Jump to content

Recommended Posts

Türkiye'de günlük yaşam bu şekilde devam edemez. Birşeyler olacağı kesin. Ne olacağını bilmiyoruz. Ona ikinci dalga da diyebilirsiniz.. Ama kötü birşeyler olacak. Olmak zorunda. Çünkü bu darbeden iyi bir sonuç çıkması imkansız..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 555
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

genel kurmayın açıklamasını okudunuz mu? darbenin olacağı zaten biliniyormuş. Genelkurmay "Mit bize 16:00'da haber verdi, biz de askeri araçların çıkışını yasakladık" diyor. mit biliyor ve Genelkurmay'a bildiriyorsa, demek ki hükümet ve Tayyip de biliyordu. resmen oluruna bırakmışlar. başarısız olacaklarını biliyorlarmış.

Sitelerde Paylaş

Sosyal medyada dikkat ettim ozellikle bazi hesaplardan mezhepsel kiskirtma laik seriatci kiskirtmasi ozellikle yapildi. Yok sakallilar lojman basti, silahini alan komutanliga gelsin yok kadikoyde cumhuriyet mitingi yapalim yok sakalli sunu kesti bunu yapti. Baktim hepsi fake.

Sitelerde Paylaş

Bir hedef gosteriyorlar asker kafa kesmis yapan da su adam aciklama yapiyor ben askerimi canim pahasina korudum tek tek anlatmis. Linc eden sakalli var ortalikta hedef gosterilen baska kisi. Ulan ne serefsizler var yahu

Bunu yapan da kemalist hesap ha tamamen kiskirtma

tarihinde exnihilo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, malta erigi yazdı:

MİT'in darbeyi 6 saat önceden Genelkurmay'a bildirmesine ne diyorsunuz? acaba daha etkili önlem alınamaz mıydı sürpriz olmadığına göre?

Bu bilginin kaynağı nedir? MİT ile Genelkurmaybaşkanlığı arasındaki haberleşme nasıl oluyor da bu foruma kadar inebiliyor.

Sitelerde Paylaş

Darbenin birkaç saat önce öğrenildiği bilgisi bir devlet sırrı değil. Komplo teorisi falan da değil. Medyada açıklanan bir bilgi.

Peki biliniyorduysa niçin engellenemedi? Ancak bu kadar engellenebildi. 

Darbeyi planlayan örgüt, bütün Türkiye'ye yayılmış çok kapsamlı bir plan yapmış, geniş bir kadroyu organize etmişti. Darbenin öğrenildiğini, darbeciler de öğrendi! Bütün kışlaları aynı anda kontrol altına almak mümkün olamadı. Bir kısmı vazgeçti. Kalanlar, ellerinde olan imkanlar ile can havli ile saldırdılar. Darbenin biraz amatörce görüntüler vermesinin bir sebebi de budur. Normalde geceyarısı 03:00'de başlayacaktı.

Bunlar medyada yer alan bilgiler. Komplo teorisi yok.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, haci said:

Bu bilginin kaynağı nedir? MİT ile Genelkurmaybaşkanlığı arasındaki haberleşme nasıl oluyor da bu foruma kadar inebiliyor.

Genelkurmay açıklamasında yazıyor. resmi açıklama 

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/son-dakika-haberleri-tskdan-aciklama-1321551/

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

paranoya çılgınlığa dönüştü.  akp gerilimi artırmaya devam ediyor.
işte son 24 saate olanlar.

1- Milli Eğitim Bakanlığı'da 15 bin 200 personelin açığa almasının ardından  
Özel eğitim kurumlarında görev yapan 21 bin öğretmenin lisansı iptal edildi.

2-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, "Bu parazitler yok edilmek üzere tespit ediliyor. Belediyemizden 300 civarında tespit ettik ve işten attık. Tespitlerimize devam ediyoruz. Asla affetmeyeceğiz" dedi.
ayrıca hainler mezarlığı kurulacakmış.

Cnw5LVcW8AE-25m.jpg

3-YÖK, 1577 dekanın istifasını istemiş ve istifalar başlamış.
4- dolar da 3.05'i geçmiş. tam yol devam.

aslında işten atılanlar mahkemeye başvurup geri dönebilirler. bakalım yargıdan ne çıkacak.

tarihinde bosyinebos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Wikileaks belgelerinde pek bir şey yok (Millet vekillerinin telefonları dışında). Yurt dışı kaynakları ve yurt dışındaki savaş  düşünürü yorumcular ikinci bir dalganın geleceği konusunda söylevler içindeler.Açıkcası benim kafamada bu yönde bir düşünce yerleşti. Sanırım bu ilk aşamayı ölümlerle atlatmakla beraber daha henüz ortalık tam durulmadı.

