Jump to content

Ani Ölümler

Recommended Posts

On 24.07.2016 at 00:09, believe said:

yakacağını bile ble insan yaratırmısın sen yaratmam diceksin diyebilirsin çünkü ateistsin onun merhametinin yanında seninkisi hiç olduğu için bende cevabını önemsemiycem tabi 

hertürlü 2 ucu boklu deynek sorular 

believe, sen bi de şuraya baksana, 2 ucu boklu değnek deyince aklıma geldi..

sağduyunun gayet haklı ve cevap bekleyen sorusu ile de ilişkili. evet olabilir ya da hayır desen yeter..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 209
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

17 hours ago, teflon said:

İnsanın bir değeri olması gerektiği de nereden çıktı? Nedir bu gerekliliğin kaynağı, bu değirmenin suyu nereden geliyor? Ben söyleyeyim: kibirinizden, bencilliğinizden, kendinize olan acıma hissinden, bunalımızınızdan. Ama bir şey daha söyeleyeyim: gerçeklerin bununla hiçbir ilgisi ve ilişiği yok. İnsan ne ile değer kazanacakmış, bak sen? Kıyamam. Bu bitmek bilmez bir kibir ve açgözlülük değildir de nedir? Neo-korteksiniz var ve farkındalığınızın farkındasınız diye bokunuzda boncuk mu var zannettiniz?  İnsanın bir değeri olmak zorunda mı? Hiçbir değerinizin olmayabileceği hiç mi aklınıza gelmez? Gelir elbet ama o da işinize gelmez. Bunalıma girersiniz. Hayatı olması gerekenler, olsa ne güzel olurdular, adalet vb. gibi varoluşsal bunalımlarınız üzerinden değerlendirmeyi, doğruluk yanlışlık değeri atamayı bırakın artık. Kendinize gelin. Uyanın. Kimsenin umurunda değilsiniz, kendinizden başka. Sizin yaptığınız düşünmek falan değil. Kendine acımak sadece. Gelgelelim gerçek ne ise odur. Siz ise arzu ettiğiniz gerçekliği uyduruyorsunuz. Sonra da getirip bize dayatıyorsunuz. Ne teasdüf değil mi, sizin gerçeklik versiyonununz tam da sizin içinize yarıyor. Ne kadar da öznel, avam. Siz hiç objektiflik diye bir şey duydunuz mu acaba? Tanrı var, çünkü obür türlü çok çaresiz oluyorum. Vay be, kant'a falan iletmek lazım bunu. Ajitasyonun dibi.

Evrimin insana verdiği bir değer ya da birşeylere bir değer vermek gibi bir amacı yoktur. Bunu azami suretteki evrim cahilliğinizle yazan da, uyduran, sonra inanan da sizlersiniz. Evrim gerçeğin kendisidir. Ve sadece uyumdur. Hepsi bu. Ve tam aksine örneğin ahlak da evrimden gelir.

O zaman neden iyilik yapalımmış? Bunu ancak sadist-sapık biri söyler? Sahi söylesene tanrı olmasaydı iyilik yapmayacak mıydın, yoksa tam aksine önüne gelenin ırzına falan geçip, kötülük mü yapacaktın? Eğer yapmayacak idiysen; vereceğin gerekçe senin sorunun da, bir ateistin de cevabına da tam olarak karşılık gelir. Aksi durumda zaten çıkarcı bir çöpmüşsün demek ki. Sen kardeşini tanrı için mi seviyorsun? Bu yazdıklarının ucunun nereye gittiğinin farkında mısın ey gafil?

Tekrar ediyorum, olmayan evrim bilginizle atıp tutmayın. Evrim onu bunu emretmez. Evrim uyumdur. İsterseniz evrim üzerine konuşalım biraz. Ama cahil cahil atıp tutmayın. Rezil ederim. Ayrıca arkadaş, güçlünün güçsüzü ezdiği bir dünyada isek(ki öyleyiz) ve bir tanrının da var olduğunu söylüyorsan eğer,  la o zaman bütün bunların  müsebbibi tanrı olmuş diyorsun o zaman. Sen tanrının bu manyakça düzeninin vebalini aklın sıra evrime atmaya çalışıyorsun.

