Jump to content

15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

Recommended Posts

Bakın  ortada Yarbay Levent Türkkanın  ifadeleri doğruysaki doğrudur. TSK da Kemalist subay  kalmamış  demektir. Her yıl   ALS soruları çalındımı bu iş  bitmiştir.Benim zamanımda değil subay  namaz kılan general  hiç  yoktu. Genel Kurmay başkanı namaz kılıyor.Hiç   dikkat ettinizmi  Mecliste başı ile selam vereceğine  Elini  göğsüne    koyarak İslami selam veriyor!?Onun içindirki  Fetocular  onu  belkide  ikna edebiliriz    diyorlar.İknaya çalışıyorlar. Bu arada  ABD  Fetoyuda iade  eder  RTE  ile  barışır. Ve tekrar  Avrasyadanda uzaklaşma  ihtimalimizde yok   değil.Bakın darbe atlatıldı RTE  hiç bir geri  adım    atmıyor! Taksimdeki  o Yobazlığın   merkezi topçu kışlasını yeniden    inşa   edeceğini söylüyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Just now, yeniçeri53 said:

Bakın  ortada Yarbay Levent Türkkanın  ifadeleri doğruysaki doğrudur. TSK da Kemalist subay  kalmamış  demektir. Her yıl   ALS soruları çalındımı bu iş  bitmiştir.Benim zamanımda değil subay  namaz kılan general  hiç  yoktu. Genel Kurmay başkanı namaz kılıyor.Hiç   dikkat ettinizmi  Mecliste başı ile selam vereceğine  Elini  göğsüne    koyarak İslami selam veriyor!?Onun içindirki  Fetocular  onu  belkide  ikna edebiliriz    diyorlar.İknaya çalışıyorlar. Bu arada  ABD  Fetoyuda iade  eder  RTE  ile  barışır. Ve tekrar  Avrasyadanda uzaklaşma  ihtimalimizde yok   değil.Bakın darbe atlatıldı RTE  hiç bir geri  adım    atmıyor! Taksimdeki  o Yobazlığın   merkezi topçu kışlasını yeniden    inşa   edeceğini söylüyor.

Tayyip erdoğan demokratik kurallardan artık sıkıldı. Ona göre değil. Bunun içinde rusyaya sırtını dayadı. Abd nin onu gözden çıkardığını biliyor. Abd de cumhuriyetçi baikan olsaydı tayyip bu noktaya gelemezdi. Ama obama demokrat biri olduğu için tayyibe taviz verdi ve gerçek yüzünü görmesi zor oldu. Abd de açılan reza zarrab davası tayyip erdoğanı korkuttu. Bence abd ye rest de çekiyor olabilir. Çünkü o davanın tayyibe ulaşmaması imkansız. Neler olduğu ilerleyen zamanda daha net anlayacaz.

Sitelerde Paylaş
On ‎7‎/‎19‎/‎2016 at 17:13, haci yazdı:

Bundan sonra Kemalistler darbe falan yapamaz. Kemalistler hiç bir şey yapamaz. Kemalistler öldü.. Yok artık Kemalistler.

Zaten yok sayılırlardı. Kemalistleri Mustafa Kemal ile özdeş tutmak yanlıştı zaten. Kemalistler Mustafa Kemal'in kötü bir kopyası bile değillerdi.

Yanlış: Cumhuriyetçilik tamamen Atatürk ve arkadaşlarına mal edilemez. Bizim tarihimizde çok daha eskiye gider. Ayrıca evrensel bir değerdir. Dünyanın şu anda uğruna savaştığı bir değerdir.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, medicus yazdı:

Son dakika haberi: Ve Orgeneral Akar'ın yaveri itiraf etti!

