Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, Robespierre said:

Darbenin AKP kumpası olduğunu nereden çıkarıyorsunuz? Başarısız olmasından dolayı mı böyle düşünüyorsunuz?

darbe akşamı daha kimin darbe yaptığı belli değildi.
ama netteki tüm akpliler hemen paralelcileri suçladılar. hem de büyük bir kampanya halinde.

daha dün binlerce asker ve hakim görevden alındı. bu ne acele..
demek ki her şeyi ayarlamışlar.

darbecilerin ilk baştan beri akp yetkililerine hiç dokunmadığını da herkes gördü.
tahminim bir-iki yıl sonra bir af çıkarılarak tüm darbeci subaylar serbest bırakılacak veya düşük ceza alacaklar. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 555
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 minutes ago, ad hominem said:

Daha önce yazmıştım bu forumda.

Bence Türkiye Cumhuriyeti 100. yaşını görmeden dağılacak. demiştim.

İnancım hergeçen gün artıyor. Bu olaylar sonun başlangıcı. Cumhuriyet yarı ölü hale geldi bile, son bir vurulacak darbeyi bekliyor.

cumhuriyet daha güçlü hale geldi.
ama "erdoğan cumhuriyeti"ne dönüştü

erdoğan önce kemalistlere, sonra kürtlere ve en son da islami gruplara saldırdı.
ama erdoğan'ın sarsılmaz otoritesini kabul edenlere kimse dokunmuyor.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, exnihilo said:

Start basladi her an her sey olabilir. Kendimce analiz yaptim. Dis basin ic basin takip ediyorum. Bu isin prova oldugunu dusunuyorum. 

dış basın türkiye konusunda  asla örnek alnamaz.
onlar hep iş işten geçtikten sonra müdahil olup saçma sapan şeyler yazıyorlar.

erdoğan despotizmini simgeleyen hareketler kapalı kapılar ardında belirleniyor.
ve belli bir plan dahilinde uygulanıyor.

kemalistler dönük 5 yıllık ergenekon süreci. 
kürtlere dönük barış süreci ve onu izleyen kanlı savaş.
islami oluşumlara yapılan devlet baskıları hep uzun vadeli planın ürünüydü.

ve emin ol.. belki de bu ülkeyi erdoğan yönetmiyor.
o bile olan bitenin farkında değil çoğu zaman.

baksana tüm eski ortaklarıyla kavgalı veya dargın.
ama eski düşmanlarıyla arası  nisbeten iyi durumda.

tarihinde bosyinebos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, bosyinebos said:

Ic savas kapida.

Sitelerde Paylaş

1 minute ago, exnihilo said:

Ic savas kapida.

kim savaşacak.
nüfus yaşlandı. herkes kentlerde ve sayfiyelerde yaşıyor.  rahata alışkın.

koskoca kurtuluş savaşında bile 20 bin asker öldü.
günümüzdeki kanlı olaylar genelde medeniyet düşmanı olan kürt bölgesinde oluyor.

büyük kentlerde ise tekil suikast ve katliamlar oluyor (ki çoğu kürt kökenli)
türkiye timur'dan beri büyük iç veya dış savaşlar yaşamadı.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, bosyinebos said:

Turkiye nufusu yasliymis. Senden ogrendik saolasin kolay gelsin

Sitelerde Paylaş

Akp sonuna kadar kullanacak dedim ve dediğim oluyor. İmam halen sela veriyor halen milleti meydanda toplanmaya yönlendiriyor. Yeter artık bee. Son yazımda da belirttiğim gibi ortalık bi durulsun bomba bi başlık açacağım buraya. Bu korna sesleri, bu meydanlara davetler ve buna iştirak edenlerin oluşturdukları kalabalıklar, işte ben bunların hiçbirini devlete ve demokrasiye sahip çıkma olarak görmüyorum, her ne kadar imam bu sloganlarla milleti çağırsa da. Bu resmen Akp show, Akp güç gösterisi.   Arkadaşlar ben pencereme Türk bayrağı asmadım ve benim gibi Türk bayrağı asmayanlar çoğunlukta. Yani meydanlara inenlerin meydanları doldurması, milletin büyük bir çoğunluğunun indiği  anlamına gelmiyor. Meydanlar 1000 adamla doluyor diye, millet darbeye karşı mı çıkmış oldu? Hayır. Bir ateist olarak yeminle söylüyorum Akp'ye oy verenlerin büyük çoğunluğu "başka kime verelim?" mantığıyla verenlerdir. Yani öyle marjinal tarafları olmayan insanlardır. Bu memlekette kimse yaşamından memnun değil, insanlar arayış içinde. Organize de asgari ücretle çalışan işçilerin bir çoğu farkında bu adamların ne olduğunun. Asgari ücrete kaşıkla zam yapıldığını, kepçeyle geri alındığını da biliyorlar. Sonun yakın Tayyip efendi.  

tarihinde Refleks07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Refleks07 said:

Akp'ye oy verenlerin büyük çoğunluğu "başka kime verelim?" mantığıyla verenlerdir. Yani öyle marjinal tarafları olmayan insanlardır. Bu memlekette kimse yaşamından memnun değil, insanlar arayış içinde.

Organize de asgari ücretle çalışan işçilerin bir çoğu farkında bu adamların ne olduğunun. Asgari ücrete kaşıkla zam yapıldığını, kepçeyle geri alındığını da biliyorlar. 

akp seçmenlerini ayrı bir başlıkta tartışalım.
çok özel insanlar.:)

Sitelerde Paylaş

Darbecilerin tamamı Fethullahçı değil. Ama çekirdek kadro Fethullahçıdır.

Bu ibneler askeri okullara giriş sınav sorularını alıp şakirtlere veriyorlardı. Tıpkı polis akademisinde yaptıkları gibi. Fethullah ile mücadele başladığında polis okulu kapatıldı. Biliyorsunuz. Ama TSK'daki hainlere dokunulmamıştı. Bunun özel sebepleri vardı. Ama artık kendilerini deşifre ettiler. Askeri okullar muhtemelen ciddi şekilde ıslah edilecektir.

Herşeyin ardında birşey aramanızı doğal karşılıyorum. İyi niyetli, vatanına bağlı insanların şok içinde, umutsuzluk içinde, güvensizlik içinde olmaları için yeterli sebepler var. Ama ben Türkiye'nin özünde aklı selim bir damar olduğuna inanıyorum.

Tayyip Erdoğan'ın halk tarafından büyük bir destek görmesi ve Fethullahçı casuslar tarafından ihanete uğramış olması Türkiye için büyük bir şanstır. 1950 ile başlayan süreçte devletimiz içine yuvalanan şer odaklarının üzerine yürüyebilmemiz için tarihi bir şans doğmuştur. Görüntülere takılmayın, ön yargılı olmayın. Ülkemizdeki gizli işgalin, gerçek manada kontrgerillanın, ekmeğimizi yağmalayan büyük planın üzerine yürümek için imkanlarımız oluşmuştur. Bu iş son derece hayırlı bir iştir. 

Fethullahçı kancıkların palavralarına, kara liberal propagandaya inanmayın. Türkiye'nin boğazına takılan yağlı ipi koparabiliriz. Bunu yapabilmek için, meydanı şeriatçı embesillere terk etmememiz gerekiyor. Bu ülkenin aydınlık insanları ülkemizin kaderine el koymalıdır. Bugün bu şans önümüze serilmek üzeredir.

Sitelerde Paylaş

4 minutes ago, exnihilo said:

Su an gazi mahallesine saldiri var polis cem evine biber gazi atti gercek mermi kullaniliyor.
Ic savas kapida

yav. orada bulunan sol-kürtçü örgütler hep polisle ve vatandaşlarla çatışırlar zaten.
yine bir şeyler olmuş işte. . veya birileri orayı kaşıdı.. büyütme.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...