Jump to content

Fetih kutlaması!

Recommended Posts

• İleti 301
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

barbarosun oruçla beraber yediği haltları anlattığı günlüklerini okusan yeter. yabancı kaynaklar da var magreb-Sicilya arası estirdikleri terörle ilgili.

Yabanci kaynaklar yanli olabilir. Ben gunluge bir bakayim.

tarihinde Metalurjist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar

fren ayarınızı kontrol edin.

Yakışmıyor bu tarz ifadeler..

abi doğru ama sinirlendiriyor herif. bu forumda kaç kere belirli bir konuda yeterli bilgim yoksa, söyledim. bilgi sahibi olduğum bir konuda yazıyorum, "entel-dantel, aydın özentisi "diye ad-hominem yapmaya çalışıyor.
Sitelerde Paylaş

Sen ezigin allahisin. Ezik adam mesnetsiz bok atar Sen herturlu hakareti ederken ben susacagim oyle mi. Katoliklerin yardim ettiginden haberi yok hiyarin.

Koçum papanın önemsediği katolik topraklarını kuşatmaya kalkınca seni götüne vura vura geri postalamışlar sen neyin artisliğini yapıyorsun. Suyunun suyu kalmış istanbulu naapsın papa

Sonra ruslar da palazlanmış da işgaldeki ortodoks topraklarıda zamanla kurtulmuş

tarihinde copyPaste tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

abi doğru ama sinirlendiriyor herif. bu forumda kaç kere belirli bir konuda yeterli bilgim yoksa, söyledim. bilgi sahibi olduğum bir konuda yazıyorum, "entel-dantel, aydın özentisi "diye ad-hominem yapmaya çalışıyor.

Haklısın da,

bence kendini tut.

zamanını boşa harcama.

Az önce başka başlığa da yazdım.

En iyisi muhatap olmamak.

Bir mesaja cevap yazdın mı ,devamı geliyor..

Sitelerde Paylaş

bir de "atam oruçla kafiri şöyle kestik, böyle sattık" diye böbürleniyor zorba.

"Barbaros büyük komutandı, onun stratejilerini anlamaya sizizn çapınız yetmez, siz iki tavuğu idare edemezsiniz, siz olsanız orduyu bırakıp kaçarsınız, siz o orduda aşçı bile olamazsınız, falan filan..."

Bunları söyleyebilir her an. Ezik naapsın.

tarihinde copyPaste tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Barbaros büyük komutandı, onun stratejilerini anlamaya sizizn çapınız yetmez, siz iki tavuğu idare edemezsiniz, siz olsanız orduyu bırakıp kaçarsınız, siz o orduda aşçı bile olamazsınız, falan filan..."

Bunları söyleyebilir her an. Ezik naapsın.

Yoo piri reis mesela portekizlilerden saglam tokat yemistir. Hint okyanusuna kadirga cikarip kalyonlari alt edebilecegini sanan bir mankafadir. Halen sozumun arkasindayim sen tavuk bile gudemessin tarihinde Metalurjist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yoo piri reis mesela portekizlilerden saglam tokat yemistir. Hint okyanusuna kadirga cikarip kalyonlari alt edebilecegini sanan bir mankafadir. Halen sozumun arkasindayim sen tavuk bile gudemessin

Yahu onun tavuk güdebilmesi veya güdememesiyle ne ilgisi var? Fatih'i eleştirmek için ille de herkesin gemileri karadan yürütmesi mi lazım?

Yürütmüş mü sence de?

Ben de bu Osmanlı denen ibret alınası rezilliği sahiplenmekten hoşlanmam, içim almaz. Fatih İstanbul'u iyi ki almış, bu konudaki duygularım çok net ama 550 sene önce bir şehri aldı diye de bunca kıyametin kopması sadece aptallık. Kıyamet koparmaksızın kutlanması bile aptallık.

İşin esas acıtıcı yanı, Fatih konusunda bunca tepkiyi verenlerin çoğunun, daha dün kazanılmış olan koskoca Kurtuluş Savaşı ve ardından cumhuriyetin kurulmasıyla ilgili kutlamaların engellemesine bu kadar ses etmemiş olması.

