Jump to content

Ani Ölümler

Recommended Posts

Sunumu demek istiyorunuz. Biz piyasadaki bilinen müslümanlardan degiliz? cünki bu müslümanim diyenlerin HIC biri müslüman gibi davranmiyor?

Ozaman siz neden kuran müslümaniyiz demiyorsunuz bunu pek anlayamadim. Madem kurana iman ediyorsunuz, kuranda allahiniz iman edenlere müslüman adini koymus, bu durumda siz ancak biz kuran müslümaniyiz demelisiniz. Yok biz kurana, allaha inaniyoruz ama müslüman olmayi retediyoruz derseniz, o zaman neden kurandaki müslümanligi retettiginizide aciklamalisin, bilmem anlatabildimi?

Bir aralardada hanif dini diye bir akim cikmisti, sanirim halen devam ediyor bu hanif müslüman görüsü. Sizin din inanciniz haniflik üzerinemi?

Kuran haricinde suan eldeki incile, tevrata iman ediyormusunuz? yoksa tek kitap, son din kuran ve islamami iman ediyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 209
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yok şimdi ben müslümlerden beklenmeyecek bir salaklık olmayacağını bilirim de, bu kadarı da artık çok fazla olur. Bunlar artık çıkıp da bir herifin hiç ölmeyeceğine inanamazlar yahu, bu da olmaz artık!

"Efendimizin sakalı mı beyazlamış, bir şey olmaz bir şey olmaz, ölmez o!"

"Efendimiz hastalanmış mı, bir şey olmaz bir şey olmaz, hiç ölmeyecek o!"

"Düşmanlar efendimize mi saldırıyormuş, boşverin, korumaya gerek yok ki, ölümsüz o!"

Hayır şimdi bu mu muhabbet, olur mu yahu! Olur olur da bu kadarı da olur mu, çüşşşşş bişşşşş ohaaaa artık yani be!

Sorunu kendin yarat, kendin çöz. Olmayacak, olamayacak, olanaksız bir sorunu kendi ellerinle, salak zihninle imal et, sonra çözüm getirdim diye övün! Ya ben kaç kere demedim mi allah olsa bu müslümlerine bir mikrogram akıl verirdi diye. Hayır şimdi doğru değil mi, olsa vermez miydi. Çok cimriyse bir mikrogram bari verirdi yahu be! Bunlarda bir mikrogram bile akıl yok!

Şunların inandığı şeye bak: Muhammed ölmeyecek sandıydık öldü neyse bekir çıktı aklımızı başımıza getirdi. Hay sizin olmayan beyninize ben ne diyeyim yaaaa... Ne desek az gelir, o yüzden hiç demeyeyim. Çıkıyor şunu bekir diye bir herif laf yumurtladı diye söylüyorlar. Şu lafı hikmet olarak sunan salaklardan artık ne beklenir... Eşeğin peşinden mis gibi parfüm beklenecek hali yok ya...

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, democrossian yazdı:

Şimdi birileri çıktı, birisi için "ölmeyecek bu,  hep yaşayacak" dedi ha!  Hayır da bu en ilkel Amazon kabilesinde bile olmaz yahu!

Ha ama müslümler olunca... Olur mu olur mu desek ne bileyim!

Orada öyle birşey mi yazıyor ? Hani öyleyse söyle bizde bilelim.

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar müslüman mumin tanımına munafik sahtekarlari yerleştirdigi için bukadar hircinliklari. .

Bende Yahudilerden nefret ediyorum mesela ayet ile de destekli..( iman edenlere düşmanlık bakımından en basta Yahudileri ve ortak koşanlari görürsün sevgi bakımından da hristiyanlari)...

Peygamberler konusunda iman edenlerin ( iman + itaat) noktasinda ayrımcılık yapmadığını  pekala biliyorsunuz. Ama bağlılık sevgi bakımından Hz muhammede daha çok yönelik diye muminler , bundan dolayı Allah kullarını cezalandıracak değil heralde... zaten Allah her namazda salli barik süreleriyle peygamberini yüceltiyor andiriyor ....

