütün trafik oraya yığılır. İslamın da hali zaten budur. Sahtecilik, yalancılık, aldatma, kayırma, iltimas, idare et abi, noolacak boşver uydur kitabına dini... İslam dini budur. Böyle olmasının nedeni de kuran'da sahtecilik, aldatma, hülle öğretilmesidir.

Kuran'da yok hastayken karısına yüz sopa vuracağına yemin etmiş, yok pişman olmuş ayrıntısının olmayışı ayrı rezillik. Bu durum, olayı daha genelleştiriyor. Bunun karısı zina cezası olarak mı sopalanacaktı da hülle yapıp önledi, her türlü yoruma açık kalıyor. Ülen cahil geri çöl yağmacıları... Ne için yemin etmiş bu herif, iki kelime ile açıklayacak kadar ağzınız laf yapmıyorsa... Karının hiç suçu yok, sen salakça bir yemin ettiğin için bir ay oruç tut bakıyım, ya da işte üç köle azat et bakayım gibi bir lafın belini doğrultamıyorsunuz, kalkmışsınız kuran yazacağız diye!

Hayır sizin kuran yazacak ne kafanız değil, başka tarafınız bile yok, nerenize güvenip kuran yazmaya kalkışıyorsunuz yahu! Bilgi yok, insanlık yok, cahil, vahşi yağmacılarsınız. Bu halinizle ne kuranı yazıyorsunuz ülen!

Hadi bunlar ne godumuz var dememiş yazmışlar. Bunların yazdığı kuran kıyamete kadar tüm insanlık için geçerlidir diyen şu zamanda bu kadar salak ve geri olmayı nasıl artık başarıyorlarsa, bu dangalaklara ne demeli! Onlar kendi vahşilikleri, gerilikleri ve cahillikleri içinde çiziktirmişler. Onların adı hıdırmış, ellerinden gelen buymuş. Asıl bu salak dangalaklara ne oluyor!

Kıyamete kadar! Tüm insanlık için! İttir! Bundan daha hafif kelime kullanmak imkansız! Aşağısı kurtarmaz! Bu kadar ilkel, vahşi, banal, cahilce bir şey için tüm insanlık için filan diye zırvalamaya daha hafif kelime ifade etmez yani, olmaz! Böyle bir dangalaklığı ancak bu ifade eder.

Öyle kıvırtmalı yanıtı senin eben de verirdi. Kıvırtmalı olduktan sonra yanıtın kökü mü kurur... Önemli olan, düzgünce, dürüstçe yanıt vermek.

Seviyorum öpüyorum yanaklarından ver elini öpeyim :D büyüğümsündür kandilini kutlıyım.. :D

dediklerinden bi, b.k anladım ittir kütür müttür konuşuyorsun da anlamıyom yani

dün güldür güldürü izlendin mi? yönetme rölünde erdem yeneri izledin mi? aynı sen valla :D gıhgıhgıh

neyse diycek bir şey bulamıyorum müsadenle tanaha bir şeyler diyecem

Sitelerde Paylaş

Aynen! :D Hayır olay hadiste anlatıldığı şekildeyse, bostan hıyarının ta kendisi eyüp denen herif oluyor. Kendi kendine sinirlenişsin, allahtan geldi deyip sabrediyorum diye iddia ettiğin hastalığa dayanamamışsın, sinirlerin bozulmuş, suçu olmayan kadına sırf canının sıkıntısından yüz sopa vurmaya yemin etmişsin!

Yok biz hadisi kabul etmeyiz diyen müslümlere geliyor: O zaman bu sad 44 zıkkımı neyi anlatıyor? Bi açıklayın neden bahsediyor bu?

Yok şimdi bu eyüp bostan hıyarına iyi bir yaptırım lazım! Ya otuz aç doyuracak, ya üç köle azat edecek, ya bir ay oruç tutacak! Bu hıyar bir ceza hak etti!

Ama sen tut, herife hülle öğret! Şimdi bu yenecek bot mu yahu! Buna ben ittir çekerim arkadaş! Buna da ittir çekmeyeceksek başka bir şeye çekilmez.

Sitelerde Paylaş

:D Lan bu beni yine gülmekten kırdı geçirdi! Yok yok atmayın bunu forumdan filan yahu!

Ülen bu forumu "desti ül izdivaacül hayriye" :D programı zannediyordu, ne ara elini öpüp kandil kutlayacak büyük arar oldu? Bu da ne arıyor belli değil ha! Hani Mehmet Akif'in bir şiiri vardır, köy ağası iftarı tıka basa yeyip yatmış, kabusla uyanmış. Tez bir rüya yorumlayıcısı getirin bana demiş. Gece vakti hocayı kaldırıp getirmişler. Ağa başlamış bilmem bir karaltı gördüm şu mu desem bu mu desem uzatıp gidince hoca: "uzatma, sen belanı bulacaksın, bugün mü desem yarın mı desem..." :D

Bak şimdi dini dar kişi... Sen bu sululuğu, bu yılışıklığı bir bırak. Şöyle bir ciddi olmayı bir başar. Sonra otur bir düşün. Ben bu arapların uydurduğu bu zırva, saçma, tutarsız, çelişkili, insan haklarına aykırı, ayrımcı, bilim dışı dogmalara ne diye inanayım, ne mecburiyetim var de...

