Jump to content

Kuran'ın toplanması

Recommended Posts

Kuran toplanma zamanına ve olayına girmiyorum; bilen biliyordur. Hafızlar ölmeye başlayınca, halifeler arasında tartışılarak toplanması kararlaştırılmış. Sorun ya da soru şu?

Kainatın yaratıcısı, herşeyi bilen ve Herseyini kuralını koyan Allah'ın aklına ( Sonsuza kadar koruyacağım) der de toplatılması gelmez. Kertenkele öldürmenin bile hadisi varken ;

'' Yahu birde yazdığımız kitabı nasıl koruyacaklarını anlatayım'' demez mi ?

Şunu diyebilir miyiz ? Kral oldu yaşasın Kral!

Foruma yeni üyeyim. Çok dini bilgim yok ama cahil derece de değilim ? Sorumu bir çok yerde sordum ama cevap alamadım , daha doğrusu doyurucu bir cevap gelmedi.

Sitelerde Paylaş

Kuran toplanma zamanına ve olayına girmiyorum; bilen biliyordur. Hafızlar ölmeye başlayınca, halifeler arasında tartışılarak toplanması kararlaştırılmış. Sorun ya da soru şu?

Kainatın yaratıcısı, herşeyi bilen ve Herseyini kuralını koyan Allah'ın aklına ( Sonsuza kadar koruyacağım) der de toplatılması gelmez. Kertenkele öldürmenin bile hadisi varken ;

'' Yahu birde yazdığımız kitabı nasıl koruyacaklarını anlatayım'' demez mi ?

Şunu diyebilir miyiz ? Kral oldu yaşasın Kral!

Foruma yeni üyeyim. Çok dini bilgim yok ama cahil derece de değilim Sorumu bir çok yerde sordum ama cevap alamadım , daha doğrusu doyurucu bir cevap gelmedi.

Öncelikle hoşgeldiniz...

Bu soruya burada da doyurucu bir yanıt alabileceğinizi sanmıyorum, sınav falan deyip çıkarlar herhalde. Gerçi hiçbir soruya doyurucu yanıt verdiklerini görmedik, o yüzden beklentinizi yüksek tutmayın derim.:)

Sitelerde Paylaş

Hoşbuldum Türk Ataist umarım nice sohbetlere gireriz.

Dindardan umutluyum , her ne kadar her önüne gelene Hristiyan desede ?

Aslında sorduğum soru ilk sorgulanması gereken konu. Yani Muhammet hiç bir şekilde Kuran'nın topkanması konusunda konuşmamış. Eğer cevap gelmezse sonuç şu çıkıyor;

''Bana bir kitap geldi ama benim için geldi , benden sonrası beni ilgilendirmiyor, herkes başının çaresine baksın. HACI KAÇAR'' gibi olmuş ?

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

İnsanlık için bu kadar önemli(!) olduğu iddia edilen bir kitabın, hazır şekilde direkt gökten inmesi gerekirdi...

Mesela sabah uyandığında, herkesin kapısının önünde bir kitap bulacağı şekilde olabilirdi.

çünkü önemli olan kitaptaki mesaj ise, onun adına konuşan biri olmasına gerek yok demektir.

Peki bu şekilde olsa ne olacaktı... neden bu şekilde olamazdı... bunu hiç düşündünüz mü ?

Konuyu, dini uyduranlar açısından ele aldığımızda, bu sorunun cevabı hemen yerine oturmaktadır.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kitabın yıllar sonra toparlanıp düzenlendiği, kuran'ın kendisinden rahatlıkla anlaşılıyor; Aynı ayetlerin tekrar yazılması ve daha da önemlisi, "de ki" şeklinde ön eki unutulan ayetler, bunun net bir delilidir.

Madem eksiksiz / hatasız kitaplaştı... bu hatalar nedir?

İnsanlığı doğru yola ulaştırmak için tek geçerli yol olduğu iddia edilen bir kitap, sadece insanların hafızasına ve sağa sola yazdığı notlara güvenilerek toparlanmış... ve hiç tanımadığımız bu adamların her birine güvenmek, inanmak zorundayız. yoksa bizi yakacaklar. Ne hikaye ama...

"Bu kitap elçinin sözüdür" diye gaf yapan bir tanrı olamayacağından zaten kimlerin yazdığı da belli...

Hadi bu hatayı görmezden geldik, putperestleri dünyanın en aşalık insanları ilan ettikten sonra, yanlışlıkla kendisine "put" diyen bir tanrı olabilir mi? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...