Ama derseniz müslümanlar ibadeti Allahi bıraktı hep peygambere tapiniyor ozaman haklısınız. .

Peygamberler konusunu geçin bence  ayrimcilik cok mantıksız. .

Önemli olan kutsal kitaplar, yanlış anlamadiysam kuranin âyetleri yle oynandi diyorsunuz peki bu diğer kutsal lar için de geçerli degilmi!

Yani kuranı kerim bozulduysa bozulmakta ise eger incil Tevrat nekadar sağlam. 

Eğer  tüm kutsal kitaplarla oynandı bozuldu diyorsanız, sizler bozulmayan değiştirilmeyen ayetlere mi  iman ediyorsunuz ve bunu nasıl anlıyorsunuz?  

Çok karışık ve ilginçsiniz .

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, believe yazdı:

Arkadaslar müslüman mumin tanımına munafik sahtekarlari yerleştirdigi için bukadar hircinliklari. .

Bende Yahudilerden nefret ediyorum mesela ayet ile de destekli..( iman edenlere düşmanlık bakımından en basta Yahudileri ve ortak koşanlari görürsün sevgi bakımından da hristiyanlari)...

Peygamberler konusunda iman edenlerin ( iman + itaat) noktasinda ayrımcılık yapmadığını  pekala biliyorsunuz. Ama bağlılık sevgi bakımından Hz muhammede daha çok yönelik diye muminler , bundan dolayı Allah kullarını cezalandıracak değil heralde... zaten Allah her namazda salli barik süreleriyle peygamberini yüceltiyor andiriyor ....

Ama derseniz müslümanlar ibadeti Allahi bıraktı hep peygambere tapiniyor ozaman haklısınız. .

Peygamberler konusunu geçin bence  ayrimcilik cok mantıksız. .

Önemli olan kutsal kitaplar, yanlış anlamadiysam kuranin âyetleri yle oynandi diyorsunuz peki bu diğer kutsal lar için de geçerli degilmi!

Yani kuranı kerim bozulduysa bozulmakta ise eger incil Tevrat nekadar sağlam. 

Eğer  tüm kutsal kitaplarla oynandı bozuldu diyorsanız, sizler bozulmayan değiştirilmeyen ayetlere mi  iman ediyorsunuz ve bunu nasıl anlıyorsunuz?  

Çok karışık ve ilginçsiniz .

Nereden mi anlıyoruz? Kitabın tümünde geçen bir hükmü yalanlayan ve Allah ın sözlerinde çelişki yoktur ayetini inkar eden satırları kitaptan çıkartıyoruz mesela. Allah ın sıfatlarına uygun olmayan her şeyi. İsa nın Allah ın oğlu olması gibi mesela. Bu sadece bir örnek. Ya da Allah ın savaşa gitmeyenleri de daha düşük bir dereceyle de olsa cennete alacağıyla ilgili ayetleri. Bu da sadece bir örnek. Bunu anlamak için yüce bir akla sahip olmak gerekmiyor. Tamam, İncil ve Tevratta bu tür metinler daha çok, ama Kuranda da yok değil.

Sitelerde Paylaş

Yanlisi mi düzelteyim salli barik duasi ☺

Anladım yeremya ( kuranı hiçbir kuvvet değiştiremez) ayetlerini insanlar değiştirdi diyosun yani ? Allah böyle bir ayet göndermedi kitabın değiştirilmesi inananlarin kaldırılması umrunda değil çünkü oylemi??

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, believe yazdı:

Yanlisi mi düzelteyim salli barik duasi ☺

Anladım yeremya ( kuranı hiçbir kuvvet değiştiremez) ayetlerini insanlar değiştirdi diyosun yani ? Allah böyle bir ayet göndermedi kitabın değiştirilmesi inananlarin kaldırılması umrunda değil çünkü oylemi??

