Jump to content

Recommended Posts

35 minutes ago, haci said:

Sen de ananı al git bu ülkeden. Bu tür hakaretlerle kimseye hitabedemezsin. Burada her türlü fikir tartışılıyor. Kendinde onları tartışacak yeti bulamıyorsan yazmazsın..

Buna benzer bir iletini daha görürsem, seni kuyruğundan tutup atarım bu forumdan.. Burası kendini özgürce savunmasını bilen dürüst ateistlerin yazdığı bir platformdur.

Ahlaksız ve kalitesiz ateistlere yer yoktur burada...

1. Ben ateist falan degilim. 2. Seni uslubunla ilgili uyardim. Mod, admin olman sana baskasina hakaret etme özgürlügü vermez. En fazla ahlaksiz oldugunu gösterir. 3. Forum meraklisi degilim. 4. Herkes komplo teorisi üretirken sen tek gercekci tek hakikatci, papadan ya da o pensilvanyada yasayan bunaktan hicbir farkin yok malesef. 5. Seni taniyan ateist olmaz. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 555
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 dakika önce, medicus yazdı:

1. Ben ateist falan degilim. 2. Seni uslubunla ilgili uyardim. Mod, admin olman sana baskasina hakaret etme özgürlügü vermez. En fazla ahlaksiz oldugunu gösterir. 3. Forum meraklisi degilim. 4. Herkes komplo teorisi üretirken sen tek gercekci tek hakikatci, papadan ya da o pensilvanyada yasayan bunaktan hicbir farkin yok malesef. 5. Seni taniyan ateist olmaz. 

Salak teist... Ben  birilerini kişisel olarak hakaret etmiyorum. Sen hala beni karşına alıp kişisel olarak hakaret ediyorsun. Burası özgür bir forum. Ama bu özgürlüğün bir sınırı var. Kimseye kişisel olarak hakaret etmeye hakkın yok. Bu iletin bile buradan atılman için yeter ama sana bir şans daha tanıyorum. Bu uyarılara uymazsan forumla ilişkini keseceğim. Forumun meraklısı ol olma. Ateist ol olma. Hiç önemli değil bunlar. Biz dürüst insanlarla tartışmak istiyoruz. Dürüst ol..

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, haci said:

Salak teist... Ben  birilerini kişisel olarak hakaret etmiyorum. Sen hala beni karşına alıp kişisel olarak hakaret ediyorsun. Burası özgür bir forum. Ama bu özgürlüğün bir sınırı var. Kimseye kişisel olarak hakaret etmeye hakkın yok. Bu iletin bile buradan atılman için yeter ama sana bir şans daha tanıyorum. Bu uyarılara uymazsan forumla ilişkini keseceğim. Forumun meraklısı ol olma. Ateist ol olma. Hiç önemli değil bunlar. Biz dürüst insanlarla tartışmak istiyoruz. Dürüst ol..

kalsın haci.
medicus avrupa görmüş adam. ve de akp karşıtıdır.

ara ara gelip türkler ve ibrahimi dinlerle ilgili bilgi verir.
paulus'un yaşamadığını söylemişti de şok yaşamıştım.:)

Sitelerde Paylaş

15 Temmuz Darbesi, Fethullahçı casus sürüsünün ilk darbe girişimi değildir.

Kırgızistan'da bu ibnenin okulları vardı. Kırgızistan'da da darbe tezgahladı. Ve ilginçtir, Türkiye'de olduğu gibi orada da yenildiler. Darbe yenildikten sonra Kırgızistan bu ibnelerin okullarını kapatıp ülkeden siktiretmişti.

Fettoş'un Türk okulları diye lanse etmeye çalıştığı okullarda öğretmenlerin maaşı ABD tarafından ödeniyordu. Türkiye'de yaptıkları şovlarda, Türkçe bir iki kelime, şarkı falan öğrettikleri gariban Afrikalıları sahneye çıkarıp Türklerin gönlünü okşuyordu. Ama okullarda eğitim dili İngilizce idi. Yani ABD'nin Müslüman toplumlara karşı kullandığı bir etki ajanı oluşturma örgütüdür bu. 

Mavi Marmara olayında İsrail yanlısı tavır takınarak safını ortaya koymuştu. Koyun İslamcılar buna rağmen bu lavuğa toz kondurmamaya çalıştı. Ama şimdi kesin şekilde olayı anladılar. Laik kesimin de kafasına dank etmesi için, herhalde onların da kafasına birkaç bombası düşmesi gerekecek.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, exnihilo yazdı:

Kardesim bu ulkede cemaatci yapilanma var mi var

Ordudanpolise yargidan egitime yapilandilar mi yapilandilar

Peki cemaat bu finansi uc bes himmetciden mi sagliyor hayir. 