Mesut HASAN BENLİ / ANKARA
20 Temmuz 2016 - 09:43Son Güncelleme : 20 Temmuz 2016 - 14:28
  •  
  • Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın yaveri ve darbe soruşturması kapsamında tutuklanan Piyade Yarbay Levent Türkkan, savcılık soruşturmasını çarpıcı itiraflarda bulundu. Türkkan, darbe yapılacağını 14 Temmuz sabahı saat 10.00-11.00 sularında öğrendiğini söyledi. Kendisine "Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları ve Orgenerallerin tek tek alınacağının, sessiz sedasız işin biteceğinin, darbenin gece 03.00'de yapılacağının söylendiğini" aktardı". Yaver, Rehin alınan Orgeneral Hulusi Akar'ın, darbecilerin teklifini reddetmesinin darbe girişiminin başarısızlığında önemli rol oynadığını söyledi. Paralel yapı üyesi olduğunu kabul eden Türkkan ifadesinin bazı bölümleri şöyle:

80'lerde soruların servis edildiğini, kendisine de edildiğini söylemiş. AKP bilmiyor muydu? Fethullah pisliğini ve cemaatin işlerinin nasıl yürüdüğünü yeni öğreniyor gibiler...

Bir dolu önemli isimden sözetmiş, ötmüş. Fakat o isimlerin içinde darbenin başı diye yakalanan ve polisin rezil dayağına maruz kalan Akın Öztürk yok. Daha doğrusu Akın Öztürk'ün darbenin destekçisi olduğuyla ilgili hiçbir bilgi yok. O adam hakkında ne Hulusi konuşuyyor ne de hakan Fidan. İlginç.

Söylediklerinin tümünün doğru olduğuna inanmak zor. Adamı çok fena benzetmişler.

578f56f1c03c0e5aa0a52d31.jpg

CnzedWDWYAgAFTR.jpg

Sitelerde Paylaş

Aflar basladi...

Görev süresi dolan Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı Pilot Kurmay Albay Atilla Tamer’in yerine, Balyoz darbe planı davasından 17 Ağustos 2011 günü tutuklanan, 2014 yılında Yargıtay’ın bozma kararıyla tahliye olan Kurmay Albay Abdullah Cüneyt Küsmez atandı.

3 gün önce Tunceli’ye gelerek görevine başlayan Kurmay Albay Cüneyt Küsmez, Balyoz darbe planı davasında tutuklanmış ve 18 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Jandarma Kurmay Albay Abdullah Cüneyt Küsmez, Anayasa Mahkemesi’nin Balyoz davası sanıkları için hak ihlali kararı vermesinden sonra diğer sanıklar ile birlikte 2014 yılında tahliye olmuş ve görevine geri dönmüştü. Tunceli İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Abdullah Cüneyt Küsmez’in Ağustos ayı başında toplanacak Yüksek Askeri Şura toplantısında Tuğgeneralliğe terfisi için durumunun görüşüleceği belirtildi.

ANTALYA’DA DA BALYOZ MAĞDURU KOMUTAN

Darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan Antalya İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül’ün yerine, Kıdemli Albay Yusuf Kelleli atandı. Kıdemli Albay Kelleli, ‘Balyoz davası’ kapsamında 3 yıl 5 ay 15 gün tutuklu yargılandıktan sonra beraat etmişti.

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, Türk Ateist said:

80'lerde soruların servis edildiğini, kendisine de edildiğini söylemiş. AKP bilmiyor muydu? Fethullah pisliğini ve cemaatin işlerinin nasıl yürüdüğünü yeni öğreniyor gibiler...

Bir dolu önemli isimden sözetmiş, ötmüş. Fakat o isimlerin içinde darbenin başı diye yakalanan ve polisin rezil dayağına maruz kalan Akın Öztürk yok. Daha doğrusu Akın Öztürk'ün darbenin destekçisi olduğuyla ilgili hiçbir bilgi yok. O adam hakkında ne Hulusi konuşuyyor ne de hakan Fidan. İlginç.

Söylediklerinin tümünün doğru olduğuna inanmak zor. Adamı çok fena benzetmişler.

578f56f1c03c0e5aa0a52d31.jpg

CnzedWDWYAgAFTR.jpg

Damat var onu napcaz? Üstelik damata emanet üs ana merkez olmus... Gecen yil rastladim ve hic gözüm tutmadi:))) Iyiki bunu emekli yapmislar dedim... Fildir fildir cakal ya hic yerinde durmuyor:))) 

Sitelerde Paylaş
On ‎7‎/‎19‎/‎2016 at 19:58, haci yazdı:

Ben Atatürkçüleri her zaman yetersiz bulmuş ve eleştirmişimdir. Hiç bir zaman sizin gibi onları göğe çıkaran ve yücelten biri olmadım.