Aynen öyle, diyorum ki Tevrat ın, Kuran ın, İncil in, Zebur un aslı Rabbin katında, hükümleri onun ağzındadır. Onları hiç kimse değiştiremez. Yani şöyle düşünün, biri bir şey söylese, bunu bir kağıda yazsalar, sonra o kağıda yazılan yazı değişse ve yerine yenisi yazılsa, bu o sözü söyleyenin söylediği sözü değiştirmez. Yani ben Mushaflar tahrif edilebilir, değiştirilebilir diyorum. Ama Allah ın kelamında bir değişiklik bulamazsınız. Bize ise, o katıp bırakmaları ayırt etmek, yani hak ile batılı ayırt etmek düşer.

Sitelerde Paylaş

Iyice sacmalamissiniz be ademler. Keyfiye keder ayetmi ayiklanir? Kime göre, neye göre? referansiniz ne? Tanriyi düsürdügünüz dumuma bir bakin siz önce. Sizin inandiginiz allah ancak sizle, insanlarla alay ediyor olmali. Ayirtlayin gönderdigim kitabin taslarini der gibi. Sanki bilmece cözdürüyor kullarina. Bir din, tanri var ama aklima yatmiyan bölümleri kitaptan ben ayiklarim, bu sayede dinin, kitaplarin, allahin gercek oldugunu kendime ispatlamis olurum. Kilavuzu karga olanin elbetde burnu pislikten kurtulmaz. Dinlerin insanlari hanki hallere düsürdügünü görmemek icin kör, sagir, akilsiz olmak lazim. Nasil becerebiliyorsunuz en basda kendinizi kandirmayi, cok merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, Yeremya said:

Aynen öyle, diyorum ki Tevrat ın, Kuran ın, İncil in, Zebur un aslı Rabbin katında, hükümleri onun ağzındadır. Onları hiç kimse değiştiremez. Yani şöyle düşünün, biri bir şey söylese, bunu bir kağıda yazsalar, sonra o kağıda yazılan yazı değişse ve yerine yenisi yazılsa, bu o sözü söyleyenin söylediği sözü değiştirmez. Yani ben Mushaflar tahrif edilebilir, değiştirilebilir diyorum. Ama Allah ın kelamında bir değişiklik bulamazsınız. Bize ise, o katıp bırakmaları ayırt etmek, yani hak ile batılı ayırt etmek düşer.

Inanlarin iman etme sebeplerinden birini aldın çöpe attin ya sen hiç acimadan. ..

Allah niye insanlığa kitap gönderiyor arkadaşın dediği gibi bulmaca çözmemiz icinmi kaldı ki okumakta acizlik içindeyken. ..

Kuranin tahrif edilmesi demek yeni bir peygamber yeni bir kitap demek yada kıyamete burnu musun ucu kadar yaklaşık demek ...

Kuranin tahrif olmasi demek güvendiğin dağa kar yağıyor demek, büyük kitleler halinde .... istliklere geçiş demek...

Torpak başıma inananlar sakinlerini korusun :)

Sizi alemlere üstün kilmis iken Allahtan başka ilahi mi araştırayim size? ( araf 140)

Sitelerde Paylaş
32 minutes ago, sağduyu said:

Burada alemlere üstün kılınanlar yahudilerdir. Bu arap putu neden yahudileri üstün kılmıştır, bilinmez.

dedeleri  Hazreti yahup daha ala dedeleride hazreti İbrahimdir

mesela neden italyayı avrupayı brezilyayı alemlere üstün kılmış futbolda Allah. bunlar nasıl çalışma çabalama ile ise

peygamberlik Allah indinde ki derecelerde böyle çalışmalara bağlıdır. saygı değer sağduyu kardeşim :):):)  

Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, Dindarr said:

mesela neden italyayı avrupayı brezilyayı alemlere üstün kılmış futbolda Allah. bunlar nasıl çalışma çabalama ile ise

peygamberlik Allah indinde ki derecelerde böyle çalışmalara bağlıdır. saygı değer sağduyu kardeşim :):):)  

İşin daha ilginç kısmı, bu salak Allah önce alemlere üstün kıldığı yahudilere saha sonra etmediği hakaret kalmamıştır. Bir çöl bedevisi cahilin tasarladığı tanrı da bu kadar olur.