Cemaat 2000 sonrasi bu ulkedeki gladiodur. Amerikan desteklidir. Amerikan cikarlarina gore turkiyeyi dizayn ederler. Sadece ordu da sanmayin medyada da etkindirler.

Bunlarin bizim hicbiseyle alakamiz yok dediklerine bakmayin cok sinsiler ve bukelamun gibiler dun tayyipcilerdibugun ataturkcu olurlar yarin ne olacaklari belli olmaz

Ozellikle polie teskilati icinde cok etkinler soru calar adam yerlestirirler. Her turlu melanetiyaparlar hizmet adi altinda

Exnihilo, Ben neyin ne olduğunu biliyorum ama sorun bu değil, biraz önce yandaşların sosyal medyadaki görsellerine baktım ve sen onların ağzıyla konuşuyorsun. Onlar diyor ki: "Tayyip düşmanları hem buna senaryo diyor hem de keşke darbe başarılı olsaydı. İşte gezici aklı" vs. vs. Sende buna benzer ifadeler kullanıyorsun, çok etkilenmişsin anlaşılan. Hadi onu yazanlar yandaş ona inananlarda beyinsiz peki sen niye böyle yazıyorsun? Bilmiyor musun biz buna senaryo derken oyuncularının senaryodan habersiz olduğunu ima ettiğimizi. Ve bunu da ilk başta "kesinlikle bu böyle, bizim dediğimiz doğrudur" diye bir şey demedik. Parçaları birleştirip, mantık yürütme yapıyoruz. 

Bu darbe olayının yaşandığı gece Tayyip telefonla bağlanıp "Bu malum yapının işi" dedi, bunu hangi delile dayanarak dedi? Orduda Fethullahçı komutanların olması gerçeği bu işin direkt onlar tarafından yapıldığına kesin delil midir? Ki ben Tayyib'in hiç bir şeyine inanmıyorum çünkü bunların gerçek olmayan bir şeyi gerçek gibi gösterip bu millete sunduğuna ve milletin de buna inandığına defalarca tanık oldum. Bu adamların zihniyeti rant, vurgun, haramilik üzerine ve kazanmak için her tür meziyetsizlik bunlara göre mübah. Atatürkün annesin kerhanede çalıştığına ilişkin belge düzenleyen bir zihniyetten bahsediyoruz, Atatürk'ü, İsmet İnönü'nün öldürdüğüne dair sahte belge üreten bir zihniyetten bahsediyoruz. Bu kişilerin sözlerine nasıl itimat edilir. Arada bir kafa yapmak için aldığım biranın %80'i vergi, iliklerimize kadar soyuluyoruz. Cumhuriyet tarihinin en çok vergi alan hükümeti, asli görevi olan (yani zaten yapmakla yükümlü olduğu) yol, köprü, hastane ile övünüyor kimse de demiyor ki bir marangoz kereste yonttuğu için övünmüyor da bu adamlar yapması gerekeni yaptığı için neden öğünüyor, hem de benim vergilerimle yapmasına rağmen. Yetmedi zorunlu SGK sigortası ile işsiz milyonlarca insanı durduk yere borçlandırdı (en az borcu olan 3500 TL), sonra iktidar olursak bunu kaldıracağız dediler, iktidar olunca da ama 25 yaş altı için bunu yapacağız dediler. Tamam da en başta böyle bir ayırım yaparak söyleme diki. Dürüst ve ahlaklı bireylere sahip olan hangi topluluk bunları iktidar yapar? Ama bizim milletimiz yapıyor çünkü millette ahlaksız olmuş bu yüzden bunlar normal geliyor. Sağlık sistemi yine aynı, hastaneye gidecek yol parasını zor denkleştiren yoksul yurttaşı, katkı payı, katılım payı vs. parayla muayene ediyor ki bunlar bedava idi (ki zaten bedava olmalı). Yetmedi Sgk'da yaptıkları düzenlemelerle (sözde açıkları kapatacaklar) insanların maaşlarını da kırptılar. Ali Tezel, kendisine telefonla bağlanan bir kadına "Hani Sgk bazı düzenlemeler yaptı ya! İşte bu düzenlemeler yüzünden normalde siz 1600 TL emekli maaş alacakken şuan 1000 TL alıyorsunuz" diyor kadın şaşırıyor. Millet maaşının nasıl talan edildiğinin farkında bile değil. Ve bunca şeye rağmen "yol yaptık" deyip bu halk ta "bravoooo" diye peşinden gidiyorsa, bunları anlatmana rağmen kafasını biraz yorup anlama gayretine gitmiyorsa, anlayan da "kime verelim, başka adam yok" deyip halen bu haremilere oy veriyorsa, kurunun yanında kendinin de yandığını görmene rağmen bir şey yapamıyorsan böyle bir darbe girişimini haliyle desteklersin. Ki bu girişimdeki bildiri bu dediklerimin özeti. Bu dediklerim de bu adamların yaptığı ahlaksızlıkların 100'de 1 dahi değil. Bunların günahlarının hangi birini sayayım? Irak'a verdiği tezkere ile 1,5 milyon Iraklının ölümüne sebep olmasını mı?, Suriye'ye yaptıklarını mı?, İşide olan desteğini mi?. Tüm dünyanın bunlardan haberdar olmasını mı? Şimdi o bildiriye ben nasıl hak vermeyeyim. Bu iktidar yerine dürüst bir iktidar olsaydı, TRT'de yayınlanan o bildiriye hak vermezdim. Ama şimdi hak veriyorum ve haklı nedenlerimin küçük bir bölümünü buraya yazdım. BU YÜZDEN KİMSE BANA VATAN HAİNİ DİYEMEZ.

