Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

• İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Balyoz davası TSK içindeki cemaat karşıtı askerler için yapılmıştı. Gerçeklerin ortaya çıkmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan Kara Harp Okulu mezuniyet konuşmasına katılmış ve "kandırıldık, bunları yapan paralel yapı" demişti. Balyoz davasında yargılanan Subaylar, Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Tanju Poshor 'un işin içinde olduğu ve cemaatle çalıştığını dile getirmişti. Cemaatle çalışan bu Albay bakın neredeymiş: http://www.hurriyet.com.tr/kosovadan-darbe-icin-geldigi-iddia-edilen-albay-gozaltinda-40154179 

Sevgili haci

Bu darbeden kimler sorumludur? sorusunun cevabını aslında şu konuda uzunca belirttim. Vaktin olduğunda okursun.

Sitelerde Paylaş

haci bu bir sağ darbedir. bu kesin.  kaçı gülencidir bilemem.
geçmişte gülencilerin düzenlediği ergenekon kumpasında nato karşıtı pek çok subay  ordudan kovuldu.

komuta kademesindeki abd  ve nato karşıtı kemalistlerin soyunu kuruttular.
yerlerine sağcı, gülenci, natocu, amerikancı subaylar geldi.

bu darbeyi yapanlar o natocu sağ subaylar.

tarihinde bosyinebos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu atatürkçü subayların işi değil. Komut kademesinde atatürkçü subay yoktu ki. Hepsini fetöcü yapılanma doldurmuştu. Ergenekon ve balyozda bu işi bitirmişlerdi. Şimdide tayyip erdoğan bunların işini bitiriyor. Ee, etme bulma dünyası. Ha şu var. Bu fetocu yapılanma yerine 3 tane balyoz mağduru komutan atandı şu anda. İşler tersine sönüyor olabilir. Tayyip bu sefer sırtını ergenekonda ki magdur askerlere yaslamış olabilir.

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Kuranınizinde said:

Bu atatürkçü subayların işi değil. Komut kademesinde atatürkçü subay yoktu ki. Hepsini fetöcü yapılanma doldurmuştu. Ergenekon ve balyozda bu işi bitirmişlerdi. Şimdide tayyip erdoğan bunların işini bitiriyor. Ee, etme bulma dünyası. Ha şu var. Bu fetocu yapılanma yerine 3 tane balyoz mağduru komutan atandı şu anda. İşler tersine sönüyor olabilir. Tayyip bu sefer sırtını ergenekonda ki magdur askerlere yaslamış olabilir.

46 subayin geri dönecegine dair bilgiler paylasiliyormus... ordu da ne pilot kaldi ne de amiral. 

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Hizip yazdı:

Balyoz davası TSK içindeki cemaat karşıtı askerler için yapılmıştı. Gerçeklerin ortaya çıkmasından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan Kara Harp Okulu mezuniyet konuşmasına katılmış ve "kandırıldık, bunları yapan paralel yapı" demişti. Balyoz davasında yargılanan Subaylar, Muhafız Alayı Komutanı Kurmay Albay Tanju Poshor 'un işin içinde olduğu ve cemaatle çalıştığını dile getirmişti. Cemaatle çalışan bu Albay bakın neredeymiş: http://www.hurriyet.com.tr/kosovadan-darbe-icin-geldigi-iddia-edilen-albay-gozaltinda-40154179 

Sevgili haci

Bu darbeden kimler sorumludur? sorusunun cevabını aslında şu konuda uzunca belirttim. Vaktin olduğunda okursun.

Aslında ben sizden darbe konusunda kendi düşüncenizi ve inançlarınızı soruyorum. Siz başkalarının düşüncelerini savunuyorsunuz.

Başkaları ile hemfikir olabilirsiniz. Ama onlarla motamot hemfikir olmanız mümkün değil. Benzer düşüncelere sahip olabilirsiniz. Sizlerden onların düşüncelerini kendi düşüncelerinizle birleştirip kısa bir sentez yapmanızı bekliyorum. Hepsi o kadar. Forum için başkalarının ne düşündüğü ancak onlar burada bizzat yazarlarsa önemli.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, haci yazdı:

Aslında ben sizden darbe konusunda kendi düşüncenizi ve inançlarınızı soruyorum. Siz başkalarının düşüncelerini savunuyorsunuz.