Tüküreyim Osmanlı'ya, Fatih'e...

Tamam, benim tarihimin önemli bir parçası ama hiç de sevmek zorunda değilim, kimse değil. O dönemki dünya pis bir dünya. Osmanlı da hiç öyle masum, mazlum falan değil, İslam denen pisliği arkasına alıp dünyanın anasını ağlatmış.

Sitelerde Paylaş

Tavuk gudup gudememek meselesini arkadas diger topic'de iyi bilir.bu konuyla ilgisi yok.

Olum sen gir lysye itüyü kazan rahatla. O zaman anlarsın müslüman-türklerin kurduğu tüm kurumların boktan olduğunu. Osmanlıdan al bu beriye kadar hepsi için geçerli

Sitelerde Paylaş

Olum sen gir lysye itüyü kazan rahatla. O zaman anlarsın müslüman-türklerin kurduğu tüm kurumların boktan olduğunu. Osmanlıdan al bu beriye kadar hepsi için geçerli

Boktan dedigin kurum viyanaya kadar gelip. Italyaya cikarma yapti. Itululeri yerden yere vuran sensin bence sen gir benim kuyruk acim yok.

Sitelerde Paylaş

Mırnaw, fetih kutlaması barbarlığın kutlamasıdır. Var mı aksi makul dayanaklı bir görüşün? 19 mayıs kutlaması ile bir tutmak rasyonel bir aklın yapacağı iş değil.

Bir dakika, bir dakika!

Bir tutulan 19 Mayıs ve Fetih değil; Cumhuriyet değerlerine düşman olduğu için 19 Mayıs kutlamalarını iptal eden zihniyet ile, İstanbul'un fethini yine benzer ideolojik sebepleri ileri sürerek eleştiren zihniyettir. Bunun için, yani vardığım kanı ile ilgili olarak bir argüman sunmama da gerek olduğunu sanmıyorum. Görünen köy klavuz istemiyor.

Eğer dayanak Fetih için isteniyorsa, İstanbul'un fethi dönem tarihin olağan bir sonucudur; benim için kutlanmaya değer, önemli bir zafer ve özel bir gündür. 19 Mayıs için de elbette aynı düşünceye sahibim, aksini düşünmem mümkün değil.

Fetih kutlamalarının bu denli tartışılıyor olması işin içinde AKP'nin olmasından, bu işe AK güruhun öncülük ediyor olmasından kaynaklanıyor. Bu özel gün, Tayyip'in Osmanlı'yı hortlatma ütopyasına malzeme olmuş durumda. Yoksa kutlamakta hiçbir beis görmüyorum.

tarihinde Mırnaw tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben musluman degilim. Ama uzaydan da gelmedim dogrusu ile yanlisi ile benim tarihim. Benim dedemin dedesi osmanli. Ben sanmiyorum bir fransizin ortacag fransasina bu kadar saldirip yerin dibine sokacagina. Siz de uzaydan gelmediniz. Osmanlinin yanlislari hakkinda cok sey soylenebilir ama yigidi oldur hakkini yeme. Kusura bakmayin da siz bu kafayla bu ulkede orgutlenemez insanlara derdinizi anlatamassiniz. Anca lumpen bir asalak olarak forum koselerinde surtersiniz. Ronesans tarihcilerinin hepsinin saygi duydugu fatih sultan mehmet gibi bir entelektueli siz yerin dibine sokamassiniz.

2007 uyesiyim bu forumda gercekten kaliteli adamlar vardi. Cok sey ogrendim. Ama yillar gectikce kalite dibe vurmus. Sacma sapan adamlar turemis. Insan kalitesi git gide dusuyor.malesef

tarihinde Metalurjist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fatih'in ,Türk halkına ve medeniyete objektif ne katkıları olmuştur?

Maddeler halinde yazabilirmisin?

Cıks, senin kadar cahiline laf anlatmak için kendimi yoramam. Zaten pek çok şey biliyor gibi görünüyorsun ''Bıraktığı mirasta ne sanat,ne felsefe, ne de bilim var!'' dan tut ''Yobaz olmadığı için hacca gitmiş değil mi?''ye kadar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...