Ya bu cahillerin peşine takılanlara ne demeli? Cahilin karesi bunlar.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, sağduyu said:

İşin daha ilginç kısmı, bu salak Allah önce alemlere üstün kıldığı yahudilere saha sonra etmediği hakaret kalmamıştır. Bir çöl bedevisi cahilin tasarladığı tanrı da bu kadar olur.

Ya bu cahillerin peşine takılanlara ne demeli? Cahilin karesi bunlar.

O zamanki israiloğulları kitaplarını arkaya atmış eğleniyorlardı. o yüzden onlara kafirsiniz dedi

bu zamanki israiloğulları tevrattan kıl kdar ayrılmıyuorlar Haham "Semavi cazibe olan Elimizdeki tevrattan kıl kadar ayrılamazsınız domuz yemek yasak kesmeyide yasaklıyorum diyor" bütün yahudiler boyun büküyor. bir tane düşmüşü yok birbirlerini tututor kaldırıyor.

o yüzden şuadan hiç kimseye beş kuruş para vermeden 2 milyon insanı kovdular bir devlet kurdular...

ayet : yeryüzüne salih kullarım varis olur buyurduk kamoon

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Dindarr said:

O zamanki israiloğulları kitaplarını arkaya atmış eğleniyorlardı. o yüzden onlara kafirsiniz dedi

bu zamanki israiloğulları tevrattan kıl kdar ayrılmıyuorlar Haham "Semavi cazibe olan Elimizdeki tevrattan kıl kadar ayrılamazsınız domuz yemek yasak kesmeyide yasaklıyorum diyor" bütün yahudiler boyun büküyor. bir tane düşmüşü yok birbirlerini tututor kaldırıyor.

o yüzden şuadan hiç kimseye beş kuruş para vermeden 2 milyon insanı kovdular bir devlet kurdular...

Yani şimdi Allah yine İsrailoğullarına mı muhabbet beslemeye başladı. Nedir bu arap putundaki İsrailoğulları sevdası?

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Dindarr yazdı:

Sahtekar basladinmi yine yalanlarina? Yobaz bir yandan;  "italyayı avrupayı brezilyayı alemlere üstün kılmış futbolda Allah. bunlar nasıl çalışma çabalama ile ise " diyeceksin, sonrada peygamberlik babadan ogula gectigini bu örnekle tescilleyeceksin? Be akli kit deli sacmasi adem. Peygamberlik babadan ogula gecerken hanki calismayi yapmis bu cocuklarda peygamberligi haketmisler? Sacma sapan örneklerle yine konunun icine sicmissin herzamanki gibi.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Dindarr yazdı:

Ayni cevap iki kere cikmis. Kusura bakmayin.

tarihinde cevizkabugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Dindarr yazdı:

Nerden biliyorsun yahudilerin ozamanlari kitaplarini arkalarina alip eglendiklerini? neymis bu eglence durumu, anlat hele? sanadami vahiy geliyor? Su verdigi örnege bir bakin, böyle sacma sapan hakkinda hic bir bilgisi olmadigi konulari bizzat görmüs gibi ortalikta saray soytarisi gibi dolasiyor herzamanki gibi.

Sen halt etmissin, kim diyor yahudiler bu zamanda harfi harfiyen tevrata uyuyorlar diye? kac tane yahudiyle bir araya geldin? onlarda tipki müslümaanlar gibi islerine geleni uyguluyorlar. Gel yanima sana ne mal olduklarini bizzat gözlerinle göstereyim. Yalanci, sahtekar diye bosuna demiyorum ben sana. Eski tarih hakkinda sallarsin tabi ama, bugünün hakkinda yazdiklarinin hic bir gerceklik payi olmadigini o hasarli beynine enjekte ederim senin.