Sitelerde Paylaş

Kisaca

Darbeyi kimn yaptigini simdilik söylemek imkansız. Hacinin tezini destekleyen en güçlü neden bence Tayyipin "paralel yaptı" demesi. Bu adam millete ne zaman doğruları söyledi ki? Zamaninda faiz lobisinden tutun Lufthansaya kadar herkesi suclamadi mi?

Aslinda darbeyi kiminyaptığı veya başarılı olup olmaması önemli değil. Birkaç ay önce yazmıştım, uçurumun dibinde değiliz, aşağı yuvarlaniyoruz haberimiz yok diye. Artık paldır küldür yuvarlanmaya geçtik!!!

Türkiyenin NATO'daki durumuna gelince: AKPnin Alman milletvekillerini İncirlige almaması bir hataydı. Alman parlamentosu, Alman askerlerinden sorumlular, kendilerinin (milletvekillerinin) giremediği, yasaklı oldukları bir yere askerlerini göndermek istemezler ve sanırım anlasım sağlanmazsa askerleri geri çeker ve NATOya şikayet ederler. NATO, AKPnin IŞİDe karşı gönülsüz savaştığını biliyor. İncirlik kapatilirsa Akdenize gönderilen 2 "Flugzeugträger" (Türkçesi şu an aklıma gelmiyor) İncirligin yaptığını yapabilir!

Bence Tayyip darbeden sonra muhalefeti bitirecek. Kemalistlerin AKP ile beraber ortaklık kurması hiçte iyi değil. Tayyip ile beraber yürüyenlerin sonları ne oldu unutmamak gerek.

Türkiyeyi kritik günler bekliyor! Bekleyip göreceğiz!

Sitelerde Paylaş
Just now, poiuz said:

Kisaca

Darbeyi kimn yaptigini simdilik söylemek imkansız. Hacinin tezini destekleyen en güçlü neden bence Tayyipin "paralel yaptı" demesi. Bu adam millete ne zaman doğruları söyledi ki? Zamaninda faiz lobisinden tutun Lufthansaya kadar herkesi suclamadi mi?

Aslinda darbeyi kiminyaptığı veya başarılı olup olmaması önemli değil. Birkaç ay önce yazmıştım, uçurumun dibinde değiliz, aşağı yuvarlaniyoruz haberimiz yok diye. Artık paldır küldür yuvarlanmaya geçtik!!!

Türkiyenin NATO'daki durumuna gelince: AKPnin Alman milletvekillerini İncirlige almaması bir hataydı. Alman parlamentosu, Alman askerlerinden sorumlular, kendilerinin (milletvekillerinin) giremediği, yasaklı oldukları bir yere askerlerini göndermek istemezler ve sanırım anlasım sağlanmazsa askerleri geri çeker ve NATOya şikayet ederler. NATO, AKPnin IŞİDe karşı gönülsüz savaştığını biliyor. İncirlik kapatilirsa Akdenize gönderilen 2 "Flugzeugträger" (Türkçesi şu an aklıma gelmiyor) İncirligin yaptığını yapabilir!

Bence Tayyip darbeden sonra muhalefeti bitirecek. Kemalistlerin AKP ile beraber ortaklık kurması hiçte iyi değil. Tayyip ile beraber yürüyenlerin sonları ne oldu unutmamak gerek.

Türkiyeyi kritik günler bekliyor! Bekleyip göreceğiz!

Türkiyeyi kritik günler bekliyor doğru. Natodan çıkarılma ihtimali de var. Ve bunu isterlerse yapabilirler. Türkiye ışide karşı savaşmak istemiyor ve hukuksuzluk her geçen zaman artıyor. Tayyip erdoğan bunlardan sıkıldı. Tüm kurumları ele geçirerek burayı putinvari bir sisteme dönüştürmeye çalışıyor. Putinle yakınlaşması boşa değil. Putin bu kadar kolay da barışmaz zaten. Şimdi türkiyenib ab den ve natodan sırt çevirmesini istiyor. Erdoğan 2013 te putine bizi iangay beşlisine alın demişti. Bunu yine söyleyecek. Paralel bahanesi ile muhalifleri de sindirecek. Tsk da neler dönüyor net değil ama natocu askerler tasfiye ediliyor. Tayyip erdoğan kendi yandaşlarını kritik noktalara getiriyor. Ama önemli yerlere bakyoz mağduru kemalist komutanları ataması da kemalistlerle işbirliği yaptığı görüşünü destekliyor. Zamanla neler olacak daha net görecez. 