Bu darbe daha fazla Atatürkçü imzası taşıyamazdı. Evet.. Başarılı olmadığı için çok üzüldüm. Başarılı olmasını istiyordum. Çünkü ben sizler gibi hipokritik bir ateist değilim. Tayyip'in başarıları üzerine geri dönüş yaptınız ve darbeyi kınadınız. Bu kınamaya mazeret bulmak için de darbenin Atatürkçü subaylar tarafından yapılamayacak kadar başarısız olduğu saçmalığını iddia etmeye başladınız. Sizi hipokritik sahtekarlar sizi...

Korktuk aynı zamanda Hacı. Tayyip propagandası bu korkuyu da iyi kullandı. Tayyip'in her dediğine her yaptığına gülüp geçmeye çok alıştık. "3 Milyon Suriyeliye vatandaşlık verecekmiş" dediğimde bile insanlar gülüp geçiyordu. Kolay değil, bombalar patladı, çatışmalar oldu, üzerimizde psikolojik savaş taktikleri kullanıldı. Eski darbelerde kaç insan öldü? Kaç inşadan bir daha haber alınamadı?

- BU açıdan AKP yine profesyonel davrandı diyebiliriz. Ama halen böyle bir şey olmaz ve halen ben böyle işin A.K.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, Rhodium yazdı:
Akpnin ilk seçimlerinde cem uzan grubu motorolayı dolandırdı. Uzanın partisi %9 oy aldı. Bu oy ile barajı aşamadı. Ama seçime girerek diğer partilerinde baraj altında kalmasına neden oldu. Ve Akp çok az oyla meclisin genelini ele geçirdi. Ve ilk işi uzan şirketleri ile yolsuzlukları önlemek oldu. Bu örnek kemik akp lilerin oy oranıdır. Genelini tarikatlar, milli gençlik vakıfları gibi akademik olmayan grupları içerir. Ve bunların oy oranı toplamda Max %30. Ve şuan darbe karşıtı eylemci grup bunlardır. Bu grup Türkiyede sosyolojik olarak ilk kez eylem yapıyorlar. Ve hem liderleri hemde halk çok duygusal. Bu güne kadar hiç sokak eylemi yapmadılar. Onlar için ve sivil toplum olmak için güzel bir fırsat.

Bu ülkede askerlerin Atatürkçü olup olmamasının önemi yoktur. Çünkü ülkenin %70 i atatürkçüdür. Daha ilkokulda kurucu felsefe ile eğitim olur. Atatürkçü olmadığını söyleyen çoğu kişinin içinde bu cocukluk psikolojisi hazır haldedir. Genel olarak atatürkçülerin hafif modda takılanları, ekonomik ve dinsel vb kaygılarla akp ye oy verir. Ama bu oy her zaman geçicidir. Bu kitle darbede sokağa çıkmadı. Çünkü gezi olaylarını unutmadılar. Sokağa çıkarlarsa bir iç savaş çıkabilir. Sessizce izliyorlar. Ve sokak eylemlerine destek oluyorlar. 

İstanbula yağmur yağmadan türkiyeye yağmur yağmaz. Deprem sonrasında en ara sokaklar dahi tıklım tıklımdı. O zaman metrekareye 1-2 insan düşüyordu. Yani eylemlerde ki kitle sizi yanıltmasın. Tv de gördüğünüz türkiyenin hepsi değil.

Eğerki bu cunta meclise değilde bombalama Anıtkabire yapsa idi, işte o zaman Türkiye komple sokağa inerdi. İşte o zaman halk darbesi devrimi Vs ne ise şahit olurduk.

Özetle Türkiye Büyük çoğunlukla Atatürkçü bir insan düşüncesine sahip halk kitlesine sahiptir. Bu sebeple ordunun Atatürkçü subaylarının darbe yapmaya ihtiyacı yoktur.