Bir yazinda olsun bir kere sacmalamadan bir cevap yaz be bozguncu adem, ölürmüsün geberirmisin.

tarihinde cevizkabugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi durum şöyle, ben açıklayayım:

Hristiyanlar vaktinde, zamanında, olabileceği zamanda, mümkünken, yapılabiliyorken dinlerinde reform yaptılar. Dinlerini donmuşluktan, katılıktan, değişmezlikten ve yobazlıktan kurtardılar. Bunu taa Roma döneminde başlattılar ve reforme ede ede ortaçağdan çıkış reformuna kadar sürdü. Oradan modern çağa geçiş yaptılar. Ha, Hristiyanlık çok iyi çok düzgün çok modern bir kılığa mı girdi, ne gezer, böyle bir şeyin hiç bir olanağı yok. Hiç bir dini modern bir kılığa sokamazsınız. Buna tanrısız bir din olduğu halde Budizm de dahildir. Tabii ki bu kadar hızla gelişen modernizme bir dinin ayak uydurabilmesi diye bir şey söz konusu bile değil. İncil halen berbat bir kitap ve Hristiyanlık da bildiğin bir din... Dinin iyisi olmaz. Din dedin mi tanımlamayı zaten yapmışsındır.

Kertenkele dedin faraza... Tanımlamaya gerek var mı, bunun etinden sütünden yününden gübresinden faydalanılan bir çiftlik hayvanı olmadığı besbelli. Kertenkele işte... Bir sürü farklı türü vardır ama kertenkele nedir bellidir.

Yahudiliğe gelirsek, böyle bir reform olmadı. Ama Yahudiler modernleşti. Peki bu nasıl oldu? Yahudiler bunu, dinlerini sembolik, folklorik, arka planda sadece bir fon olan, göze çok görünen, şov unsuru, ama aslında sadece o kadar, göstermelik bir masaüstü resmi olarak kullanıyorlar. Neymiş güya cumartesi günü asansöre binmiyorlarmış. Bunlar son derece de kurnazlar. Bir bot yiyormuş havasıyla bu şovları yapıyorlar ama bitin yavşağı kadar bu zırvalara önem vermiyorlar aslında. Ülen öyle saçmalık mı olur, cumartesi olunca bütün şalterleri indirsinler madem? Santralleri durdursunlar bakayım hadi! Asansöre binmiyorlarmış!

Bunu şov olarak yapıyorlar, şov... Biz burdayız demek için, kimlik için yapıyorlar. Ayrı bir din olduklarını gözüne sokuyorlar. Çok mu umurlarında, hiç... Bitin yavşağı kadar umurları değil. Ama dinlerini kullanmasını iyi biliyorlar. Din bunlar için böyle saçma sapan ama göze batan, propaganda unsuru, kimlik göstergesi bir iki göstermelik şovdan ibaret.

İslam da elbette reform filan yapamadı. Bunu deneyemedi bile... Yahudiler gibi ince bir zekaya da sahip olmadıkları için ne yapacaklarını hiç bilmiyorlar. Bunlar ne olacak, bunların hali nice olacak ben şahsen kestiremiyorum.  Bunlar hakkında çok fazla yorum da yapmak istemiyorum. Bunlar insanlığın yüz karası. Şu çağda olamayacak bir şey yani, skandal, kepazelik. Emperyalistler de bunları tepe tepe tepe, yani tekmeleye tekmeleye it gibi öyle bir kullanıyor ki, utanç yani, yere batırıcı bir utanç!

Şu islam dünyasından utanç duymayan bir kişinin hiç fikri aklı bir şeyi yoktur. Şundan utanç duymamak için odun olmak lazım, hatta oduna hakaret etmeyeyim, odun bence dünyadaki en değerli nesnelerden biridir. Oduna ben paha, kıymet biçemem. Fiyatı şudur diyemem. O fiyat sadece insanların eksik yanlış bakışlarında oluşmuş geçersiz bir sanaldır. Altın olmazsa çok şey kaybetmiş olmazsınız. Ama hiç odun yoksa dünyada, her şeyinizi yitirmişsiniz demektir.