Allah iyiliği emredermiş(ki o da külliyen safsata ama) e bir de etmeseydi? Bu kitabın içinde iyi birşeyler var. O zaman tanrıdandır. Sizin aklınızın sınırı bu mudur? Buda da iyiliği salık veriyor, hemi de kuranı katlayacak şekilde, o da mı tanrı? Ben de bir kitap yazıp içine bir miktar iyilik serpiştireyim. al ben de tanrı oldum. Sen de bana tapın bakalım. Şunu anlayın; genel geçer ahlak yok, iyilik-kötülük tamamı ile insanın uydurduğu öznel ve antropik kavramlar. Senin sözde tanrın ve kitabın iyilik kötülük demiş de, genel geçer ahlakı verebilmiş mi bakalım kitabında? Bir referans çatısı? İyi neden iyi, kötü neden kötü? Neden çok eşli olmamalıyız? Evlilik dışı ilişki neden kötü ve ceza gerektiriyor?

Bana/bize gerçek tanrısallıkla(o da ne belli değil ya) gelin, pekala beşeriyatın da yazıp uydurabilecği harcıalem lakırdılarla değil. Ama genel-geçer ahlak bunun için bir başlangıç olabilir mesela. Kuranın da yanından dahi geçemediği genel geçer ahlak.

Çok zayıfsınız. Çok.

:) sen içindeki bokları  boşaltmıssın teflon 

Bizdende bir bokun boklarına inanmamızı istiyosun 

hangisine inansak ki bir bokun sizde boksunuz demesiyle bok olduğumuzamı yoksa bokunu diğer bokun bokluğuyla destekleyerek gerçek bir bok olduğunamı? 

Hadi boktan gel teflon boktan başka değersiz bişey varsa ondan gel. Evrile evrile bir bok olmuşsun üstüne bokunuzun parcasıy(mış) olan ahlaktan bahsediyorsun , ahlakında genel gecerliliği olmadığı için şahsi bokların türettiği şey oldunu söylüyosun

iyide sen bu bokun dünyasında bokun değerinle ne bok yiyorsun acaba?

Sitelerde Paylaş

Soruya bak yalnız. Ölümden sonra hayat varsa? E adam zaten buna inanmıyor ki zaten. Belki de bu yüzden etmiyor. İddia ettiğiniz kurgulanış şeklindeki ahmaklık ve varolduğunu önerdiğiniz çözüm şeklinin olabildiğince avam, bir kabile resininkini andırı ve tanrısallıktan alabildiğince uzak şekide olduğu için.

Kadir-i ve Alim-i mutlak birşey için zaten bir problem söz konusu olamaz, o öyle istdeği için öyledir. Hatta bir tanrı isteyemz dahi aslında düşünürsen, sıftaları i,e çelişir ama neyse ki konumuz (şanslısın) bu değil. Yani sorduğun sorunun tabiatı yanlış,

Ama şöyle cevap vereyim, bak hemi de bir değil, iki tane:

1- Bana ne kardeşim! Bunu kurgulayan, böyle yaratan düşünsün, ben mi yarattım? Onun problemini benim sırtıma mı yüklüyon çaktırmadan yoksa hınzır seni.

2- Kurguyu en baştan böyle aptlaca, bu derece insanca, sınırlı insan aklına benzer şekilde kurgulamazdım. E arkasından da böyle bir problemim olmazdı.

Ama tekrar edeyim, sorun tamamıylen "ölümden sonra hayat olduğu" faraziyesine dayanıyor. Yani ölü doğum. Daha ilk koşulun dahi altından kalkacak durumda değilken, kalkmış burada bir de senin geçtiğin yollardan 40 kere gidip geri gelmiş insanları aklın sıra sıkıştırmaya çalışıyorsun.

Kusua bakmayın ama tekrar ediyorum: çok zayıfsınız. Yazdıklarınız ve argümanlarınız bari dişimizin kovuğuna gitsin.

