Jump to content

Recommended Posts

9 minutes ago, Türk Torunu said:

Robespierre siz ulusalcılar bal gibi de Akp yandaşısınız. "Her şey daha iyi olacak" bu yazdığın şeye kendinin bile inandığını zannetmiyorum. Akp'nin eline bundan güzel bir koz mu verilir? Bu yaşananlar en az 30 yıl dincilerin dilinde sakız olmayacak mı? Demokrasi kahramanı rolüne bürünmüş olan Tayyip bu olaylardan sonra rahatlıkla yüzde 60 oy alarak başkan olmaz mı? Fetoculardan temizleme bahanesi ile orduda kalan son vatansever Atatürkçüler de ayıklanmaz mı? 

Bu darbeciler bunları akıl edemeyecek kadar gerizekalı mıydı? Bir avuç asker ile darbe yapamayacaklarını, tam tersine rezil kepaze olacaklarını ve bu olaylardan da sadece Akp'nin karlı çıkacağını düşünemediler mi? Niye bütün milletin ayakta olduğu saatte bunu yaptılar? Ayrıca köprü kapatmakla hükümeti devirmenin ne ilgisi var? 

Çok güzel analiz ve güzel sorular. Bu görevi 16 yaşındaki toy bir delikanlıya versek bu kadar komik bir darbe senaryosu yazamazdı. Yıllarca askeriyede çalışmış subaylar, ilk önce akşamın 10 unda darbe yapmaz :) bunlar yakalanacağını biliyor e hayatları kayacak. Böyle bir işe kalkışırlar mı sizce? Hadi çoğunluk olsalar neyse imkanı biliyolar güçlerinin farkındalar senaryo desen kıçı kırık bir komedi filminden çıkmış gibi. Belli ki başarısız olacaklar e o zaman hayatlarını neden riske atsınlar arkadaş :) Ben bu işi tayyip erdoğanın planladığını düşünüyorum. Tamamen oyun. Ha oyun olmasa bile bu cemaatçi darbeciler (!) tayyibe resmen kıyak geçtiler. Şimdi tayyip erdoğan %60la başkanlığı getirecek türkiyeye. Yargı zaten ellerinde. Polis desen tayyibin özel ordusu. Şuandan itibaren daha da özelleştirilecekler. Asker bitti. Artık tayyip erdoğan rahatça at koşturabilir. Ona rakip kimse kalmadı. Hemde hiç kimse. Artık türkiye çok zor bir viraja girdi. 

Ama her insanın bir zaafı vardır. Bence erdoğanın zaafı yakınlarıdır. İpini yakınları çekecek. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 555
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu Fetöcü beyinsizlerin Ergenekon olaylarında hazırladıkları sahte belgeleri gördünüz mü? Akıl mantık dışı bir yığın saçmalık vardı içlerinde. Ne yapalım? Bunların da beyni bu kadar çalışıyor. Yine sıçtılar. 

Gelelim başkanlık konusuna. Tayyip Erdoğan şu an fiilen zaten başkan. Bu darbenin o sürece nasıl bir katkısı olacak anlamadım.

Bakınız. Bu darbenin başarısız olmasının tek sebebi vardır. Darbeyi destekleyen hiçbir, tekrar ediyorum HİÇBİR toplumsal kesim yoktu. 3-5 bin silahlı adamın yaptığı işle koskoca ülke teslim alınır mı lan? İlk darbe haberi geldiğinde yazdığım mesaj forumda duruyor. Yapamazlar, dağılacaklar dedim. Ben bunu söylediğim zaman bu şekilde yorum yapan başka biri var mı? Ahanda mesajım orada duruyor.

Bu gerizekalılar belli bir taban elde etmek umudu ile kendilerine "Yurtta sulh" diye isim koymuşlar. Atatürkçüleri kafalayacaklar akılları sıra. Tam bir embesillik.

Başkanlık, Türkiye'nin laik, üniter yapısını değiştirmek anlamına gelecek olursa, hah işte o zaman toplumsal tabanlar hareketlenir. Öyle bir girişim birbiri ile çatışan iki blok ortaya çıkarır. O durumda askerin bir kanadı darbe yapmak isterse, toplumsal taban bulur ve işler farklı şekilde gelişir

Bu yavşak Fetöcüler, sözde 1 Milyon sattığını iddia ettikleri osuruktan gazeteleri ile falan, ciddi ciddi kendilerini toplumsal bir güç sanıyorlardı. İlk tokadı, tutuklanan Fetöcü polislerin bağımsız olarak girdikleri seçimlerde gördüler. Bir tabanları olmadığını acı şekilde gördüler. Şimdi o acı daha derinlere inecek.