Sitelerde Paylaş
On ‎7‎/‎19‎/‎2016 at 01:51, Rhodium yazdı:
Sayın Hacı,

Kimse komplo teorisi yapmıyor. Uçak düştümü? Biz burda ekonomik açıdan çökmedikmedik mi? Daha dün nato toplantısı olmadımı? Davutoğlu neden gitti? Neden tam bu zamanda yapıldı?

Gülen yaptığının kanıtı yok diyorsun. Çıkıp ben mi yaptım diyecek? Bu cemaatçi askerler nasıl yetişiyor biliyormusun. Hepsinin eşi belli olmasın diye bikini ile plaja girer eve gelir kapanıp namaz kılar. Hepsine sorsan Atatürkçü olduğunu söyler ceketine Atatürk rozeti takıp wolkmenden gülenin vaazlarını dinlerler. Sen kimi kime anlatıyorsun da kanıt istiyorsun!

Bu darbe ile atatürkçüleri alakası yoktur. Sadece ilk bir iki saat Erdoğanı sevmeyen bir grup ve halk acaba diye içinden geçirmiştir o kadar. Ama burda kimse türkan saylanın içeriye atıldığı o görüntüleri unutmadı! Bu yüzden de karşı durdular. Burda beş yaşında atatürkçünün çocuğuda akplinin çocuğuda bunları cemaatin yaptığını bilirken sen nasıl olurda bilmiyorsun?

Ben abd egomonyasına karşıyım. Eğer hırsızın hırsızlık yapacağını biliyorken susuyorsan bu suçta sende varsın demektir. Abd bu darbeyi bilmiyormuş. Neden bu malikane abd de?

Aklımızla alay etmeyin. Abd kurulduğundan beridir sscb ve şimdi Rusya ile soğuk savaş halinde. Ve onunla müttefik bir Türkiye istemiyor. Ve Türkiyenin başını pislikten kaldırmasını diye bu adamlarla birlikte çalışıyor. Bunun kanıtı bizzat yaşadıklarımız.

Ateizm özgürlük demektir. En başta Dinci egomonyasına karşıdır. Siz sonuna kadar Erdoğanı sevmeyebilirsiniz. Bende. Ama bu onun seçilmişliğine ve halk iradesine karşı silahı meşru gösteremez. Darbeyi Atatürkçüler yapmadı. Eğer onlar yapsaydı ve başarılı olsaydı dahi oya karşı silah savunulamaz. 

Burda Erdoğanı silaha karşı sevmesenizde  savunmak zorundasınız. Eğer bunu yapamıyorsanız özgürlükten ve Ateizmden bahsetmeyin.

Bu işi Erdoğan kendi için yaptı düşüncesi de bu işi cemaat yapmadı kanıt yok düşüncesi de akıl ile alay etmektir. Asıl sulandırma budur.

Bari ben cemaatçi bir ateistim deyin de tam olsun!

Rhodium ilginç şeyler söylemişsin ama. Sen askerlik yapmadın mı? ya da Asker tanıdığın akraban filan yok mu? Askerlerin %90'ı askeri liselerden, kendi askeri okullarından hatta asker ailelerinden geliyor. Uzman Çavuş, Başçavuş düzeyinde Fettulah sempatizanı ya da başka cemaat mensupları (gizlice) olabilir. Böyle bir lafı Türk ordusu hakkında bir şey bilmeyen insan söyler. Sen Türk ordusu hakkında hiçbirşey bilmiyorsun.

Fettulah dediğin kişinin tam olarak neyin nesi olduğu benim çocukluğumdan  beri bilinmiyor. İnsanlar konuşup duruyor. Yine de bu şahıs AKP'nin bir numaralı müttefikiydi. 5 sene önce Türkiye'ye alnı ak biçimde geri dönmesinden söz edilip tayiple yan yana fotoğrafları çıkıyordu.

Hayır, Bir sebepten dolayı bu Nazilerle yolu ayrıldı. Şimdi de politik konuşmaların günah keçisi oldu. AKP şu anda "Ben darbe şovu-karnavalı hazırladım" diyemez. "Türk ordusu benden nefret ediyor, beni devirmek istiyor" demek de işine gelmez. "Ruslar yaptı" diyemeyeceğine göre de "Fetullah yaptı" demesi lazım.