Sorun şuna benziyor: e tanrı yoksa ruhu nasıl açıklayacaksınız? Hacıyı analım; keh keh keh...

devam etmiş mallığına

ya numara yapıyosun ya gerçek bir boksun sen 

acıklamaları desteklemek karsının yanılgısını anlaması için cevabı olmıyacak ciddi olmayan soruyu sen baya baya ciddiye alıp cvp vermişssin hemde 2 tane 

soğuk espri gibisin tuhaf oldum düşüncelerinden irkildim 

sağduyunun sorularına cvpı beyenmediysen tekrar vereyim soru: sen x olsan şunu yaparmısın?

1)EVET YAPARIM ÇÜNKÜ BEN X İM

2)YAPARMIYIM BİLMİYORUM ÇÜNKÜ BEN X DEĞİLİM

bunun dışında verebileceğin cevaplarla salaklığını desteklemek istiyorsan buyur.7

Sitelerde Paylaş

believe, sen bi de şuraya baksana, 2 ucu boklu değnek deyince aklıma geldi..

sağduyunun gayet haklı ve cevap bekleyen sorusu ile de ilişkili. evet olabilir ya da hayır desen yeter..

hikayeni okudum duygularını anladım ama mantığından hiç bir halt anlamadım 

önce senin tanrının kitabı tek başına yetersiz ( heran kafama düşebilecek bir saksıyla kitabımı kaybedebilirim)

2. olarak yöntemi güzel ama yinede hertürlü meziyete meziyetsizliğe sahip yarattıklarının ürünü olması nedeniyle sağlam değil 

3. ve en önemlisi hani uyarıcı uyarıcılar kitap olsun peygamber olsun ali osman mehmet olsun farketmez aklımızı gönlümüzü vicdanımızı mantığımızı fethetsin yeter

BOŞ işlerin kalpazanı 2011 den yana değişmemiş

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, believe said:

:) sen içindeki bokları  boşaltmıssın teflon 

Bizdende bir bokun boklarına inanmamızı istiyosun 

hangisine inansak ki bir bokun sizde boksunuz demesiyle bok olduğumuzamı yoksa bokunu diğer bokun bokluğuyla destekleyerek gerçek bir bok olduğunamı? 

Hadi boktan gel teflon boktan başka değersiz bişey varsa ondan gel. Evrile evrile bir bok olmuşsun üstüne bokunuzun parcasıy(mış) olan ahlaktan bahsediyorsun , ahlakında genel gecerliliği olmadığı için şahsi bokların türettiği şey oldunu söylüyosun

iyide sen bu bokun dünyasında bokun değerinle ne bok yiyorsun acaba?

2 hours ago, believe said:

devam etmiş mallığına

ya numara yapıyosun ya gerçek bir boksun sen 

acıklamaları desteklemek karsının yanılgısını anlaması için cevabı olmıyacak ciddi olmayan soruyu sen baya baya ciddiye alıp cvp vermişssin hemde 2 tane 

soğuk espri gibisin tuhaf oldum düşüncelerinden irkildim 

sağduyunun sorularına cvpı beyenmediysen tekrar vereyim soru: sen x olsan şunu yaparmısın?

1)EVET YAPARIM ÇÜNKÜ BEN X İM

2)YAPARMIYIM BİLMİYORUM ÇÜNKÜ BEN X DEĞİLİM

bunun dışında verebileceğin cevaplarla salaklığını desteklemek istiyorsan buyur.7

1 hour ago, believe said:

hikayeni okudum duygularını anladım ama mantığından hiç bir halt anlamadım 

önce senin tanrının kitabı tek başına yetersiz ( heran kafama düşebilecek bir saksıyla kitabımı kaybedebilirim)

2. olarak yöntemi güzel ama yinede hertürlü meziyete meziyetsizliğe sahip yarattıklarının ürünü olması nedeniyle sağlam değil 

3. ve en önemlisi hani uyarıcı uyarıcılar kitap olsun peygamber olsun ali osman mehmet olsun farketmez aklımızı gönlümüzü vicdanımızı mantığımızı fethetsin yeter