Yine bu yüzden akp her seçimde iktidarı kaybedebilir. Bunun olmaması muhalefetin beceriksizliğidir. 

Akp yi iktidardan seçimle indirmek bu kadar kolay iken darbe gibi bir yol seçildi. İşte bu cemaatin temel olarak bu işi yaptığının kanıtıdır. Çünkü hayırdır enişte niye öptü diye soruyoruz.

Bu tarz olaylarda hangi işin arkasında kim var diye sorarsanız resmi bir kanıt tabiki bulamazsınız. Bu işin doğasında yok. Avcı kediler bile yeri gelir avını gömer. Bu işin arkasında ne olduğunu anlamak için dünyada gelişen bir takım olayları hatırlayıp noktaları birleştirmek gerekir.

Birleştirelim. Irakta saddam devrildi. Mısır, Libya Vs Arap baharı yaşadık. Sonuçta eskisinden daha kötü bir bölge ile karşı karşıya geldik. Sonucu belirsiz bozgunculuk. Bu durum tüm bölgede uygulandı. Dikkat edersek bizde şuanda darbe olsaydı bu ülkelerden sonuncusu olacaktık. 

Yine İŞİD ve pkk canlı bombaları ile bombalandık. İşin ilginç yanı bu iki grup bir biri ile savaş halinde. Mesela darbe olsa idi ypg nin tüm gücüyle veya işidin tüm gücüyle sınırımıza dayanacağı tahmin edilebilir. 

Yine TC kurulduğundan beridir, abd ve Rusya tercihi içinde olup durduk. Ve genel anlamı ile batı eksenli olduk. Bütün bu batı ekseni bizi ne modernleştirdi nede ekonomimizi toparladı. Ama ne zamanki Rusya blogu ile ticaret yapmaya başladık o zaman atılım yaptık. Ve ne hikmet ise Antalya daki toplantıdan sonra putin ile ters düştük!

Son nato toplantısı, Karadenizin gemi kontrolü gibi meselelerde oldu. Daha bir çok şey de sayabiliriz.

Suriye'de ypgnin tüm hattı tutmaya çalışması mesela bir noktadır.

Tüm bu olağan dışı yaşadığımız trafiğin sonucu hep ülkenin zayıflaması bozulması sonucunu ortaya çıkardı. Bu noktaları birleştirdiğimizde karşımıza direkt abd çıkıyor. 

Fakat abd özellikle zeitgeist gibi belgeselleri Vs izlediğimizde dünya da şüpheli bir hale sahip. Dünya ülkeleri içinde diğer ülkeleri manipülasyon etme konusunda baş şüpheli. Tabi hiç bir zaman kanıtlanamaz kanıtı ile baktığımız da; Abd nin Türkiyede bir müttefike ihtiyacı var. Kim olabilir bu müttefik? Küba Şili Libya Vs. Gibi. Bu müttefik cemaatdir.

Yani kısacası benim düşüncem uzun süreli bir plan dahilinde abd ve cemaat birlikte hareket ederek ülkeyi öngörülmez bir bozuntuya uğratmaya çalıştı. Başaramadı. Yenildiler. Şaşkınlar. Abd yeni darbe rejimini onaylamaya o kadar hazırdıki mükemmel plan iflas etti. 

Bir diğer kanıt Erdoğanın muhtaçlık ilkeleridir. Erdoğan başında açıkladığımız kitlesel paylaşım nedeni ile iktidarını ancak özgürlükler üzerine inşa edebilir. Örneğin ona oy verenler içki haram yasakla derler. Ama 11 e kadar yasaklar. Ama kimse o yasağa uymaz. Bunu kendiside bilir. Hem kitlesinin talebini yerine getirir hemde özgürlüğü kısıtlamaz. Mesela mursi ye bir ders vermek istedi. Laiklik dedi mısırda. Kimse anlamadı. Sorun mısırın bir Atatürkü yoktu. Erdoğan özgürlüğü korurken kitlesinin taleplerini de sürekli giderme reklamını iyi yapmak zorundadır. Ben opera binası yapıcam ama cami de yapacağım dedi en son.