Var tanrıya yine inan, deist olursan da ol. Ama şu arapların şu dininden mutlaka kurtul. Bu sana dost tavsiyesi. Bak bu kıyağı da yapmazdım sana ama, yufka yürek işte... Sokakta kedi miyavlasa içimden tutar. Bence sen bu arap dogmasından kurtulamadığın için böyl deliliğe vuruyorsun işi. Bu delilikten de, bu arap dininden de kurtul.

Aman sakın ateist olma. Seni ateizmin başına bela etmek istemem. Sen şimdilik deist ol, beni dinlersen tabii ki... Sanmıyorum ama ben üzerime düşeni yaptım, söyledim. Gerisini sen bilirsin.

Sitelerde Paylaş

Tamam ben son sözümü söyledim hala bu saf papağanlık yapıp Arapça'yı referans alıyor ahmak herif ,resmen Tengri kelimesini Fransızca'dan tercüme etmiş kadar oluyor farkında değil.

Siz konuya bilimsel bakıyorsunuz Haklısınız Fakat Bizde bilimsel bakıyoruz

Arapçada 100.000 bin yıl önc "Ya'kub" kelimesinin manası yine "Ta'kib" den demektir

bak "Ya'kub" bak "Ta'kib"

Peygamberler En son peygambere iman edip ona yardım etmekle mükellef olduklarından buna söz verdiklerinden (3/81)

Ya'kub'un babası Oğluna Arapça "Ta'kip" den gelen Ya'kub" ismini koydu.

İnceliği şudur ?

Ya'kub'un manası: Yusufu Ta'kip'den gelir:

Yusuf'un enfüsi manası (yani her birimizin nefslerimizdeki manası) Allahtır.

Ya'kub'un bütün ehl- beytiyle Eşiyle çoluk çocuklarıyle beraber ona (Yusuf'a) secde etmeleri buna gayet açık bir işarettir.

Hülasa

Ya'kub'dan murad: (Takip' de) ruh

Yusuf'da murad : kalb

O on bir kardeş: Beş dış duylarımız, (tatmak koklamak görmek duymak , tutmak)

ve altı kuva'dır: (hayal, fehim, hafıza, idrak, farkındalık kuva'sı ve tefekkürdür)

Kalb: Cemal ve kemali cem'eden suret-i insanın manasıdır ki, O'na suret-i Hakk da denir.

Ruh ile nefsin istivaçından yukarıda zikrettiin Beş havasımız ve altı kuva doğar..

Nefs. bu İklim-i vucudda istediğini yaptırabilirmesi için, bunları kullanmak ister. Fakat Kalb daima müdahale eder.

Onun için Kalb ara yerden kalkmadıkça, Havas ve kuva lazım olan Şehvetleri heyecanları tahsil edemez.

Şehvet elde edilemeyince tabii onlar da Muradına eremez.

İşte bunların hepsi toplandılar, heva kılıncı ile Yusuf-ı kalbi katletmeye karar verdiler.

Bunların içinde Tefekkür kuvveti (Bünyamin) "yusuf-ı kalbi katletmeyin. zira kalbi öldürürsek hepimizin ölmesi lazım gelecek. onu beşeriyet kuyusuna atalım" dedi

Yusuf-ı kalb Beşeriyet kuyusuna bırakılınca, ruh-ı ya'kup (ta'kip) Hakkım cemal'ini gösteren aynasını kaybetti. Onun için "Ya esefa ala yusuf" diye hüznünü ilan etti gözleri kapandı.

Hakkın cezbe kovasına Aşk ipi takılarak beşeriyet kuyusuna sarkıtıldı. Yusuf-ı kalb ona sarılarak, ruhun sırrı olan bünyamin ile beraber tecelli etdi.

Yusuf Gömleğide Hakkın Bu mezahirdir. Ya'kup gömlekten Bu mezahirden Hakkı koklayınca gözü açıldı

İşte en son peygamberin dinine yardım edeceğine dair Allah'a söz veren Ya'kub'un babası, "Ya'kub'a" Arapça Ta'kib" den gelen Ya'kub ismini vermesinin inceliği budur.

Arapça da "Ya'kub" kelimesin manası "Ta'kip"dir arapçada bu 137 milyon öncede öyledir 147 milyon yıl sonrada böyledir ebediyen öyledir..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...