"Yahu Refleks sana kim vatan hainisin dedi?" Bu forumda kimse demedi ama Ak troll medyasına göre o bildiriye hak verenler ve destek verenler vatan haini. Hem de o kadar küçük şeylerle vatan haini ilan ediyorlar ki: Biraz önce söyledim işte "Hem senaryo deyip hem de keşke başarılı olsaydı" diyor muşuz, işte bizim mantığımızmış.  Ben Hacı'yı tebrik ediyorum şu formda olaya bu açıdan bakan benden başkası da varmış diyorum. Exnihilo, sen ve senin gibi düşünen arkadaşları da biraz daha olayları genişten görmeye davet ediyorum.   

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, vitamin yazdı:

Neymiş bu Fethullah böyle arkadaş, dünyanın en iyi eğitimli en zeki adamı sanki. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti hükumetleri ve ordusu vardı yıllarca karşısında ve içine sızabildi ha. Bu iddiayı neyle destekliyorsunuz? Fethullah konusu tam bir fantezi. Her taşın altından bu adam çıkıyor artık. Biraz daha rasyonel düşünün.
Fethullah  eğer askere 1 adam soktuysa polise 10 adam sokmuştur. Bu mantıktan hareket edersek polis darbe yapmalıydı o zaman en başta.
Fethullah kullanılacak iyi bir araç olabilir ama darbe organize edebilecek kapasitede olamaz.
Diyelim ki bir odada 100 tane asker var içlerinden 2 tanesi Fethullahçı. Bu 2 tane diğer 98 tane fark etmeden iş çevirebilir mi? Mümkün değil, kafalarını çevirseler bir gören olur, en kötü fısıldasalar ne oluyor ne konuşuyorsunuz diyen olur. Tam tersi daha olasıdır, 98 tanesi bir işe kalkışır sayısı az olan diğerlerine uyar.

Fethullah hıncı 17-25 Aralık olayları nedeniyledir. Bunu asla hazmedememiştir Erdoğan. O nedenle her olayı Fethullah'tan biliyor. Kişisel bir kini var. Bunu görmemek mümkün değil. Bir yalanı 40 kere tekrar edince inanabilirsiniz ama o hala yalandır. Burada daha rasyonel, çok yönlü düşünmek çözümdür.

Dünyadan haberiniz yok. Yazık... 

Fethullah Gülen'i, cemaat oluşumunu vs. anlatan bir sürü kitap, yazı var oysaki... 

Fethullah dediğimiz adam, diğer cemaatlerden farklı olarak müritlerini eğitimli, zeki, gelecek vaadeden üniversite öğrencileri arasından seçer. Kendisi ne eğitimli ne de olağanüstü bir zekaya sahip olmasa da seçtikleri kimseler kesinlikle cahil, akılsız kimseler değildir. Zaten faaliyetlerinin çapı, T.C.'ni yıkma girişimleri de bunu açıkça göstermektedir. 

Rusya bile Fethullah Gülen tehditinin farkına varmış, ülkesindeki cemaate ait okulları kapatmıştır. 

Hizmet adını verdikleri hareketleriyle devletin, askerin, polisin içerisine sızan ajanları yetiştiren ve bunu T.C.'ni yıkmayı amaçladığı için yapan kişidir Fethullah Gülen.