BOŞ işlerin kalpazanı 2011 den yana değişmemiş

Believe, önce ağzındaki salyaları sil. Tam da aciz bir teistten beklendiği şekilde yazmışsın. Bu arada önce Türkçeyi öğren elin değmişken. Nasıl kudurduysan, nasıl damarına basmışsak ve nasıl bir acziyet içerisinde kalmışsın ki, bu derece kudurup salyalarını saçmışsın. Mümkün olduğunca senin gibi alelade bir teistin seviyesine inmeden, provokasyona gelmeden kısaca yazayım.. :)

Sorduğun sorunun ciidye alınacak bir tarafı olmadığını gayet net bir kinaye ile belirtmiş olmam, seninse bunu algılayamaman gayet beklendik. Ha, ciddiye neden alınamayacağını arkadan taktığım kapakla gösterdim. Pek bi dokunmuş, yüreğine inmiş gördüğüm kadarı ile. Ama senin kapağı algılayıp da, "o soru zaten ciddi değildiii.." ayaklarına yatmaya çalışman da gayet manidar ve benim açımdan da keyifli olmuş. Ciddi değildi dediğin sorunun devamını sonraki mesajlarında gayet de güzel getirmişsin be adam! Kimi kandırıyorsun :)

Verdiğim linki hafsalan almamış belli. Ha kırpık Türkçenle yazdıkların zaten düşman başına. Soru basit. Ama cevap yok..

Yazdıklarıma cevap verebilmek gibi bir kabiliyetin varsa buyur yaz. Ki böyle bir kabiliyetin ihtimali olduça düşük gözüküyor. Yoksa sus, otur oturduğun yerde, sessizce izle. Bu sayede en azından acziyetini ve safi acziyetinden kaynaklı trollüğünü açık etmemiş olursun. Sonra troll deyince ayrı sapıtıyoyorsun.

Yazdıklarım çok mu acıttı? O zaman amacına ulaşmış demektir. Çünkü zaten öyle olmalı.

Birinizden adam gibi bir cevap bekliyorum. Çalışın öyle gelin.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 22.07.2016 at 01:15, teflon yazdı:

Evet bu forumda atılıp tutuluyor. Zaten bunun için burada. siz de istediğiniz kadar atıp tutabilirsiniz.arkasında durabildiğiniz sürece. Zaten bunu yapıyorsunuz. Fakat ne yazık ki sadece atıp tutmak kısmını :)

Örneğin evrim konusunda atıp tuttunuz. Cahilliğinizden bi haber şekilde. Biz de bunu osmanlı tokadı gibi suratınıza vurduk. Tüm forum, bu mesajı okuyacak her misafir buna şahittir. Siz, diğer konular bir yana ayrıca ve düpedüz evrim cahilisiniz. Sorulara cevp veremediniz. İddia ediyorum, veremeyeceksiniz de. Sürüneceksiniz. Bu forum siz ve sizin gibileri süründürmek için var. Rezil etmek için var. İpliğiniz pazara çıkarmak için var. Foruma bodoslama dalan ama cahilliğinin düzyinden her teistin acı sonu tam olarak budur: Sorduğun sorular adam akıllı sorular olsa okurdum cevap da verördöm :) biz de yedik. Daha o sorularda neden bahsedildiğini anlayabilecek kağasitede misin acaba?

Doğru, bana ya da kimseye cevap vermek zorunda değilsin ama, bu halinle de kimse seni kaale almaz. Saygı duyulacak ya da kaale alınacak biri değilsin. Bunu bil. Foruma niye girdiğine karar ver, ona göre yaz. İkna etmek mi istiyorsun? Yanıldığımız göstermek mi? Troll action yaratmak için mi? Bizi biraz olsun şaşırtıp, yanıldığımızı göstermek, utandırmak için mi.? Bu halinle etkisiz elemansın. Toplamada "0", çarpmada "1" (yahu güzel benzetme oldu hani:) )