Madem böyle bir Erdoğan var. Neden hemen idam cezaları başkanlık gibi yumuşak kadınlarla oynuyorlar? İşte bu noktada abd yi ele veriyor.

Sonuç;
Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır o satıh bütün vatandır. Erdoğan o sathın içinde cemaat ve abd dışındadır.

İlginç bir tartışma. Bazı itirazlarım var:

2. Paragraf doğru ama iyimser. Refah Partisi / AKP'nin bence %40 otomatik seçmeni vardır. Sebeplerini irdeleyelim. Ama inkar da edemeyiz. Tüm Müslüman dünyasında olduğu gibi, "İslamcılık" tuzağına düşmüş kalabalık bir kitle bizim ülkemizde de vardır. Bunu inkar etmek kimseye bir şey sağlamaz.

3. Paragraf: Ortada kitle filan görmedim. AKP'nin parayla tutulmuş şakşakçıları + beyni yıkanmış, bilinçsiz, din isteyen kitle. 2'si de benim için sıfıra eşit. Fotoğraflardan bunu anlıyoruz. Bir kısmının Türk bile olmadıklarını düşünüyorum. Nereden bulup topluyorlar bilmiyorum. Ama Ankara'da darbe gecesi gecekondu mahallelerinde, belediye otobüsleri ile anonslarla insanlar toplandı. Böyle bir hareket ile karşı karşıyayız.

Diğer dediklerinizin çoğuna katılıyorum. Ama dünyada bu dönemlerdeki İslami Terör, "İslamcılık" patlamasını da hafife almamalıyız. Birçok ülkede çalışan, Mısırda Arap baharındaki darbeyi gerekli hale getiren, Suriye'de Başar Esat'ın da iktidarda kalmak için kullanmayı başardığı tehlikeli bir İslamcılık hareketi vardır. Bu tehlike ve yarattığı korku Donald Trump'un "Atom bombası atalım", "sınırları Müslümanlara kapatalım" gibi söylevlerin halk kitleleri tarafından kabul edilmesi ile sonuçlanmıştır.

Yani Deirn Devlet diye bir şey varsa ve ben onun içinde olsaydım, Tayyip ve AKP olayını bitirmeye bakardım. Doğru bile olsaydı, bu dönem modere-islama filan da uygun bir dönem değildir.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, medicus yazdı:

Damat var onu napcaz? Üstelik damata emanet üs ana merkez olmus... Gecen yil rastladim ve hic gözüm tutmadi:))) Iyiki bunu emekli yapmislar dedim... Fildir fildir cakal ya hic yerinde durmuyor:))) 

Hahaha...

Damadın hiç kurtuluşu yok valla. Ne olduysa onun üssünde olmuş, evet.:)) Kayınpeder de suçludur belki, cemaat için çalışıyordur, bilemiyorum ama şimdilik darbeye destek olduğuyla ilgili bir bilgi bulgu yok, at izi iyice it izine karışmış durumda. Ben tarafsız bir izleyici olarak merakla bekliyorum bu adamın akıbetini.

Esas komik olansa bütün TV'lerin bu "demokrasi zaferi" oyununa kendini iyice kaptırmış olması ve cihatçıları filan demokrasi aşığı darbe durdurucusu ilan etmesi. Herkes kafayı yedi...

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, haci yazdı:

Makarnacı...

Yalan mi Tayyip itinin bizleri düzdüğü.. Ne yapıyor sanıyorsun? Sen düzüldüğünü hissetmiyor musun?  Yıllar önce ananı da al git diyen bu adamın analarımızı düzdüğünü göremiyor musun? Sana ağır geliyorsa, bize çok daha ağır geliyor ama, senin gibi kafamızı kuma gömmüyoruz biz.. Çünkü Tayyip iti bizi düzerken acıtıyor. Sen belki laçkasın ve düzüldüğünün farkında bile değilsin. Biz farkındayız.. Sen farkında olmadığın için daha çok düzüleceksin. Biz artık yeter diyoruz bu iğrençliğe.. Bu forum düzülmeye artık yeter diyenler içindir. Sana göre olmadığı meydanda..