Başkaları ile hemfikir olabilirsiniz. Ama onlarla motamot hemfikir olmanız mümkün değil. Benzer düşüncelere sahip olabilirsiniz. Sizlerden onların düşüncelerini kendi düşüncelerinizle birleştirip kısa bir sentez yapmanızı bekliyorum. Hepsi o kadar. Forum için başkalarının ne düşündüğü ancak onlar burada bizzat yazarlarsa önemli.

Mesajda belirttiğim konuyu kendim yazdım. Kendi kelimelerimle ve kendi düşüncelerimle. Bana göre sorumlu siyaset kurumudur. Siyasi kurumların yetersizliği darbeyi getirir.

Sitelerde Paylaş

Meclis'i bombalayan F-16'ları ve  Sikorsky helikopterlerini amerikalılar kullanıyormuş.

darbeci amerikalılar sizi:lol:

Darbecilerin, 15 Temmuz'da karargâh olarak kullandıkları noktalardan biri, Ankara'daki Kara Havacılık Komutanlığı'nın Güvercinlik Kışlası. Burada ABD Savunma İşbirliği Ofisi'nin (ODC) Sikorsky helikopterleri ve uçakları (VİP ve pervaneli uçaklar) var.

Bu kışlaya ABD'li pilot ve subaylar rahatlıkla girer çıkarlar. Türk Generaller giriş ve çıkışta kontrollerden geçirilirken ABD'liler bundan muaftır. Ha keza TAİ'e de.

Dünkü kayıp helikopterler ve içindeki hainler ile ilgili soruma hâlâ cevap alamadım.

Şimdi bir soru daha;Meclis'i bombalayan F-16'ları, emniyet birimlerimizi tarayan Sikorsky helikopterlerini kim kullanıyordu?.. "Bunları acaba ABD'li subaylar mı kullanıyordu" diye sorsam çok mu haddimi aşmış olurum?..

Kaynak: Türk ordusu tasfiye ediliyor... - Ahmet TAKAN 
 http://www.yenicaggazetesi.com.tr/turk-ordusu-tasfiye-ediliyor-38992yy.htm

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Hizip yazdı:

Mesajda belirttiğim konuyu kendim yazdım. Kendi kelimelerimle ve kendi düşüncelerimle. Bana göre sorumlu siyaset kurumudur. Siyasi kurumların yetersizliği darbeyi getirir.

Gayet güzel yazmışsın Hizip kardeşim... Bence haklısın da.. Ama direkt cevap yok ortada.. Siyasi kurumların yetersizliği çok doğru bir gözlem ama bu gözlem bilinen eğilimlerden hiç birini olaydan sorumlu tutmuyor. Genel olarak doğru bir ifade... Hepsi o kadar.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, medicus said:

46 subayin geri dönecegine dair bilgiler paylasiliyormus... ordu da ne pilot kaldi ne de amiral. 

hah... bu kez de kemalistler darbe yapar.

darbe manyağı olduk.:lol:

Sitelerde Paylaş

Bundan sonra Kemalistler darbe falan yapamaz. Kemalistler hiç bir şey yapamaz. Kemalistler öldü.. Yok artık Kemalistler.

Zaten yok sayılırlardı. Kemalistleri Mustafa Kemal ile özdeş tutmak yanlıştı zaten. Kemalistler Mustafa Kemal'in kötü bir kopyası bile değillerdi.

Sitelerde Paylaş

FETOCU  Onların  kandırdığı  laik  Atatürkçü subaylar ile  İkbal  peşinde   koşanlar yaptı.Ama keşke  TSK yapsaydı.Adamlar Devrim yaptık ! diye bas bas bağırıyorlar.Sokaklarda aleni zikirlermi çekersin Camiilerdenmi    konuşursun her türlü  herze.Bu   arada  Güney  doğudanda hiç şehit gelmiyor.

tarihinde yeniçeri53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, haci said:

Darbeyi kendini Atatürkçü ilan eden bir grup subay yaptı. Fethullahçılar yapmadı.

Var mı buna itirazı olan?