Şimdi; bu ve bunun gibi onlarcası daha mevcut olan sorulara cevap veremeyip de, forumda hala daha yazmaya devam eden, evrim konusunda atıp tutan her bir kişi açık ve seçik yüzsüzdür. Bilim ve evrim konusunda atıp tutabilmek, dikkate alınabilmek için önce rüştünüzü ispatlayacaksınız. Yoksa yüzlercesi geçmiş, dötü boklu tesiistlerden başka bir şey olamazsınız. Seni ilgilenidrmeyebilir, ama inan, sen bizi hiç ilgilendirmezsin. dişimizin kovuğuna dahi gitmezsin. A, bir adet cahil teist daha denir ve geçilir. bizi hiç yanıltmıyorlar denilir ve devam edilir.

Ben nezaket haketmek peşinde değilim. Yeri geldiğinde nezaketin kralını da gösterdim. Ama tekrar ediyorum, son yaşadıklarımızı da düşününce anladımki; siz teistler neaketin bir dirhemini dahi haketmiyorsunuz.

Ve yeri geldiğinde olabildiğince kaba, özellikle rahatsız edici olmaya çalışıyorum ki; bu belki sizin onurunuza, gururunuza, haysiyetinize dokunur da, oturup adam akkıllı birşeyler yazmak için çaba gösteririsiniz, " Sorduğun sorular adam akıllı sorular olsa okurdum cevap da verördöm " şeklnde kıvırmak yerine, oturur "gerçek" cevaplar verirsiniz diye. Provoke etmeye çalışıyorum. Açık ve seçik.

Ama ne yazık ki pek çoğunuzda ne utanma, ne sıkılma var.

Bana bir dirhem bilgi öğretebilecek, yanlışımı gösterebilecek, bir adım ileriye götürebilecek her bir kişinin de başımın üstünde yeri var. Hiç yüksünmem, erinmem; hakını mertçe veririm.

Öncelikle sakin ol ;) Ve şunu bi o kalın kafanıza sokun biz müslüman değiliz!!

Bir şey soracağım sen mi bizim ipliğimizi pazara çıkaracaksın, sen mi bizi rezil edeceksin.Hiç güleceğim yoktu :lol:

Biz de bunu osmanlı tokadı gibi suratınıza vurduk.

Ayrıca bu da nedemek dalgamı geçiyorsun neyi vurdunuz suratımıza :huh: Hani söyleyinde bizde bilelim.

Senin gibi Allah' la ilgili atıp tutan birinden mi utanacağız ? Neden, kimden, ne için utanacağız ? Allah'a inandığımız tek doğruları söylediğimiz için mi? Sanırım aklıma gelecek en son şeydi burada utanmak.

''Cahöllör'' demekten başka bildiğiniz bir kelime yok zannımca. Dediğimiz gibi Allah'ı inkar edenden daha cahil kimse yoktur!!

63- O Rahmanın kulları, yeryüzü üzerinde alçak gönüllü olarak yürürler ve cahiller kendileriyle muhatap oldukları zaman 'Selam' derler.
Furkan Suresi

55- 'Boş ve yararsız sözü' işittikleri zaman ondan yüz çevirirler ve: 'Bizim yapıp-ettiklerimiz bizim, sizin yapıp-ettikleriniz sizindir; size selam olsun, biz cahilleri benimsemeyiz' derler.

Kasas Suresi

Bundan sonra bu tür yazıları okumaya zaman harcamayacağım bilginize... 

Sitelerde Paylaş

İşte ben buna bir anlam veremiyorum. Ülen biz burada müslüm mü kesip pişirip yiyoruz, bu müslümler ne diye "biz müslüman değiliz" deyip duruyorlar hiç anlamıyorum. Allaha inanıyorum diyor, allah ne, islam dininin uyduruk tanrısı değil mi, öyle... Kuran'dan saçmalıkları buraya getiriyor, bunları yol gösterici bir botlarmış gibi sunuyor, kuran ne, bu islam dininin uyduruk kitabı değil mi, öyle... Sonra eee ne, "ben müslüman değilim"!!! Be müslüm, bu nasıl müslüm olmamak yahu!