O yüzden ben bunları neyle tanımlayacağımı da bilemiyorum. Ne desek, o dediğimizi zan altında bırakacağız. Bunlardan hiç bir bot olacağı umudum, benim kalmadı. Yok, olmaz bunlar...    

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, cevizkabugu said:

Sahtekar basladinmi yine yalanlarina? Yobaz bir yandan;  "italyayı avrupayı brezilyayı alemlere üstün kılmış futbolda Allah. bunlar nasıl çalışma çabalama ile ise " diyeceksin, sonrada peygamberlik babadan ogula gectigini bu örnekle tescilleyeceksin? Be akli kit deli sacmasi adem. Peygamberlik babadan ogula gecerken hanki calismayi yapmis bu cocuklarda peygamberligi haketmisler? Sacma sapan örneklerle yine konunun icine sicmissin herzamanki gibi.

kalu bela dedikya

Onlar Allahın belasını bal yapmışlar. Bin bela ile müptela kıl beni diyorlar çünkü kalu bela diye söz verdik ya

Ali imran 33 Gerçekten Allah, Adem´i, Nuh´u, İbrahim soyunu ve İmran soyunu âlemler üzerine seçkin kıldı.

İbrahim ve imran soyunda asla ve asla küfür tasavvur edilemez, onların her çocuğu peygamber gibidir ehli beyttir onlar masundur korunmuştur. nokta kamoon 

çocuk nasıl yapılır. onlar iyi biliyorlar

Peygamberimiz "evlenenler dinlerinin yarısını yapmışlardır yarısı içinde çalışsınlar" Çocuğun tekevvünü oradan başlıyor

kavgalıykan karın hamile kalırsa yandın

karının sıkıntılı ilen hamile kaldın mı yandın,

onlar nasıl Hidayet üzerine Cemiyete hayırlı İnsanların en hayırlısı çocuklar nasıl yapılır biliyorlar kamoon :D

o yüzdende üstünler

çünkü Allahın BELASINI BAL YAPMIŞLAR

zaten hakikatte bela yoktur belayı bela görmek beladır.

Bela efendi arar.

herkes gelmez bela.

bize gelen musibettir

bela efendi arar. kimi onu güzel karşılarsa ona gidermiş.

bela geldiği an hemen arkasında manevi bir hilat yollanır nereye kalbinde ki evine

mümiinin kalbi allahın evidir

eğer belsgeldiği zaman sen nefsin caddelerinde gzer kalbimnde oturmazsan

manevi hilatı getirenler aa evde kimse yok derler giderler

bela geldiği an muhakak kesinlikle hemen arkasında manavi bir hilat gönderir allah ya kamon

kalbinde otur bekle nefsinin caddelerini çıkma diyor kamon 

e tabi bunlar manaya ait işer ince işler bunlar 

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Dindarr yazdı:

kalu bela dedikya

Onlar Allahın belasını bal yapmışlar. Bin bela ile müptela kıl beni diyorlar çünkü kalu bela diye söz verdik ya

Ali imran 33 Gerçekten Allah, Adem´i, Nuh´u, İbrahim soyunu ve İmran soyunu âlemler üzerine seçkin kıldı.

İbrahim ve imran soyunda asla ve asla küfür tasavvur edilemez, onların her çocuğu peygamber gibidir ehli beyttir onlar masundur korunmuştur. nokta kamoon 

bela geldiği an hemen arkasında manevi bir hilat yollanır nereye kalbinde ki evine

Bre Dindarr, hălă yükseklerden uçmayı bırakmamışsınız.

Ebabil kuşu da değilsiniz ki. Aman diyim, fazla yükseklerde dolaşmayın, yoksa inişiniz feci olur.

Size göre insanlığın ilk katili kimdi ve kimin oğluydu ? :D

Yoksa Adem´i peygamber saymıyormusunuz ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...