Sana tekrar güle güle..

Hacı, Sen anan ve herkesin düzüldüğünü dillendirmekten haz alıyor ola bilirsin. Fakat Ben senin gibi onursuz değilim.

Ha herpisliği yapıyor dersin, hırsız adi şerefsiz dersin de "anamı sikiyor, ananızı sikiyor" diyorsun. Kusura bakma da sen "anam düzülüyor" dersin de, kimsenin anasına-bacısına iftira atma yahu! 

Alıntı= bura sana göre değil.

Cvp= Evet bana göre değil. Oturma eylemini gerçekleştirdiğin organın ile konuşma çabasına girme de, ben de bana göre olmayan yerde yazmayayım...

Forumun delisi diyen üyeye= evet, adam tam bir odun. Milletin yazdığına delilsiz deyip duruyor da SANNNKI kendi dediği delilli! Fakat bu mabadı ile konuşan odunu mod yapanlar hiç mi görmez arkadaş!

*adam millete küfür edip, aynı dille cevap verene atarım lafları söylemiş (yahu bunu 10 yaşındaki Çol çocuk yapmaz egonun bu kadarı) Bunu yüzüne vurduk "belki adam olur" dedik, adam haaala mabadı ile ona buna ithamlarda bulunuyor*

NOT: Senin yazdığın dilden yazdım ki belki anlarsın!

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, Türk Ateist said:

Hahaha...

Damadın hiç kurtuluşu yok valla. Ne olduysa onun üssünde olmuş, evet.:)) Kayınpeder de suçludur belki, cemaat için çalışıyordur, bilemiyorum ama şimdilik darbeye destek olduğuyla ilgili bir bilgi bulgu yok, at izi iyice it izine karışmış durumda. Ben tarafsız bir izleyici olarak merakla bekliyorum bu adamın akıbetini.

Esas komik olansa bütün TV'lerin bu "demokrasi zaferi" oyununa kendini iyice kaptırmış olması ve cihatçıları filan demokrasi aşığı darbe durdurucusu ilan etmesi. Herkes kafayı yedi...

Allah Tayyib'i degilde Bahceli'yi basimiza bela etti. Ne zaman Tayyib'in etegi tutussa yardimina Bahceli kosuyor. O aksam Tayyib tasi taragi almis yolcu, niyet öyleyken ve darbe basarili oldu dedikleri bir anda kararsiz 1. ordu komutani Dündar efendi Bahceli'yi arar, napak panpa diye sorar. Bahceli Cumcumu arar ulasamaz, sonra ulasirlar ve Katar'a niyetli Tayyib Istanbul'a iner. Bahceli ve 1. Ordu komutani Dündar herseyi degistirmis 2 kisi. Digerlerine gelince herkes baristik havasinda... Fenada olmadi bence. Memeleketin kasvetli bir havasi vardi, umarim kurumlari Cumhuriyet kurumlari olarak yeniden insa ederek düzlüge cikariz. Fakat ordu tümden temizlenmek zorunda ve takriben 15'000 subaydan daha bahsediyoruz. Bunlari hangi hapishaneye sokcaz! Tayyib idami bosuna istemiyor. Onbinlerce rejim düsmanini beslemekte salaklik. Tehlike hala mecvut hemde eskisinden daha cok. 

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, SpaghettiEater yazdı:

Hacı, Sen anan ve herkesin düzüldüğünü dillendirmekten haz alıyor ola bilirsin. Fakat Ben senin gibi onursuz değilim.

Ha herpisliği yapıyor dersin, hırsız adi şerefsiz dersin de "anamı sikiyor, ananızı sikiyor" diyorsun. Kusura bakma da sen "anam düzülüyor" dersin de, kimsenin anasına-bacısına iftira atma yahu! 

Alıntı= bura sana göre değil.

Cvp= Evet bana göre değil. Oturma eylemini gerçekleştirdiğin organın ile konuşma çabasına girme de, ben de bana göre olmayan yerde yazmayayım...