Tamam da biz hiç bir müslümü kesip pişirip yemedik burda! Haaa, bazen birileri çıkıp müslümlere koyun filan diyor, onu mu yanlış anladınız yoksa! :lol: Yok öyle şey olur mu müslümcükler, kesmeyiz kesmeyiz... Korkmayın, açıkça müslümüz deyin, bir şeycik olmaz...   

Sitelerde Paylaş
On 7/26/2016 at 04:20, Perpetua_ said:

Öncelikle sakin ol ;) Ve şunu bi o kalın kafanıza sokun biz müslüman değiliz!!

Bir şey soracağım sen mi bizim ipliğimizi pazara çıkaracaksın, sen mi bizi rezil edeceksin.Hiç güleceğim yoktu :lol:

Ayrıca bu da nedemek dalgamı geçiyorsun neyi vurdunuz suratımıza :huh: Hani söyleyinde bizde bilelim.

Senin gibi Allah' la ilgili atıp tutan birinden mi utanacağız ? Neden, kimden, ne için utanacağız ? Allah'a inandığımız tek doğruları söylediğimiz için mi? Sanırım aklıma gelecek en son şeydi burada utanmak.

''Cahöllör'' demekten başka bildiğiniz bir kelime yok zannımca. Dediğimiz gibi Allah'ı inkar edenden daha cahil kimse yoktur!!

63- O Rahmanın kulları, yeryüzü üzerinde alçak gönüllü olarak yürürler ve cahiller kendileriyle muhatap oldukları zaman 'Selam' derler.
Furkan Suresi

55- 'Boş ve yararsız sözü' işittikleri zaman ondan yüz çevirirler ve: 'Bizim yapıp-ettiklerimiz bizim, sizin yapıp-ettikleriniz sizindir; size selam olsun, biz cahilleri benimsemeyiz' derler.

Kasas Suresi

Adam o kadar mal ki, ne olduğunu bile farkında değil. Bu kadar cahil ve salak birine ne anlatılır ki?

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, democrossian yazdı:

İşte ben buna bir anlam veremiyorum. Ülen biz burada müslüm mü kesip pişirip yiyoruz, bu müslümler ne diye "biz müslüman değiliz" deyip duruyorlar hiç anlamıyorum. Allaha inanıyorum diyor, allah ne, islam dininin uyduruk tanrısı değil mi, öyle... Kuran'dan saçmalıkları buraya getiriyor, bunları yol gösterici bir botlarmış gibi sunuyor, kuran ne, bu islam dininin uyduruk kitabı değil mi, öyle... Sonra eee ne, "ben müslüman değilim"!!! Be müslüm, bu nasıl müslüm olmamak yahu!

Tamam da biz hiç bir müslümü kesip pişirip yemedik burda! Haaa, bazen birileri çıkıp müslümlere koyun filan diyor, onu mu yanlış anladınız yoksa! :lol: Yok öyle şey olur mu müslümcükler, kesmeyiz kesmeyiz... Korkmayın, açıkça müslümüz deyin, bir şeycik olmaz...   

Korkmak derken? Sizden mi? İlginç bir düşünce :lol:

Bize 'müslümansınız' demeniz, bizimde size 'müslümansınız ' dememiz gibi birşey.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Felicitas yazdı:

Korkmak derken?

Iyi ya işte, ben de bunu söylüyorum. Müslüm olduğunuzu söylemekte bizden korkmanız çok saçma olduğuna göre, neden söylemeye çekiniyorsunuz? Dediğim ve dediğin gibi bizden korkmanız çok saçma. O halde allahtan mı korkuyorsunuz, nedir? "Be de git ülen, sen nerde benim dinimden olmak nerde?" diye fırça mı atar, beğenmez mi sizi!

"Ya allaam yaaa, beni beyenmiyor musun!" :lol:

Sitelerde Paylaş

Bu günleri de mi görecektik ? :D

Referans aynı, Tanrı aynı, ama müslüman değilmiş. Yakında kutsal kitaplarının en azından yarısını silmeye kalkarlarsa hiç şaşırmam. Sadece kitap diyenlere daha yeni alışmaya başlamıştık, bir de bunlar çıktı karşımıza şimdi. Gerçi şaşırmamak lazım, nede olsa "müslüman" kavramının imajı şu sıralar yerde sürünüyor. 

