Jump to content

Tanrı Vicdan

Recommended Posts

• İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Strong Agnostik nickli üye senelerdir gelir.

dawkins'in bir kitabını okuyup matrix filmini izlemiş ve fıttırmış.

çocuk tacizcilerini niye yargılıyorsunuz der durur.

tacizci -tecavüzcüler genlerine göre davranıyormuş.

yani gen tanrıymış.

insanlar da kukla.

her şey bir simulasyonmuş.

simulasyonda olmadığımızı kanıtlayın diye üfürür. :lol:

kaç defa anlattık. dawkins zaten agnostik biri.

allah yok.. simulasyon da yok

ama anlamıyor. :lol:

Sitelerde Paylaş

' Strong Agnostik '

Daha önce Tanrı ve Ahlak tartışmasında bunları yazmıştım.

Sağ sol amigdalası kısmı ya da tamamı bozuk olmayan birinin ahlak davranışlarından bahsetmek gerekir.

Amigdala nedir ?

İnsanın kafa bölgesinde kulak üstü sağ ve sol olmak üzere iki adet badem büyüklüğünde ki duygu düzenleme çipidir.

Korku , Yeme , Cİnsel Davranışlar...

Ya da bunların dışında baskı altında, köle gibi kalmış bir insanın ahlak davranışından bahsedemeyiz.

Köle bir insanın en büyük hayali ; köle sahibi olabilmekmiş...

Bu lafı duyunca aklımdan çıkartamamıştim.

Öncelikle ahlak dediğimiz olguyu psikolojik , nörolojik bozukluğu olmayan bilgili ve vicdanlı insanlardan bahsetmek gerekir.

Ve dikkat ettim; Süper ego ile yazdıkların can sıkmaktan başka bir işe yaramıyor. Evet burası bir tartışma yeri ama sen tekme atmak için birileri arıyorsun.

Katılıyor musun ?

Sitelerde Paylaş

' Bosyinebos ' Söyledikleriyle yola çıkıyorum.

Seni baya iyi tanıyor ' Strong Agnostik '

Şimdi Ahlak her yerde aynı değildir. Şu an bile değildir. Sümerden örnek verelim.

Sümer de ki tapınakta sex işçileri vardı ve kötü bir görevleri yoktu. Erkeklere seksi öğretirlerdi. O düzenin ahlak eseri budur. Şu an kötü bir durumda bu konu; dönemin ahlak yapısı buna müsait...

Şu an bile Taylant'da sex işçileri çok iyi durumdadır ve köylerde kötü gözle bakılmaz. Ekmek parası kazanıyorlar.

Burada yüzümüze baktığımız insanlar, Pattaya'da çocuklarla ilişki kuruyor ; buraya gelince normal hayata dönüyor.

Sitelerde Paylaş

Sümer tapınaklarındaki kadınlar seks işçisi değil. Bunlar rahibe. Seks de ibadet. Müslümlerin günümüz alışkanlıkları şaşılacak kadar Sümerlerden kalma.

Bir kere bayramlar... Sümerlerden. Tapınak rahibeleri ile sadece bayramlarda ilişkiye girilebilirdi. Diğer günler yasaktı. Rahibeler tanınmaları ve bayram dışında rahatsız edilmemeleri için başlarını örterlerdi. Müslümler hâla bu alışkanlıkla başlarını örtüyorlar. Bu rahibeler bayram geldiğinde ise en güzel şekilde giyinip halkı tapınaklarda kabul ederlerdi. Bugün de müslümler bayram geldi mi çok şık giyinmeye çalışıyorlar. Adam karısına normal günlerde nefes aldırmaz, bayram gelir kadın kalçalarını sımsıkı saran eteklik giyer, her yeri bu kıyafetle gezer. Adamın gıkı çıkmaz. Bayram!

Sümerlerde halk normal günlerde bira içer, bayramlarda tapınaklarda halka şarap ikram edilirdi. Şimdi bu kalktı ama yakın zamana kadar bayramlarda "ılık" müslümler likör içerlerdi. Evlerde bayramlık likör takımları bulunurdu. Normalde başörtü takan kadınlar bayramlarda takmazdı. Şimdi bunlar azaldı. Uçlara kaymalar arttı. Ayrışma oluyor. Müslümler ya iyiden boşveriyor, ki büyük çoğunluğu, hem başını örtüp hem tayt giyiyor, işi sulandırıyor. Az kısmı ise radikalleşip bayramları gelenek olarak görmeye, karısına bayram diye defile yaptırmaya karşı çıkmaya başlıyor.

İşitçiler en çok bu ılıman müslümleri kesmek, bu taytlı başörtülülere tecavüz etmek istiyor. İşitçiler İsrail'le bile müttefik, onlara ilişmeyi hiç düşünmüyorlar, zaten yaralılarını Golan tepelerindeki seyyar hastanelerde İsrail (Güneydoğuda da Türkiye) tedavi ediyor. Ama ılıman müslümlere her fırsatta saldırıyorlar.

İsrail ne belli. Türkiye ne, hiç belli değil. Bu ülke nedir, necidir, bilen yok! Kişiliği, şahsiyeti, politikası, ilkeleri, kırmızı çizgileri nedir, kimsenin bildiği yok. Ucube bir şey. Ne olduğunu kendisi de bilmiyor.

Sitelerde Paylaş

Sümerlileri örnek olarak verdim.

Orada sonuçta sex paylaşımı dediğimiz olay var. Sen rahibe dedin ben sex işçisi dedim. Çünkü o tür bir inancada sahip değilim.

Günümüzden örnek verelim; Taylant

Taylant'da köylerde yaşayan kız,erkek şehirlerde istediği işlerde çalışır. Bazıları sex isçisidir. O toplum belki başka adla adlandırılır bilmiyorum ama yaptığı budur (;

Sitelerde Paylaş

Mesela şunu yeni okumuştum.

Hindistanın Andaman adalarına bağlı Kuzey Sentinel Adasına giriş yasaktır.

500 kadar yerlinin kimse ile bağlantısı yok. Adamlar orada siyasetten , dinlerden , teknolojiden uzak yaşıyorlar.

Hindistan hükümeti elçi gönderiyor konuşmaya; adamı kesip yemişler mesela (;

2007; 2 balıkçı teknesi gidiyor ; tekneyi yakıp insanları öldürüyorlar yine. Helikopter almaya geliyor; ok yağmuruna tutuyorlar, cesetleri alamadan bölgeden ayrılıyorlar.

60 bin yıllık geçmişi var.

Konuştukları dil, kültürleri, dinleri, mitolojileri hakkında hiçbir şey bilinmiyor.

Git sor onların da tanrıları vardır (;

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...