Sitelerde Paylaş

Bu hak biat etmeyi seviyor. Ya istikrar ya kaos deyip duruyorlardı. "Başkanlık bu ülkeye şart oldu" söylemleri daha da sıklaşacak. MHP'lilerin de  büyük bir kısmı böyle düşünecek. Tayyip'in karizmasını topladı dün gece. Kendini demokrasi kahramanı yaptı. "Güçlenmemizi, gelişmemizi çekemiyorlar. O yüzden bütün bunlar yapılıyor" bu safsataya daha da çok inanacak millet. 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Türk Torunu said:

Bu hak biat etmeyi seviyor. Ya istikrar ya kaos deyip duruyorlardı. "Başkanlık bu ülkeye şart oldu" söylemleri daha da sıklaşacak. MHP'lilerin de  büyük bir kısmı böyle düşünecek. Tayyip'in karizmasını topladı dün gece. Kendini demokrasi kahramanı yaptı. "Güçlenmemizi, gelişmemizi çekemiyorlar. O yüzden bütün bunlar yapılıyor" bu safsataya daha da çok inanacak millet. 

Tayyip erdoğam dediğin gibi karizmayi çok artırdı. Hepsi tek adamlık için. Suriyelilere verilecek vatandaşlık, darbecikten sonra mhpden gelecek oylar, hdpyi boykot etme çabası.. Hepsi diktatörlük için. Akp %60ı rahat alır. Bak az önce 2645 hakim açığa alındı. Yavaş yavaş gidiyoruz gümeee. Bak rahmetli ecevit özgürlük aniden değil yavaş yavaş kaybolur diyordu. Aynen öyle. Şuan bunu yaşıyoruz. 

Sitelerde Paylaş

Darbeyi engellemek için sokağa dökülenler AKP militanları ve muhtemelen bazı milis güçleri idi. Bu kesindir.

Peki. Darbeyi yapanın hiç mi suçu yok? Darbeyi mi destekleyelim? Darbecilerin kim olduğunu biliyor musunuz? Niçin darbe yapmaya kalktılar? YAŞ öncesi olması tesadüf müdür?

Bütün bu soruların cevapları bizi doğrular niteliktedir. AKP'li lümpen sürüleri, gizli silahlı milisler falan. Bunlar bugün ortaya çıkmadı. Bunların varlığını hep biliyoruz.

Kontrgerilla nedir biliyor musunuz? Kontrgerilla, Nato ülkelerinde bulunan, o ülkeyi batı çıkarlarına uygun şekilde yönetilmesini hedefleyen bir örgüttür. Bugün sokakta kafası kesilen örgüt bu kontrgerilladır. O talihsiz insanı tabii ki tanımıyorum. Ama tam da bu tarihte, durup dururken başkentimizi bombalayan güç kontrgerilladır. Amacı, batı çıkarlarına aykırı hareketler yapan Türkiye devletini batı çıkarlarına uygun harekete zorlamaktır. Bu doğrultuda bir hükümet kurmayı amaçlamışlardı. Olmadı.

Darbeyi "Tayyip'in oyunu" diye nitelemek, hiçbir somut temeli olmayan, tamamen saçma, hayal ürünü bir senaryodur. Sonuçta Tayyip Erdoğan bu işten güçlenerek çıkacaktır. Ne yapalım? Tayyip Erdoğan güçlenmesin diye ülkeyi bölecek, halkımızı köleleştirecek casus güruhlarının ardına mı sıralanalım?

Sular durulduğunda aslında Tayyip Erdoğan'ın ne kadar korkmuş olduğunu göreceksiniz. Bu darbe girişiminin olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Kontrgerilla, kendinden beklenmeyecek bir amatörlükle intihar etmiştir. Bu hayırlı bir iştir.

Sitelerde Paylaş

Bu Ulusalcılara  Atatürkçülerede verilen  bir gözdağıdır aynı zamanda.

Bu darbeci   gladyoyu TSK  mız halletmiş  olsaydı  Talat Aydmir olayında olduğu  gibi TSK nın Halk  üzerinde  bir saygısı  olurdu.

RTE  dikkat  ederseniz   TSK dan değil AK trol ve   Polisinden  yardım istedi.

Bundan  laik  ulusalcılar  olarak  pay çıkarmayalım.Laiklik  elden gitmiş  gelmiş şeriat ! Avrasya ülkesi olsak ne  yazar?Ülken bağımsız olur  !Ama ya sen?

Sitelerde Paylaş

Acele etmeyin. Fethullahçıların silinmesi cumhuriyeti güçlendirecektir. 