Sitelerde Paylaş

Perpetua_, apaçık, net şekilde müslüm olduğun belli olduğu halde, bunu neden reddettiğini ve "biz müslüman değiliz" demeye neden kendini zorladığını sanırım açıklamak zorundasın. Üstelik bunu şahsın adına söylemiş de değilsin, "ben müslüman değilim" desen hadi bir derece, ama genelleme yapıp biz ifadesini kullanmışsın.

Gerçi sürpriz değil, ben bu söylemle çok karşılaştım ve karşılaşıyorum. Hatta "bugün yeryüzünde tek bir müslüman bile yoktur" diyenleri de duydum. Hatta bu kişilerden artık dabbetül arzın çıkmasını, mehdinin çıkmasını ve ardından kıyametin kopmasını bekleyenler olduğunu çok gördüm.

Bunların saçma sapan dogmalarına göre dünyada hiç müslüm kalmayınca allah olmaz böyle deyip mehdiyi dünyaya salacak. İsa'yı da ona yardımcı olarak gökten geri indirecek. Yerden de dabbe çıkıp kafirlerle yahudileri alınlarından damgalayacak. Madem hiç müslüm kalmadıysa nasıl oluyor demeyin. Müslüm tamamen yok değil de, sinmiş, müslüm olduğunu saklar şekilde, gizli şekilde var. İşte bu yüzden bu dabbe işaretleme yapıyor. Saçma sapan inançları bu şekilde.

Sonra işte zırvalar şöyle devam ediyor: Mehdi ile isa bu damgalıları öldürmeye başlayacaklar. Yeryüzünde hiç kafir ve yahudi bırakmayacaklar, hepsini öldürecekler. Yahudiler bilmem ne ağacının arkasına saklanırlarsa bu ağaç arkamda yahudi saklanıyor demeyecek, diğer tüm ağaçlar dile gelip arkamda yahudi saklanıyor onu da öldür diyecekler! Sanırsam salak kafalarına göre isa yahudileri, mehdi öbür kafirleri öldürecektirmiştir! :lol: 

Yahu şunları yazarken neremle gülsem, bunlar ne tür geri zeka ürünü zırvalar diye eğleniyorum aslında. Bu zırva fasaryaları ciddi ciddi inanarak anlatıyor bu salaklar! Bir yandan insan gibi korteks evrimleştirmiş, evrendeki en karmaşık şeye sahip olan insan, nasıl bu kadar saçma sapan geri zekalılıkları o kortekste barındırır diye karamsarlığa sürüklenmiyor da değilim. İşi eğlenceli yanından alıp dünyada ne salak geri zekalı embesiller var diye stres yapmaktan kendimi kurtarıyorum ne yapayım!

Neyse bu zırvalara göre mehdi en son deccalı da öldürünce müslümler oh be allaamız yetişti imdadımıza diyecek ve tekrardan müslüm olacaklar. Ama bu çok gitmeyecek ve yine herkes kafir olunca allah bu kez elinde başka mehdi kalmadığı için kıyameti koparacak!!! :lol:  Hayır da aşırı komik yahu! Bu masallara inanan embesil ötesi manyak kafalı hastalar olduğunu görmek şaşırtıcı mı, hüzünlü mü, komik mi ne desem ne bileyim! Ama utanç, yüz karası olduğu kesin...

Sitelerde Paylaş

Herkes, her müslüm farklı bir allah anlayışına sahip. Kimisi sevecen bir allah düşlüyor, kimisi öfkeli bir allah, kimisi kinci, kimisi intikamcı, kimi bilmem ne allah düşlüyor. Bilirsiniz 99 isim semboliktir denir islamda. Allaha var olan tüm sıfatlar müncer olur denilir. Neden çünkü her şeyi ve bütün sıfatlarını yaratanın o olduğu inancı var.