Benim/bizim dini duruşumuzu da biz biliriz. Niye öyle şeyler yazdın bilmiyorum ama... Öyle şeyleri dışardaki insan bilemez diye biliyorum ben. :)

Sitelerde Paylaş
On ‎7‎/‎19‎/‎2016 at 02:12, Rhodium yazdı:

Madem cemaatçi değilsin ve bu forumda henüz kimse duruma vakıf değilken neden bunun bir darbe olduğunu ve Atatürkçü subayların yaptığına kanaat getirdin.

TRT bildirisi resmen laik kesimi ayaklandırmak için, gençliğe hitabenin kullanıldığı bir durum olduğuna vakıf değilmisin?

Ben ateistbakış ile olan tartışmaları hatırlıyorum ve buradan düşünüyorum da; bu farklı ateizm de nedir?

Hocaefenciler eğer en bozuk yer neresi ise oradan çözüm bulmak lazım diyorlarmış. İzmiri Türkiyede ki en bozuk yer görüyorlarmış.

Bu sahte Atatürkçü subaylar gibi. 

Biz nereden emin olacağız senden ya sende buradakilerin imanını kurtarıyorsan...

Darbeyi kimin ve nasıl yaptığını bilen sıradan insan şu aşamada yok. Hepsi spekülasyon. Ama dış basında da dünden beri darbeyi Tayibin bizzat kendi hazırlamış olabileceği de konuşuluyor. Milleti tutuklayıp, eleyip yerlerine kendi adamlarını rahat atayabilmek için.

-Ayrıca Tayip an itibariyle yıllardır taşıdığı maskesini de artık bıraktığı görülüyor. Bir saat önce "Halkım idam kararı istiyorsa, Benim görevim (bu anti-demokratik ve 1980'den beri uygulanmayan uygulamayı, ve kendi askerime karşı) bu uygulamayı geri getirmektir" diyor. Şahıs eskisi gibi "Demokrat" maskesini taşımaya bile gerek görmüyor. Ne olduğunu, kim olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Bunlara dikkat edelim.

Sitelerde Paylaş
On ‎7‎/‎19‎/‎2016 at 09:35, exnihilo yazdı:

Lan embesil ne olursa olsun darbeye karsi durmussun helikopterle taranmis kursun yemissin. Ulan ben ankaradayim canli sahidim makineliler bombalar hic susmadi. Senin gibi amerikadan sallayan embesile mi inanacagim video goruntulerine duyduklarima mi salak. Ac halki nasil taradilar bombaladilar izle. Izlemediysen bilmiyorsan susu konusma. Biktim ateist aydin gorunumlu embesillerden. 

Hocam hakaret etmek yetişkin insanlara yakışmaz. Benim açımdan buraya yazan kişi koyu AKP'li de olabilir. Düşünerek benimsenen bütün görüşlere saygı duymak durumundayız. Ortamı alevlendirmeyelim.

Ancak Exnihilo şu da bir gerçek: Tayibin kontrolündeki medya haberlerini veya bazı sevilen "tek adam" dizilerindeki hayal ürünü olayları kendi siyasi görüşünü oluşturmak için kullanıyorsan, yanılma ihtimalin artar. Diğer arkadaş da bunu demek istemiştir. Dil biliyorsan biraz da dış basını takip etmeni öneriyorum. Mesele senin düşünüyor olabileceğinden hem çok daha ciddi, hem de biraz farklı. Ben onu diyorum.

Sitelerde Paylaş
On ‎7‎/‎19‎/‎2016 at 09:40, exnihilo yazdı:

Askerlik yapmayan embesiller bilmez.

Kanunsuz emre uymama hakkin vardir. Komutanin git su adami vur diyemez karsi gelirsen askeri mahkeme seni haklibulur. O asker kanunsuz emri uygulamis hakettigini de bulmustur. 1. Ordu komutani orgeneralin kislana don emrini dinlememissin. Her sey mustehak sana. Meydanlarda sallandirilacaksin.

Exnihilo, Benim son 2 sayfada yazdığım yazıları okudun mu? Eğer diğerlerinin görüşlerini okumadan buraya yazı yazacaksan bu tartışmaların anlamı kalmaz.

-İdam cezası medeni ülkelerde uygulanmamaktadır. Ve bu askerlerin hapse atılmaları için de bağımsız mahkemeler tarafından hukuk kurallarına uygun biçimde yargılanabilmeleri gerekmektedir. Türkiye'de ise artık bağımsız yargı yoktur. Yani Tayyip onları affederse de bu illegal olacaktır. Ve bu tarihte bu şekilde kaydedilecektir.