Cumhuriyetçi güçler şu an işe dahil olmamıştır. Diri bir güç olarak kenardadır. Ezilen Fethullahçılar cumhuriyetçiler ile aynı safta değildi. Bizim dışımızda iki güç çarpıştı. Daha tehlikeli olanı yenildi. Ben olayı böyle görüyorum.

Sitelerde Paylaş

Dün sabah erkenden Ankara'dan İstanbul'a uçtum. Öğleye doğru İstanbul'dan yurtdışına uçacaktım...
Yurtdışına gidecek olan uçağım kalmak üzere pistteki yerinde sırasını beklerken pilot teknik sorun var uçamayacağız dedi ve uçağı hangara çekti. Bir süre bekledikten sonra uçak değiştirip aynı ekiple devam edeceğiz dedi.
Birkaç saat sonra yeni uçakla yine kalkış için pistteki yerimizde beklerken, kalkmaya birkaç uçak kalmışken pilot uçağı pist dışına kırdı ve ekip olarak mesai saatimiz dolduğu için uçmaktan vazgeçtik dedi. İlk defa duyduğum bir sebepti.
Gariplikler insanı düşündürür ama hiç aklıma böyle bir durumun olacağı gelmedi. Akşam 20:20 sularında 3. uçak kalktı ve indiğimde durumu öğrendim. Tüm gün boyunca olanları gözden geçirince havalananının bir bilgisi olduğunu düşünüyorum. Sudan sebeplerle uçağı 2 defa kaldırmadılar. Pilot'un anons sesinden üzgün olduğu belliydi. Zoraki olduğu belliydi. Ben tamamen ticari kaygılarla olduğunu düşündüm çünkü az yolcu vardı ve bir sonraki seferle birleştirerek bir cinlik yapmak istediklerini düşünmüştüm.
Hala nasıl bakmak gerektiğini bilmiyorum ama asker bir hareket yapacaksa üst düzey komutanlar dışında bilen olmaz. Bu durum biraz asker dışı bir iş gibi görünüyor. Tamamen tesadüf de olabilir.

tarihinde vitamin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Robespierre yazdı:

Darbeyi engellemek için sokağa dökülenler AKP militanları ve muhtemelen bazı milis güçleri idi. Bu kesindir.

Peki. Darbeyi yapanın hiç mi suçu yok? Darbeyi mi destekleyelim? Darbecilerin kim olduğunu biliyor musunuz? Niçin darbe yapmaya kalktılar? YAŞ öncesi olması tesadüf müdür?

Bütün bu soruların cevapları bizi doğrular niteliktedir. AKP'li lümpen sürüleri, gizli silahlı milisler falan. Bunlar bugün ortaya çıkmadı. Bunların varlığını hep biliyoruz.

Kontrgerilla nedir biliyor musunuz? Kontrgerilla, Nato ülkelerinde bulunan, o ülkeyi batı çıkarlarına uygun şekilde yönetilmesini hedefleyen bir örgüttür. Bugün sokakta kafası kesilen örgüt bu kontrgerilladır. O talihsiz insanı tabii ki tanımıyorum. Ama tam da bu tarihte, durup dururken başkentimizi bombalayan güç kontrgerilladır. Amacı, batı çıkarlarına aykırı hareketler yapan Türkiye devletini batı çıkarlarına uygun harekete zorlamaktır. Bu doğrultuda bir hükümet kurmayı amaçlamışlardı. Olmadı.

Darbeyi "Tayyip'in oyunu" diye nitelemek, hiçbir somut temeli olmayan, tamamen saçma, hayal ürünü bir senaryodur. Sonuçta Tayyip Erdoğan bu işten güçlenerek çıkacaktır. Ne yapalım? Tayyip Erdoğan güçlenmesin diye ülkeyi bölecek, halkımızı köleleştirecek casus güruhlarının ardına mı sıralanalım?

Sular durulduğunda aslında Tayyip Erdoğan'ın ne kadar korkmuş olduğunu göreceksiniz. Bu darbe girişiminin olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyorum. Kontrgerilla, kendinden beklenmeyecek bir amatörlükle intihar etmiştir. Bu hayırlı bir iştir.

Kesinlikle haklısın. Ben darbenin olduğu andan itibaren tüm haberleri yurtiçi-yurtdışından izliyorum. Öyle sokağa çıkanların "Milli İrade" yani Millet ile bir alakası yoktu. Sokağa çıkanların hepsi sarıklılar, cübbeliler, başörtülüler, ülkücüler, tüm polis teşkilatı vb., kısacası, tastamam AKP militanları idi.