Hırsız allah, katil allah, psikopat allah diyebilirsiniz ama demezsiniz. Yalakalık yapar iyi sıfatlar anarsınız. Olay buyken yok onların allahı farklıymış saçmalıkları mazeret değil. "Ben öyle ota bota karışmayan tanrıya inanıyorum, ota bota karışan allaha inanmıyorum" der deist olursun o başka. Ama o zaman da allah kuranda şöyle diyor demezsin.

Siz iyice şaşırdınız. Beter olun. Yüzünüz yerden kalkmasın, cinayetlerinizden, hırsızlıklarınızdan insan içine çıkamayın. Işlemediğiniz ne insanlık suçu kaldı sizin! Daha işleyeceğiniz suç kaldı mı...

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, _Force-Awakens_ said:

Biz Müslüman değiliz. Valla anlatıcam ama anlamıycaklar şimdi bunlar :D

Bir zamanlar bir Müslümana söylediğim gibi, onlar farklı bir Allah inancına sahipler. Siz evreni Allah yarattı diyen birine ateist der misiniz? Durum bundan farklı değil. 

Arap putuna ve arap kitabına inanıp müslüman değilim demek de ayrı cehalet olmalı.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, sağduyu yazdı:

Arap putuna ve arap kitabına inanıp müslüman değilim demek de ayrı cehalet olmalı.

Sen ne dersen de, ne sözlerinin ne zannının gerçeğe faydası yok. Yani boşverin Perpe ve Feli, bunların kafası almıyor. Anlayamıyorlar. Nedense genelde konu "gerçek" olunca kör ve sağır oluyorlar. Ben Müslüman değilim, gerçek bu. Hayır mı dedin? Sen de Arapsın. Hayır de diyebilirsen. İnkar ederken aynı cümlelerle inkar ediyorsunuz, ir de Arap olmadığını söyleme sakın. Bu kadar. (Yanlış anlaşılmasın, Arapları küçümsemiyorum. Yeryüzü üzerindeki herhangi bir milletler.. Türkler gibi, Fransızlar gibi...)

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, _Force-Awakens_ said:

Sen ne dersen de, ne sözlerinin ne zannının gerçeğe faydası yok. Yani boşverin Perpe ve Feli, bunların kafası almıyor. Anlayamıyorlar. Nedense genelde konu "gerçek" olunca kör ve sağır oluyorlar. Ben Müslüman değilim, gerçek bu. Hayır mı dedin? Sen de Arapsın. Hayır de diyebilirsen. İnkar ederken aynı cümlelerle inkar ediyorsunuz, ir de Arap olmadığını söyleme sakın. Bu kadar. (Yanlış anlaşılmasın, Arapları küçümsemiyorum. Yeryüzü üzerindeki herhangi bir milletler.. Türkler gibi, Fransızlar gibi...)

Ancak sizler gibi salaklar hem Muhammed'i, onun tanrısı Allah'ı ve kitabı Kuran'ı savunup sonra da biz müslüman değiliz diye saçmalarlar. Muhammed'in peşine takılan ve ona iman eden insanlara müslüman denir. 

Sitelerde Paylaş
On 26.07.2016 at 04:20, Perpetua_ said:

.....................

Kasas Suresi

Neyi mi vurduk suratınıza?! :)

Ne olacak cevap veremediğiniz soruları. Mesela şu evrimle ilgili olan. Kuyruğu kıstırıp toz olduğunuz sorular.

Cahöllör'' demekten başka bildiğiniz bir kelime yok mu?

Bunun karşılığını yine o cevap veremediğin sorular olarak alabilirsin.

Bundan bence de mümkün olduğu kadar bu forumdan uzak durun. Size bir kaç beden büyük geliyor görüldüğü üzere :)

Buralarını ışık evi falan zannetiniz herhalde. Boyunuzun ölçüsünü yeteri kadar aldığınız üzere artık terk-i diyar edebilirsiniz.

Ha biraz onurum-gururum var falan diyorsanız, o zaman o sorulara cevap verirsiniz.

Ateistforum atıp tutma yan gelip yatma yeri değildir. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...