Forumun delisi diyen üyeye= evet, adam tam bir odun. Milletin yazdığına delilsiz deyip duruyor da SANNNKI kendi dediği delilli! Fakat bu mabadı ile konuşan odunu mod yapanlar hiç mi görmez arkadaş!

*adam millete küfür edip, aynı dille cevap verene atarım lafları söylemiş (yahu bunu 10 yaşındaki Çol çocuk yapmaz egonun bu kadarı) Bunu yüzüne vurduk "belki adam olur" dedik, adam haaala mabadı ile ona buna ithamlarda bulunuyor*

NOT: Senin yazdığın dilden yazdım ki belki anlarsın!

Sen benim yazdığım dilden yazmadın. Kendi dilinden yazdın. Kendi anlayışını bize yansıttın. Ben ananı, anamı senin kadar aşağılamadım. Ben gerçeklere değinirken, onları simgesel bir dille yazdım. Sen simgesel eleştiriyi anlayamayacak kadar akılsız ve bir o kadar da gurur ve onurdan yoksun bir ahlaksızsın.

Bu sana layık, senin kaleminden çıkan ve seni simgeleyen bir ileti. Ben bu iletiden başka bir şey anlamadım. Anlayamam da..

Sende ne onur var ne de gurur. Sen aşağılık bir pisliksin. Anan hakkında bir şey diyemem ama seni burada yeterince tanıdık. Kötü bir başlangıç yaptın. Umarım bu kötü başlangıç senin burada sonun olur.

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, medicus yazdı:

Allah Tayyib'i degilde Bahceli'yi basimiza bela etti. Ne zaman Tayyib'in etegi tutussa yardimina Bahceli kosuyor. O aksam Tayyib tasi taragi almis yolcu, niyet öyleyken ve darbe basarili oldu dedikleri bir anda kararsiz 1. ordu komutani Dündar efendi Bahceli'yi arar, napak panpa diye sorar. Bahceli Cumcumu arar ulasamaz, sonra ulasirlar ve Katar'a niyetli Tayyib Istanbul'a iner. Bahceli ve 1. Ordu komutani Dündar herseyi degistirmis 2 kisi. Digerlerine gelince herkes baristik havasinda... Fenada olmadi bence. Memeleketin kasvetli bir havasi vardi, umarim kurumlari Cumhuriyet kurumlari olarak yeniden insa ederek düzlüge cikariz. Fakat ordu tümden temizlenmek zorunda ve takriben 15'000 subaydan daha bahsediyoruz. Bunlari hangi hapishaneye sokcaz! Tayyib idami bosuna istemiyor. Onbinlerce rejim düsmanini beslemekte salaklik. Tehlike hala mecvut hemde eskisinden daha cok. 

Dündar basbayağı Tayyip'i kurtarmış ama ayrıtılara artık pek inanmamak lazım. O kadar hastalıklı bir hal var ki, fantezi üstüne fantezi yazdıklarını görmek zor değil. Kahramanlık destanına dönüştü ya, şimdi herkes yepyeni ve büyüleyici diyaloglar yazıp medyaya servis ediyor. 

O barış havası bir bize sirayet etmedi nedense. Ortalıkta içmeden sarhoş olmuş milyonlarca insandan başkasını göremiyorum. Bir zaman sonra Çanakkale Zaferi'nde düşmandan esas koruyan ve kazanmamızı sağlayan melekler filan ya, bu demokrasi zaferinde de tankları sopalarıyla durduran, tekbir sesleriyle uçak düşüren evliyalar falan dinleyeceğiz.

İdam gelmez medicus'cum. Mecisten geçmez. Tayyip bunu adı gibi biliyor ama kitlesiyle arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek için gazlarını alıp topu meclise atıyor. Biliyor ki çıkmaz.

Adam müthiş tüccar.

Sitelerde Paylaş

Adam müthiş tüccar.

Size ne sattı bu adam?

Tüccarın değeri kendinden menkul değildir. Sattıklarını satın alanlardan menkuldür. Birşeyler satabildiyse eğer onlar o adamın değeridir.