Şu, 1 Haziran 2013 sabahı Boğaz Köprüsü'nden geçen Geziciler:

5481828_orig.jpg

Bu da, 16 Temmuz 2016 sabahı sözde darbe karşıtları:

bogazici-koprusunde-darbe-girisimcisi-as

http://www.akisgazetesi.com.tr/bogazici-koprusunde-darbe-girisimcisi-asker-linc-edilircesine-dovuldu-521300h.htm

Şimdi anladınız mı kimin Çapulcu olduğunu?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Robespierre said:

Cumhuriyetçi güçler şu an işe dahil olmamıştır. Diri bir güç olarak kenardadır. Ezilen Fethullahçılar cumhuriyetçiler ile aynı safta değildi. Bizim dışımızda iki güç çarpıştı. Daha tehlikeli olanı yenildi. Ben olayı böyle görüyorum.

Siz gerizekalısınız,

Sitelerde Paylaş

SON DAKİKA

Tayyip evinde halay cekerken görüntülendi :D Bu işten en karlı çıkan odur. Senaryo iyiydi. Ama biraz daha ekşın katabilirdin tayyip. Neyse tereyağından kıl çeker gibi hallettin.

3000 subay ve 2800 küsür hakimi akarte ettin. Ümmetin lideri bir belayı daha defetti :D Gelsin başkanlık yuppiiiii!! Götünün kılıyız ustaaaaa! :D

İşte bu kadar. Tayyibin çetesi iyi iş çıkardı. Artık devlet tamamen faşist bir çetenin eline geçti. Hepimize kolay geleee :D

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Kuranınizinde yazdı:

SON DAKİKA

Tayyip evinde halay cekerken görüntülendi :D Bu işten en karlı çıkan odur. Senaryo iyiydi. Ama biraz daha ekşın katabilirdin tayyip. Neyse tereyağından kıl çeker gibi hallettin.

3000 subay ve 2800 küsür hakimi akarte ettin. Ümmetin lideri bir belayı daha defetti :D Gelsin başkanlık yuppiiiii!! Götünün kılıyız ustaaaaa! :D

İşte bu kadar. Tayyibin çetesi iyi iş çıkardı. Artık devlet tamamen faşist bir çetenin eline geçti. Hepimize kolay geleee :D

Ne guluyorsun? Cok mu komik geldi olanlar?

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Robespierre said:

Arkadasim ya sen milletle t.... Geciyorsun

Ya akil tutulmasiyasamissin

Bu olay tayyibin otoritesini guclendirecek. Korktugu falan yok. Sen hangi ulkedeyasiyorsun

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Robespierre said:

Evet tutuklanan komutanlarin hepsi fetocu. Sen feci akil tutulmasi yasamissin. Doktora gorun

Sitelerde Paylaş

Bu işler böyledir. Bir darbe düzenlersin; başarırsan kahraman, başaramazsan vatan haini olursun.

Halk da konumunu buna göre ayarlar. Onlar alışkındır. Önce pencereden dışarıya burnunu çıkarıp havayı koklar. Sokak tehlikeliyse kıçını kırıp oturur, sessizce olacakları bekler; tehlikesizse çıkıp 'darbe karşıtı demokrasi mücahidi' mizanseni uygular. Yani bir yanı her duruma müsaittir.

Övmeye ya da yermeye gerek yok. Halk budur.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, satsuma57 yazdı:

Bu işler böyledir. Bir darbe düzenlersin; başarırsan kahraman, başaramazsan vatan haini olursun.

Halk da konumunu buna göre ayarlar. Onlar alışkındır. Önce pencereden dışarıya burnunu çıkarıp havayı koklar. Sokak tehlikeliyse kıçını kırıp oturur, sessizce olacakları bekler; tehlikesizse çıkıp 'darbe karşıtı demokrasi mücahidi' mizanseni uygular. Yani bir yanı her duruma müsaittir.

Övmeye ya da yermeye gerek yok. Halk budur.

Yüzde yüz katılıyor, altına imzamı atıyorum. Tayyip çıkıp herkesi dışarı davet edene kadar yaprak kımıldamıyordu dışarıda. Sonrası malum.  Üstelik Fuat Avni 2015 Kasımında bu darbeden bahsetmişti. "Fuat Avni darbe yapacaklar" yazın ve ilk geleni tıklayın görürsünüz. Tayyibin bir sonraki adımı iç savaş çıkarmak. Chp'nin bu sözde darbe girişimini desteklememesi çok iyi bir hareketti yoksa bu bahane ile sözcü gazetesi ve Halk Tv elden gidebilirdi. 

tarihinde Refleks07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...