Senin göremedigini sana söyleyelim. Sayet TSK icinde 15. Temmuz darbe girisiminin yarisini geceklestirecek kadar operasyonel güce sahip „Atatürkcü“ subay kalmis olsaydi coktan Tayyib’in anasini bellemislerdi. Su gün TSK bünyesindeki en gücsüz grub „Atatürkcülerdir“. Tayyib fetöyü sivriltti diger grublari bicti. Biz Atatürkcüler nerde kaybettik? Balyozlar TSK ya inerken bugün onlarin cesur oldugu kadar sokaklara akmadik. Asil demokrasi nöbetini biz tutmaliydik. Yapmadik.  
Sitelerde Paylaş

Çoğu ateistlerin sorunu Kemalistleri bir bok sanmaları.. Darbe başarısız olunca darbeyi yapanlar Kemalist olamaz demeye başladılar.

Bu çok yanlış bir sonuç...  Darbeyi Kemalistler yaptılar ve rezil oldular.. Bunu kabul edin artık.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, bosyinebos said:

hah... bu kez de kemalistler darbe yapar.

darbe manyağı olduk.:lol:

Mecbur kaldilar. Orduda subay kalmadi. Biz hep tutuklanan ya da göz altina alinana bakiyoruz. Asil emekli olacaklar var, asil istifa etmis yüzlerce subay var su gün icin. F 16 pilotlari gidemesinler diye aylar önce yetistirme parasini getir öyle git diye kararname bile cikarttilar. Ordu su gün icin tümden bitik durumda. Tayyib ya almanlardan subay devsirecek veya darbeci iftirasiyla ayikladigi atatürkcü, cumhuriyetci subaylari geri getirecek. Zaten amiral yoktu, son tutuklamalardan sonra biraktim firkateyni yelkenli kullanacak subay bulamayacaklar. 

Sitelerde Paylaş

Paralel devlet iddiası Tayyip ve çetesi tarafından uydurulmuş, kendilerine karşı olan muhalefeti sindirmek için kullanılan bir kavramdır.

Türkiye'de paralel devlet yoktur. Tayyip itine karşı gelen bir muhalefet vardır. O muhalefet de dinci olabilir. Ama Atatürkçü de olabilir.

Bu arada derin devletle  paralel devlet kavramlarını birbirleri ile karıştırmayalım. Tayyip ayrıca derin devletten sorumludur. Şu anda derin devlet iş başındadır.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, medicus said:

Mecbur kaldilar. Orduda subay kalmadi. Biz hep tutuklanan ya da göz altina alinana bakiyoruz. Asil emekli olacaklar var, asil istifa etmis yüzlerce subay var su gün icin. F 16 pilotlari gidemesinler diye aylar önce yetistirme parasini getir öyle git diye kararname bile cikarttilar. Ordu su gün icin tümden bitik durumda. Tayyib ya almanlardan subay devsirecek veya darbeci iftirasiyla ayikladigi atatürkcü, cumhuriyetci subaylari geri getirecek. Zaten amiral yoktu, son tutuklamalardan sonra biraktim firkateyni yelkenli kullanacak subay bulamayacaklar. 

arap ülkelerinin çoğunda güçlü bir ordu yoktur.

çünkü darbe olmasından korkarlar. 
bu nedenle paralı asker tutarlar. 

örn. kabe baskınında yabancı askerlerden yardım istediler.

erdoğan'ın darbe paranoyasını herkes bilir.
muhtemelen az personelli güçlü bir ordu kurulacak. 

dediğin gibi devşirme ve yabancı asker de alınabilir.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, bosyinebos yazdı:

arap ülkelerinin çoğunda güçlü bir ordu yoktur.

çünkü darbe olmasından korkarlar. 
bu nedenle paralı asker tutarlar. 

örn. kabe baskınında yabancı askerlerden yardım istediler.

erdoğan'ın darbe paranoyasını herkes bilir.
muhtemelen az personelli güçlü bir ordu kurulacak. 

dediğin gibi devşirme ve yabancı asker de alınabilir.

Tüm ülkeyi yeniden dizayn edeceğine daha basitini yap kendini dizayn et.
Bence bunu görmüştür son olayla.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...