TSK bu gerçeğin her zaman farkındaydı, etrafınızda yok mu hiç asker, polis... Sorun, öğrenin arkadaşım... 

Yani bu adamı ve cemaati küçümsemeniz sinirimi bozuyor, daha fazla da yorum yapmayacağım...

tarihinde Latte tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Latte yazdı:

Dünyadan haberiniz yok. Yazık... 

Fethullah Gülen'i, cemaat oluşumunu vs. anlatan bir sürü kitap, yazı var oysaki... 

Fethullah dediğimiz adam, diğer cemaatlerden farklı olarak müritlerini eğitimli, zeki, gelecek vaadeden üniversite öğrencileri arasından seçer. Kendisi ne eğitimli ne de olağanüstü bir zekaya sahip olmasa da seçtikleri kimseler kesinlikle cahil, akılsız kimseler değildir. Zaten faaliyetlerinin çapı, T.C.'ni yıkma girişimleri de bunu açıkça göstermektedir. 

Rusya bile Fethullah Gülen tehditinin farkına varmış, ülkesindeki cemaate ait okulları kapatmıştır. 

Hizmet adını verdikleri hareketleriyle devletin, askerin, polisin içerisine sızan ajanları yetiştiren ve bunu T.C.'ni yıkmayı amaçladığı için yapan kişidir Fethullah Gülen.

TSK bu gerçeğin her zaman farkındaydı, etrafınızda yok mu hiç asker, polis... Sorun, öğrenin arkadaşım... 

Yani bu adamı ve cemaati küçümsemeniz sinirimi bozuyor, daha fazla da yorum yapmayacağım...

Bu adamı kimse küçümsemiyor. Ama bu adam sizin sandığınız kadar hem malign hem de becerikli değil. Kendisi dinci olan bu adam diğer dincilere karşı bir alternatif. Kendisi yobaz ama kurduğu sistem yobazlığın yanı sıra, sözde sofistikasyon da içeriyor. Tabii bu sofistikasyon aslında batı bilimi düzeyinde değil. İslam ne kadar bilimselse o kadar bilimsel. Bir tür zorlama.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Latte yazdı:

Fethullahçılar tüm olanlara rağmen gene gidip oyunu AKP'ye veren adamlar. Bunların arasındaki ilişki karı koca gibidir.
Kavga ederler ama gene birbirinin koynuna girerler. Eğer yedilerse o boku birlikte yemişlerdir gene. İyi polis, kötü polis...
Ama bu da çok fantezi geliyor bana. Altını dolduramıyorum, kimse de inandırıcı şekilde altını dolduramadı şu ana kadar.

Sitelerde Paylaş

İşte tuhaf bir haber.  http://www.ntv.com.tr/dunya/rus-ucagini-dusuren-pilotlar-tutuklandi,8QcmNvp9UUejXCOY_oqqAQ

hükümet ''allahtan bir hediye'' olarak gördüğü darbenin meyvalarını toplamaya başladı bile.

Zamanında rus uçağının düşürülmesini savunmak için binbir taklalar atanlar, bunu meydanlarda bağıra bağıra övenler şimdi o uçağı vuran plotları tutukluyor.

Tükürdüğünü yalamak hiç bukadar kolay olmamıştı. Darbe olmasaydı bu plotları tutuklamak için bahane bulmak zor olacaktı.

S.ke s.ke Rusya ile barışmak zorunda kalınca bahane illaki bulunuyor işte.

Şimdi sormak lazım bu plotlar suçlu ise siz zamanında suçluları mı savundunuz? 

Daha önce dediğim gibi bu gün başbakan kameralar karşısında pantolunu indirip kürsüye sıçsa bu bile Akp ye oy kaybetirmez, milletin körlüğü o noktada.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
36 minutes ago, haci said:

Bu haber ilginçmiş... Hala darbeyi Kemalistlerin yapmadığına inanıyor musun?

:) rus ucagini dusurenler tutuklandi demek ki darbeyi kemalistler yapti. Nasil bir kafa yapin var anlamis ddegilim.Suan kritik yerlere kemalistler ataniyor bilgin olsun.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, exnihilo yazdı:

:) rus ucagini dusurenler tutuklandi demek ki darbeyi kemalistler yapti. Nasil bir kafa yapin var anlamis ddegilim.Suan kritik yerlere kemalistler ataniyor bilgin olsun.

Ben öyle bir ilişki kurmadım. İki ayrı konu onlar..

Ben bu gelişmelerden sonra hala Fethullahı darbeden sorumlu tutuyor musun diye sordum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...