Tekrar soruyorum. Size ne sattı bu adam?

Bu adamın sattıklarından aldıysanız, sizin değeriniz onlardan menkuldür..

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, Türk Ateist said:

Dündar basbayağı Tayyip'i kurtarmış ama ayrıtılara artık pek inanmamak lazım. O kadar hastalıklı bir hal var ki, fantezi üstüne fantezi yazdıklarını görmek zor değil. Kahramanlık destanına dönüştü ya, şimdi herkes yepyeni ve büyüleyici diyaloglar yazıp medyaya servis ediyor. 

O barış havası bir bize sirayet etmedi nedense. Ortalıkta içmeden sarhoş olmuş milyonlarca insandan başkasını göremiyorum. Bir zaman sonra Çanakkale Zaferi'nde düşmandan esas koruyan ve kazanmamızı sağlayan melekler filan ya, bu demokrasi zaferinde de tankları sopalarıyla durduran, tekbir sesleriyle uçak düşüren evliyalar falan dinleyeceğiz.

İdam gelmez medicus'cum. Mecisten geçmez. Tayyip bunu adı gibi biliyor ama kitlesiyle arasındaki bağı daha da kuvvetlendirmek için gazlarını alıp topu meclise atıyor. Biliyor ki çıkmaz.

Adam müthiş tüccar.

Bence cok sansli biri. Tipki Hitler gibi. O da bilmem kac suikast tesebbüsünden canli kurtulmustu. ya bir insan istese bu kadar sansli olamaz. Deas mi sorun oldu devlet icindeki Fetö yapti olacak. Rus ucagimi onuda fetönün pilotlari düsürdü. Atatürkcü subaylarin yerle yeksan edilmesimi onada fetö br care oldu. Fetö yakinda sampuan sabun olarak piyasaya sürülürse hic sasmam.:)))

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, haci said:

Adam müthiş tüccar.

Size ne sattı bu adam?

Tüccarın değeri kendinden menkul değildir. Sattıklarını satın alanlardan menkuldür. Birşeyler satabildiyse eğer onlar o adamın değeridir.

Haci abi hala anlamiyorsun. Bize sattigi bir sey yok ama eldende gelen bir sey yok.

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, haci yazdı:

Adam müthiş tüccar.

Size ne sattı bu adam?

Bize satmadı, satamadı, satamaz, satamayacağını kendisi de çok iyi biliyor. O yüzden böylesi kutuplaştırıp bizi hain, çapulcu ilan etmedi mi?

Ülkenin %50'sine satıyor. Başına gelen hemen her şeyi ne yapıp edip ürüne çeviriyor ve büyük bir başarıyla satıyor. Bir zaman ne olsa Kemalistler yaptı derdi, onları derdest edip tehlikeyi savuşturduğuna inandıktan ve Fethullah'la arası bozulup onun gazabına uğradıktan (özellikle 17-25 Aralık'tan) sonra da onu kullandı. Bundan sonra çok daha fazla kullanacak, kullanmaya ilk anda başladı biliyorsunuz.

medicus alıntıladığı iletimin altına çok güzel yazmış  işte... 

Rus uçağını düşürdüler, "Emri ben verdim" dedim açıkça, şimdi ise ilgili pilotları da tutuklayıp Fethullah'ın üstüne attı. Dev kitlesi yiyor mu veya yemese de kabul edip  hüloooğ demeye devam ediyor mu?

Bitti. Adam iyi tüccar.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, medicus yazdı:

Bence cok sansli biri. Tipki Hitler gibi. O da bilmem kac suikast tesebbüsünden canli kurtulmustu. ya bir insan istese bu kadar sansli olamaz. Deas mi sorun oldu devlet icindeki Fetö yapti olacak. Rus ucagimi onuda fetönün pilotlari düsürdü. Atatürkcü subaylarin yerle yeksan edilmesimi onada fetö br care oldu. Fetö yakinda sampuan sabun olarak piyasaya sürülürse hic sasmam.:)))

:):)

Burayı birileri okuyup ona haber vermesin, hemen yarın sürer piyasaya

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...