Okumadığın için tekrar ediyorum. Demokrasilerin demokratik olmayan çoğulcu partilere karşı kendilerini savunma hakları vardır. Girişim gerçekten olduysa, bu kişiler hainlikle suçlanamazlar. Eğer bağımsız yargı var olsaydı, ki yok, Aklı başında bir hakim hukuki olarak onlara birkaç yıldan fazla hapis cezası bile veremez.

Tayyip Erdoğan ve Partisi demokratik yoldan seçilmiş de olsalar, Demokrasiyi, İnsan haklarını, Hukuk devletini sevmeyen ve Türkiye'nin laik/Demokratik yapısını değiştirmeyi, Ülkeyi Yarı Putinist yarı dinci, Iran benzeri bir rejime dönüştürmek isteyen bir partidir. Ve son 5 senedir bu tutumları iyice netleşmiştir. Ve Tayip Erdoğan bugün "Halkım idam cezasını geri getirmemi istiyor, bende geri getireceğim" lafı etmiştir. Yani artık rol yapma ihtiyacı bile duymuyor. Laik-Demokratik düzeni istemediğini ve bunu yıkmak istediğini açık açık ifade ediyor.

Bu yüzden, eğer gerçekten bir girişim olmuşsa, BU subaylara dai erlere de daha saygılı yaklaşılmalıdır. Ben öyle düşünüyorum. 

Sitelerde Paylaş
On ‎7‎/‎19‎/‎2016 at 11:07, Robespierre yazdı:

Darbeyi yapanlar Türk ordusu değil, Türk ordusu içinde örgütlenmiş olan vatan hainleridir.

O hainlere karşı direnen askerlerimiz Türk ordusunu temsil eder.

Siyasi kanaatler vatan sevgisinin üzerine çıktığı zaman sorun vardır.

Ben ilkesel olarak darbe karşıtı sayılmam. Bu darbenin gerçekten vatanımız için olumlu sonuçlar doğuracak, onurlu, dürüst Türk askerleri tarafından yapılmış olduğuna inansaydım bu kadar şiddetli darbe karşıtı söylemlerim olmazdı. Ben kategorik olarak darbeye karşı olduğum için değil, 15 Temmuz akşamı yapılan işin kelimenin tam anlamı ile vatana ihanet olduğunu bildiğim için karşı söylemlerde bulunuyorum.

Kışla dışına çıkan şerefsizler bir ihanet içinde oldukları gibi, Türk askerinin namusunu lekelemiş, karşı devrime meşruiyet kazandırarak onu güçlendirmiş, cumhuriyetçi kesimi ise ciddi bir rahatsızlık içine sokmuştur. Bu darbeciler en ağır şekilde cezalandırılmalı, bütün cumhuriyetçiler darbeciler ile aralarına kesin ve net bir çizgi çizmelidir.

Hırpalanan er hikayeleri darbecileri utangaçça desteklemek, hükümetin kazandığı psikolojik üstünlüğü yıpratmak amacı ile yürütülen bir propagandadır. Bu propganda halk arasındaki gerilimi artırıp, iç savaş riski doğuracak tehlikeli ve aptalca bir propagandadır. Bu propagandayı yürütenler ile darbeciler aynı kişilerdir. Bu konuda dikkatli olmak şarttır.

Hayır değildir.

Hükümet demokrasiyi ortadan kaldırım islami bir ülke yaratmak peşindeyse, Ordu, eğer bir işe girişmişse, yaptıkları iş yasal ve ahlaki açıdan da doğrudur.

Sitelerde Paylaş

Tayyip erdoğanla eskiden 1990 senesinde tanışmışlığım oldu. Yakın çevresini de tanırım. Erdoğan abd yi israili felan hiç sevmez. Nefret eder. İsraille barışmasına bakmayın. Zorundaydı. Rusyayla barışması da abdyi sattığından dolayıdır. Erdoğan tam bir osmanlı hayranı. Mehter takımındaydı imam hatip yıllarında. Ses tonu ve boyu iyi olduğu için marş felan okurdu. Kitapla gazeteyle işi olmazdı. Kimseyle tartışmazdı münazara yapmazdı. Çünkü beceremezdi onu. Erdoğan narşist biri. Kendine muhaşif olanları sindirmek ister. Bugün yaptığı odur. Türkiyeyi putin rusyasına hatta daha kötüsüne dönüştürmek istemektedir artık. Nato ve ab umrunda bile değil. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...